Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość mamunia27
Jeszcze 2 tygodnie do terminu ....ehhh zeby to bylo tak ze jak masz termin to wciskasz magiczny guzik i dzidzia wychodzi :):):) Brzuch mi twardnieje - wczoraj w nicy praktycznie cala noc byl twardy-skurcze miesiaczkowe tez sie pojawiaja i to juz takie silne...moze moj maluszek juz gotowy do startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Ja rodze w Dewsbury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak na szybko pare slow bo czasu jak zwykle brakuje :) beatko napewno juz ci mozna pogratulowac dzidziusia wiec robie to pierwsza :) GRATULUJE :), ciesze sie ze jednak ominelo cie wywolywanie ewunia super ze juz jestescie w domku, ladna pogoda wam sie trafila na pierwsze spacerki :) Julka mi dzieki tym badziewiom jak to piszesz(kleszcze) uratowali dziecko i pomogli przy porodzie. biedronka ta posciel do koszyka to bardziej ozdoba niz posciel. ta kolderka to taka przykrywka a nie kolderka. obejzyj najpierw w sklepie zanim kupisz. ja tez sie na to napalilam i okazalo sie do niczego po obejzeniu w sklepie no i zmykam, mala wzywa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny(-:wiem Kasiulka,na to nie ma reguly ale mojej kuzynce przez te badziewne kleszcze to dzidzi tak wgnietli glowke ze mimo,ze ma juz 2 latka wyglada jak nierowny orzeszek,zalezy pewnie kto i jak robi!jek ze wszystkim.Lepiwj jednak rodzic bez kleszczy ale czasem na serio pomagaja , wiem!Dziewczyny ale ja sie juz slabo czuje)-:mam tez te bole jak na miesiaczke tylko silniejsze i jakby oplataja mnie )-:nie dobrze mi az chce mi sie wymiotowac czasami.Jeszcze zostaly okolo 4 tygodnie ale no nie wiem.Troszke mam dola ,ciezko mi)-:a WY jak tam sie trzymacie???juz nie moge sie doczekac mojej dzidzi,juz jest taka ciezka)-:oj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a... ja mojej fasolce zakupilam te spiworki i takie rozne pajacyki do spania i nie bede jej narazie niczym przykrywac bo troszke sie boje,ze jak zacznie kopac nozkami to sobie jeszcze cos zarzuci na glowkei nieszczescie gotowe!to ja narazie mam taka opcje,zobaczymy jak sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
ehhh ja tez mam dosc....licze ze ten twardy brzuch to juz prawie jak porod :):):) ale wiem ze to moze trwac nawet i te 2 tygodnie albo i dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulak wlasnie wiem ze to taki bajer bardziej, ale wyglada ladnie, ja mam taka zwykla posciel w moim koszyku i po przedyskutowaniu z moim M nie bedziemy tego kupowac bo taka dzidzia to max 3 miesiace w koszyku przespi a 40f nie ma, wole to wydac na cos co sie przyda. Ja tez juz odliczam do porodu :) Beatko ja rowniez juz Ci GRATULUJE DZIDZIUSIA bo na pewno juz jest po wszystkim :) w koncu sie doczekalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka ja też gratuluję :) jak dojdziesz do siebie,m to wpdanij na forum, powiedz jak poszło, mamy nadzieję że szybko i gładko, bo boleśnie napewno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko czekamy na wieści... Ja łóżeczko zostawiam na poźniej do przyszykowania. Wszystko poprane, pokrowiec, prześcieradła (poscieli nie mam), śpiworki, ale wszystko na razie schowane zeby sie nie kurzyło. A po powrocie ze szpitala, tylko sie to raz dwa założy. Łóżeczko (turystyczne i drewniane) mam od jakiegoś czasu już rozpakowane, materace i wózek też, żeby sie porządnie to wywietrzyło. Wózek to smierdział bardzooo intensywnie przez kilka dni. Zresztą niektórzy produceni nawet zalecają przewietrzyć produkt przez 4 tyg. Brzuch mi twardnieje, wolniej sie poruszam, a tu jeszcze dwa tygodnie do terminu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz wolniej chodze i do tego jak kaczka(-;i znow mnie zaczynaja bolec piersi tak jak na poczatku ciazy.dziewczyny a ile teraz przytylyscie???Ja wlasnie zaczelam36 tydzien i mam15 kg na plusie(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Ja brzuch mam twardy juz praktycznie caly czas. W nocy dochodza do tego bole jak na miesiaczke. Czy ktoras z Was tak miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia ja tak miewam ale jeszcze nie codziennie,pierwszy raz jak taki bol mnie zlapal to pognalam do szpitala(-:jak to ja i powiedzieli,ze to normalne,a przed porodem te bole bede jakby oplatajace czyli z tylu dolne plecy tez bede bolaly.Ale dolne plecy tez bola przy infekcji pecherza,bo mnie juz bolaly i myslalam ,ze urodze to znow pognalam do szpitala,zbadali mocz i dali antybiotyk,powiedzieli,ze niby przed porodem to ten bol oplatajacy ma byc.Trzeba sie spytac dziewczyn co rodzily czy prawda,dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej dziewczyny , dlugo mnie tu nie bylo ale chcilam sie pochwalic, ze urodzilam zdrowego synusia . Urodzilam kilka dni wczesniej :) Zycze wszystkim udanego i latwego porodu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,a ja dostalam takiego strachu,ze boje sie wyjsc z domu zeby te wody mi gdzie na ulicy nie odeszly)-:no wlasnie zaraz wychodze,bo przeciez musze rzeczy pozalatwiac!!!ale stracha mam,chodze z ta maternity book jak polozna kazala i z mata na te wody,o ludu!!!napiszcie czy te wody to idzie wyczuc wczesniej zanim pojeca czy one tak z nienacka???macie kochane jakas rade na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam tabelkę dla nowych mamusiek: NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MI E JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol beatka@@@.....20........20.06........synek.......Fabian.. .Bournemouth katty@...........27 .........02.07 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL anitia............29.........26.08.............synek..... .Alex.......Exeter agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton Fabienka.........28.........26.09...........?............ ....Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka mnie położna nic nie mówiła, żebym nosiła podkłady i książeczkę ;D Ale ja na pewno nie mam zamiaru siedziec w domu przez cały miesiac teraz. Nawet jakby Ci wody odeszły, to poród nie nastapi w 5 min(zazwyczaj tak nie jest). Także się nie stresuj. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja jeszcze po męża musze zadzwonic w razie czego, wiec zanim on by przyjechała z pracy to ja z miasta zdąże wrócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam katty gratuluje synusia Julka obawiam sie ze jesli ci wody chlusna tak jak mi to zadna mata ci nie pomoze :). mi pekly w nocy i zanim doszlam do kibelka to cala pidzame, przedpokoj i lazienke zalalam :). posiedzialam na kibelku, pozniej poszlam pod prysznic bo przestaly leciec, wyszlam z pod prysznica a tu nastepna porcja :) i znowu pod prysznic :). pozniej juz tylko siedzialam na recznikach i tak z recznikami miedzy nogami pojechalam do szpitala :). tam na lozku jeszcze dlugo sie saczyly. nawet nie wiedzialam ze w brzuszku moze byc tyle tych wod plodowych. pociesze cie jednak ze zadko tak sie zaczyna porod, czesto sie tylko sacza albo zaczyna sie od skurczy i worek owodniowy czasami trzeba przebijac podczas juz porodu. biedronko szkoda ze nie wiedzialam tydzien wczesniej ze potrzebujesz koszyk, ja swoj oddalam kolezance mojej kolezanki :), a mialam bialy wiec dla chlopca tez by pasowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanko o ile dasz rade wrocic jak cie bole najda :). a ksiazke zawsze powinnas miec przy sobie, tam sa wszystkie wyniki badan i informacje potrzebne lekarzowi w razie czegos. wystarczy ze zemdlejesz gdzies na ulicy to lekarze beda bezradni, beda musieli czekac na informacje o tobie i twojej ciazy bo nawet nie beda wiedzieli w ktorym tyg ciazy jestes. wiec dziewczyny noscie ta ksiazke zawsze ze soba. mi polozna to nakazala juz na pierwszym spotkaniu. co do boli i napinania sie brzuszka przed porodem to u mnie nic takiego sie nie dzialo, jesli mialam jakies skurcze to byly one bezbolesne i ich nie czulam, u mnie wszystko zaczelo sie od pekniecia wod, ale wiem ze tak moze byc tz. napinanie sie brzuszka, bole miesiaczkowe i opasajace, tylko z tego co pamietam nie powinno ich byc za duzo w ciagu doby, nie pamietam ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny z tymi wodami to spokojnie,ja urodzilam prawie 24 godz po odejciu wód.takze to nie jest tak hop ciup:)a lało sie długo,ale wczensiej nic nie czulam ze sie zbliża.tzn kilka dni wczesniej powiedzialam do mojego ze cos czuje ze sie zbliża bo brzuch mnie bolal jak na okres(wiec mamusia to normalne)i kośc łonowa,ale to tak strasznie ze chodzic nie moglam.a dzien przed bylismy na zakupach i mnie skurcz złapał,jeden jedyny taki mocny że aż musialam stanąć.także jedne czują skurcze wczensiej inne wogole,jednym trzeba pechrz przebijać,a z innych sie leje.każda ciąza jest inna. mój mały jest bardzo aktywny,tzn śpi po 30 min,czasami miedzy drzemkami ma 4 godz przerwy wiec nawet nic nie moge zrobic.musialam mleko zmienic,bo mały kupoki nie mogl zrobic i sie meczyl kilka dni,zmienilam na |Aptamil i jest lepiej.nawet mu bardziej smakuje to mleczko. mój polecial wczoraj do pl chrzciny załątwiac wiec my Z Nathanielem rzadzimy sobie sami do piątku,narazie nie jest zle. ale to prawda że wychowywanie dziecka to praca na cały etat.cały czas cos do zrobienia.ja to jednego dnia to nawet nie mialam czasu wyjsc do ubikacji,bo mlody marudzil cały dzien.te kolki to jest straszne,ja plakałam razem z nim:( no nic poki mały spi ide sobie naszykowac obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka dzieki sliczne za checi :) katty@ moje gratulacje :) opisz swoj porod jak mozesz ?? A ja wlasnie kupilam laktator avent iq czytalam o nim same dopbre opinie, moze ktoras z Was mamusie takiego uzywala i powie mi czy byla zadowolona !!! U mnie porod zaczal sie od boli brzucha i skurczy wiec na temat wod plodowych nie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wszystkim tym co urodzily juz serdeczne gratulacje;*; A Wy kobietki piszecie tu o bolach brzucha tak jak na miesiaczke. Hmmm ja takie mam czasem tzn tak 2 x dziennie no moze 3 ale za to mam skurcze macicy i to juz dosc silne sa tak co 7-10 min do 10 razy pozniej chwilke spokoju i znow to samo. Sa juz dosc silne bo jak np. ide i mnie lapia to musze stanac i poczekac . Trwaja one ok 2 minut;(;( Czy to moga byc objawy np. przedwczesnego porodu ?? Boje sie ;( U mnie to 33 tydzien. Wczoraj jak mowilam lekarzowi to powiedzial ze to normalne ale czy oby napewno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam tabelkę dla nowych mamusiek: NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MI E JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol beatka@@@.....20........20.06........synek.......Fabian.. .Bournemouth katty@...........27 .........02.07 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL anitia............29.........26.08.............synek..... .Alex.......Exeter agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton Fabienka.........28.........26.09...........?............ ....Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm ewa_84........27.....26.06.11.......Karolina--------1900g/45 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia takie skorcze to normalne, ja tez je mialam :) kurcze moja dzidzia nie chce ssac piersi :( przystawiam ja a ona sie prezy odpycha possie 4-5 razy i zasypia, ehhh musze odciagac pokarm i podaje jej butle a tak bardzo tego nie chcialam, ehhh, musze poprosic babke od laktacji zeby wpadla i mi pomogla moze zle przystawiam moja myszeczke ??pokarmu mam duzo-zamrazam codziennie po 3 male pudeleczka jak cos bedzie na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa to mnie pocieszylas bo juuz zaczelam se bac i pisac sobie do9jkladnie o ktorej godzince mnie lapia abym mogla porownac.Ewuś a w ktorym ty tygodniu rodzilas?? Jejku ja bym chciala urodzic odrazu po 37 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam w pierwszym dniu 36 tygodnia- mialam wywolywany porod bo lozysko nie karmilo mi dzidziusia przez co nie mogla prawidlowo przybierac na wadze i dlatego tez urodzila sie chudziutka ale jest calkowicie zdrowa :)silna z niej kobitka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jest jako wczesniak nie?? Bo tu chyba od 37 tygodnia dziecko jest liczone jako normalnie urodzone w czasie ?? Czy Twoja mala musiala byc po urodzeniu na intensywnej terapi pomagali jej oddychac czy juz sama calkowicie funkcjonowala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te maty,a wlasciwie jedna nosze,ze jakby mnie zlapalo gdzies to coby taxowkarzowi siedzenia nie zamoczyc,a ksiazke,ze jak mnie zlapie to jak stoje jade do szpitala,a tam ksiazka to podstawa(-:Jakos dziewczyny nie wiem,moja mama mnie rodzila 30 min,mojego brata jeszcze szybciej,a moje 2 kuzynki urodzily w domu bo nie zdazyly nawet do szpitala,tak jak ktoras tu dziewczyna wczesniej z forum w kuchni.sama nie wiem chyba to nie genetyczne???hi,hi,hi-moze ja bede wyjatkiem ale poniewaz mam rodzic z tym antybiotykiem to lekarka powiedziala:mocniejszy skurcz lub wody to biegiem do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×