Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

A ja talk chciałam powiedziec, ze po odstawieniu cerazette dostalam 1 okres I czekalam na drugi, zrobiłam 3 testy clear blue i jak na ironię losu 3 były wadliwe, dostałam za darmo 3 nowe z pharmacy i okazało sie ze to już 2 miesięczna ciąża, ładne jaja(((-: to niby te testy są ok ale w moim przypadku było śmiesznie, bo takie jaja powychodzily mi na teście(-;Ale ja czułam, ze coś jest nie tak, bo moje piersi tak spuchly, ze nawet jak brałam prysznic to mnie bolało- hi, hi- to powodzonka Fiona(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia nie przejmuj sie snami o wózku :D to zdrowy objaw :D ja tak miałam,dopóki nie kupiłam wózka :P potem jak ręka odjął ,życze miłego spacerku po sklepach ,obu sie Wam cos upatrzyło. A ja dopiero sie obudziłam,dziecko cała noc nic nie kopało więc już w stresie byłam... bo spie często na plecach a podobno nie można,ale na szczęscie juz zdążyło sie poprzeciągac w szerz :P.Pasuje mi sie też udać do miasta pochodzic po tych sklepach i dokończyc wyparwke... :P tylko lenia mam takiegooo ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuję powturną wizytę u lekarza. naciskaj na badanie z krwi bHCG, które po takim czasie da Ci 100% pewność. Choc myślę, że jeśli Twoje testy nic nie wykazały, ani u GP, to prawdopodobnie nie jesteś w ciązy. Ale lepiej się upewnić i nie stresować. A w razie czego porobić badania czemu ci się ten okres spóżnił tyle. Jak byłam ostatnio oglądac wózki to podejrzałam ten Silver cross 3D i szczerze przyznam, że mnie nie przypdał do gustu. Faktycznie jest nieduży porównując z innymi, które tam stały, ale jak to mój mąż stwierdził, trochę tak jakby miał się rozlecieć. Te inne silver crossa były ciekawsze, ale to kwestia gustu i tego co kto potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.mam do was pytanko. wiem ze do maja jeszcze troche czasu ale ja sie juz zastanawiam. a mianowicie jestem mama chrzestna i wlasnie w maju jest I Konunia chrzesnicy, bede wtedy w 30tc i zastanawiam sie w co sie ubrac. chcialabym wygladac dos elegancko ale nie jak na weselu.dodam ze mam figure gruszki i z tego co wiem pasuja mi sukienki w ksztalcie litery A, moze macie jakies linki z ciekawymi sukienkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa_84 - najwiekszy wybor jest na ebayu, ale tam niestety nie przymierzysz :( Ja bym na twoim miejscu poszukala na poczatku maja, wtedy bedzie juz kolekcja wiosenna i letnia w sklepach z odzieza ciazowa :) Na pewno znajdziesz cos ladnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona radze zrobic tak jak zaproponowala kasztaanka, czyli isc do lekarza i prosic o badanie z krwi BHCG. Test ten daje 100 procentowa pewnosc nawet tydzien po zaplodnieniu. W Polsce mam kolezanke, ktora zawsze miala regularne cykle i nagle zaczal jej sie spozniac okres o tydzien. Byla u ginekologa, ktory po jej zbadaniu stwiedzil, ze o ciazy nie moze byc mowy. Na dodatek przepisal jej tabletki na wywolanie. Od razu zaproponowalam jej, zeby zrobila test z krwi i... okazalo sie, ze byla w 5-6 tygodniu ciazy. Dlatego dla pewnosci zrob test i bedziesz wiedziala na czym stoisz. Zycze powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
Uwaga! W związku z cięciami budżetowymi, ogłoszonymi przez brytyjski rząd 22 czerwca 2010 r., Health in Pregnancy Grant ma zostać całkowicie wycofany od kwietnia 2011r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie pochwalić ;). Byłam dziś na miescie.... i kupiłam uwaga.. posciel do łóżeczka :D za 34.99 f :P juz prawie straciłam nadzieje,ze znajde coś ładnego i taniego... i w ostatnim sklepie znaalazło sie :D żółto-białe z kotkiem :) słodkie!! wziełam tez tą mate do przewijania ona musi byc,a nawet jesli nie kupie drewnianego spodu do przewijania to mata sie przyda :). W jednym tylko sklepie widziałam na zywo przwijak i kosztowal 40 f :O to ja dziękuje...w dodatku jest duzy ,ciezki i na drobnym łóżeczku jaki mam bedzie wygladał graczato :(,chyba go odpuszcze całkiem :P. Kupiłam też wkoncu kombinezonik polarkowy BIAŁY na wujscie ze szpitala... i najtanszyz estaw pielegnacyjny dla nowordka w mathercare za okolo 8 f. ;) Wróciwszy do domu czekała na mnie niespodzianka :D dziadzio mojej dzieciny załatwił nam fotelik max cosi :D i sterylizator i mase butelek i wielki fotelik do karmiania...po okazyjnej cenie :P ale to bedzie do uzytku niepredko :D ale sie scieszyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i my po oglądaniu wózków,jednak zdecydowalismy sie na silver crossa 3d:)Caly czas chcialam ten wózek,a inne ogladalam,bo może coś mi wpadnie w oko.Ale jednak nie.My zwracamy uwage na wielkośc dzisiejszy wózka.Nie chcialam z gondola bo taki zajmuje duzo miejsca w aucie.Osobno gondola i stelaż-masakra.Całe auto zajete,a my planujemy jechac do polski.A po drugie w miare tani jest.mi jest szkoda wydać 500f na wózek,który po roku zapewne zmienie na lżejszą spacerówke.Ok keiwtnia wybierzemy sie kupic,bo maja mieć wiecej kolorów,a na dzień dzisiejszy bierzemy czasno zielony-najbardziej nam sie spodobal:)Czyli juz problem z głowy. No i praktycznie mamy juz wszystko w marcu kupimy łózeczko(juz wybrane i postanowione)i czekamy na Nathaniela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia ciesze sie ze i Twoje zakupy udane ;),a jesli ten silver cross jest w takim kolorze jak ja podejrzewam to wiedz ,ze mnie tez podoba :) widziałam nieraz irlandki własnie z takimi i ładnie sie prezentowały :). Widziałąm w Mathercare wózek MY4 na czterech kolach i mi sie spodobał taki radosny design... ale niestety ja juz mam powóż :P. Izunia Ty masz termin na kwiecien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi milo jak tu zajrzalam! Nie przypuszczalam, ze tyle osob odpowie na moja wiadomosc. Dziekuje Wam wszystkim. Poczekam jeszcze kilka dni. Moze moj organizm zrobil sobie przerwe i nastepna miesiaczka przyjdzie normalnie- a zatem powinna pojawic sie wkrotce, choc objawow brak. Jak nic sie nie wyjasni w nastepnym tygodniu podejme zdecydowane kroki- badanie krwi itd, zgodnie z Waszymi radami. Wiem ze niedaleko nas jest Family Planning, wiec moze warto bedzie i tam zajrzec. Zazdroszcze Wam przygotowan do przyjscia na swiat Malucha :) i jednoczesnie gratuluje wszystkim przyszlym Mamom :) p.s. sympatycznie na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka ja mam termin na 8 czerwiec.Ale chce zakupy zrobic troche wczesniej żeby potem z wielkim brzuchem nie latac po sklepach.Wole już mieć wszystko gotowe i czekać na maleństwo. Tu gdzie ja mieszkam też dużo kobiet chodzi z tymi wózkami,a ten wózek o którym ty piszesz to też mi spadł w oko,ale on mial chyba gandole albo kubelkowe siedzenie-teraz nie pamietam,że dla mnie odpadł. Fiona nasze forum jest aktywne i tylko jak możemy to pomagamy i wspieramy sie wzajemnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionko na niektórych topikach tutaj jest bez przerwy ruch ale ciężko sie wkrecic nowej osobie-wiem po sobie ;),tutaj dziewczynki mnie zyczliwie przyjęłły i trzymam sie :),szkoda tylko ,ze nie mamy terminu porodu w jednym czasie ehh :).Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia bardzo rozsadnie :) ze zakupy wczesniej robisz.Mnie sie wydawalo najpierw ,ze za wczesnie,teraz znowu mam wrazenie ze czas mnie goni z wyprawka :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie cały czas wydawało że mam czas,a tu zostało 15 tyg do porodu.Wole być gotowa wcześniej jakby mały sie wcześniej pchał na świat-różnie bywa.No i w sumie wyprawke mam gotową.Czekam na paczke w pl bo zamówilam sobie troche rzeczy na allegro,no i jeszcze rodzinka swoje dodała:)także tylko wózek i łóżeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różyczkaa_
izunia a masz przewijak? a jak tak to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja 18 marca wracam z urlopu z Pl i też biore się za jakieś zakupy, dlatego z przyjemnością czytam wasze uwagi na temat wózków, łóżeczek itd. Mam termin dopiero na 26 lipca ale czas tak szybko ucieka, że nie chcę niczego zostawiać na ostatnią chwilę, choć w praktyce to pewnie i tak się okarze, że trzeba będzie ostatnie zakupy tuz przed narodzinami dzidziusia robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamowilam sobie kosmetyki Penaten I bubchen z Niemiec, uwazam, ze na serio sa super(-; a za kilka dni odwiedzi mnie rodzinka, juz nie moge sie doczekac! W arose IDE do mothercare kupic ten pregnancy support belt, chubs sie zdecyduje, bo taki balonik mi rośnie(-: dziewczynki, która czuła ruchy w 17 tygodniu??? I jakie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny może wymi tu pomożecie jak to wygląda w praktyce-zostały mi jeszcze 2 tygodnie pracy, planuję odejść dokładnie 10 marca. urlop z pracy mi się nie należy bo za krótko dla nich robię,więc muszę pobierać Maternity allowance.mam już wszystkie papiery-tzn list od pracodawcy, matb 1 i 13 pejslipów. chciałabym aby zaczęli mi wypłacać MA z dniem 15 marca,czy już powinnam iść do Job centre załatwiać czy moge zacząć spokojnie na początku marca, i do 15 zdąrzą to rozpatrzeć? czy jak pójdę na początku marca to mi przepadnie ma ? poród na 11/4 a ostatni dzień pracy to 10/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Julka ja pierwsze ruchy poczulam dokladnie w 16t5d i to było takie łaskotanie,jakby mi robaki łaziły w brzuchu.Jak to poczułam pierwszy raz to myślałam że mnie brzuch swędzi,albo mam zwidy,ale wieczorem sie nasiliły.ale potem kilka dni była cisza,i pierwszego kopniaka poczułam w 18t1d.Najcudowniejsze uczucie dla matki:) uwielbiam jak mały mnie kopie,i przeżyje nawet te o 1 w nocy lub 5 rano:) Kasienka przykro mi ja ci nie pokoge,bo jezeli chodzi o sprawy związane z job center to ja nie mam pojecia...poczytaj na necie,albo spytaj sie swojego pracodawcy,moze bedzie wiedzial a jak nie to zasuwaj do job center i sie dowiedz,żeby ci każne pieniądze nie przepadły. A dziewczyny starałyście się jeszcze przed porodem to becikowe(500f)??bo mozna od 29 tc.i ile czekałyście na decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnhmjnj,';.{pl9yjgtrd
zeby dostab becikowe te 500 f trzeba miec dodatek do małych zarobków czyli work tax credit. Ja sie dziwie ze kolezanka czeka z wysłaniem tych swistków na maternity allowance podobno wysyła sie je kilka tyg przed macierzynskim zeby rozpatrzyli,wiec radze juz isc wyslac nie czekac,bo jak cos sie przeciahnie to bedzie kolaznka bez pieniażka jakis czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Kasienka - niedawno przerabiałam ten temat - jak rozumiem nie przysługuje Ci SMP z pracy tak? to jeszcze musisz wziąć od pracodawcy potwierdlzenie tego faktu - czyli formularz SMP1, na którym wypisze Ci powody dlaczego i zlozyc (o MA mozna sie ubiegac od 27 tyg. ciazy). Tez załatwialam wszystko tuz przed odejściem (bo pracodawca się spóźniał z SMP1), ale dali radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba mieć working taxu,można pobierać child tax credit lub czekac na niego,bo po urodzeniu składa sie formy.Ale skoro od kwietnia bedzie mozna starać sie o to na pierwsze dziecko to nikt nie bedzie pobierał child taxu przed złozeniem formy.A tam sie zaznacza że sie czeka na child tax. Ale chodzi mi ile sie czeka n a decyzje.brał już ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 - z tym czekaniem to jest roznie. Oni Ci raczej nie wyplaca dopoki nie otrzymasz child tax credit, beda kazali doslac brakujace dokumenty. Niektorym z tego powodu nawet odrzucaja wnioski bo mija 3 miesiace. Wtedy sie trzeba do bulu odwolywac. Moja siostra skladala przed urodzeniem z tym ze juz otrzymywala benefity na pozostale dzieci i te 500 dostala po trzech tyg. Ja jestem ciekawa czy to jest na pierwsze dziecko ogolnie czy np. moze byc na pierwsze urodzone w uk ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje ze ogólnie na pierwsze dziecko...ja juz forme mam wypisaną.17 marca mam wizyte u połóznej to mi wypełni co trzeba i bede wysyłac,bo akurat bedzie 29 tydzien.I bede czekać...zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 - z tym czekaniem to jest roznie. Oni Ci raczej nie wyplaca dopoki nie otrzymasz child tax credit, beda kazali doslac brakujace dokumenty. Niektorym z tego powodu nawet odrzucaja wnioski bo mija 3 miesiace. Wtedy sie trzeba do bulu odwolywac. Moja siostra skladala przed urodzeniem z tym ze juz otrzymywala benefity na pozostale dzieci i te 500 dostala po trzech tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale numer jak to sie stalo ze moj post jest jeszcze raz i to z taka roznica czasu ???? Chyba moj synek cos powciskal w laptopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Chciałabym do Was dołączyć...mam nadzieję że mnie przyjmiecie ;-) Coś o mnie....otóż jestem z Manchesteru,mam męża i 2.5 letniego Nikusia (2.5 lat). Obecnie jestem w drugiej ciaży 15tc i mam termin na lato :-p Specjalne podziękowania dla Eweliny29 za wciągnięcie mnie do Was ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka witamy:)jasne że cie przyjmiemy:)trzeba odnaleśc nasza tabelke i ją uaktualnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)...........11.04.......Syn. ...Al eksander Jan izunia1986.....24.......................08/06.... ...chłopiec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 znalazłam.Dziewczyny dopisujcie sie,Widze ze sierpień przewaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×