Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

ja teraz po transferze sobie mierzyłam tempkę i rzeczywiście wczoraj to myślałam, że się zagotuje i miałam 37,1, ale skacze i tak min 36,8 mam z tym , że mój termometr jest jakiś dziwny bo czasami mi wskazuje temperaturę trupa, ale jak już jest tempka wyższa to pokaże i nadal jest mi gorąco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
uuu pustki jakieś o tej porze ja czekam na męża za godzinke wraca z pracy wiecie co moja córcia 2 letnia jeszcze nie śpi koniec świata siedzi i bajki ogląda ponad godzinę ją usypiałam i nic na dodatek od 17 jakoś lewy jajnik mnie tak nawala że nie moge nogi podnieść i tak mam do tej pory jak jutro mnie puści to pomyśle że owulacja jakaś spóźniona no i jak tempka skoczy to tym bardziej to jak mąz wróci to jeszcze może coś zadziałamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny wreszcie mogłam do Was zajrzeć :) chyba się nie doczytam to może któraś mi napisze czy coś nowego?? może jakieś dobre wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Mama 2010
Hej dziewczyny, Nie wytrzymałam i zrobiłam znowu test, ale wieczorem i 4 dni za wcześnie, na razie negatywny. Żadnych objawów. Co do ziółek, o których wczoraj pisałam, to zakupiłam je wszystkie w sklepie ze zdrową żywnością. Herbatki z liści malin i pokrzywy piłam na zmianę. Brałam wiesiołek i niepokalanek mnisi w tabletkach. Dzięgiel i lukrecję dostałam w postaci ziół i parzyłam to razem i piłam (robiłam rózne parzone paskudztwa i piłam) Miałam jeszcze wild yam i black cohosh w tabletkach. Dodatkowo mojemu mężczyźnie dawałam witaminy i ziółka. Dla mężczyzn: Żeńszeń koreański- zawiera ok 12u hormonopodobnych składników. Wpływa pozytywnie na proces formowania spermy, podwyższa poziom testosteronu i popęd płciowy. Dieta promująca produkcje spermy *blonnik- estrogen w organizmie, (którego nadmiar może być przyczyna niepłodności męskiej) jest eliminowany przez wątrobę. Jeśli dieta jest zbyt uboga w błonnik, organizm będzie na nowo wchłaniał estrogen, który powinien zostać wydalony. *L-Arginina ten podstawowy aminokwas odgrywa m in. ważną role w syntezie białek i cyklu nasieniowodów. Ostatnio wykazano, że L-arginina ma niezmiernie duży wpływ a męską płodność poprzez zdolność podnoszenia poziomu nitric oxide. Nitric oxide jest obecnie przedmiotem intensywnych badan w dziedzinie biomedycyny, jako, że jego obecność odkryto stosunkowo niedawno. Opóźnienie w jego odkryciu spowodowane jest faktem, iż nie podejrzewano wcześniej, ze gaz mógłby być neuroprzekaznikiem. Niedobory tego gazu są odpowiedzialne za brak pociągu seksualnego i problemy z wytryskiem *cynk-odpowiedzialny za aktywizacje enzymów uczestniczących w produkcji spermy. Niedobory cynku powodują obniżenie poziomu testosteronu, kurczenie się tkanki jader i w efekcie niska produkcje spermy jak również plemniki zlej jakości (uszkodzone, słabe) * selen jego niedobory mogą spowodować niepłodność u mężczyzn *kwas foliowy- najnowsze badania wykazaly, że powinien on być zalecany również przyszłym ojcom gdyż jego właściwy poziom w organizmie jest odpowiedzialny za produkcje zdrowej spermy. Powinien być przyjmowany razem z cynkiem przez minimum 3 miesiące przed poczęciem *witamina C- pomaga w produkcji spermy, chroniąc ja przed opadaniem i zwiększając jej mobilność Niedobory powodują zaburzenia w produkcji i jakości spermy *witamina E-zwana również hormonem seksu jako, ze przekazuje do organów seksualnych. Pomaga wprowadzić równowagę hormonalna. Silny przeciwutleniacz- pełni ważną role w produkcji spermy. Niedobory tej witaminy zaburzają proces produkcji spermy a jej długotrwały deficyt może nawet doprowadzić do wtórnej niepłodności wprowadzając nieodwracalne zmiany w narządach rodnych. Jej niedobór zaburza wydzielanie się hormonów i enzymów odpowiedzialnych za produkcje spermy witamina A*** tu akurat sytuacja wręcz odwrotna. Otóż nadmiar wit A w organizmie może być z kolei szkodliwy dla jakości spermy. Wit A -rozpuszczalna w tłuszczach, akumuluje się w tkance tłuszczowej i jej nadmiar powoduje kurczenie się tkanki jader a w efekcie obniżenie jakości spermy poprzez zaburzenie jej produkcji, słaba mobilność i szybka umieralność plemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamo uważaj na herbatkę z malin bo wczoraj wyczytałam, że kobiety w ciąży nie powinny jej pić bo wywołuje skurcze, ale czy to prawda to nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... nadrobie jak wroce z praktyk.. :) a poki co chcialam wam powiedziec ze do mnie @ zbliza sie wielkimi krokami niestety... juz zaczeły mi siepojawiac pryszcze malutkie na twarzy.. piersi lekko swedza.... czyli jak nic przyjdzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn jak byłam w piątek to mówiłam, że mnie boli to miałam podwyższony estradiol i była lekka stymulacja a teraz pewnie się zagnieżdża zarodek i macica się powiększa ale stres jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie po jakimś roku od kiedy zaczęliśmy koleżanka dała mi namiary do profesorki z Poznania i jedyny plus z wizyt u niej to to, że przebadali mnie i wykluczyli ze coś ze mną nie tak i mężuś musiał się zbadać no i wyszło a w życiu bym nie powiedziała :D człowiek się wtedy tak nie interesował jakie mogą być przyczyny całkowicie byłam przekonana, że to moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, teraz dopiero zaczyna się coś powoli zmieniać w tym poglądzie. Na szczęście. Ja męża chcę wysłać niedługo, dla świętego spokoju, żebym się nie dręczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli coś nie wychodzi to podstawą jest monitoring cyklu, badanie nasienia, hormony obu stron, i na wrogość śluzu i myślę, że na początek to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka8512
cześć wszystkim barbera- powiedz jak ten twój bół brzucha wygląda? bół jajników też masz? pytam bo mnie od wczoraj też całe podbrzusze boli i jajnik dość odczuwalnie no i jeszcze pokazuje się wrażliwość brodawek przy dotyku. kurcze dziwne takich bóli nigdy nie miałam a do @ mam za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolka typowo jak na @ z przerwami kłocie jakby mi ktoś szpilki wbijał :D no i cały czas jestem jakby rozpalona a piersi powiększone ale szczególnie obolałe nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli mnie tylko podbrzusze i już dzwoniłam do kliniki i mówiła, że to normalne i przez pierwszy miesiąc może trwać :D ale mówi, że to raczej zagnieżdżający się zarodek/ki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, trzymam kciuki barbera - jak napisałaś ze miałaś druga kreske, to jak zaczęłam skakać, ze az maż sie zapytał, czy aby wszystko pod sufitem w porządku :) Az mu opowiedziałam wszystko i powiedział ze wielki szacun dla Was i zeby sie udało. Moze jutro wypijemy do monitora jakiegoś Piccolo malinowego ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj na pewno jak betka będzie wysoka to Xenia zapraszam na picollina ale największego jaki się znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzień po jajeczkowaniu, czyli wczoraj rano jak tylko wstałam to podeszłam do okna a tu nagle sroka przyleciała blisko tak w srodku osiedla (mieszkamy na 2 pietrze) . Mowie do męża, a on mówi ze to na szczęście i moze sie udalo. A tu nagle druga sroka, a my oboje w śmiech. A mąż do mnie - nawet sie nie wygłupiaj...... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! kocuiaki wyprzytulalam tak, ze starsza malo mnie nei ugryzla taka byla obrazona, a mala zamruczalaby mnie na smierc:D u rodzicow kotki tez zaprzytulane prawie na smierc byly:D ja wczoraj mialam dalszy monitoring pecherzyka i peknie dzisiaj lub jutro. wczoraj probowalismy sie poprzytulac ale bol byl taki, ze prawie wylam, wiec sobie odpuscilismy. co ciekawe 2 dni rwal mnie i bolal lewy jajnik a tu sie okazalo, ze pecherzyk peknie z prawego. w piatek ide znowu na usg coby zobaczyc czy pekl czy moze trzeba mu pomoc w peknieciu. rano byl moj zapytac co i jak z badaniem nasienia, bo stwierdzilam, ze jak cos jest z nim nie tak to moze jednak przed nastepnya owulacja bysmy juz cos wiedzieli. no to mu pani powiedziala, ze przez 8 dni musi na diecie byc, 0 kawy, 0 alko, 0 soli, ostrego. chlopina mi sie lekko podlamal, ale szczerze mowiac, skoro ja mam sie truc prochami to moze niech on tez troche pocierpi. wg gina moj organizm jest dobrze przygotowany na ewentualne zagniezdzenie, sluz ladny, rozpulchnienie tez dobre, mam nadzieje tylko, ze te jajniki dadza sobie spokoj z bolem i ze dzisiaj bedzie dalo sie poprzytulac... a nospa na mnie nei dziala wcale wiec sama nie wiem co brac jak tak mnie boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sippelsweg a wykluczyłaś u siebie chlamydię trachomatis np, czyli główna sprawczynię niepowodzeń w zajsciu w ciąże? mnie gin wyslal od razu, bo mówi, ze polowa kobiet nie wie, ze maja tą bakterie, a ona jest bardzo wredna jeżeli chodzi o zajście w ciaze. a czasami wszystko jest ok, tylko ona franca jedna przeszkadza. A zarazić sie możesz w publicznej toalecie np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Typowe objawy zakażenia bakterią Chlamydia trachomatis u kobiet: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu nietypowe upławy ból podbrzusza oraz pleców w okolicy lędźwiowej mdłości stan gorączkowy ból podczas stosunku płciowego krwawienie między miesiączkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakażenia Chlamydią Trachomatis powodują: Bezpłodność, Zapalenie przydatków (jajniki i jajowody), Zespół Reitera - łączy w sobie zapalenie cewki moczowej, stawów oraz spojówek, Zakażenie cewki moczowej, Wielu specjalistów uważa Chlamydię za jeden z możliwych czynników wpływających na rozwój raka szyjki macicy. Chlamydia trachomatis a bezpłodność Pary borykające się z problemem niepłodności powinny przebadać się na obecność bakterii Chlamydia trachomatis. Specjaliści potwierdzili wyraźną korelację między infekcją bakterią Chlamydia trachomatis a stopniem uszkodzenia jajowodów. U 35% kobiet leczonych z powodu niepłodności stwierdzono obecność przeciwciał walczących z bakterią Chlamydia trachomatis , a stany zapalne jajowodów spowodowane wyżej wymienioną bakterią uznano za główną przyczynę niepłodności mechanicznej. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka oraz diagnostyka zakażeń bakterią Chlamydia trachomatis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia-- z tych obiawow co napisalas nie mam zadnego, bol jajnikow pojawil sie w niedziele po podziebieniu nog, bol podczas stosunku mialam pierwszy raz, ale gin powiedzial, ze moze tak byc juz przy badaniu bo mnie USG bolalo na maxa, ale zapytam gina o badanie, ostatnio mi robil cytologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×