Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gosiu Ty juz od dawna jesteś mamą, odkąd zaszłaś w ciążę,przecież od samego początku dbasz o siebie,martwisz się o zdrowie dziecka,dbasz o jego dobre sampoczucie nawewyt w brzuchu ;) może nie jesteś jeszcze taka full time mama, jak niektóre z nas ale poczekaj, przyjdzie twoja kolej już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,jeszcze chcialam sie spytac,czy kupujecie jakies nawilzacze powietrza do pokoiku dzidzi???bo ja wlasnie poogladalam,poczytalam recenzje i wlasnie sie zastanawiam,hm...wiem ,ze jak ja bylam mala to ja mialam cos takiego.wlasnie tak mysle,bo teraz akurat u mnie we flacie duchota ale i w zime(ktora tu jest nie fajna)jak odkrece ogrzewanie to nie idzie tego ustawic i goraco jak cholera(-:a Wy macie???co myslicie o tym???wiem,ze zima to nawet mi sie fajnie tu nie oddycha bo suche powietrze od tych kaloryferow...poczytam jeszcze jutro na ten temat(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja nie kupuje bo tutaj akurat jest bardzo wilgotne powietrze, u mnie bynajmniej, a tym bardziej jesli ktos mieszka w starszym budownictwie gdzie wilgoc sie zbiera na scianach- wtedy warto zaopatrzec sie w lapacz wilgoci- bo jesli jej jest za duzo to robi sie grzyb co jest niezdrowe - synek mojego brata przez to wlasnie nabawil sie alergi na plesn tak wiec trzeba uwazac z tymi nawilzaczami zeb nie przedobrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i tak Ewcia masz rację z tym trzeba uważać bo szybko maleństwo może się nabawić alergii lub gorszej choroby ale jak Ty Julcia czujesz że jest za suche powietrze to może zawsze położyć coś wilgotnego na grzejniki lub jakiś pojemnik z wodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaa ale ten czas leci. Ty juz zaczynasz dzieciątko karmić zupkami. Słodki ten Twój Oluś i jaki duży już. Ile waży? My z Emilką powoli dochodzimy do porozumienia;D Raczej nocki przesypia, budzi sie ostatnio 2 razy. Ale wciaż wtedy kiedy jej pasuje. A w dzień bywa różnie. Ostatnio gorąco i duszno u nas, wiec jej pewnie tez gorzej sie spi. Jeśli chodzi o czop to mnie odszedł jak juz miałam bolesne skurcze, ze 2h przed pojechaniem do szpitala. I nie dało sie tego pomylić. Taka rozciagliwa galareta, bo zauwazyłam na toalecie jak byłam. A co do porodu, to na prawde jest tak, że sie zapomina. Dopoki sie nie urodzi, to kobieta "żyje" porodem. Jak to bedzie, czy bedzie bolalo itp. Ale potem to porod nie ma znaczenia. Trzymasz kruszynke malenka na reku i mozesz patrzec godzinami jakie minki robi, i nic juz nie jest wazne oprócz niej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka napisz prosze kiedy pojechalas do szpitala?kiedy odeszly ci wody i jak z tym antybiotykiem???no i czy mialas ten epidural?sorki za nawal pytan????(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o nawilzacz powietrza to ja kupilam, bo u mnie jest strasznie suche powietrze i mi nieraz ciezko bylo spac a co dopiero dziecku by bylo, no ale jak to ktoras powiedziala to zalezy gdzie sie mieszka. U mnie bez nawilzacza ciezko bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. kasztanka nie wiem ile dokładnie waży, na równe 3 miesiące ważył 6,66 kg, teraz przypuszczam będzie z 7,5 kg ale nie chcę gdybać, w poniedziałek idę do przychodni to będę wiedziała.A w ciąży tak jest jak mówisz-wiecznie zamyślona na temat wyprawki,czy wszystko gotowe,sama torbę do szpitala rozpakowywałam i pakowalam ponownie z 6 razy(wspomnę że była wielkością podobna do tej z którą latam do Polski więc nie zrażajcie się pytaniami położnej ''pani tu przyjechala rodzić czy do sanatorium?'') oczywiście żart,bo żadna się mnie tak nie zapytała.Im bliżej porodu tym więcej pytań i wątpliwości jak się zacznie,ile będzie trwało,kiedy się skończy,jak to zniesie dziecko,jak będzie po.. to normalne.a Potem o porodzie się zapomina bo zwyczajnie jest taki młyn przy dziecku że nie ma czasu na rozmyślania :D przynajmniej ja tak miałam,jak dopadł mnie baby blues,Olek dostał kolek to mój dom przypominał poligon wojskowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama wiem po sobie,że w pewnym momencie jak już Oli był straszy to podchodziłam z większym luzem.Bo na samym początku głośniej złapał oddech a ja chciałam sobie nogi połamać jak do niego leciałam ale w sumie zostało mi to do dziś-bo średnio co pół godziny chodzę do pokoju i sprawdzam czy oddycha,to samo na spacerze,odchylam budę i patrzę na brzuszek czy się podnosi:D ale wzięłam się w garść i już nie robię cyrków typu mały płacze a ja siedzę nad nim i również wyję tylko dlatego że on wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki miala ktoras masaz syjki macicy? boli? ja sie naczytalam o tym i sie boje jak cholera xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia no tez slyszalam ,ze boli)-;Beatka chyba miala albo mi sie cos pomylilo,a dlaczego pytasz???kiedy masz termin???bo ja w nadchodzacy wtorek,a tu nic sie nie zanosi na porod)))-:boje sie wywolania,a i wszystkiego tam...ech.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Julcia nie martw się na zapas a co do wywołania dasz rade da się przeżyć ja miałam dwa razy wywoływany i na dodatek wody przebijane także nie martw się na zapasa :) no dobra ja spadam dziś mam do lekarza zobaczymy może zostanę już i wrócę z maleństwem w co wątpię nie miewam tyle szczęścia :( i jak zwykle pada jeszcze lepiej wrrrr.... a Gosiu daj znać jak u Ciebie tam bo dziś też masz wizytę jak dobrze pamiętam :D:P no to trzymajcie się i miłego dnia życzę :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita dam znac tylko ze ja mam na 13:30 ...:) Oj ile bym dala kochana aby bylo tak jak piszesz zebym mogla juz z moim smerfem wrocic do domku;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki:) Kasienka ale slodki Twoj Olus:)) Moj Fabianek dzisiaj ma miesiac ale ten czas zapierdziela.. wczoraj kupilismy malemy lezaczek bujaczek bo taki niespokojny i tylko go nosic ciagle a teraz mam lezaczek ustawiam sobie np na 15 miniutek i sie buja sam i obserwuje swiat:) fajna sprawa mam nadzieje ze szybko mu sie nie znudzi.. Julka ja juz zakupilam bio oli i czekam na efekty;) Co do karmienia to juz nie karmie piersia wogole mialam malo pokarmu dokarmialam butla i maly sie woogle oduczyl ssac piersi nie zassie i koniec.. eh.. Kasia ja mialam masaz szyjki i powiem ze do przyjemnych nie nalezy ale tez nie jest zle bardzo nie boli da sie wytrzymac i nie czytaj nic na ten temat bo ja sie oczytalam balam sie jak cholerka a naprawde to nie boli przynajmniej mnie nie bolalo a mialam robiony 2 razy kilka dni przed porodem i jak juz lezlalam w szpitalu ze skurczami dla mnie najgorsze bylo przebijanie wod..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej beatka!!!ale fajna fasolka,jak ja lubie jak dzieci spia z tymi nozkami na zabke(-: trzyj sie pani szczotka i wcieraj Bio oil,beda efekty(-; pozdrawiam(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny sorki ze sie nie odzywam zbyt czesto,ale mały cos marudny.we wtorek mielismy szczepienie i marudny strasznie.do tego od niedzieli ma katar. mnie tez rozlozylo.juz drugi raz po porodzie.byc moze beda mi robic badania z krwi.nawet was nie doczytalam. uciekam jesc obiad poki mały spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia,no wlasnie napisz jak tam ci idzie z bobaskiem???jak karmienie???(-: dziewczyny te co juz urodzily!!!! po ilu dniach wyszlyscie z fasolkami na pierwszy spacerek i na jak dlugo??????i czy jeszcze przed szczepieniami????dzieki(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz kochane po lekarzu;)) A wiec wszystko ok dzis nawte zbadal mnie ale ginekologicznie hehe bolalo jak cholera nio ale coz musialam wytrzymac :P Nie ma sladu aby wody sie saczyly nio i rozwarcia tez nie mam. Wiec moj kochany synek cos czuje ze wyjdzie po czasie hihi :P Teraz co wtorek mam miec spotkanie z polozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka kobietki
Ja mam do was pytanie z ciekawosci.Meza siostra urodzila w anglii dziecko pracowal tylko jej maz wiec benefity na dziecko dostawali po jakims czasie wrocili do polski ( maly mial 5m-cy)do tej pory siedza w kraju(ona 2 razy wyjechala tam na 2-3 miesiace do pracy w ciagu 3 lat jak to stwierdzila zeby pobrac kase za dziecko ale zastanawia mnie jedno skoro tam nie mieszkaja a ona dorywczo tam wyjezdza bo stwierdzila ze takich duzych pieniedzy nie przepusci.Zastawiam sie tylko czy to do konca prawda szczyci sie ze do 18 roku zycia tak jest. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jestem Gosiu i mnie nie zostawili i się troszkę niepokoję bo nabawiłam się jakiejś infekcji (pewnie po zejściu tego czopa)mam tylko nadzieję że z moim maluszkiem będzie oki no i małemu się nie śpieszy na ten świat nie jest jeszcze nawet w kanale a zostało 13 dni więc pewnie urodzę po terminie także Gosiu witaj w gronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka - cudny ten twoj maluch, a mam bardzo podobny bujaczek :) nJesli chodzi o ten bio oil, to ja go stosuje od poczatku ciazy i jak na razie nie mam ani jednego rozstepu, nie wiem czy to on pomogl czy troche genetycznie, ale dziala. Gosia - i widzisz nie ma co sie stresowac, z malym wszystko super, wody sie nie sacza, a i na niego przyjdzie czas, jak mu sie znudzi w twoim brzuszku to wyjdzie i on ;) do osoby na pomaranczowo - twoja siostra jest w bledzie. Gdyby tu mieszkala i pracowala to moze brac working tax credid albo child tax credit i dodatkowo child benefit. Ale nie do 18stego tylko do 16stego roku zycia dziecka jesli chodzi o benefity te na dziecko i to wcale nie sa jakies duze pieniadze, wiec jesli mieszka w polsce a bierze pieniadze np za working tax credit to robi to nielegalnie i jezeli ktos sie tego dopatrzy to bedzie musiala wszystkie pieniadze oddac i narobi sobie problemow. Anitajakubek - no to moze akurat bedziesz rodzic razem ze mna i gosia w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko slodziutki bobasek jesli chodzi spacerek to ja po tygodniu od urodzenia wyszlam na okolo 30min i tak juz codziennie zwiekszalam dlugosc :)teraz jak tylko pogoda jest spaceruje od 1godz do 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita ja juz malego mam w kanale ale zadnego rozwarcia nie ma wiec mysle ze troszke przenosze;) Niby tak jest ze chlopcow sie rodzi po terminie;)) A wiec razem z Anitia bedziemy w 3 blisko siebie w sumie to ja z anitia mam ten sam termin ;) Czytalam ze rozwarcie to moze mi sie nagle zrobic ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój nawet tam nie chce wejść :( dobrze mu chyba tam skoro nie chce wyjść no ale zobaczymy bo ponoć tak jak u mnie (czyli nie pierwsza ciąża) to może w ostatnie chwili no zobaczymy skoro tak ma być to niech i będzie w sumie teraz bliżej już niż dalej porodu :D tyle wytrzymałam to i wytrzymam jeszcze parę tygodni tylko aby zdrowe mi się urodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×