Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Ja w koncu po pracy. I weekend sie zaczal. Fajne uczucie. Dzis przeliczylam ze zostalo mi 12 dni do pracy i wolne :) w sumie to pracuje do konca lipca, ale mam troche dni wolnych pobranych juz w lipcu ze wychdozi tylko te 12 dni do pracy. Nie moge sie doczekac leniuchowania. Heh moze nie calkowicie leniuchowania, bo wlasciwie to pewnie wtedy sie wlasnie zacznie sprzatanie, przygotowywanie itd. Beatka pewnie juz tuli swoja pocieche i nie ma czasu sie odzywac :) Jesli chodzi o te hustaweczki to tez sie zastanawialam nad nimi, ale moja menadzer juz mi zapowiedziala ze kupila dla mnie taka, ale nie wiem dokladnie ktora, w przyszlym tygodniu ma mi przywiezc to zobacze ktora to dokladnie, wiec nawet ich juz nie przegladac teraz. Poza tym to chyba normalnie zaraz pojde spac bo jakos juz oczy mi sie klaja, a potem pewnie znowu ok 4 sie obudze. Pewnie maly bedzie mial taka pore karmienia, bo dzien w dzien o tej porze sie budze po uporczywych kopniakach :) ale uwielbiam jak on sie roi w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wolne ,dziś odpuszczam sobie naukę bo oglądam film Transfer :P mały grzeczny,ładnie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedys dawalam wam linka do koszuli nocnych do kamienia ma moze ktoras z was zapisane gdzies te linki?? Bo ja teraz szukam koszuli ale nie moge znalesc na ebay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki(-;po konsultacji z anestezjologiem chyba jednak zdecyduje sie na ten epidural.ide jeszcze w przyszlym tygodniu na spotkanie do szpitala i wtedy podejme ostateczna decyzje(-;a Wy juz wpisalyscie w birth plan???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie juz dziewczyny lapie chyba wszystko co jest mozliwe:/ Wczoraj wszedl mi bol w prawa noge i z prawej strony plecow nie moglam wogole zasnac do tego w posladku mnie strasznie rwalo dzis za znow kosc ogonowa ze nie moge usiasc nawet wrrrr.... Co jeszcze moze zlapac w ciazy za bol;D Bo u mnie to juz chyba wszystkie byly hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja tak jak ktoras tu z dziewczyn pisala nie robie tego planu bo w sumie oni na niego u nas nie patrza zalezy jak szybko zacznie sie akcja porodowa wiec mysle ze podejmowanie decyzji na bierzaco bedzie lepsze;) Ja zamierzam rodzic z zastrzykiem w noge i gazem ale musze sie dowiedziec jak to jest po tym znieczuleniu czy pozniej bede mogla normalnie karmic bo to chyba morfina jest:/ A jesli naprawde nie dam rady a bedzie jeszcze mozna to poprosze o epidural;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nio chyba ze uda mi sie rodzic w wodzie to wtedy raczej epiduralu nie podaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz moze tutaj bedzie ta koszula : http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=nursing+night+dress&_sacat=0&_odkw=nursing+dress&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313 Kilka dni temu je pokasowalam a mialam w obserwowanych :( Ja koszule kupilam w primarku 4.5 f za szt rozpinana na guziki i jest naprawde ladna ... Ja pytalam kolezanek ktore juz rodzily i mowily to samo ze nie warto tego birth planu robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to jest petydyna(substancja podobna do heroiny) ale ma wplyw tez na dzidzie,chce sie po niej bardzo spac i generalnie jest sie jak nacpanym,a niektore kobitki maja uciety film z porodu.Ja jednak jestem ze epiduralem,przedyskutowalam wczoraj z ansetezjologiem za i przeciw(-:a plan to ja robie,bo jak mnie tak bol chwyci,ze myslec przestane(-;w razie A(moja znajoma np zemdlala z bolu,a wtedy nic sie nie zrobi )no ale to kwestia podejscia(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, sorry ze tak sie troche wtrace do waszego topiku, ale przypomnijcie mi jak to jest, bo od pierwszej ciazy zapomnialam:D: po pierwszym USG zmienia ci sie czasem data porodu (na podstawie pomiarow dziecka); czy oni wtedy uzywaja tej drugiej daty jako tej prawidlowej czy trzymaja sie tej z ostaniej miesiaczki? ktora date bede miala wpisana w MATB1? dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go-for-it Mi wpisali date z 1 usg z okresu mialam 25 a z usg 26.08 a teraz w PL robilam usg 4 D i lekarz powiedzial ze jak w zegarku data wychodzi z @ Julka co do tego znieczulenia musze poczytac i zapytac poloznej zobaczymy co ona mi doradzi;) Biedronko niestety te juz przegladalam ale nie ma tej ktpora mi sie podobala;( Mialam gdzies w zakladkach zapisane ale gdzies znikla mi ;( Ona byla taka czarno rozowa i miala takie te klapki na piersi;) A ja ogolnie mam wrazenie ze porod nastapi tuz tuz bo bole brzucha sie nasilaja bole plecow tez boli tez kosc ogonowa i delikatnie skurcze mnie znow lapia a maly spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia,a Ty bylas w koncu w tym szpitalu???jak nie to jedz niech Cie zbadaja, zawsze to lepiej potrzymac jeszcze dzidzie w brzuszku,bo przeciez Ty masz termin na 25 sierpnia,a to jeszcze ponad miesiac.Mowie Ci jedz i powiedz,niech Ci wszystko sprawdza i rozwarcia czy nie masz i napisz co tam(-;nie czekaj jedz...dla pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja wlasnie po sniadanku ....Moj maly dzisiaj ostro wariuje w brzuszku od samego rana...Ostatnio spi w dzien i w nocy sie budzi, ale dzisiaj rano chyba zmienil cykl heheh. Normalnie zebra mi sie rozchodza:) dzisiaj w nocy mialam skurcz, termin mam na 31sierpnia ale maluszek juz sie chyba zaczyna powoli przygotowywac na wyjscie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis pojade;) Czekam na mezulka on za godzinke bedzie ;) I musze poztawic sprawe jasna ze maja sprawdzic czy nie mam rozwarcia;) ale czytalam ze przy rozwarciu jest plamienie a ja go nie mam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go- for - it .... Trzymaja sie tej drugiej, ta pierwsza to jest wstepna, pozniej robia usg i na podstawie tego wyznaczaja dokladniejsza, ktora wpisuja do pregnancy book. Przynajmniej ja w Szkocji tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu Ty sie nie sugeruj sie tym co ktos w necie pisze, ja nie mialam zadnych uplawow przy rozwarciu. Jedz i niech Cie przebadaja, moze dadza Ci cos na podtrzymanie jesli to zeczywiscie sie zaczyna cos dziac, to nie zarty przecierz Ty masz duuuzo do terminu, mamy paczatek lipca dopiero wiec gdzie tu mowa o 25 sierpnia!!! Ja tez mam date z usg wpisana a ronice 2 dni. Ja bym sie ta data sugerowala bo kazda ma roznej dlugosci cykle... Chociaz tak naprawde co to za roznica te 2 dni w ta czy w ta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to jest u was z lozyskiem czy w 31tyg i 5 dniach lozysko 2 stopnia dojrzalosci jest prawidlowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Go for it pierwsze usg podają datę wstepna, natomiast datą porodu będzie data z usg połówkowego, potem choć może wychodzic inne daty przy usg oni juz bedą sie sugerowac datą z usg z 20 tyg ciązy i ta data jesli będzie inna bedzie wpisana na twoja karte ciazy, ja mam zmienione bo 2 razy wykazywało maleństwo wieksze o tydzień i teraz na usg mam małe wieksze o 2 tyg ale i tak sugeruja sie tylko data z 20 tyg Gosia ten zastrzyn w noge mało daje, wierz mi, miałam go przy dwóch porodach i zamiast pomóc, zaczełam wymiotowac po nim. Można normalnie karmić, tak samo jak po epiduralu. łożysko II stopień dojrzałości jest jak najbardziej prawidlowe a co do upławów jak ich nie mam choć miałam rozwarcie i teraz szew, szew ciagnie okropnie ale ze trony szyjki w postaci zwiekszonego sluzu nie mam objawów, gdy jest wiecej sluzu oznacza to draznienie ze strony szyjki, dopiero gdy sluz stanie sie żółty, zielony czy różowy jest to powód do niepokoju, a te bóle o których mówicie dretwienie nógł, kłucie, ciągnięcie to miednica, rozszerza się przed porodem, ja tez ledwo chodzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a plamienia nie zawsze sa przy rozwarciu Gosia, stąd tyle kobiet rodzi przedwczesnie bo nie ma zadnych oznak zblizajacego sie porodu, ból pleców jest jakims sygnałem, ale to musi byc ból typowo ciagnący krzyzowy, nawet przy samej kości ogonowej, ale nie lędzwie. U mnie przy dwóch porodach ani razu pierwsze wody nie odeszły, przy pierwszym porodzie wody odeszły przy 4 cm, juz było chyba 8 h porodu a przy drugim mi przebijali bo nie chciał pęknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 czyli w moim przypadku i z moimi dolegliwosciami jest wszystko ok jest to normalne tak ?? Moj sluz jest bialo-przezroczysty jak mleko ktore robisz dla dziecka;) ale jak zaschnie na bieliznie to jest zolte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mleczny jest jak najbardziej w porzadku, niektóre kobiety litrami w ciązy takie maja:) a po zaschnięciu zawsze bedzie kremowy, dlatego w ciazy wkładki powinny być obowiązkowe, jesli nie czujesz kłucia teraz przy szyjce, jak najbardziej jest ok, przy czym nie badałam cie wiec to tylko po symptomach moge powiedziec, a jak pojedziesz na odział, to chyba cud bedzie jesli się zbadają czy masz rozwarcie, kazą wziąć paracetamol i odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie ma sensu tam wogole jechac bo ruchy odczuwam tetno jest wyczuwalne wiec paracetamol moge wziasc bez wizyty w szpitalu ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jest sens jechac! i jedz bo jak cos bedzie nie tak to sobie nie wybaczysz,jak mozna urodzic pozniej to niech oni to sprawdza i nie wiem czy to cud czy nie ale mi juz sprawdzali rozwarcie 3 razy w szpitalu,bo sie uparlam i powiedzialam ze wydaje mi sie ze mam rozwarcie bo sie badalam sama palcem(co nie bylo prawda)ale zobzczylam mine poloznej ,ktora powiedziala,poczekaj zaraz wezew lekarza.Oni musza to sprawdzic czy chca czy nie.Wiec jedz ,my tu nie Doktory i jak biedronka pisze teoria teoria ,kazda ciaza jest inna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka narazie mi przeszlo maly sie wierci ale za to spanie mnie meczy strasznie;D Jak tylko znow powróci bol to pojade;) Nie ma sensu jechac skoro wszystko jest OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no mysle ,ze jeszcze nie Gosienko(-:babka w szpitalu powiedziala ze to tylko bole przepowiadajace,bo ja jeszcze nie gotowa(((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi narazie ustapily te moje dolegliwosci. Bola tylko plecy ale ogolnie nie jest zle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!:) wiec zaczne od poczatku pojechalam do szpitala w niedziele ze tymi bolami podlaczyli mnie pod ktg i powiedzieli ze nie sa duze i ze dziecka tetno ok ale juz mnie zostawia.. no i sie rozkrecilo lezalam i lezalam coraz wieksze skurcze.. o 22 przyszla polozna sprawidzila rozwiarcie na 4cm i powiedziala ze biora mnie na prodowke.. tam dali mi gaz i mialam w swojej sali basen no to siup do basenu skurcze juz bardzo silne.. powiedzilala ze o 1 nad ranem sprawdza rozwarcie jak nie bedzie postepowac to przebija wody.. no i jak sie okazalo po tylu godzinach rozwarcie nie ruszylo nic.. no i zaczeli przebijac wody jak dla mnie to bylo najgorsze z calego porodu.. z boli juz nie moglam wytrzymac podlaczyli mnie pod ktg i powiedzieli ze podadza epidural.. ale jak sie okazalo zaczelo spadac tetno malego szkrabka i moj 20 godzinny porod zakonczyl sie cesarka.. najwazniejsze ze malutki zdrowy.. ale dopiero wczoraj nas wypuscili.. bo podejrzewali jakas infekcje i robili mu badania itd.. wyniki byly w piatek i okazalo sie ze nie ma zadnej infekcji jest zdrowiutki ale wypuscili nas dopiero w sobote.. no i juz pierwsza nocka za nami nie bylo ciezko.. maly jest Kochaniutenki i spokojny budzi sie na jedzonko ok co 3 godziny.. pokarmu mam bardzo duzo leje mi sie z cyckow jak z kranu dlatego go karmie caly czas piersia.. no a ja sie czuje ok szwy troche bola ale jest z dnia na dzien lepiej.. No i tak to u mnie wygladalo ale o bolu juz dawno nie pamietam:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×