Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość do hjk 33
Aga_jabi jak najbardziej moze byc na policzki, a co to od ciebie zalezy, ja uzywalam zawsze masci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek ale Ci "dobrze" 3 przystojniaków w jednym łóżku do przytulania i Ty sama do tego ;) Moja mała spała ze mną w łóżku raz - po chrzcinach - nadmiar emocji ją zbyt "zmęczył" i nie umiała spać sama... Myśle że się stresowała tymi wszystkimi ludzmi , nowymi miejscami wiec wzielam ja do siebie... Po za tym spi sama i od czasu jakiegos już u siebie w pokoiku ;) w ogóle jej to nie przeszkadza :D rano jak się budzi to ją dobre pół godziny słysze jak broi w wyrku :D gada ze zwierzątkami z karuzelki, kręci się itp. ;) dopiero tak po 30 min się upomina o cycusia :) Co do konta na fb się nie wypowiem bo uważam że nie warto... Kurde od jakiegos czasu mala ma problem z zaasnieciem w ciagu dnia - zmeczona, a zasnac nie może, placze i się meczy :/ co robic? Ps. Stare dobre malzenstwo, strachy na lachy, cree ;) będę tak dorzucac co mi się coś przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadek z 3?? wow chylę czoła ja spię z 1 i rano budzę się cała obolała. ;) Madzi już nie komentuje bo brak słów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słuchacie Czerwonego Tulipana? My uwielbiamy. Całą czwórką. Moja córka wyje pełnym głosem większość piosenek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poezję śpiewaną uwielbiam, właśnie SDM, Grechuta (mój pupil), no i piosenka turystyczna, przede wszystkim Wolna Grupa Bukowina. Uwielbiam góry, a muzyka gitarowa działa na mnie, jak najlepsze spa :) Mozart, Bach, Vivaldi i ogólnie klasycy-uwielbiam, nie do przesady, ale jak pracuję to świetnie wpływa. Moje córeczki lubią a przedszkolaki układają wspaniałe układy choreograficzne :D Właśnie muszę coś popuszczać, bo dawno nie słuchaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka🌻 coś w tym jest...podobno istnieją dwa wyjaśnienia dla dzisiejszej malizny muzycznej;) Muzyka skończyła się na Bachu, albo na..."Kill em all":D:D:D:D:D Jak kto woli! Ja osobiście totalnie odpadam przy finale "Il coronazione di poppea..."pur ti miro".....A podobno to nie Claudio tylko jakiś uczeń jego dopisał... A Mozart..."Requiem"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka nie znałam Czerwonego Tulipana do teraz i już się w nim zakochałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - cieszę się:-) Też uważam, że to świetna i mądra muzyka. Dziadek - nie no, nie skończyła się na Bachu. A romantycy? Kiedyś, w okresie chmurnej młodości, uwielbiałam Czajkowskiego, głownie symfonie. A przepiękny impresjonizm z czarodziejem Debussym? Muzyka umarła dopiero w XX wieku. Podobno wszystko już napisano. I gdy słucham niektórych kompozytorów współczesnych skłonna jest się z tym zgodzić. Wyjątkiem po-awangardowy okres Pendereckiego (ach, "Siedem bram Jerozolimy"!!!), Górecki (ja jednak tradycjonalistka jestem) i duża cześć dorobku wspaniałego łódzkiego kompozytora, niestety nieżyjącego już cudownego człowieka Bronislawa Kazimierza Przybylskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo lubię tzw. muzykę współczesną...romantyzmem fascynowałam się w liceum, bo ładnie brzmiał, patetycznie, kręciły mnie tego rodzaju emocje...Rachmaninow, Czajkowski, brahms...Coś mi tam zostało z tego okresu, choć chyba o inne emocje w muzyce mi chodzi,uwielbiam Strawińskiego, Berga, Weberna, Schonberg i" księżycowy pierrot"...❤️ A pod względem formalnym naprawdę muzyka skończyła się na Bachu:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SDM blues o 4 nad ranem (łysa śpiewczka mnie zawsze rozczula:-D a na czerwonym tulipanie byłam ze 4 razy dziecięciem będąc:-D TNKS czy chodzi ci o creew? to z aniołami co nie chcę spać? a artura rojka któraś lubi? a jacka kleyffa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadku kurczę znasz bucketheada? chylę czoła. a co do klasyki to jestescie nieżle obcykane (katienka chyba z racji studiów o ile dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadku, twórcy, których wymieniłaś nie są współcześni! Toż to początek XX wieku z jego poszukiwaniami nowych środków wyrazu. Ale zgadza się, tamte eksperymenty były ciekawe. Nawet dodekafonia miała jakiś sens. A formalnie po Bachu były jeszcze dalsze próby udoskonalania suity, pózniej Allegro sonatowe (dziś chyba nazywa się to inaczej, terminologia zmienia się co jakiś czas:-/)... A pózniej już tylko wskrzeszano osiągnięcia czasów Bacha:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka🌻 ja mam magistra muzykologii...A propos "Sketches..." Miles Davis w 1967 wydał płytę pod tym tytułem ....Uwielbiam ją! Jak ktoś zna "Concierto de Aranjuez" Rodriga (a zapewniam, że każda z Was to zna, choć pewnie nawet o tym nie wie) będzie zachwycony... fragment: http://www.youtube.com/watch?v=E9XT0_WZvCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek, jesteś muzykologiem??? Naprawdę? Gdzie kończyłaś studia i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka🌻 współczesność trochę zaczyna się wymykać z ram:D "Eksperymenty" Berga, Weberna i Schonberga były odsłuchowo nie do zniesienia dla wielu ludzi i nadal mają wielu oponentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda. Ale w porównaniu z preparowaniem instrumentów jakiś czas później ich muzyka to miód na uszy:-) To fakt, że trudno jednoznacznie określić "współczesność". Ja jednak będę się upierać, że ekspresjoniści to już historia. Koło 100 lat już minęło... Wciąż przybywają nowe pokolenia młodych kompozytorów. I wciąż nie mają niestety zbyt wiele odkrywczego do powiedzenia:-( Ale są zdecydowanie współcześniejsi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrz, ludzie wtedy nie znosili nowego. A teraz wieszają psy na Pendereckim, że zbyt tradycyjny się zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam się szczerze, że za Pendereckim nigdy specjalnie nie przepadałam:O NIe odmawiam mu talentu, warsztatu i dorobku ("Diabły z Loudun" uwielbiam❤️), ale jakoś mi nie leży i tyle. Za to słabość do Kilara mam od dziecka:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bardzo nam się tu kulturalnie zrobiło. Ja przyznam się, że nie znam się na takiej muzyce, ale od czasu do czasu lubię posłuchać. Tylko jak mam powiedzieć czego słuchałam to już mogę mieć z tym kłopoty. A kawałek "Concierto de Aranjuez" Rodriga bardzo mi się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tu gadu gadu, a dzieciaki bez obiadu:D:D:D Dzisiaj serwuję Frankensztajnowi zupę z odrobiną ryżu! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym forum można podyskutować już prawie o wszystkim. Macierzyństwo, żywienie, diety, drinki, muzyka książki. Chyba nikt takiego fajnego forum nie ma. Kacper śpi z nami w łóżku. Nawet ostatnio próbowałam go do łóżeczka odstawić ale M się sprzeciwił. Ale jeszcze troche i odstawie go do łóżeczka. A wczoraj udało się małego w łóżku uspać, bez bujania. Mały sukces. Ale w dzień nie ma mocnych. Właśnie mówili w tV ze sekcja zwłok Madzi wykazała, żę malutka zmarła od tępego urazu tyłu głowy. Ja tego komentować nie moge, bo za bardzo mnie to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!No naprawde kulturalnie się tu zrobiło.Mój mały dalej ma te policzki jakieś dziwne choć jest lepiej.Wycofałam już wszystko co nowe,zmieniłam mleko na bebiko,zmieniłam wode na której je robie,odsunęłam biszkopty i czekam.Ciotka julia a twoje maleństwo ma skaze,bo mi umknęło,jakie ma objawy?Mały śpi ze mną w łóżku po rannym karmieniu czyli tak ok 6.30,bo m już w pracy to śpimy sobie razem a tak to zasypia i śpi w swoim łóżeczku.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiście, ja też skopiowałam ten apel a naszego FB. Różni ludzie nas czytają, a ja udzielam się czasami na innych tematach. Niech apel ten dotrze do jak największej ilości ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś prosiła o aktualną tabelkę, prosze bardzo. Nick:.............wiek(tyg):.....waga:....długość:.. płeć:...waga urodz: miejsce zam. mum to come...........18.......6500........68cm?.....Dz........2390 Mania1982..............5 m.......8900........68cm......Dz. ... ....3670 Dolnośląskie Mama8327...............23......7200.......65cm.......Dz.. ... ...2200 Gdańsk mikusiaaa...............21.......6800.......71cm.......Dz ... .....3200 Malkatunka.......5m/.22........7500........68cm......Dz. ... ....3220 hjk33....................16.......6500........67cm......C h.. .......3450 lady_Ania109...........15........6500.......68cm......Dz. ... ....2450 Lublin Mot ......................15 ......5700........64cm .... Ch.........3200 Pocahontas1984.......19.......7600.......XXcm......Ch.... ...3700 Gorzów Wlk, lubuskie Dziadek Jacek.........15.......6700.........62cm......CH........3450 - woj..śląskie łazanka .................15.......7600.........74........Ch........4 7 90 Bożi......................24.......8800.......78cm...... .Ch ........3840 waneska ................19 ......7100 .......65cm......Dz.........3480 woj.mazowieckie Bombastyczna.........14.......6500........XXcm......Dz... ... ..3700 vilia......................21.......8500.........70cm.... ..C h.......3890 woj.łódzkie As-80....................22 ......6650.........65,5cm ......Dz........3180 woj. Łódzkie grays 77................14.......7300.........66cm......Ch........ .34 00 koteczkowa 1984.....21.......6800........68 cm......Dz.........3000 szymka..................22 ......8550........68cm......Ch.........4050 Monisiacz3k............21.......7430..........68cm......C h......3200 woj.podlaskie Misiaczkowa...........14.......6700..........66cm......Dz ........3580 wikula-33...............21......8700.........XXcm.......D z..........3900 Gdańsk ciotka julia.............13.......6000........64cm.......Ch........ 2700 smallgirl.................20.......8120.........67cm..... .Dz ... .....3890 woj.łódzkie MT-78...................21.......7200.........XXcm....... Dz. ......2860 Aga_Jabi................19 ......7600........64cm.......Ch.........3600 - woj. mazowieckie TNKS.....................21 ......6700.........70cm..... .Dz........3650 -woj śląskie __aga__................23.......8200.........69cm.......Dz........3640 -woj. mazowieckie Aga15510..............19 ......7250..........64cm.......Ch........3780 - woj. pomorskie tymkowa...............20 ......8000..........XXcm.......Ch........4080 - woj.. Pomorskie sierpniowa mama 2011...19....6600.........XXcm.......Ch.......3350 Lila1976................11.........5985.........62cm....... Ch. ......3200 Olinka...................XX........6760..........XXcm..... .Ch .......4070 Erisss....................24........7200.........70cm.... ...Dz........2535 mamuska88.............25........6390.........xxcm........ Dz.......2160 Rybka1705.............21.........7800.........XX...........CH ......3700- WLKP, Leszno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×