Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

ale zrozumialam ze chodzilo jej o jajowody, wiesz w sumie cykle mam po 25 dni teraz ostatnio, wiec nie jest tak zle.. 1wsza faze mialam 6 dni, 2ga- 6 dni, 3cia -13dni wiec jakby nie bylo jest ok skoki tempki sa, bole okoloowulacyjne sa, sluz plodny jest, nieplodny tez :P zadnych objawow zapalenia nie mam, jajniki nie bola caly cykl, piersi w tym cyklu to jakos w ogole nie bolaly, tylko od czasu to czasu.. sama nie wiem, moze jednak to cos z niedroznoscia jajowodow.. nie sadze zeby to byly cykle bezowulacyjne, jak robilam hormony to bylo napisane przy 2 ostatnich ze jestem po owulacji i cos tam na temat cialka zoltego nie wiem nie pamietam.. musialabym znalesc ta karte, ale jest ona u mojej tesciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale frustracja jest ogromna, ja przy pierwszym cyklu, w którym się nie udało przepłakałam pół nocy, pokłóciłam się z mężem, a na drugi dzień poszłam na piwo w większej ilości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana ja sie kochalam co 2 dni praktycznie.. trafilam chyba nawet w owu a i tak nic tego nie wyszlo.. wiec jak widzisz czasem trzeba czekac.. ja w tym cyklu dalej bede mierzyc ta tempke zeby pokazac ginu jak u mnie wszystko wyglada, ale tylko dlatego, nie bede sie zastanawiala czy owu byla czy cos.. ide na spontan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dz. portugalczyka - wiesz, w Niemczech jest to samo. Hormony i spermiogram ci zbadaja a na wiecej nie maja ochoty. Monitoring wykluczony, bo... lekarz nie ma czasu :-( W droznosc jajowodow tez sie za bardzo bawic nie chca... Prywatnych lekarzy brak... Ale jak powiesz, ze ci nie wychodzi przez rok to dostajesz skierowanie do kliniki leczenia bezplodnosci a to juz postep (tyle ze in vitro to robia dopiero po 25. roku zycia, do tego czasu trzeba probowac mniej inwazyjnych technik). Idziesz tam i... szok. TLUMY par. Myslisz sobie - cha, nie jestem sama ale potem bierze Cie przerazenie, ze w dzisiejszych czasach to epidemia i mina ci zednie. Wszyscy pacjenci skwaszeni, przytloczeni, zalamani... No, nie dziala taka wizyta radosnie. Ty faktycznie jestes bardzo mloda i przez to wszyscy mysla, ze w tym wieku to powinno byc "pyk" i juz ale wlasnie dlatego, ze po dwoch LATACH staran tego "pyk" jednak nie bylo, powinno im sie wlaczyc swiatelko alarmowe, ze musi byc jakas przyczyna. Ja zaluje, bardzo zaluje, ze tak sie pilnowalam, jak bylam mlodsza. Trzeba bylo wpasc z moich eksem, jednym czy drugim i choc bysmy nie byli razem, mialabym dziecko! Ale wtedy bylam durna i myslalam, ze mnie nikt samej z dzieckiem nie zechce a meza chcialam. Bzdura. Przynajmniej w Niemczech panna z dzieckiem ma takie same szanse na dobranie sie w pare jak samotna. A teraz 30 przekroczylam i bedzie coraz trudniej, najlepsze lata zmarnowalam :-( A tak z innej dziedziny: to w jakim jezyku Ty sie dogadujesz ze swoim chlopakiem? Myslalam, ze on jest Portugalczykiem (na co wskazuje nick ;-) ) Co fakt, to fakt: obecnosc faceta przy zalatwianiu spraw, duuuuzo ulatwia. Nawet jak sie delikwent nie odzywa :-p U nas tak jest, ze to ja jestem bardziej przebojowa. Moj to lubi spokoj i... (jak to on okresla) harmonie. Czyli jak sie trzeba o cos poklocic, to do akcji musze wkroczyc ja... :-( Wystarczy jednak, ze on - facet (do tego rosly :-D ), ba, na domieszke rodowity Niemiec, stoi obok a od razu traktuja cie serio a nie z poblazaniem jak jakas paniusie na domieszke z polskim akcentem :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wszystkiego najlepszego kobietki z okazji Naszego święta. Oby jak najszybciej nam się udało. Ja miałam dziś koszmarny dzień: w pracy jakieś szkolenie z egzaminem no i jeszcze nie wytrzymałam i zrobiłam 3 dni przed terminem test. Oczywiście negatywny ale mam nadzieję że się zmieni. Bo od niedzieli brzuch nie przestaje boleć a cycki jakby miały wybuchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pechowa szczesciara - Twoje pytanie wcale nie jest takie bez sensu. Przyczyn dlaczego nie zachodzimy w ciaze moze byc tysiace. Poza wadami anatomicznymi, zaburzeniami hormonalnymi czy zla jakoscia nasienia moze to byc po prostu tez... zla synchronizacja czy lekki brak rownowagi w organizmie. Poczytaj sobie dokladnie pod tym katem, jak to sie dzieje, ze dochodzi do zaplodnienia, zagniezdzenia, jak przebiega ciaza i porod. Wiem, na pewno czytalas takie rzeczy setki razy. Ale jak czytajac popatrzysz wlasnie pod tym katem, to zobaczyczysz, jakie to wszytsko pierunsko skomplikowane, ile wystepuje zaleznosci i jak krucha jest rownowaga. Wystaczy, ze jedne drobiazg ciut odbiegnie od normy, tylko ciut-ciut, a wszystko sie wali jak domek z kart. Jak tak na to spojrzec, to czlowiek wogole zaczyna sie dziwic, ze kobiety od tysiecy lat jednak zachodza w ciaze i rodza. Ponizej wklejam przyklad tego, co moze pojsc nie tak w przypadku wlasnie braku synchronizacji i rownowagi: "Brak synchronizacji - brak ciąży Owulacja może być za wczesna albo za późna. Za zbyt wczesną byłaby uważana ta przed 10. dniem cyklu, za zbyt późną po 20. Przy regularnych późnych owulacjach kobieta ma możliwość zajścia w ciążę. Ale jeśli jajeczkuje późno, szanse na ciążę maleją. Dzieje się tak dlatego, że owulacje są rzadsze (np. przy cyklu wynoszącym 39 dni to tylko 9 jajeczek w roku, przy 28-dniowym - 13), możliwość produkowania nieprawidłowych jajeczek (dotyczy to także owulacji zbyt wczesnych). To oznacza, że są nieodpowiednie do zapłodnienia i implantacji. Poza tym poziomy hormonów nie są zsynchronizowane. Endometrium może nie być gotowe na implantację, jeśli zbyt dużo (albo zbyt mało) czasu upłynęło od ostatniego okresu. Jajeczko może być zapłodnione, ale zarodek nie może się właściwie zagnieździć." Zrodlo: http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=236 (na tej stronie jest tez fajny opis ciazy tydzen po tygodniu) Takze widzisz: musi wszystko sie zgrac, aby sie udalo. A czasem po prostu sie nie zgrywa... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
kurcze dziewczyny to macie nieciekawie. ja poszlam do lekarza w grudniu, od maja sie staramy o ciaze i juz dostalam skierowanie na badanie hsg a maz na badanie nasienia. myslalam ze moj lekarz jakis nadgorliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
a teraz po @ mam sie zglosic na wizyte i pewnie dalsze badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mi mój gin też powiedział, że po trzech razach możemy zrobić monitoring cyklu, no i co ważne powiedział: tylko bardzo panią proszę, bez stresu, proszę cieszyć się seksem, dać ponosić się emocjom, bo nie wyjdzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czytałam też, że zdrowa para przy pomocy lekarza, który "towarzyszy" od początku starań, statystycznie zachodzi pięć miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie się od koleżanki dowiedziałam ze w naszym szpitalu jakaś dziewczyna porzuciła nowo narodzone dziecko, dziewczynka, zdrowa i śliczna. Kurcze pewnie gdybym wiedziała że nie będę mogla mieć dzieci albo że muszę się starać jeszcze 2 lata to bym wzięła, bo szukają jej domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki, dołączam się do życzeń w Dniu tak pięknym jak nasze święto ;-)) niestety nie mam czasu na czytanie dziś może jak wróce...bo uciekam na 18,00na koncert Perfektu z moim mężulkien, tylko mam nadzieję ze sie nie spoźnimy,bo jeszcze nie wrócił... oki doki uciekam i udanego wieczoru ;****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe on jest portugalczykiem z krwi i kosci, ale mieszkal 3 lata w polsce,( na dodatek 5 minut drogi ode mnie :D:D ) tam tez wlasnie sie poznalismy :) wiec po polsku sie porozumiewamy :) moze nie mowi idealnie ale calkiem niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to takie buty. Moj po polsku niekumaty :-o Staral sie bardzo ale zaden z niego talent jezykowy. Nauczyl sie tylko kilku fraz (z fatalna wymowa) i dalej mi nie straczylo cierpliwosci (bo jemu zapalu az nadto :-o ) :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ja bym mogla zaadoptowac dziecko ale moj woli wlasne :-o Pewnie, tez bym wolala wlasne ale jak sie nie da, to co???? On twierdzi, ze nie umialby pokochac. Bzdura. Widze, jak sie bardzo zaangazowal w naszego PSA ze schroniska! A to nie tylko nie splodzone przez niego ale i inny gatunek (pies). Dziecko pokochalby 1000 razy tak!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki i witam nowe kolezanki:) pechowa uzupelnilam twoje dane w tabelce:) i wszystkiego naj z okazji naszego swieta wszystkim przyszlym mamusiom czyli nam hihi bo napewno bedziemy mamusiami wkrotce :) NICK..........CYKL STARAŃ......WIEK......DATA NAST @.......MIASTO Milenkaaaaa.........???.............22..........7-8.03.11 . .......szczecin mongrana.............1..............32.........10.03.11. .........pod Berlinem klara1984.............6.............27..........11.03.11 . ........lubelskie ChceByćMamą.....początki......27..........13.03.11.. . ......UK zuza22..............rok............23..........14.03.11. .........Częstochowa Xenia33................4............33.........15.03.11 ...........Wrocław cocacolagirl..........12...........26..........15.03.11 ..........Łódź nemi...............sierpień........30..........17.03.11. ..........śląsk tygrysek333..........1............25..........19.03.11... . . ....warmińsko-mazurskie Greczen...............8............28..........19.03.11 ...........wielkopolska pani_biedronkowa....3...........24..........20.03.11.. .. ......gdańsk Rudka...................3...........33..........20.03. 11.... ......Wawa pablinka................3...........27...........21.03.11 ...........MANCHESTER monia_aa........3/przerwa......23..........21.03.11.. . .......O K/KALISZA Katie84................5.............27.........25/26.03. 11.......Kraków Charlotte27..........3..............27.........30.03.11.. .........Lublin AniaMyszula ..........4.............23.........31.03.11............Kosza lin nietoperek333.......2.............28..........31.03.11. ..........Bielsko-Biała dziewcz.por.....prawie2lata......22..........01.04.11.... ......Sesimbra-Portugal Kinga1988..........2lata............23..........3.04.11. ........Jastrzębie Zdrój Maria.D83.............2.............27..........04.04.11 .........Koszalin Kreyyzolka ........w lipcu..........22..........5.04.11...........st-g 192837465...........11.............26..........6.04.11... ........śląsk Pechowa..............1..............22...........9.04.11 ..........śląsk NICK.......CYKL STARAŃ.......WIEK......W OCZEKIWANIU NA @......MIASTO Madzii22.......3/PRZERWA.........22.........25.02 .11 .........Wielkopolska anvers.................3.............26............???. ...............Antwerpen frycia.1987...........1.............24............???.. . .............słupsk barbera...............70.............29...........???.. . .............wielkopolska kiki007.................4............29..............??? ...............Londyn Beata127...............2...........22..............???. . .............okolice Dębicy ANUSIA86...............1............25.............???.. .. ...........zielona góra syll......................5.............28..............? ??... .............zachpom Nikea82..............28..............28..............???. ...............ŚLĄSKIE ewuś90..............lipiec...........21..............??? ... ............Żory olcik7777..............5..............26..............??? . ..............Małopolska zolta....................0..............25..............? ??................Gdańśk ada111.................4..............23..............??? ..... ..........SZCZECIN NICK...........WIEK......DATA PORODU.....PŁEĆ.....PO KTÓRYM CYKLU ......MIASTO Fistacja...........25............??? ............????.............1............Skarżysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny 6 dzien testuje owulacje, 2 dni byly mocniejsze od kontrolnej, pozniej coraz slabesz byly przez 3 dni,prawie juz znikaly, a dzis mam znow kreske slabsza od kontrolnej ale jest jeszcze znowu i troszenke mocniejsza niz te co znikaly, temp spadla mi na jeden dzien o 3 kreski ale juz dzis znowu zaczela wzrastac, czy jak cos mi dolega to moga byc tak caly czas kreski na tych testach i o roznym zabarwieniu raz slabsze raz mocniejsze, czy poprostu po owulacji jeszcze moga sie utrzymac kilka dni, badz moze mojej owulacji nie bylo??? hmmm siedze i se rozmyslam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testy owu moga miec jasne kreseczki do konca cyklu, nawet w czasie ciazy kreski sa widoczne.. dlatego ze hormon ktory wykrywa zwiekszenie hormonu Lh jest bardzo podobny do hormonu TSH nie masz sie czym martwic, skoro juz byly 2 grube krechy to znaczy ze LH mialowtedy prawidlowe stezenie, jednak nigdy nie wiadomo czy pecherzyk pekl :(( i to jest wlasnie felerne w tych testach mimo wszystko zycze Ci 2 kreseczek na tescie ciazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem chociaz troszke mnie pocieszylas, bo juz myslalam ze moze zle robie te testy, hmmm ale jak go mozna zrobic zle bez sensu wystarczy nasikac i wszystko, czyli skoro mocniejsze byly to owulacja nastapila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sikam na nie przez jakies 10 sec, tak jak podane na opakowanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a jak to jest z usg dopochwowym?w czwartek mnie czeka i już mam stresa, nie miałam nigdy takiego, może to boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers - no a ja wlasnie wole zbierac do pojemniczka, bo wtedy mierze stoperem czas i maczam w tym miejscu, w ktorym powinnam, bo inaczej mam wrazenie, ze cos pokielbasze... Moze tez tak sprobuj? Dz. portugalczyka pisala, ze test na owu moze pokazywac w cyklu a nawet w ciazy czesciej dwie kreseczki. Moze to zalezy od czulosci testu ale na moim pisalo, ze nie moze i jezeli tak pokazuje, to albo sie zle przeprowadzilo test albo cos sie troche w hormonach gotuje. Nie wiem, jak to jest, bo moj test pokazywal wszystko grzecznie. Ale moze warto sprobowac z kubeczkiem? (o ile sie nie brzydzisz) Acha, moj test pokazuje nie tylko skok LH ale jeszcze estrogenow. Dz. portugalczyka: portugalczyk w Polsce! No to trafilas :-D A co on biedak porabial w naszym zimnym krajul? :-D Dobrze, ze go kolega uczyl polskiego, a nie kolezanka, bo jak ja jednego obcokrajowca uczylam polskiego, to potem zostalismy para :-p (zreszta znam multum par, ktore poznaly sie wlasnie w taki sposob ;-) ), wiec mialabys konkurentke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charlotte: nic nie boli, ja mialam juz 3 razy robione. Jest tak samo nieprzyjemne jak zwykle badanie ginekologiczne, bo "cos" Ci "tam" wkladaja ale nic poza tym. Takze uszy do gory :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz leżeć na fotelu albo kozetce to zależy od lekarza ja miałam tak i tak a w kształcie jest rurki (penisa) ale takie dłuższe i na to nakładają gumkę i smarują żelem do usg i nic nie boli a trwa może max 5 min to zależy od badania, ale nie ma strachu mniej czujesz niż przy normalnym badaniu wziernikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×