Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ErnoErno

Implantacja zarodka - jakie miałyście objawy???????????

Polecane posty

No to sie porobilo. Bylam w sobote prywatnie u ginka i kazal zrobic badania na nastepna wizyte a tu taki szok. Ja juz w ciazy jestem dlatego jestem zdziwiona tak wysokim wynikiem tarczycy. Sprawdzalam ale w pierwszej ciazy żaden lekarz mi nie zlecal tsh a wiec takze wtedy moglam miec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caroline a moze CI ciąza podniosła tsh bo moze mialas w granicy wyższej normy... nie wiem... jak bedziesz po wizycie to daj znac co lekarz powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caroline to tym bardziej wizyta u endo wskazana, zeby nie zaszkodzic Malenstwu. Blondyneczka nie zalamuj sie, tylko zbieraj sile na kolejny cykl:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka natka
Caroline mi wyszedl wynik na poczatku ciazy 4,09 a norma do 4,20. Gin od razu powiedzial, ze musze isc do endokrynologa teraz biore caly czas letrox 50. Pol tabl. Powtarzalam wynik spadlo mi do 3,80 ale endokrynolog powiedziala, ze prawidlowy wynik dla kobiety w ciazy to 2,5. Na poczatku wrzesnia znow wizyta i powtorze wynik. Mam nadzieje, ze spadnie. Wiec u Ciebie wizyta konieczna, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka natka a do endo szlas prywatnie czy ze skierowania na nfz? Bo wiem ze sa dlugie terminy. Teraz tak siedze i czytam ze to moglo powodowac ze ponad rok nie zachodzilam w ciaze a jak juz zaszlam to szybko poronilam. Kurcze a prosilam wczesniej lekarzy o wszystkie kontrolne badania. Wiem ze musze sie szybko udac do lekarza bo to moze malenstwu zagrazac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka natka
Niestety prywatnie ;( akurat u nas 100 wizyta, ale praktycznie niecaly tydz czekalam, a sa dluugie kolejki bynajmniej u nas i to prywatnie. Tez slyszalam, ze jest problem z zajsciem w ciaze przy wysokim tsh i niestety podwyzszone nie jest obojetne dla plodu, ale nie martw sie tylko umawiaj na wizyte i pedz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baletka
Caroline, mnie wyszło TSH prawie 5 w badaniach po poronieniu(miałam zlecone jeszcze w ciąży). Okazało się, że mam hashimoto. Teraz ustawiam hormony dzięki tabletkom(można je bra ć w ciąży, bo to po prostu syntetyczny hormon). U Ciebie wygląda na niedoczynność, ale trzeba ustalić przyczynę(czasem jest to "po prostu" niedoczynność, czasem jest utajona, a czasem hashimoto), więc czeka Cię jeszcze oznaczenie wolnych hormonów z krwi FT3 i FT4 i przeciwciał aTPO(ja skierowanie dostałam od internisty). Ogólnie warto się szybko rozglądać za dobrym endokrynologiem, bo w ciąży i po porodzie tarczyca jest ważna(ryzyko poronień, wpływa na ilość hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie ciąży najogólniej rzecz ujmując, a po porodzie lubi się rozregulować na całego). Możesz mieć jeszcze usg tarczycy - wówczas zwróć uwagę czy masz podane jej wymiary. Nie ma się co stresować - po prostu zbadać wszystko i być pod kontrolą endo i ginekologa. Jeśli przeciwciała aTPO są powyżej 200 to jest niedoczynność wywołana przez hashimoto. Ja biorę euthyrox i jest mi dużo lepiej, chociaż nie jest to chyba jeszcze optymalna dla mnie dawka. Ja w najbliższych dnich mam mieć ovu - w sumie zastanawiałam się dzisiaj czy nie robić sobie testu bo byłoby czarno na białym, ale ... no nie wiem. Natka, Iczozord i Carol - jak się czujecie? Marta, nic się nie odzywasz - wszystko ok? Blondyneczka - moja mama mawia: Moja gwiazdka jeszcze zaświeci. I ja wiem, że Twoja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprostowanie - jeśli przeciwciała sa powyżej 200 to wówczas mamy do czynienia z hashimoto, a to w następstwie powoduje niedoczynność. Ja tyle o tym czytałam, ze już mam skróty myślowe, a nie chciałabym wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziu nie załamuje sie, wkoncu dopiero wyniki mam okej ale wiesz... zal jest... a kiedy bedzie nast cykl staran to nie wiem, bo mojego M nie ma :( i głownie smutek mnie dopada z tego powodu ze nie mamy szansy próbowac co cykl :( ale takie czasy :( baletka piekne słowa, musze zapamietac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka natka
Baletko ja dzis zle sie czuje, boli mnie brzuch i nawet buscopan nie pomogl. Dzwonilam do lekarza, kazal zwiekszyc dawke magnezu, dopoki nie ma krwawienia to powiedzial, ze wiecej nie pomoze, odpoczywamy i czekamy do czwartkowej wizyty. Ale na szczescie powolutku odpuszcza. Jeszcze te upaly. Kurde mam do siebie troche zal bo mam wrazenie, ze zaniedbuje dom. Dzis zaplanowalam sprzatanie, wzielam sie za odkurzacz to jak M zobaczyl to taki opierdziel zebralam ze szok. Nie lubie miec brudno w domu, ale trudno sa sprawy wazniejsze. Ale jestem z siebie dumna dzis. Zjadlam sniadanie, obiad, jablko, a jeszcze sie dzien nie skonczyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro do ginka zadzwonie i podam mu ten wynik TSH3. Maz polecial wlasnie i postara sie jak najszybciej mnie zapisac do endo. Najlepsze jest to sprawdzalam dokumenty w domu z pierwszej ciazy i ani jeden lekarz nie zlecil mi badan na tsh a w karcie ciazy wszystkie rubryki mam uzupelnione oprocz tej. Pamietam ze w pierwszej mialam nagle nadcisnienie i zaje...te sucha szorstka z ranami skore na ciele a nikt nie wiedzial co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baletka
Och Natka, gratulacje tego obzarstwa :) na upały pomaga zmoczony ręcznik położony na kark. Przyjemnie chłodzi. Caroline, dobry lekarz zleci Ci takie badanie w trosce o dziecko i Ciebie, ale fakt faktem lekarze takiego wskazania nie mają nawet od WHO. Skóra w ciąży jest podobno bardzo sucha sama z siebie,a przy zwykłej.niedoczynności też- są takie łokcie i kolana czasem popękane, więc może wtedy coś się u Ciebie aktywowalo. Ja mam jakieś dziwne palpitacje serca choć biorę tabletki od 3tygodni dlatego albo mam za dużo albo za mało hormonu... no ale trzeba trochę czasu żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caarolinee88
W karcie ciąży mam tabelki i tam ewidentnie poziom tsh jest do wpisania a u mnie pusto. u mnie skora w ciąży wariowala az do chwili kiedy rany mi sie robily a dermatolodzy rece rozkladali. jestem juz na czwartek zapisana do endo a wiec mam nadzieje ze juz cos przepisze i skieruje na dalsze badania:) Pierwsza ciaze bralam tylko jedna tabletke dziennie tzn witaminy ciazowe a w tej musze juz komplet walic do sniadania a drugi do kolacji jak jakas lekomanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jesli mam cykl bezowulacyjny, to test owu powinien wyjsc negatywnie, czy jednak moze cos wykazac? Pytam bo dopiero zaczelam przygode z testami owu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Oliwia
Cześć dziewczyny :D nie odzywałam się ale was czytałam od dwóch dni co nie ugryzę to odrazu witam w toalecie ... ;/ masakra jakaś mówię wam ... wczoraj byłam tylko na dwóch łyżkach spaghetti i 2 placuszkach pancakesach ... nic nie mogłam zjeść... dzisiaj to samo zjadłam nie całe śniadanie i od razu miska była bo do toalety nie doleciałam ;/ upały mnie wykończą i widzę że nie tylko mnie . Dzisiaj mam wizytę u gin.. nogi i krzyż dają o sobie znać szczególnie w nocy nie mam żadnej pozycji żeby się wygodnie ułożyć .... 12 tydz a ja nie mam jak się wyspać a co dopiero będzie później ;/ Dziewczynki trzymam za was kciukasy za te co się starają i czekam na dobre i pozytywne wieści :D i te co są w upragnionej ciąży chwalcie się co u was :D chętnie poczytam :D ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka natka
Hej Oliwia;) witaj w klubie mnie tez upaly wykanczaja i do tego 2 noc nieprzespana. Na szczescie nie wymiotuje, ale wieczorem mdlosci sa okropne. Dzis leniuchuje. Leze na hamaku w cieniu i czytam ksiazke;) jutro wizyta u lekarza. U mnie 13 tydz;) wiec idziemy prawie rowno. Daj znac jak po wizycie. Pozdrawiam wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, Oliwia to ja trzymam kciuki zebyscie przetrwaly jakos te upaly:-) Kurcze zastanawiaja mnie te testy owu, bo wczoraj robilam i kreseczka ktora sie pojawila byla lekko bledsza niz kontrolna, takze moze dzis bedzie juz lepsza. Pytanie tylko czy przy cyklu bezowulacyjnym powinien test cos wykazac. Chyba ze prolaktyna mi juz nie blokuje owulki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu tego nie wiem ale pewnie pytasz bo test wychodzi negatywny? ktory jestes dc? bo czytalam gdzies ze testy owulacyjne nie dzialają na kazda kobietę , bo może byc poziom LH nie wyczuwalny w moczu , a owulacja moze byc ... a jakies objawy owulki masz czy narazie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda skoro pojawila sie kreska to owulka bedzie w ciagu max48 godzin, tak slyszlam, wiec przytulaj sie tam z mezem ostro :D ... a jakby nie bylo owulki to nie wiem czy wtedy rosnie LH, chyba nie... ale co Ty sie przejmujesz, jest kreska znaczy ze jest skok hormonu i szybciutko do sypialni :D powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyneczka dzis mam 17dc, a czy jakies objawy, to chyba nie koniecznie, moze jeszcze sie pojawia:-) a co do przytulanka to bylo w poniedzialek i dzís zobaczymy czy sie uda bo mamy gosci:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no to dobrze, jak juz sie pojawila kreska to juz nie musisz testowac, jak ja próbowalam sie pobawic tymi testami to LH wykrywaly mi jeszcze 4 dni przed okresem a owulki juz nie bylo, najbardziej liczy sie ten skok, a jak ze śluzem , nie ma? a bierzesz wiesiolka czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaa88
Przetestuje jeszcze dzis:-) bo wolalabym zeby ta kreska byla ciemniejsza:-) sluz delikatny, lekko kremowy jest, zadnych wspomagaczy nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Hej Dziewczyny! Ja obecnie jestem w 8 tyg ciaży. Pomyslałam że może moje obserwacje się Wam przydadzą. My staraliśmy się 1 cykl ale od razu podeszłam do tematu na poważnie ;-) 2 miesiące przed podjęciem decyzji zaczęliśmy oboje łykać kwas foliowy. W cyklu starań robiłam testy owulacyjne. U mnie w momencie pęknięcia pęcherzyka zawsze jest ból jajnika tak więc mogę powiedzieć, że pierwszy test wyszedł pozytywnie już 48h przed pęknięciem i potem był pozytywny jeszcze przez 4 dni. Staraliśmy się przez 3 dni od pozytywnego testu owulacyjnego. Test ciążowy zrobiłam dzień po spodziewanym terminie @. Dodam, że nie miałam żadnych plamień implantacyjnych. Raz ok 1 tyg przed @ miałam dość silny ból w podbrzuszu. Było to takie kłucie trwające moze z 5min. Nie wiem czy to była implantacja. Pozdrawiam Was wszystkie i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu wcale nie musi zrobic sie ciemniejsza to zlezy od stezenia hormonu i od tego jak czuly jest ten test... wiec jak sie nie zrobi ciemniejsza to nie panikuj ;) jest okej:) a sluz jest bardzo wazny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie przez te upaly taka rozkojarzona jestes:-) ja odliczam dni do weekendu, bo planujemy wyskoczyc nad jeziorko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassandra102
Hej Dziewczyny:) To i ja się przyłączę a co tam , w kupie raźniej ! :) tez sie staram juz a moze dopiero 2 cykl i teraz siedze jak na szpilach owu miałam 14-15 lipca, przytulanko było 13 małpa się spóźnia już dwa dni wczoraj był brązowy śluz , testy negatywne jak na razie ale trzymam kciukii i modlę sie zeby jednak sie myliły... Jak myslicie czy wczorajszy brozowy śluz to mogła być późna implantacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondyneczka dziekuje:-) Kassandra witaj:-) ja na Twoim miejscu poszlabym na bete. Jest w naszym gronie dziewczyna, ktorej testy wychodzily negatywnie, a jednak w ciazy byla:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×