Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Karola tez mysle ze takie boliki sa niegrozne.Wyczytalam ze moga wystepowac ale w sobote jeszcze zapytam lekarza:)Ja tez juz chce wiedziec o plci:)ale jeszcze za wczesnie,za miesiac sie dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czasami jeszcze miewam takie bóle jak na @, więc myślę, że to normalne. Nie raz mnie też coś zakłuje, ale to na parę sekund, widocznie tak ma być. Najważniejsze, że nie ma żadnych plamień albo krwawienia. Malinka mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze!! Superburek no mój brzuszek już się robi widoczny, mimo że to dopiero 11tydz, ale kilka osób mi powiedziało, że już widać:) Siostra mi dała kilka par spodni ciążowych i już w nich chodze i o niebo lepiej! Nic mnie nie uciska i świetnie się w nich czuję:) Kiedy masz następną wizytę? Emmi ja dostałam skierowanie na test podwójny (PAPPA i Bhcg), ale to jest potrzebne do badań prenatalnych. Mam mieć to badanie 1 marca. Dziękuję Wam za życzenia, bez pomocy teściowej nie dałabym rady! Wczoraj byłam u lekarza i dostałam L4 na 2 tygodnie i jedyne co mogę brać to rutinoscorbin!! Żadnego syropu nie mogę, podobno szkodzi bardziej niż antybiotyk! Najlepiej zrobić sobie z cebuli i pić dużo herbaty z miodem albo z sokiem malinowym, no i się wygrzać w ciepłym łóżeczku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki :) jesli chodzi o bóle, to ja też takie miałam i lekarz powiedział, że to właśnie przez rozciągającą się macice, teraz bolą mnie pośladki jak by mni ektoś skopał, a to podobno przez rozchodzącą się miednice :) sporo musimy przetrwać aby przytulić masze szczęścia :) kasiu kiedy bedziesz miała w domku komputer??brakuje mi naszych pogaduszek :) malinka trzymam kciuki i wracaj do nasz szybko :) u nas bez zmian, po niedzieli idę zrobic badania i zobaczymy jak tam mój cukier, oby był w normie bo nie wiem jak przeżyje bez słodkości :) mała fika tak, że czasami zastanawiam się co ona robi :) wygladam już jak maly słoń,od kiedy pije mega ilości wody tak mi brzuchol wysadziło :)zaczyna dopadać mnie mały stres z powodu zbliżającej się daty porodu :) dużo zdrówka mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif- tez czytałam, ze sok i owoce malin można bec problemu, a nie powinno się we wczesnej ciąży pić aparu z liści, który bardzo pomaga na pokarm pod koniec ciąży albo po porodzie. To jest właśnie irytujące, co lekarz to inna opinia, co strona www też wykluczajace się informacje. Mi w każdym razie herbata z sokiem malinowym z ogródka pita w chorobie 2 razy dziennie nie zaszkodziła, a sądzeę nawet że pomogła. Kasiu- więc jednak idę na ten test w poniedziałek. Siostra tez mi mówi, że nie zaszkodzi zrobić. Kasiu śliczne te mebelki, aż sama nabrałam ochoty do urządzania pokoiku, ale jeszcze trochę poczekam. emka- jak masz katar to polecam Ci też wapno rozpuszczalne, bo zmniejsza obrzęk śluzówki i nawet trochę pomaga. Współczuję Ci, sama byłam 2 tygodnie chora i ledwo przeżyłam. Kurcze po tym zwolnieniu, to naprawdę ciężko mi jest w pracy, dziś miałam w dodatku stresujący dzień i mażę tylko o weekendzie. Poza tym po powrocie do domu ciągle śpię. Chyba dzidziuś tez nie lubi tego wstawania o 6 rano:) Też bym chciała znać już płeć. Kolejne badanie mam 03 marca, może coś wiecej uda się podejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam łóżeczko w sypialni ale mam małe mieszkanie i innej opcji nie było i tak musiałam usunac jeden mebel zeby go tam wstawic. w jesieni pewnie sie przeprowadzimy to wtedy o ile mała bedzie juz dobrze spac to powedruje do swojego pokoiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) malinka wracaj szybko do zdrowia. Mam nadzieję, że u Ciebie i maleństwa wszystko w porządku 🌼 karola wiem wiem może za wcześnie, ale ten cza stak szybko leci ... a poza tym nie umiem się opanować, tak długo czekałam. Za to wózek też kupimy tuż przed albo po porodzie hi hi :-) życzę miłego podglądanka za tydzień 🌼 emka skoro u Ciebie w 11tc widać ładnie brzusio, to dałaś mi nadzieję, że mój nie jest "za duży" hi hi 🌼 sabiba mnie też słońce bardzo brakuje naszych pogaduszek .... Już mam laptopa, tyle że informatyk wgrywa oprogramowania i ustawia jeszcze jakieś "kanały" do pracy na serwerach z klientami -cokolwiek to znaczy ... A tak wogóle to co powiesz na kolejne lody w Manufakturze? 🌼 idea słońce Ty przecież jesteś informatykiem, o co chodzi z tymi "kanałami"? kiedy mąż wraca do Was? święta w Polsce jedziecie w odwiedziny do tatusia🌼 Emmi "udanego testowania" życzę :-) mebelki fajne, ale mój wybór do bani .... wybieramy od nowa, tzn. próbujemy ustalić "wspóly gust" he he he 🌼 maja co tam "opcja" :-) najważniejsze, że wkrótce córeczka będzie przy Tobie, przy Was 🌼 Ines dziękuję, to miłe :-) jak się czujesz? masz mdłości? jakieś pierwsze objawy 🌼 Gosia a gdzie Ty się "zgubiłaś", co u Sabinki 🌼 nadzieja hop hop .......... co u Was dziewczynki 🌼 Promyczku słońce jak sobie radzisz z Olą i Dawidkiem 🌼 milka_a wpadnij do nas czasem, co u Madzi? 🌼 Iwi przykro mi, że neurolog nie wniósł nic nowego. Mam nadzieję, że przynajmniej podglądanko w przyszłym tygodniu poprawi Ci humorek i może poznacie płeć .... Kiedy dokładnie masz wizytę? 🌼 petitki a Ciebie dalej brzucholek boli? 🌼 Ewcia kobieto zaczynam się o Ciebie martwić!!!! Co się dzieje, czemu nie piszesz. Oj łobuz z Ciebie 🌼 Kate Kiss co u Ciebie i maleństwa? 🌼 Macie może kontakt z Wesołą, jestem ciekawa co u niej i bliźniaków :-) Dziewczyny wychodzcie zza krzaków, co u Was i dzieciaczków. Pozrowinka i buziole :-) Macie może kontakt z Wesołą, jestem ciekawa co u niej i bliźniaków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu wiesz,że ja lody zawsze, ale narazie nie moge :( zobacze jak zrobie badania i co powie doktorek na wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiba no to czekamy na wyniki, oczywiście jak najlepsze i wtedy dużeeeee lody :-) albo organizujemy wyprawę na zakupy .... masz ochotę na port ł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam -Kasiu- gratuluje syneczka i super ze badanie kosmowki wyszlo prawidlowo juz niedlugo bedziesz czuc jak twoj malutki mezczyzna sie wierci a co do mebelkow to powiem ci z doswiadczenia ze do rozwiazania to jeszcze nieraz zmienisz konepcje hihi .Moja ksiezniczka ma sie dobrze im jest strasza tym wiecej potrzeboje uwagi wiec niemam za duzo czasu aby wpadac do was a pozatym bardzo krutko spi po 20-30 min to ja w tym czasie staram sie cos zrobic , jeszcze sie nie pakuje bo bym nie miala gdzie tego ustawiac no ale juz pomalutku sie szykujemy najwazniejsze to pozalatwiac sprawy urzedowe brrr.A jak ty sie czujesz odpoczywasz jak lekarz kazal. Malinka-kochana zycze aby wszystko bylo ok i niech maluszek jeszcze sobie pomieszka u ciebie. Maja-jeszcze troszke i bedzaiesz tulic swoje malenstwo ,torba spakowana do szpitala. Sabiba-tobie tez jeszcze tylko pare tyg zostalo do spotkania z Gabrysia , zycze aby cukier sie obnizyl. Idea-Tomaszek to wzorowe dzieciatko a kiedy jedziecie do M nadzieja -jak Laura ma juz zabka Edysia-co u ciebie i Lenki jak se radzicie. Milka_a-juz pracujesz jak Madzia Pozdrawiam reszte mamusiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kasiu trudno powiedziec co robi wasz informatyk to chyba jakas sciezka w serwerach ,czy dotyczy to strony internetowej waszej firmy? gosiu teraz maz przyjezdza za 2 tygodnie do nas a my jedziemy pod koniec marca i wracamy na swieta razem :)to prawda Tomaszek grzeczny ale cos sie ostatnio zmienilo mu i wstaje okolo 2 w nocy potem po 4 i o 6 niewiem czemu,takze troszke jestem niewyspana ehh mam nadzieje ze sie to zmieni.a ty karmisz jeszcze piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moglybyscie nakreslic mamusoie jak wyglada wasz dzien z maluszkami o ktorej wstaja i co porabiacie w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idea-nasz dzien wyglada tak 6 rano pobudka jedzonko i mala mosi tatusia do pracy wyprawic wiec m sie z nia bawi potem ok 7 spi 20-40 min wstaje ubieramy sie 8-8;30 jedzonko jak jej wcisne to kleik ryzowy albo kukurydziany aczkolwiek i tak sie konczy cycem potem zabawa i jeszcze drzemka o 10 znow cycuszek i zabawa,czytanie drzemka o 12 zupka i spacerek nastepnie drzemka ok 14 cycoch bo ona je malo ale czesto o 15-15;30 deserek mus owocowy z ciachem i drzemka zabawa cycuszek o 17 spanie potem zabawa z tata o 19;30 masaz i kapiel karmienie i zasypianie czasami trwa to troszke o 22 mala przekaska i juz spi do 2 gdzie jest karmienie i ok 4 znow sie orzebudza wiec przekaska i tak wyglada nasz dzionek a na mleko sztuczne to nawet patrzec nie chcejak pruboje jej dac to jest dlawienie sie i wypluwanie a ty jakie dajesz malemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kasiu trudno powiedziec co robi wasz informatyk to chyba jakas sciezka w serwerach ,czy dotyczy to strony internetowej waszej firmy? gosiu teraz maz przyjezdza za 2 tygodnie do nas a my jedziemy pod koniec marca i wracamy na swieta razem :)to prawda Tomaszek grzeczny ale cos sie ostatnio zmienilo mu i wstaje okolo 2 w nocy potem po 4 i o 6 niewiem czemu,takze troszke jestem niewyspana ehh mam nadzieje ze sie to zmieni.a ty karmisz jeszcze piersia?moj tak samo jak Sabinka okolo 2 i 4 i 6 pobudki dlugo tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos nie tak mi wkleilo u mnie jest o tyle dobrze ze Tomaszek je szystko oby lecialo i mialo smak,herbatka z kopru wloskiego i mleko tez sztuczne,musialam dokarmiac bo lekarka twierdzlal ze malo przybiera na wadze a potem inna mowila ze nie malo a normalnie i juz sie przyzwyczail do bonusa ze na noc dodatkowo butelka,a caly dzien piers a czasem nawet z 2 je heh.u mnie to niestety czasem w dzien konieczne bo ja studiuje i w weekendy jest z moja mama i daje mu butelke bo sciaganie mi nie wychodzi wcale.ale za miesiac tez wprowadzimy inne jedzonko wic bedzie lepiej.a my na spacerki niestety nie chodzimy bo zimno a szkoda i czasami juz niewiem jak go zabawiac ehhe moze jakies podpowiedzi?co kryje sie u ciebie pod haslem zabawa?a moj Tomaszek tak jak Sabinka budzi sie od niedawna o 2, 4 i 6 ale zasypia po 20:00 juz.pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idea-nic szczegolnego zapewne to samo co ty Sabinka bardzo lubi ogladac ksiazeczki wiec jej opowiadam ,tanczymy sobie bawimy sie zabawkami ,busiaczkuje ja bardzo to lubi a i sama juz czyms sie czasami zajmie jak jej cos dam aha i lubi muzyke jak jesj spiewam to az podskakuje.A sa i takie momenty ze niczym nie moge jej zainteresowac wtedy marudzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiscie to samo co my, a moj Tomaszek w kapieli lubi "gdzie strumyk plynie z wolna" i "szla dzieweczka" innych tam nie toleruje hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!!! Mam kilka wiadomości od mojej KOCHANEJ Malinki ;-) Prawdopodobnie po weekendziku wyjedzie na Rzeszów lub Kraków ;-) Póki co nie jest źle ;-) trzymajci za nią kciuki ;-) Acha i WSZYSTKIE WAS SERDECZNIE POZDRAWIA ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane gdzie wy jesteście? Odsypiacie weekend? Ja mam do was pytanie jeśli chodzi o wagę. Jak słyszę, że nie które kobiety przytyły 25 kg to nie mogę sobie mojej osoby wyobrazić. Na razie moja waga stoi w miejscu i wiem zdrowie dzidziusia jest najważniejsze ale nadmierne spożywanie jedzenia też nie jest wskazane. Czy któraś z was chodzi np na basen albo gdzieś na ćwiczenia dla ciężarnych? A może któras z was ma sprawdzony kosmetyk dla ciężarnych na cellulit żeby nie szkodził fasolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Akif>ja milcze,bo przeziebiona jestem i ledwo dycham! co do wagi to ja juz przytylam 4kg,a to dopiero 12tc,ale sie nie przejmuje;) jak tylko jestem glodna to mnie mdli... Emmi>u mnie brzuch tez juz widac,spodnie nosze na gumke recepturke hehe i czas wybrac sie po nowe rzeczy,tylko najpierw wyzdrowiec musze! dziunia>ciesze sie,ze z Malinka juz lepiej!oby jak najszybciej wyszla do domu!!! pozdrawiam Was wszystkie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPERBUREK- no to kochana kuruj się koniecznie. A dostałaś wkoncu zwolnienie? Czy teraz dopiero jak jesteś chora to dostałaś? Powiem ci szczerze, że trochę przyrost wagi mnie przeraża. Jak będzie po porodzie. To dopiero poczatek a ja mam taki wilczy głód, zero mdłości. Ledwo zjem posiłek, sadełko zawiąże się a ja juz moge wcinac nastepny posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif>po zwolnienie ide dopiero pod koniec tygodnia,mam umowione 3 wizyty u 3 roznych lekarzy z polecenia,ktorzy ponoc bez problemu wypisuja l4,zobaczymy jak to bedzie w praktyce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif ni emart się na zapas :)ja na poczatku też nie przybierałam na wadze, a teraz w 33 tc na plusie mam 7 kg wiec nie dużo. martwiłam się bardzo, żeby nie przytyć z 16 kg bo do chudziutkich nie należe :)jem wszystko na co mam ochote, dla przykładu tak mnie ostatnio napadło na knedle z truskawkami ze zjadłam 17 szt :)ale nie mogłam sie ruszyć tak sie najadłam :) ja nie chodze na basen bo jestem bardzo podatna na infekcje i bałam się,że podłapie coś, a nie w każdym etapie ciąży podobno można leczyc infekcje więc dmuchałam na zimne :)jeśli chodzi o kosmetyki to muszą byc dla kobiet w ciąży, dziewczyny polecaja mustele, ale nie wiem czy na celulit tez cos jest :) u nas po staremu mała ciągle fika, a ja zazdroszcze jej energii bo mnie dopadł jakiś mały leń hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superburek...ajajaj to masz ferie, dużo zdrówka i obyś już nie musiała wracać do szkółki pełnej wirusów:) a u Ciebie , który tydzień? Akif a jak Twoje objawy pojawiły sie??? no ja tez nie bardzo tylko senność wrażliwość na zapachy, ale nudności nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny widzę że jakis mały ruch na forum... malinka to w którym tc jest? kasiu ja też bym chciała już coś szykować ale szczerze to się boję że zapeszę(jestem przewrażliwiona)no i budżet trochę ograniczony małe problemy z kaską...:( i to akurat teraz dziewczyny czy któraś z was ma już płacone z zusu? bo nieiwiem ale coś się ociągają z pieniędzmi... emi idz na badania warto wiedzieć że maleństwo jest zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a jak to jest z tym zusem wlasnie?po miesiacu l4 zaczynaja Ci placic?i normalnie na konto?mi teraz jakos mija ten miesiac i mysle ze ta wyplata bedzie juz przez zus.Pozatym dostalam od lekarza l4 ze lezec i sie boje kontroli z tego zusu.Wychodze w sumie tylko z psem i na male zakupy ale boje sie co bedzie jakby mnie tak przylapali.Co do wagi to u mnie narazie ani drgnie a jak sie wazylam u lekarza to wyszlo ze jeszcze ze 3 mi spadlo,waze teraz 49 kg.Ja jestem mala 155 cm i tez nie chcialabym za duzo przytyc bo bede jak kula sie kulac:)pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi to nie ma reguly,ja przytylam w ciazy 24 kg,mialam duzo wod i spuchlam od zatrzymanej wody w organizmie a teraz wygladam lepiej niz przed ciaza hehe :)a jestem dopiero 3 m-ce po porodzie wiec spoko,do lata chce jeszcze 10 kg schudnac:)tak dla siebie juz.by dobrze sie czuc w stroju kapielowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif, olafasola, ja tez nie chcę za dużo przytyć, nigdy wcześniej nie przekraczałam 50 kg, na razie przytyłam jakieś 2-3 kg, w sumie nie chciałabym więcej niż 15 bo słyszałam, ze to tez nie jest bezpieczne dla dziecka. Myslę, ze zdrowego jedzenia typu warzywa, owoce nie musimy sobie odmawiać, powinniśmy za to unikać słodyczy, frytek, chipsów itp. ale wiadomo, że czasem przychodzi ochota na czekoladki i trudno się oprzeć:) Moja koleżanka na początku 6 miesiąca miała ponad 8 kg i lekarz kazał jej przejść na dietę i strasznie się wkurzył że to bardzo niebezpieczne. Na pewno musimy dużo pić na płyn owodniowy:) Superburku- trzymaj się, obyś szybko pokonała przeziębienie noi oby dali Ci to upragnione L4. Jesli chodzi o ZUS, to po 30 dniach L4, wypłaca włąśnie ZUS wynagrodzenie, ale z tego co wiem trzeba sie tam przejśc i wypełnić pismo, że chce sie mieć przelewane na konto, bo inaczej to trzeba tam osobiście odbierać gotówkę. Dziewczyny, radze wam nie brać zwolnień z kodem oznaczającym leżenie, bo takim ciężarnym robią losowo kontrole. Moja siostra tak miała, normalnie przyszli jej do domu i nawet marudzili że drzwi im sama otworzyła, bo jak ma wpisane leżeć, to leżeć i powinien ktoś w domu z nią być i jej pomagać. Oczywiscie żądali pokazania wyników badań potwierdzających zagrożenie ciąży itp. Dlatego myślę że lepiej zwykłe zwolnienie nie więcej niż na 30 dni (po prostu potem je trzeba przedłużać), bo jak wypiszą na więcej dni, to też mogą wezwać na komisję. Ja póki co chodzę do pracy, przynajmniej mnie to mobilizuje do wyjścia z domu, bo w takie zimno to normalnie bym w domu siedziała:) Dziś miałam iść rano na te badania krwi, ale zaspałam, więc pójdę po pracy z mężem, bo nie trzeba być na czczo. Wynik pewnie za kilka dni dopiero będzie, bo to takie specjalistyczne badanie. Trzymajcie się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmi to mnie postraszylas z tym l4.Kurcze a co mam zrobic jak lekarz tak mi wypisal?!No i z tym ZUSem tez nieciekawie.To musze tam teraz isc?chyba zadzwonie do kadrowej swojej i zapytam co i jak.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do wagi to naprawde ciezko jest do konca nad tym zapanowac, ja swego czasu tez pracowałam, w pracy ciagle ruch a przytyłam w ciagu 1 miesiaca 4kg i nie obrzerałam sie wiadomo ze trzeba troche uwazac na to co sie je ale czasem natura robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zusu to raczej nie sprawdzaja tych zwolnien dwutygodniowych ale te na miesiac to tak, sama miałam ich wizyte i powiem Wam ze jak sie ma napisane ze trzeba lezec to juz całkowicie ciezko byłoby sie wytłumaczyc, jedynie mozna do lekarza jechac nawet jak sie moze chodzic to kolezanki sie czepiali bo była akurat w aptece, kobieta z zusu stwierdziła ze do apteki mógł jej maz isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×