Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Ja dopiero zaczelam 12 tydzien i juz brzuszek widac. Jakis tydzien temu musialam juz kupic spodnie, bo normalne mnie cisnely. Jeszcze jedne wciskam na siebie ale tylko biodrowki, zadnych innych. Jeszcze rano jest jako tako, ale im dluzej stoje, i im blizej wieczora tym bardziej mam wywalony tez brzuszek. W pracy ze mnie sie smieja ze moze blizniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja az do 24 tygodnia latałam w normalnych ciuchach,dopiero po 24 mnie wywaliło. jak wysiadłam z samolotu na święta jak w PL byłam to matka pytała gdzie chowam dziecko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tycia-w całej ciąży (teraz jest 32 tydzień) przytyłam 1 kg z wielkim hukiem:) najpierw schudłam 2,potem dobiłam do wagi sprzed ciąży i do tej wagio sprzed doszedł właśnie ten 1 kg.brakiem przyrostu bądź małym brzuszkiem nie ma się co martwić-każda z nas to inaczej przechodzi.na święta leciałam 19 grudnia, dziewczyny w pracy mnie oglądały i stwierdziły , że na ciążę wogóle nie wyglądam dopiero po urlopie w styczniu jak mnie zobaczyły to się zdziwiłyu że za 2 tygodnie mały się pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 14 tygodniu i przytylam 2 kg ale staram sie nie zrec jak niektóre babki, jedna znajoma przytyla w ciazy 34 kg- o zgrozo!!! No tak to ja nie chce, bo potem co z ta skóra(-; babeczki musimy sie trzymać zatem(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka moja znajoma na + tp 37 kg. ja zjadam raczej wszystko prócz mięsa którego nie lubię, i z wielkim krzykiem zjadam szynkę z kanapki to już jest dobrze.ale nie jadam fast foodów,słodyczy już też nie :( chociaż wcześniej w okresie jak puściły wymioty,a zanim wyszukali cukrzycę to żarłam je praktycznie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka, No własnie- to co niektóre babeczki tak tyja??? Tez sie tego boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol Rozyczko termin mam na hmmmm rok 2013 moze, wtedy planujemy drugie:-D ja nie jestem w ciazy tylko od poczatku towarzysze jako mama ktora przechodzila ciaze i porod w UK a takze jako osoba z 'drugiego plemienia' byly pracownik u GP:-D tak na poczatku napisalam jak to wyglada ze strony NHS opieka nad ciezarnymi, odp na kilka pytan no i teraz mam do was sentyment:-) Co do brzuszka to cos tam po 20 tyg bylo widac jakbym sie objadla (wygadalam sie pacjentce wtedy ze jestem w ciazy na co ona; 'serio? bo myslalam ze moze w ciazy ale raczej wygladasz jakbys przytyla z 3 kg i nie chcialam cie zawstydzic'). A na dobre brzuchol ujawnil sie w polowie 27 tyg, w wiecor po moim slubie:-D wiec zdjecia w sukni mam prawie z plaskim brzuchem, duzo moich znajomych nie wiedzieli o ciazy, jak ogladali zdjecia ze slubu na necie to nikt sie nie skapnal, specjalnie sie nie chwalilam aby 3 miesiace pozniej zasadzic interenetowa bombe w postaci zdjecia mojej corki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassza23 a jak położna na koniec ciąży stwierdzi złe ułożenie to musisz się poddać obracaniu dziecka czy można tego odmówić? bo koleżanka wspominała która ma termin za kilka dni, że dziecko jest źle ułożone i jeśli położna zechce je obracać to ona się nie zgadza-możliwe, że dają wybór czy ciężarna musi i koniec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana to jest UK Zmusic cie nie moga:-D Polozne z ktorymi ja mialam stycznosc z mojego regionu same po pierwsze nie lubily tego robic (ze wzgledu na dyskomfort matki), aczkolwiek dawaly wybor. Nie wiem na kogo trafisz ale jesli nie czujesz sie na silach to powiedz NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jutro o 21:00 na czwórce ten program o porodach, oglądacie??? W zeszłym tygodniu Polka rodziła w tym programie ale sie usmialam(-: jakie bluzgi szły i tłumaczyli to na angielski , a jej boyfriend przyszedł po ptakach, bo telefon miał wyłączony i spał jak powiedział, hi, hi!!! Ja jutro oglądam, bo dużo sie można dowiedzieć(-; buziaczki porodoweczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tak porównuję ,czy w PL byłabym zmuszona, czy miałabym wybór.ale skoro mam wybór i mogę się nie zgodzić to fajnie(nie wiem ile w tym prawdy ale podobno zajebiście boli..) a czemu pytam-bo przypomniała mi się sytuacja koleżanki,a podejrzewam że mój Olek również jest dziwacznie ułożony bo na skos(ja nadal podejrzewam, a 2 położne to stwierdziły na ostaniej wizycie).główkę ma w lewej stronie miednicy a kopytkami mnie tłucze po prawych żebrach,ale.. jest szansa że zstąpi jeszcze w kanał rodny, na prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka a jaki to program ? na polskiej czy angielskiej tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany ale mi się nudzi, wyspałam się cały dzień a tu sms że niespodziewane wolne bo mało pracy :P i wyspałam się na tyle, że w nocy nie usnę,pewnie padnę jak mąż wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam ogladac niczego zwiazanego z porodem. Serio ja bylam 'wuluzowana' ale na szkole rodzenia nie wiem po jaka cholere pokazali nam film o porodzie w domu, ze zblizeniami na krocze itd. Brrrrrr!!! schizowalam przez kolejny tydzien! Kasienko na czworakach lazic! Np myc podlogi (ale delikatnie nie przemeczaj sie), tylek w gore wypnij, serio polozna ktora u nas pracowala tak mowila pacjentkom.. Ja mam kolezanke ktora przy 2 dziecku miala w usa probe odwracania.Mowi ze nie tyle bola co ja wkurzalo bo czula taki ucisk nieprzyjemny i normalnie chciala kobiete po lapach bic:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki:) Mi też brzuszek wyszedł bardzo szybko,i podobno mam duży jak na ten tydzień ciąży(tak twierdzą znajome).Ale ja sie tym nie przejmuje,skoro z dzidzią wszystko w porzątku:) Jeżeli chodzi o objadanie to uwierzcie że czasami jest to silniejsze od was.Ja też sie dziwiłam jak koleżanka była w ciąży ze dużo je,a ja sama od słodyczy nie mogę sie odgonić.Np wczoraj na śniadanko jadłam torta.Też mówiłam że nie bede sie objadać.No ale każda iąża jest inna.Na początku nic nie jadłam,bo to co zjadłam to wymiotowałam. co do epi to zastanawiam sie nad tym.Na dzień dzisiejszy nie chcę-chyba że bedzie konieczny.Bo czytalam gdzieś komentarze dziewczyn,że bardzo sie meczyły pózniej.No ale zobaczymy. Ja też naoglądałam sie filmików na youtube z porodów,ale już tego nie robie,bo potem sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pocieszenie, wiem że z jednej strony wiele dziewczyn tak ma, ale z drugiej strony czekać 3 tyg do USG to chyba cholery dostanę. Podjadę jutro do położnej, może uda się z nią zobaczyć i by przyłożyła "ucho" czy cokolwiek tam używa, żeby sprawdzić czy serduszko bije. Tylko tyle mi potrzeba ;D Ja oglądamprogram, jest o 21 na channel4 chyba, ale ja o tej porze pracuje więc oglądam sobie na "on demand". Mnie nie przeszkadzają, ani zbliżenia, ani krzyki. Jakoś zaakceptowałm na razie fakt, że będzie bolało. Ale jak widzisz efekt tych wszystkich starań i bóli, to serce Ci się raduje i łzy same lecą ze szczęścia. JA na razie nie planuję porodu, bo widzę jak to często się zmienia. Chciałabym rodzić w wannie bądz siedzieć w niej przed porodem,ale wszystko wyjdzie w praniu. Zastrzyków nie chcę (chyba że nie dam rady wytrzymać), bo podobno bywa, że kobieta traci kontrolę nad ciałem i ciężej jest wypchnąć dziecko w ostatniej fazie. Chaciałabym poród w miarę naturalny, w końcu tyle kobiet to przeszło, ale jak nie dam rady to poproszę o epi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka ja też od początku nastawiam sie na poró w wodzie... pod tym kątem miałam wybierany szpital :),oby tylko na cos sie to rpzydało,i oby mnie nie kroili :O.Tak jak pisała tutaj Kasieńka moje dziecko ciągle czułam,że jest ułożone a szerz.. a nie wzdłuż... Martwiłam sie bo miałam wrażenie,że za mało miejsca mam w macicy,bo nie naciągneła mi sie jeszcze do żeber :P,ale kilka dni temu juz to sie zmieniło i brzuch mam coraz okrąglejszy już od żeber :D,aczkolwiek dziecko najwiecej ma miejsca w okolicach moich bioder i tam sobie lezy w poprzek :P,nie mam bladego pojęcia czy sie obróci głóka w dół.. A czy mozna czuc jakoś kiedy już sie ułoży do porodu?? Jakoś specyficznie odczuje jesli główka bedzie na dole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jak konczyłam siódmy miesąc ciąży to mówili mi ,że mam brzych na 4 czy 5 miesiąc :P a ja sie smiałam w duchu,ze to pózniejszy miesiąc.Teraz dużo w domu jestem,wycieczki na zakupy powoduja twardnienie brzucha :( więc sie ograniczam. A własnie mam pytanko... czy kupujecie specjalny pojemnik na zurzyte pieluchy ,czy poprzestaniecie na zwykłych woreczkach.. wiadomo,ze z czasem bedzie coraz bardziej capiło to co dziecko wydala,i trzeba to jakoś zabezpieczyc przed bakteriami i smrodkiem.. :P. Podobno w ARGOSIE sa za ok.5 f takie pojemniki na pieluchy... i chyba sie skusze... nie bede z kazda pielucha biegac na dół zeby ja do kosza wyrzucic,a nie chce tez trzymać brudnych piluch w sypialni :O.Jak sie na to zapatrujecie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja własnie kupiłam w Agrosie ten pojemnik.Płaciłam 7.99 także opłacało sie.Ja też stwierdziłam ze to nie majątek a czytałam na jakimś forum ze naprawde "czuc"różnice.A nie bede z każda obsrana pieluchą szła na dwór do kosza.Tylko te wkłady trzeba dokupywać. Ja jeszcze planu porodowego nie ustalałam z połozna,ale tak sobie wszystko w myslach układam.Rozmawiałam ostatnio ze znajomą własnie na ten temat i mówiła ze jeżeli czegos sie nie wpisze to tego nie dadzą lub nie zrobią,także trzeba o wszystkim pamiętać. A co to tych 500f to trzeba zaznaczyć chilt tax credit a nie child benefit.trzeba mieć child tax żeby lub working tax żeby dostać SS.A teraz to sie to zmienia tylko nie wiem od kiedy-pewnie od kwietnia,że można sie starać o SS tylko na pierwsze dziecko.Także to też bedzie inaczej,bo wcześniej jak ktoś pobierał cht na starsze dziecko to raz dwa i dostawał SS a teraz procedury...No i trzeba pilnować dat żeby nam czas nieupłyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na angielskiej czwórce Kasienko(-: ja oglądam te programy bo są edukacyjne i nie uważam, ze to coś złego, zreszta sama byłam przy kilku porodach u koleżanek z czego teraz bardzo sie cieszę(-; nawet kilka miesięcy temu jedna klientka mnie poprosiła czy mogę być z nią przy porodzie ale ponieważ już jestem w ciazy sama to nie mogę(((-: buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Toba Kasztaanko, ja tez chce rodzic jak najbardziej naturalnie jak dam radę, jakoś nie mogę odnaleźć sie w rozmowach z kombitkami po cesarce, które mówią , a ja tam w ogóle nie czułam , ze urodziłam! Tez zaakceptowalam fakt bólu, No ale skoro tyle dzieci babeczki rodzą, a niektóre maja ich po kilka to znaczy, ze mimo bólu da sie przeżyć(-; jedna z moich klientek, malutka, chudziutka z waskimi bioderkami rodziła rok temu, a teraz już sie stara o druga dzidzie(-: damy radę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja pierwszy porod mialam przez cc i z miesiac czasu mnie brzuch bolal :) ( polozenie posladkowe ) Drugi calkiem naturalny bez zadnych wspomagaczy. A teraz bede walczyc o epidural bo moje kolezanki bardzo pozytywnie sie na ten temat wypowiadaja :) mam nadzieje ze dostane, dzieki tej mysli nie obawiam sie porodu :) Jesli chodzi o wielkosc brzuszka to przy piewrwszym dziecku babki w sklepie nie wiezyly ze to moje dziecko. A codziennie robilam w nim zakupy :) Druga cize bylo widac juz szybciej ale tez duzo nie przytylam. A teraz to mam brzusio juz od 9 tego tyg, obecnie jest 14 tydz i juz widac ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia no własnie chyba myslimy o tym samym ppjemniku na brudne pieluchy ;) przy najbliższej okazji w nie zainwestuje :P. Dzis dzwonilam do Ravenue w sparwie work tx credit i mi obliczyli,ze bede miała 29 f na tydzień... to wstępne obliczenia,w środe mam sie tam udać potwierdzić moją tożsamość i będe miec pieniążki.Bardzo mi zalezy ,żeby po porodzie mieć te dodatki na dziecko... no ale zobaczymy . A plan porodu będziesz pisała sobie sama na kartce czy potrzebny jest jakiś formularz???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam przed chiwlą w IKEI :D kupiłam łóżeczko!!! huuuraa!! nareszcie! Podobało mi sie takie białe,słodkie ale kosztowało 80f :O ale jako,że nie wiem gdzie mnie los rzuci za pare miesięcy,czy nie wróce do Polski,to stwierdziłam po konsulatcji,że lepiej kupić takie zwykłe,drewniane,nie malowane ze szczebelkami ;) i akurat była promocja i dałam za nie 35 f TYLKO!!!!!!!! :D a jest standardowych wymiarów czyli 120x60,do tego materac za 20 f,wanienke bardzo fajna za 5 f recznik z kapturkiem za 5f,i przescieradlo za 7f i jest git!!! naprawde warto było! Jestes bardzo zadowolona,ze juz to mam z głowy.Teraz chyba będe chciała dokupić taki przewijak któy sie kładzie na łóżeczko... bo kupowanie osobnego stojaka nie ma sensu.. miejsce zajmie... sie zobaczy jeszcze. Nie mam nic z rzeczy potrzebnych dla mnie do szpitala czyli podkładów,koszuli do porodu itp.A swoją drogą nie cierpie koszul nocnych :P zawsze sie w portkach i skarpetkach bo mi stopy marzna :P.Zamierzam tuz po porodzie w szpitalu wkomponowac sie w portki chocby pizamowe :P,oby tylko nikt sie nie burzył :P. W jakim proszku pierzecie ciuszki dla dzieci??? Powinnam kupić jakiś specjany czy to nie ma znaczenia?? a I MAM PYTANKO ODNOSNIE POSCIELI do łóżeczka :) a PL na Allegro są takie przesłodkie tu natomiast samo badziewie brzydkie i drogie... a może znacie jakąś stronke tutajsza z poscielami dla noworodków takimi jak w PL :) jak coś to poprosze o namiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam posciel po synku, wlasnie z pl firmy Fertti jest poprostu rewelacyjna :) A jak bedzie dziewczynka to sobie kupie inne kolory pod koniec maja jak bede w pl. Poszukaj moze gdzies znajdziesz taka posciel w uk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka_ polecam ta stronke http://www.babyabcd.com/ to polska firma z polskimi produktami dla dzieci, siedziba firmy znajduje sie wlasnie w UK o ile sie nie myle w londynie moze skorzystasz z ich oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×