Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gosia w sumie to nie wiem czy wczesniak ? w ksiazce jest zapisany 36tydzien ciazy, karolinka nie musiala byc w inkubatorze ani pod specjalna opieka, oddychala sama, przed porodem kilka dni podali przez dwa dni po zastrzyku ze steroidami aby szybciej plucka sie rozwinely, ogolnie mala dostala 9/10pkt, wazyla 1.9kg ale wszystko bylo oki w szpitalu spedzilysmy 4 dni a teraz przychodza do mnie polozna i specjalistka od dzieci urodzonych z niska waga kontroluja dzidziusia puki co wszystko jest dobrze teraz czekam na pania od karmienia piersia poprosilam ja zeby mi pomogla bo moja kruszynka marudzi przy cycusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam Ewuniu??? Poradziła coś ta pani od karmienia???przydatne one są???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam Ewuniu??? Poradziła coś ta pani od karmienia???przydatne one są???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka byla pani bardzo mila, ale akurat jak ona przyszla moja corunia byla glodna i zassala piers :), pani popatrzyla i powiedziala ze ssa bardzo ladnie-prawidlowo, a prawdopodobnie nie chciala cyca bo goraco bylo i moje cialo bylo goraco i jej zle bylo :) jutro do mnie zadzwoni i zapyta sie jak tam karmienie, zadzwonila tez do mojej poloznej ze jak przyjdzie do mnie to zeby sprawdzila dziasla i policzki dzidzi czy aby na pewno nie ma plesniawek- ale mowi ze wszystko wyglada perfekcyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam do was pytanko czy tutaj sprawdzaja jezyczek u dziecka po porodzie?? Bo moj mezulek mial przyrosniety i jego brat tez boje sie ze moze to byc genetyczne i oby tylko moje malenstwo nie mialo bo jesli oni mi nie sprawdza i nie przytną tego to nie bedzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia np moja dzidzie dokladnie sprawdzali- uszy nosem,kazdy paluszek liczyli, nozki bioderka i rowniez do buziaczka zagladali- a po porodzie zawsze mozesz poprosic lekarza ktory bedzie badal twoja dzidzie aby popatrzyl na jezyczek :) wiec kochana nie martw sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KASIENKI
Pisałas kiedys ze dajesz dziecku mleko SMA czy wiesz moze jakim odpowiednikiem tego mleka bedzie polskie mleko dla dzieci? bede bardzo wdzieczna za informacje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamusie(-:ale pogoda sie popsula)-:ciekawe co tam u Beatki,pewnie juz z dzidzia(-:dziewczynki w ostatnim miesiacu to jeszcze duzo rosnie brzuszek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pomarańczko, niestety nie mam pojęcia,nie wiem nawet czy jest polski odpowiednik sma w Polsce,wiem że Aptamil to to samo co Bebilon, mleko Hipp jest chyba w obu krajach...może porównaj skład sma z jakimś polskim mlekiem i nie będziesz musiała wozić puszek stąd do Polski ;) bo jeśli skład jest bardzo zbliżony to może dzieciątko to zaakceptuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Gosia mojej malutkiej sprawdzali jezyczek i tak jak ja ma troszke za bardzo przerosniete to wizadelko pod jezyczkiem, ale poniewaz to w niczym jej nie przeszkadzalo to nic z tym nie robili. ja jak bylam mala to mialam tak samo i przez to troszke seplenilam. mama byla ze mna u laryngologa i ona chciala je przyciac ale sobie nie pozwolilam :D. jak sie okazalo nie bylo takiej potrzeby bo z wiekiem wszystko sie wyrownalo, przestalam seplenic i w niczym mi to nie przeszkadza, wiec ja tez narazie nie mam zamiaru nic z tym robic u Asi. Julka tycie w ciazy jest bardzo indywidualne, ale faktem jest ze dzidzia przybiera najwiecej masy w ostatnich tygodniach wiec i brzusio moze sie sporo powiekszyc. moja Niunia wczoraj skonczyla 5 miechow :), ale ten czas leci :), przeciez dopiero co ja urodzilam :) Ewus spokojnie z tym karmieniem, nie stresuj sie tak tylko przykladaj Karolinke na kazde zadanie. czasem moze niechciec jesc bo bedzie kojazyla bol brzuszka (kolki) z jedzeniem, ale jakos przetrwacie :). a czasem poprostu moze nie ma ochoty na jedzenie (my tez niezawsze przeciez mamy apetyt), tym bardziej wlasnie jak jest goraco i cyca goraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia po porodzie jesteś wzywana do lekarza,ciebie pytają o samopoczucie, i mojemu:badali słuch,wzrok (latarką po oczach) odbyt, jądra (czy ma dwa) kończyny,ciemiączko,wsadzała palec do buzi czy nie ma rozszczepu i problemu z językiem i czy ma prawidłowy odruch ssania,słuchała go,robiła to badania z upuszczaniem dziecka tj. podkładała mu rękę pod plecy,i puszczała i łapała drugą dłonią , i z tego co wiem to reakcja ze strony dziecka to taka, że ma ono energicznie rozprostować rączki tak jakby chciało się bronić, nie wiem czy dobrze myślę ale chyba chodzi o odruch moro.Potem kręciła mu nóżkami czy biodra są wporządku, i jeździła palcem po kręgosłupie.No to chyba tyle badań podstawowych.Potem zapytała mnie o szwy,karmienie,czy już oddał smółkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczynki czy myślałyście coś na temat antykoncepcji? ja dziś idę zakładać Mirenę i strasznie się boję :( macie już jakieś doświadczenia z antykoncepcją w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu mój przystojniak skończył 3 miesiące :):) http://www.voila.pl/452/mcial/?1 radzę robić dużo zdjęć dziecku od samego początku i tak sobie je właśnie przejrzeć po 3-4 miesiącach po porodzie-to niesamowite jak taki mały człowieczek się zmienia, z dnia na dzień można zaobserwować coraz to nowe rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu mój przystojniak skończył 3 miesiące :):) http://www.voila.pl/452/mcial/?1 radzę robić dużo zdjęć dziecku od samego początku i tak sobie je właśnie przejrzeć po 3-4 miesiącach po porodzie-to niesamowite jak taki mały człowieczek się zmienia, z dnia na dzień można zaobserwować coraz to nowe rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka sliczny ten Twoj synus i kawal chlopa juz z niego :) Ja przed ciaza mialam zwykla wkladke miedziana i przed @ jakis tydzien mialm brunatne plamienia, bylam z tym tutaj u gina i doradzal wymienic ja wlasnie na mirene. Troche sie wachalam bo to wkladka hormonalna a mam nie zbyt mile wspomnienia jesli o tabl chodzi. Lekarz zapewnial mnie ze tam jest bardzo mala ilosc hormonow i nie ma szans by dostala sie do organizmu i powodowala tycie. Nie zdazylam jej wymienic bo zdecydowalismy sie na dziecko :) Tym razem na pewno bedzie to mirena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za info o tym jezorku bo mialam stracha strasznego hihi;) Jakby cos to sama im powiem ze maja sprawdzic:) Moj mezulek mial 2 razy przycinany;P a jego brat odrazu po porodzie;) Bo tyesciowa odrazu kazala lekarzowi sprawdzic :P A co do antykoncepcji to napewno nie bede juz nigdy brac zadnych tabletek tez myslalam o spirali ale boje sie troszke bo jednak chce miec 2 dziecko i chyba wybiore plasterki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka Twoj maluszek jest uroczy ;) Widac ze bedzie wysokim i przystojnym facetem ;) A tak na marginesie to dla mojego Patryczka mam takie samo ubranko ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu a co ma spirala do kolejnej ciazy ??? A w plasterkach tez sa hormony i mysle ze podobna albo i wieksza dawka niz tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki(-;ja po porodzie wracam do tabletek dla mnie to jedyna i najlepsza opcja.wczesniej bralam przez kilka lat minipigulke cerazette i bylam bardzo zadowolona.za spiralke podziekuje bo mam zle doswiadczenia i za wkladke tez ale to moje zdanie.zCerazette mozna karmic piersia bo hormon nie przechodzi do mleka matki,mozna duzo poczytac w internecie,aczkolwiek musi podpasowac jak kazda inna pigulka(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma miala spirale i miala problem z zajsciem w kolejna ciaze:/ Ja chcialam bardzo spirale ale moj mezulek sie absolutnie nie zgadza:/ Musze poczytac opinie i wtedy sie zastanowie ;) Ja po tabletkach mialam problemy z zajsciem w ciaze a znajome ktore uzywaly plastry zaszly bardzo szybciutko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu po wyjeciu wkladki zaszlam w pierwszym cyklu, fakt ze byla to zwykla wkladka byc moze po hormonalnej jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia tez sie zgadzam,moj gin powiedzial ze mirena uposledza odbudowywanie blony sluzowej macicy co powoduje problem z zajsciem w ciaze,nie wiem ilke w tym jest prawdy ale mnostwo jest o tym chociazby w internecie.ja wole nie ryzykowac,chcialam sie dowiedziec wiecej na ten temat trafilam na babeczki bezdzietne po wkladce,nie wiem ale cos w tym moze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wyskoczylam ze sprezynki :D. moja mama miala zalozona i w pewnym momencie jej sama wypadla, bala sie zeby nie zajsc w ciaze bo juz nie chciala wiecej dzieci (miala juz trojke) ale bylo juz za pozno :), miedzy czasie juz doszlo do zaplodnienia :Dhihi. i tak powstalam ja :) niechciane ale najbardziej kochane i rozpieszczane dziecko :D to bylo 30lat temu wiec teraz napewno sa juz lepsze ale zadna antykoncepcja nie daje 100% bezpieczenstwa. my narazie jedziemy na kondomach ;), ale tez jak cos to zdecyduje sie na tabletki. takie otwieranie szyjki nie jest zbyt dobre zwlaszcza jak sie planuje nastepne dziecko. mnie to nie dotyczy ale i tak nie chce sprezynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja ryzykowac nie bede. Nie chce miec pozniej problemow kobiecych przez jaka kolwiek wkladke!! Plasterek bedzie dla mnie wygodny i wcale sie tak po nich nie tyje jak po tabletkach;) Moje kolezanki ktore kleily plasterki nie przytyly ani grama a ja po tabletkach hmmm na poczatku nie tylam pozniej na 8 miesiecy odstawilam i jak zaczęłam brac je ponownie to byla juz bomba .... przez pol roku przytylam ponad 10 kg. Ja osobiscie za tabletkami juz nie jestem kiedys wydawalo mi sie ze nie ma nic lepszego a teraz juz mam inne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_x Co masz na mysli ze Ciebie to nie dotyczy?? Czy Ty juz nie planujesz kolejnego malenstwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Gosiu, Asia juz mi wystarczy :). to byla dluga i bardzo stresujaca droga do dzidzi i chyba juz jestem za stara zeby przechodzic jeszcze raz przez taki stres. chyba ze wpadne to wiadomo nie usune :) moze zamiast plasterkow to lepiej takie wkladnki podskorne ktore zaklada sie raz na trzy miesiace? moja kolezanka w pracy miala cos takiego i sobie chwalila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj masz racje starania i przejscie przez 9 miesiacy ciazy to jest ogromny stres. Ale ja mimo wszytsko za 2-3 latka bede chciala miec jeszcze jedno moze uda sie i bedzie cora ;)) Jredno dziecko to zdecydowanie za mało. Co do tej antykoncepcji to jeszcze masz troszke czasu na to aby sie zastanowic musze dokladnie poszperac w necie i poczytac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu u mnie to nie tyle chodzi o 5 miesiecy staran i 9 miesiecy ciazy bo to byl najcudowniejszy okres w moim zyciu, nie liczac ciaglego zamartwiania sie czy z dzidzia nadal jest wszystko ok, a bardziej o dwie nieudane proby wczesniej - c.pozamaciczna i druga ciaza gdzie serduszko przestalo bic w 8tyg ciazy. jesli by mnie spotkalo jeszcze raz cos takiego to chyba bym tego nie przezyla, wiec pasuje, mam Asie i to jest teraz dla mnie najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno napiszę jak to wyglądało :) co do wkładek-prawda jest taka że każda kobieta reaguje na nią wyjątkowo.Byłam na wizycie, gadałam z lekarką i ponoć powrót do płodności po wyjęciu wraca po 1-2 cyklach.Wkładkę zawsze można usunąć jeśli będe miała krwawienia, będzie mi słabo,duszno,bóle brzucha-tzn że to nie jest metoda dla mnie,zrestzą każda która ma takie objway powinna usunąć mirenę.Fakt , że wkłada powoduje że wejście jest jakoś bardziej otwarte i pochwa jest bardziej narażona na infekcje.Tycia nie powinna powodować bo ma malutki pojemniczek który stopniowo uwalnia hormon miejscowo czyli tylko w macicy.źle założona może przedziurawić macicę w ale to są BARDZO RZADKIE przypadki i lekarka powiedziała że w ich klinice jesczze nie mieli takiego przypadku ;) sama mam codziennie sprawdzać czy nie wypadła poprzez wyczucie sznureczków końcówkami palców,a po 6 tygodniach od założeniaq wizyta u ginekologa i być może usg czy się nie przesunęła.Niestety przed założeniem wkładki zero seksu, bo lekarz musi mieć pewność że pacjentka nie jest w ciąży w dniu założenia.Ja dziś idę na 16, a rano zrobiłam test, i wyszedł minus :P ja wkładkę chcę na 4 lata, bo po wyciągnięciu chcemy starać się o 2 dziecko.Przecd ciążą brałam cilest i tyłam po nim,brałam 3 lata i póki co nie chcę wracać do tabletek.Jeśli wkładka mi nie posłuży to założę implant podskórny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×