Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Magia-no to ci niezazdroszcze tez przeprowwadzki w twoim stanie napewno jest ciezko ,no coz my mosimy przejechac 1600km i to dopiero wyczyn niewiem jak to jeszcze bedzie ale moj M napewno cos wymysli.A co do spania na wznak to niepamietam do kiedy mozna ale napewno niejest to zbyt dobra pozycia dla maluszka mi lekarz mowil abym starala sie tak niespac bo dzidzia dostaje za malo tlenu najlepszy jest lewy bok choc wiem ze jest ciezko sie przyzwyczaic .A co do wozka i nosidelka my kupilismy firmy bbconfort szczegolnie ze wzgledu na nosidelko bo jest bardziej lezace a chodzilo nam wlasnie aby mala podczas podrozy miala wygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, Magia mój lekarz powiedział, że chce postawić kropkę nad i, bo wie, że ta ciąża była długo wyczekiwana i po tym co przeszliśmy chce zrobić wszystko, żeby było dobrze. A co do wieku to za 2 tyg skończę 29lat, to chyba nie sugerował się wiekiem:) Doczytałam na skierowaniu jakie badania muszę zrobić, mianowicie test podwójny- pappa i bhcg. Zaufałam lekarzowi, on najlepiej wie co robić. Kasiu skąd Ty to wszystko wiesz? Mądra z Ciebie babka;) Muszę popytać jak to u nas jest, może akurat? Jedziemy zaraz do mojej mamy pochwalić się dobrymi nowinami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) kasiu z tymi piersiami to podobno normalne po prostu wcześniej przygotowują się do produkcji mleczka:) emka ja też miałam robione badania prenatalne teraz czekam tylko na wyniki krwi, z usg wszystko jest dobrze:) ja mam dopiero 24 latka i miałam robione te badania bo lekarka chce wiedzieć ze na pewno jest wszystko ok, później w 22-23 tc powtórka dla potwierdzenia u mnie się trochę namęczyła żeby złapać 2 łobuza do mierzenia hehe:) najgorsze te czekanie na wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Wczoraj bylam na badaniach morfologia,mocz i krzywa glikemii 50g własnie odebrałam wyniki pomoze ktos w interpretacji byłabym wdzieczna🌼 LEUKOCYTY-9,7 LIMFOCYTY-2,5 LINFOCYTY-26,2 INNE(EO,BAZO,MONO)-0,4 INNE(EO,BAZO,MONO)-4,6 GRANULOCYTY-6,7 GRANULOCYTY-69,2 ERYTROCYTY-3,45 HEMOGLOBINA-6,3 HEMATOKRYT-0,320 MCV-SR.OBJ.ERYTROCYTA-92,8 MCH-SR.WAGA HB W ERYTR.-1.84 MCHC-SR.STEZENIE HB W ERYTR.-19,8 RDW-WSKAZNIK ZMIENNOSCI ERYTR.-13,8 PLYTKI KRWI-181 MPV-SR.OBJ.PLYTKI KRWI-12,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test tolerancji glukozy glukoza na czczo-77 glukoza 60 min po obciazeniu-127 MOCZ AZOTYNY,LEUKOCYTY,ERYTROCYTY,BIALKO,GLUKOZA,CIALA KETONOWE,BILIRUBINA-negatywne odczyn-6,0 urobilinogen-0,1 mg/dl nablonki wielokatne-b.liczne leukocyty-10-15 bakterie-liczne pomozcie bo do gin ide dopiero w poniedzialek,a zaczynam sie martwic w necie cos tam pisze ale nic z tego nie wiem,pozatym wynik wydawal mi facet i nie byl dosc rozmowny-martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj -kasiu- postanowiłam się za toba przeprowadzić moje drugie podejście się udało !!!!!!co prawda jeszcze nie potwierdzone przez lekarza ale beta w normie wiec juz tyle :) chyba dzieki Tobie uwierzyłam , zę skoro tobie się udało nawet naturalnie to już musi być dobrze i ze mna i stało się!!!!!teraz czekam na usg z wielkim biciem serca ale to już inne bicie niż wcześniej pozdrawiam witam was wszystkie dziewczyny !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ria ale superowoooooooo GRATULUJĘ z całego serducha ❤️ i do tego mamy wspólnego lekarza :-) Kiedy masz wizytę? :-) gosia no to wkrótce czeka Was sporo pracy z przeprowadzką, ale to zawsze bliżej roziny i Sabinkę będziesz mogła częściej do rodziców zawozić :-) maja kurcze mam nadzieję, że zdrówko Ci pozwoli, bo coraz mniej czasu Ci zostaje :-) akif witaj u nas :-) magia no nie wiemy jeszcze, czekam na telefon jak na szpilkach. Widzę, że i Ty będziesz bliżej rodziców, fajnie będą mogli pomagać :-) emka słoneczko to moja praca :-) karola pewnie "czują" już, że będą pracować na dwie buzie . Super, że to nic złego :-) malinka rany ile badań :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:)ja tez Was przepraszam ze mnie zbyt czesto nie ma ale tak jak Superburek mam komputerowstret!!nie wiem co sie dzieje ale nie moge nawet ogladac tv bo mnie trzesie z nerwow.Mam ochote wywalic to wszystko przez okno.Zabronilam mezowi ogladac tv wieczorami w naszej sypialni:P Kasia wrocilam do pracy.Nie jest zle poniewaz wszyscy wiedza jaka byla nasza sytuacja i prawie w ogole nic nie robie.Co chwilke siadam na herbatke i jest luzik:)Mdlosci juz przechodza choc dzisiaj po obiedzie mnie meczyly.Mysle ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej:)A Ty kochana dbaj o siebie i duzo odpoczywaj!:) Witam nowe kolezanki:) Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu- dobrze że w końcu jesteś:) odpoczywaj jak najwięcej i nie stresuj się, naprawdę wierzę, że Twoja przyjaciółka będzie się czuła coraz lepiej. ale_ola- mi tez lekarz mówił że moze dac zwolnienie, ale mam tak jak TY:) jakoś tak mi głupio skoro nie mam jakiś strasznych dolegliwości. Masz rację, ze wysiedzieć 8 h jest ciężko. Jedyne co mi pomaga to, ze do końca kwietnia musze wykorzystać 24 dni urlopu wiec mogę brac co jakiś czas. Jutro znów mam 1 dzień leniuchowania, potem planuję urlop od 14 lutego na tydzień:) Tymczasem brzuszek mi się powiększa, mam już tylko jedne spodnie które mnie nie cisną, ale z kupnem "ciążowych" spodni czekam do kolejnego badania. Teraz wracam do czytania, bo mam do nadrobienia 2 str forum:) Trzymajcie się ciepło! miłych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka A) glukoza ok w normie, na czczo winno mieścić się 72-98 mg/dl ( 4,2-5,7 mmol/l), a po godzinie z 50g < 140 mg/dl (10mmol/l) B) mocz - ogólny ok, wszystkie powinny być ujemne, - odczyn raczej też ok, normalnie wynosi 5,5 ale w ciązy maleje kwasowość, czyli norma idzie w górę nawet do 7 - norma leukocytów to 3-5 w polu widzenia (wpw) co odpowiada +/- ok. 650 tys.-3mln, we krwi w ciąży poziom białych krwinek wzrasta, ale nie wiem jak to jest z moczem, - norma urobilinogenu to ok. 0,05-4 mg/l więc też chyba w normie, - nabłonki wiem, że normalnie występują, jeśli jest ich dużo może to wynikać z podrażnienia błony śluzowej, C) krew normy - szkoda że nie podałaś jednostek - leukocyty 4,1-10,9 tys./mm3 lub G/L a w ciąży białe krwinki są podwyższone, więc chyba ok, - limfocyty 0,6-4,1 wieć też ok, - granulocyty 2-7 więc też masz w normie, - erytrocyty 3,9-5,6 u mnie poniżej oznacza niedobór żelaza, a jak się odchudzałam lekką anemię, - hemoglobina 6,8-9,3 słońce poniżej też oznacza anemię, - hematokryt 37-40% nie podałaś przelicznika musisz sobie przeliczyć, niski oznacza anemię, - MCV 80-97 fl więc w normie, wysokie powyżej 110 oznacza anemię, - MCH 26-32 pg, niskie to anemia, brak żelaza, - MCHC 31-36 g/dl lub 20-22 mmol/l - obniżone to anemia, niedobór żelaza, - płytki 140-440 G/l więc chyba w normie Słońce podałam Ci normy z mojego laboratorium, popatrz na normy swojego. Ja miałam też morfologię zahwianą po pierwszym badaniu krwi i lekarz stwierdził, że to lekka anamia i że często występuje u kobiet w ciązy, dostałam witaminki i kazał jeść dużo produktów bogatych w żelazo. Nie martw się na zapas 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka masz kochana anemię, wynik powinien być ok 12 więc szybciutko do lekarza, co do moczu to leukocyty tez wysokie oznaczają stan zapalny, pewnie antybiotyk dostaniesz, ja dopiero dwa tyg temu tak miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za mile przywitanie :D Czy macie jakies zwyczaje? NP ze powinnam na poczatek cos o sobie powiedziec? Ja wczaraj bylam na ostrym dyzurze z bolem w okolicach spojenia lonowego ale z wynikow badan wyszlo ze mam zapalenie pecherza. W moczu mam duzo bakterii wiec dostalam antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitki fajnie, że nie masz dużo pracy :-) a co do sypialni, to masz rację bo przecież lepiej wykorzystać ją w inny sposób .... bardziej przyjemny 🌼 Emmi mam nadzieję słońce, że przynajmniej nie nosisz ciężkich dokumentów z jednego budynku do drugiego 🌼 maja co dostałaś na anemię? 🌼 KateKiss pisz kochana o czym tylko chcesz, pytaj o wszystko, my tu razem jak "jedna wielka rodzinka" hi hi mam nadzieję, że Ci się spodoba u nas 🌼 superburek jak sprawdza się u Ciebie mustela, ja zdecydowanie przy niej zostanę 🌼 Dziewczyny co sądzicie o stosowaniu tantum rosa w ciąży, oczywiście w tym stanie zewnętrznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny kochane jestescie🌼 no to jednak moje wyniki znacznie sie pogorszyły,własnie znalazłam takie wyniki ,które robiłam na poczatku ciazy ,a myslałam ze juz bedzie tylko lepiej .Juz teraz to nie wiem co jesc, mieso jem,warzywka,soczki pije ,dogadzam sobie jak nigdy,owoce w niewyobrazalnych ilosciach mi smakuja,a tu anemia.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka mnie w ciągu miesiąca wyniki wróciły do normy, biorę femintal, a co do jedzenia to wcinam rzeczywiście dużo mięsa ( wrrrr ) i ryb, brokuły i fasolę, pieczywo tylko pełnoziarniste i dużo jaj, zrezygnowałam z soczków sklepowych, kupuję pomarańcze, greyfruty, cytryny i robię sobie z nich soczek, no i pomogło. Dobry wpływ ma też wątróbka, ale ja jej w siebie niestety nie wmuszę afujjjjjj, a na przekąskę polecam rodzynki, super są też owoce morza, ale tych lekarz mi zabronił bo coś tam mają złego .... No i oczywiście szpinak jeśli go lubisz, on nie ma w sobie żelaza, ale powoduje przyrost czerwonych krwinek 🌼 a poniżej link do fajnego artykułu http://vita.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka- mi też wyniki sie pogorszyły, ale Pan doktor mówi żeby się nie martwić bo nie jest żle. Najpewniej przeleczy ci układ moczowy- ze względu na bakterie, ale ja też na to brałam antybiotki i jakiś płyn odkażający- pomogło. Zatem dbaj o siebie i nie zamartwiaj się. gosia- 1600 to jakiś wyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! witam nowe kolezanki:) wczoraj napisalam do Was,ale dostalam takiego bolu krzyza,ze musialam szybko zejsc z krzesla i polozyc sie na podlodze!pol nocy przez ten bol nie spalam,ledwo zyje,plecy nadal bola,a do pracy isc trzeba :( Kasia>czuje sie roznie,czasem wymiotuje,czasem wieczorem mnie mdli,ale daje rade!mustela sie sprawdza,napisz gdzie kupilas swoja,bo moja za jakis czas sie skonczy i nie wiem,czy w aptece dostane? Akif>ja jestem z Warszawy :) milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U Nas na razie cisza mala czuje sie dobrze wiec mam nadzieje ze przez ta rehabilitantke nic sie nie rozkreci robie jej inhalacje i daje wit. C tak profilaktycznie... superburek-kurcze to nieciewawie a nie mozesz wziac wolnego zeby troszke polezec...? petitki-ciesze sie ze w pracy masz taki luzik, korzystaj z tego :) magia80-widac ja mam takie pecha zawsze znajde sie w nieodpowiednim miejscu i nikt mnie nie informuje o chorobie!no coz mam nadzieje ze nic sie nie rozkreci u malej... -Kasia-jak sie czujesz? odpoczywasz? a zabkow nadal nie widac nawet dziasla nie sa opuchniete...wiec czekamy dalej :) emka-GRATULUJE serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superburek- wiem wiem że ty z Warszawy. Niedawno pisałam ci o szpitalach i lekarzach a teraz sama mam dylemat który szpital wybrac i którego lekarza. Myślałam sobie, że można by jakieś spotkanko zaaranżować np w warszawie bo niektore z nas już się znają z netu to może w rzeczywistości też można by sie poznać. A i jeszcze jedno pytanie jak wygląda pierwsze usg u lekarza trzeba sie jaoś przygotowaywać specjalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z wawki i tez zastanawiam sie kiedy i jak zabrac sie do wybierania szpitala. Normalnie nic w tym temacie nie wiem. Kiedys chcialam rodzic na inflanckiej ale po tym jak mnie ostatnio splawili to chyba juz nie chce. Po za tym chyba lepiej wybrac taki szpital ktory ma lekarzy o roznej specjalizacji a nie tylko ginow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapomnialam ;) U mnie pierwsze usg wygladalo normalnie, tak samo jak w czasie monitoringu. Jedyne co polecam to wysiusianie sie przed to dzidzia bardziej widoczna (ja musialam w trakcie badania biec do wc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pierwsze usg pewnie do pochwowe i tak do ok12tc, a co do przygotowań to... iść z uśmiechem na twarzy i tyle wystarczy:) gratuluję katekiss serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu ja nie miałam anemi, bronie sie przed nią jak moge, na początku ciąży miałam nawet hemoglobine 13.6 az byłam w szoku, potem ciut sie pogorszyła i spadła do 11.9 ale to dolna granica normy wiec obeszło sie bez leków. Nie wiem na ile to działa ale ja pije codziennie kubek takiego barszczyku czerwonego z kartonu, fuj co za paskudztwo:) ale jak piłam i zrobiłam badania to hemoglobina z 11.9 podskoczyła na 12.4, znów przestałam pic to spadła. Ostatnio znów piłam i dziś zrobiłam badania to zobaczymy czy to przypadek czy naprawde ten sok działa. A wątróbka nie jest wskazana w ciaży, chociaz ja tego tez bym nie przełknęła choćby mi płacili:) malinka to normalne ze wyniki sie pogarszaja, w koncu nasze małe wampirki rosną i wypijają z nas coraz więcej:) aha kasiu co do tantum rosa to tez sie zastanawiałam bo tydzien temu złapałam stan zapalny i swedziało jak ch....a ale nie zastosowałam bo nie miałam pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie powiedziałam szefowi, że jestem w ciąży. Miałam takiego stresa, że nie mogłam się za to zabrać... Ale powiem Wam, że zaliczyłam szok - pozytywny oczywiście. Szef strasznie się ucieszył i bardzo gratulował i w ogóle super się zachował. Tak się bałam tej rozmowy, że aż do tej pory się cała trzęsę... Normalnie aż musiałam Wam o tym napisać, żeby się troszkę uspokoić :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATEKISS- ja mam do wyboru szpital bielański i św. zofii i na szaserów. Mam namiary na lekarzy ktorzy ta pracuja i po troszku u kazdego byłam pacjentka. Z każdego jestem zadowolona i mam dylemat. A w ktorej czesci warszawy mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif>z tych trzech szpitali to chyba sw.Zofii ma najlepsze opinie,ja probowalam sie tam dostac,ale terminy odlegle,wiec wyladowalam po znajomosci na Karowej!oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPERBUREK- no ja też sie sklaniam właśnie do św. zofii. Ale oczywiscie mam jeszcze watpliwości......pomyślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif>ostatnio kolezanka miala operacje na Saszerow,klela i nie polecala! ja mialam laparoskopie w Bielanskim i moge powiedziec same dobre rzeczy na temat tego miejsca,ale mam daleko (choc Karowa wcale nie blizej :D ) Ty masz jeszcze czas,u mnie juz 9 tydzien i musze tak czy siak zalozyc karte i znalezc miejsce docelowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×