Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

ja doczytalam, ze ma za duzo leukocytow. moj juz w drugim pokoju panikuje i marudzi, ze do gina dzisiaj nie mozna isc... a dopiero taki chojrak byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zdaze zjesc to mnie na wymioty ciagnie cholerka, jutro robie test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers, Ty nie kokietuj tylko testuj wreszcie! ;-) Powiedzialam mojemu, ze znow sie nie udalo - tym razem nie kryl rozczarowania :-( :-( :-( Nie da sie nic majstrowac ani przed ani po targach, bo on na nie nie wyjezdza na 2 dni ale na SIEDEM :-( :-( :-( No szlag mnie trafia!!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro napewno zatestuje ale dam znac poznym popoludniem,przetrzymam was troche hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a trzymaj sobie, ja jutro caly dzien w pracy, wiec i tak podczytam Was wieczorem :-p :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszłam z nadzieją,że anvers już napisałaś o wyniku testu;)) ja szykuje sie jak zwykle do pracy i oczywiscie musiałam wejść was poczytać bo wieczorem to ja ostatnio tylko bym spala wczoraj miałam po obiedzie stos naczyń i obiecalam sobie ze pozmywam, o 19 padłam jak kawka i spałam do 23, potem tylko kąpiel i znów spanko;) @ się rozbujała na maksa i nie będę sie załamywać ale smutno mi i czuje zawód, teraz myślę o badaniach i traktuję ten kolejny cykl jak początek starań, w planach mam zmianę diety na zdrowszą dla siebie i męża ... nie wiem skąd...ale z duża nadzieją patrzę w ten cykl i maj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! moj maz sie mozna powiedziec zlamal, chodzi taki smetny, ze az przykro patrzec, po literaturze dotyczacej leukocytow okazuje sie, ze ma jakies zapalenie narzadow rozrodczych. bede probowala nas umowic na pn do gina. z tego co wiem to jest antybiotykoterapia. bez wzgledu na to, czy zafasolkowalismy czy nie on musi przejsc leczenie. nie jest to grozne czy cos w tym stylu, ale on uwaza, ze jako facet zawiodl i ze nie mozemy zajsc przez niego. zadne sensowne i bezsensowne argumenty do niego nie trafiaja. juz sama nie wiem jak do niego dotrzec:( anvers-- jaki wynik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
cześć wszystkim anvers nie maltretuj nas tak powiedz lepiej co tam miałaś na teście bo nas wykończysz od tego czekania u mnie dzisiaj powinna się pokazać@ na razie nie widać tempka na dole 37,2 jak sie nie pokaże przez weekend to w niedziele rano testuje i dam wam znać brzusio strasznie muli już 3 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, mam dzisiaj wkurw n a maxa, bo wszystko wskazuje na to ze @ juz w drodze. Zalozylam nawet podpaskę :( :( :( Mam dosc, nie bede czekac pol roku - ide po okresie na badania - i ja i moj. Powiedzcie mi laski - w ktorym dniu cyklu robi sie hormony??? i co oprocz prolaktyny i progesteronu? Jestem zalamana... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wykonujemy badanie hormonów płciowych ? Badania hormonalne u kobiet wykonuje się z różnych wskazań: w diagnostyce zaburzeń miesiączkowania, w diagnostyce niepłodności, w okresie premenopauzalnym, w diagnostyce zespołów hiperandrogenizacji. Najczęściej wykonuje się oznaczenia hormonów przysadkowych: FSH, LH, prolaktyny, a także hormonów produkowanych przez jajniki: estradiolu i progesteronu. Poziom FSH i LH (tzw. gonadotropiny) powinno się oznaczać w 3-5 dniu cyklu miesiączkowego. Badanie to wykonuje się celem różnicowania przyczyn zaburzeń miesiączkowania, w diagnostyce niepłodności, w diagnostyce występowania premenopauzy. Stężenie prolaktyny oznacza się w przypadku występowania zaburzeń miesiączkowania, występowania gruczolaków przysadki, diagnostyce niepłodności. Stężenie prolaktyny zmienia się nieznacznie w przebiegu cyklu miesiączkowego, najczęściej oznacza się ją w drugiej połowie cyklu (około 21 dnia cyklu). Możliwe jest także wykonanie testu pobudzenia wydzielania prolaktyny przy użyciu metoklopramidu. Stężenie estradiolu zmienia się w przebiegu cyklu miesiączkowego i osiąga szczyt w okresie przedowulacyjnym. Oznaczenie estradiolu możemy wykonywać łącznie z FSH i LH (w diagnostyce niewydolności podwzgórzowo-przysadkowej i niewydolności jajników), a także w 12-14 dniu cyklu w monitorowaniu owulacji Stężenie progesteronu rośnie wielokrotnie w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Oznacza się go celem potwierdzenia występowania owulacji i oceny czynności ciałka żółtego powstałego po owulacji. Najczęściej bada się go jednorazowo ok. 21 dnia cyklu. Inne wykonywane badania to oznaczanie androgenów, w przypadku występowania zespołów hiperandrogenizacji u kobiet. Oznacza się przede wszystkim poziom testosteronu i siarczanu dehydroepiandrosteronu. Stężenia tych hormonów zmieniają się nieznacznie w przebiegu cyklu miesiączkowego i można je oznaczać niezależnie od fazy cyklu. dr n. med. Radzisław Mierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj byl w szpitalu, umowil sie na pelne badanie na za tydzien, trafil na jakas mila kobiete ktora przeczytala jego badania, powiedziala, ze owszem poziom leukocytow za duzy, badanie mozna o kant dupy pozatym rozbic. ale ze leukocyty tomoga byc podniesione bo przeziebiony jest, a wtedy cale cialo walczy a nie tylko krew. u mnie dodatkowym obiawem okresowo/ciazowym sa bolace piersi, juz szczerze mowiac mam dosyc tych objawow nie objawow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja naprzyklad robilam badania hormonów w 21 dc to bylo jak dobrze pamiętam FSH ,LH,progesteron,i jeszcze jakies dwa ale tego to juz nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny nie pisze tak czesto bo nie chcem sie tak nakrecac ale mam cicha nadzieje ze niedługo sie uda wredna @ przyszła ale niedlugo ucieknie i nowe staranka NICK.............CYKL STARAŃ......WIEK......DATA NAST @........MIASTO Cherry22.............2..............24..........6/7.04.11 ..........wielkopolska świeżynka.............2.............30...........7/8.04 .11.........warszawa Karolka8512......... 3 ............ 25 ......... 8.04.11 .......ok. Szczecina Xenia33...............3..............33.......... 8.04.1 1 ..........Wrocław Pechowa..............1..............22...........9.04.11 ...........śląsk klara1984.............7..............27..........12.04.11 . .........lubelskie gosia 34...............2..............34..........12.04.11...... . ...O-E Sippelsweg...........5.............28............13.04.11 ..........świętokrzyskie Tygrysek333.........2..............25..........14.04.11. ..........warmińsko-mazurskie Panterka1981........4..............30..........14.04.11.. .... ....małopolska ChceByćMamą....początki........27..........14.04.11.. . .......UK Greczen...............9..............29..........14.04.11 ...........wielkopolska Ania29.................11............29..........14.04.11 ............rzeszów Mloda Mama 2010....1.............26..........15.04.11............UK pani_biedronkowa...4.............24..........16.04.11.. .. ......gdańsk AniaMyszula...........5.............23..........27.04.11. ..........Koszalin Charlotte27............4.............27.........29.04.11 . . ........Lublin Kinga1988...........2lata...........23..........30.04.11. ..........Jastrzębie Zdrój cocacolagirl..........14............26............3.05.1 1............Łódź Maria.D83.............2.............27............4.05.11 ...........Koszalin Kreyyzolka ........w lipcu.........22............5.05.11............st-g ewuś90..............lipiec...........21...........05.05. 11 ... .......Żory mongrana.......1/przerwa?.......32..........5/8.05.11... ........pod Berlinem ada111................6..............23...........07.05.1 1...........szczecin NICK.........CYKL STARAŃ.......WIEK......W OCZEKIWANIU NA @......MIASTO ajlin.....................3.............23...........6.04 . 11.............dolnoslaskie 192837465...........11.............26...........6.04.11.. . ........śląsk anvers..........4/przerwa........26............3/6.04.11. .........Antwerpen monia_aa.......3/przerwa........23...........21.03.11.. . .......O K/KALISZA zuza22................rok...........23...........14.03.11 . .........Częstochowa Katie84.................5.............27..........25/26.0 3 .11.......Kraków Madzii22........3/PRZERWA.......22..........25.02 .11 ..........Wielkopolska frycia.1987..........1...............24................?? ?.. . ............słupsk ANUSIA86.............1...............25...............??? .. .. ...........zielona góra Milenkaaaaa.........???.............22...............??? . ..............szczecin Fistacja.............25..............??? ..............???.................Skarżysk NICK..............WIEK......DATA PORODU.....PŁEĆ.....PO KTÓRYM CYKLU ......MIASTO pablinka.............27...........25.11.11........???. ..........3..........MANCHESTER barbera............29.............8.12.11.........???.... .....długo......wielkopolska nietoperek333.....28............8.12.11.........???...... ....2..........Bielsko-Biała olcik777............26............11.12.11.......???. ..........5..........Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sipp ja mam taką wydizleinę od 4 lat i lekarze mowia ze to taka uroda i ze raz do roku robic usg wlasnie ....ale żeby sie tym mocno nie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
Cześć Dziewczyny!!!! Sipp, moim zdaniem to jasne pióro bardziej dla kobiety, to ciemne jest bardziej męskie :) U mnie oficjalnie @, więc możecie w tabelce wpisać 3 cykl starań i następna @ 4 maja.... z tymi leukocytami to właśnie jest tak, że ich podwyższony poziom nie musi oznaczać zapalenia ukłądu rozrodczego, ale jakiekolwiek zapalenie, może to być nawet zapalenie gardła czy takie tam a więc przeziębienie jak najbardziej tłumaczy ten poziom. ależ się wczoraj objedliśmy i pobawiliśmy w knajpce :) niestety wypiłam troszkę a nawet sporo winka, ale i tak już wiedziałam, że w nocy @ nadejdzie, więc zrobiłam to z pełną premedytacją ;) ale na deser wzięłam lody waniliowe hi hi :) no i od dzisiaj rezygnuję ze ścisłej diety, przerzucam się na 1200-1300 kcal na razie no i będę jadła wszystkie te składniki, które są zalecane przy przygotowaniach :) zaczęłam od jabłka i migdałów :) słuchajcie, a jeszcze a propos badań hormonów. Ja miałam badane hormony kilka lat temu, wtedy wszystko było w normie, nie było żadnych odchyleń... jeśli mam bardzo regularne i cykle i owu to chyba na razie nie ma powodu ani sensu takie badania robić, jak myślicie? Miłęgo dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cocacola-- u mnie pojawila sie 2 miesiace temu, a wczesniej jazda z dlugoscia cykli, raz 25 dni raz 42 dni. gin zlecil badanie pr z obciazeniem, wyszla jak wyszla i teraz jade na prochach, ale maja fajne dzialanie, bo troche wyciszaja:) teraz cykle mam idealnie 29 dni, owulacyjne i ogolnie wszystko poza piersiami gitara. usg tez mi wyszlo ok i gin stwierdzil, ze prawdopodobnie stres tak na mnie dziala. pani w szpitalu pochwalila mojego mena, ze z niego taki bohater, ze dba o to, zeby dobre badania zrobic i ze pewnie partnerka jest z niego dumna, ze niewielu mezczyzn tak stara sie wspomagac partnerki w staraniach o dziecko. i teraz mnie drazni bo znowu chodzi jak paw napuszony, bo z niego taki dobry maz... co do piora to tez mis ie wydaje, ze to ciemne. maz na razie uwaza, ze nie mam pomyslu dla niego na prezent i ze cos w ostatniej chwili kupie... nie bede go wyprowadzala z bledu do nastepnej niedzieli:D jeszcze w niedziele bede strugala debila, ze nic dla niego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi dla odmiany podoba się to pierwsze pióro bardziej:) Takie jakieś bardziej zacne i tym samym męskie:) Ale to tylko moje zdanie:) sippelsweg wyobrażam sobie zdołowanie męża. To strasznie godzi zapewne w ich męskość. Ja z moim też rozmawiam, że jak coś będzie nieteges to zabieramy się za siebie, ale wiem, że to przeżyje. W Waszym przypadku przecież nie ma żadnej tragedii, ale nie da rady wytłumaczyć. Niech chodzi teraz dumny:) Lepszy taki niż nabzdyczony :) Xenia a Ty się nie załamuj, @ jeszcze nie przyszła, a jak przyjdzie to tak jak piszesz, zrób badania, ja tak robię, chociaż już mi się trochę znudziło to takie sraczkowanie. Nie przejmuję się :) @ się skończyła właśnie, a ja nie myślę kiedy musimy się przytulać :) Dziś nie możemy bo jutro badanie, a w niedzielę jak nam się zachce to tak, a jak nie to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sieostra zaszła w pierwszą ciążę za 4. razem i w ogóle nie sraczkowała. Nie szła na żadne badania, nie przeżywała i się udało. A w drugą za pierwszym. Pozazdrościłam jej podejścia i zaczynam też to stosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charlotte troche z tym jest ze to sraczkowanie robi się już nudne, mnie wlasnie minal rok i tak jak mam w stopce staram wyluzowac, wiadomo....jak przychodzi @ to sie robi smutno bo ta cicha nadzieja zawsze jest;) jak nie ten cykl to kolejny no przecież w koncu musi sie udac ;d a badabnia robie zeby nie bylo ze nic w tym kierunku nie dzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzięki za wsparcie - ja właśnie wróciłam od okulisty i zamiast mi ciśnienie opadać to mi się podniosło.. Co za burdel w tej służbie zdrowia. Dobrze ze badania okresowe ma sie raz na 4 lata, bo mozna zajoba dostać. Na poczekalni tłumy- wszyscy sie kłócą o kolejkę. Z medycyny pracy TYLKO 5 OSÓB NA DZIEN może wejsc. MASAKRA JAKAŚ!!!! :( Ja dalej oczekuje na małpiszona. Narazie nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeniu na naszą służbę zdrowia to ja też nie mam słów, staram się rzadko korzystać, ale jak już muszę to zwykle kończy sie że trzeba prywatnie bo jak na fundusz to albo miesiace czekania,albo dawno juz nie prowadzą zapisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sluzbty zdrowia to ja sie nie wypowiadam, jedyne co to odwiedzam interniste jak jestem chora lekko, reszte zalatwiam prywatnie, raz mnie tak kardiolog sluzbowo potraktowal, ze by mnie na stole polozyli i otworzyli mi klatke. na szczescie bylam na tyle przytomna, ze darlam sie, ze nie wyrazam zgody. okazalo sie, ze owszem cos z sercem nie tak, ale nie zawal a wada wrodzona... sukinsyn nawet ze mna wywiadu nie zrobil tylko od reki szpital i stol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×