Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

nksgoska gratuluje :) a codokrwi wiem ze to jest zły obiaw zemnie lało sie gorzej niz na @ byłam przerazona a teraz zaczynam15 tudzieńi z moimdzieckiem jest wszystko ok nawet jest wieksze o tydzień ale to co przeżyłamnikomu nie zycze :( ja ujrzałam 2 kreski na tescie i po 3 dniach pojawily sie plamienia byłam w szoku bo rok temu straciłam swoje maleństwo odrazu pojechałam do lekarza wypisali mi duphaston i kazali duzo lerzec po 2 tygodniach zaczełam krwawic tak mocno jasna czaerwona krwią spedziłam pare dni w szpitalu tamdawali mi luteine i okazało sie ze mam małego krwiaka teraz na szczzescie jest juz wszystko dobrze a krwiak sie wchłoną tak wiec nie denerwój sie tylko biegusiem do lekarza tym co zaciązyli serdecznie gratuluje ps. sorki za bledy ale pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia a jak dlugo sie juz staracie? Do sprawdzenia fazy lutealnej musisz wiedziec, kiedy byla owu. I liczysz od owu do @. 14 dni jest idealnie. Zeby wiedziec, czy byla owu albo musi to monitorowac gin (a przeciez nie bedzie robil tego cykl w cykl, jak mniemam...) albo Ty sama. Jesli Ty sama to do tego potrzebne sa testy owu (wskazuja skok LH) i mierzenie temperatury (jesli wzrosnie, to wzrosl progesteron) a dopiero kombinacja tych dwoch czynnikow oznacza, ze jajeczko bylo, wzroslo i peklo. Mysle, ze mnie pomogl przede wszystkim castagnus i ten zel. To tak w skrocie. Dodatkowo chodzilam tez na masaze plodnosci (dobrze na mnie wplywaly) ale tego w Polsce chyba nie ma, niestety. Poza tym pilam ziolka: do owu herbatke z lisci malin (nie powinno sie jej pic po owu a ona jest w skladzie Femifertilu) i przywrotnika (przywrotnik jest ponoc genialny na kobiece hormony) a przez caly cykl herbate z nagietka (nagietek zaleca sie do konca 5. miesiaca, ponoc zmniejsza ryzyko poronienia). Bralam oczywiscie witaminy (m.in. magnez i B6, oczywiscie tez folik). A maz dostowal selen+cynk+l-arginine (l-arginina ma swietny wplyw na facetow!). No i mierzylam owu monitorem owulacyjnym - urzadzenie drogie ale super skuteczne. Na 7 miesiecy pomiarow mialam okazje sprawdzac u gina 3 cykle i gin (a raczej trzech ginow bo mialam takie "szczescie", ze trafialam co i rusz do innego) potwierdzal w 100% wyniki z monitora. Len wsuwam i tak regularnie, bo mi dobrze robi na zoladek. W okolicy owu jedlismy tez lody (dobrze ponoc dzialaja na kobiety) i jajka (dobrze robia mezczyznom). Oczywiscie leczylam tez tarczyce euthyroxem (mialam za wysokie TSH) a teraz doszedl norprolak (na prolaktyne) i luteina (na progesteron). Chyba o niczym nie zapomnialam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam, niestety:((( NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIAST anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO cocacolagirl.......15...........26...........19.09.11.... .......Łódź AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11..........UK BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........21.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.............???..............??? ............1...........st-g Ewelina............27...............???..............???. ...........7...dolnyśląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Mongrana:))Dzięki za wiadomość.My staramy sie od lutego ale nawet nie wiem czy to było staranie po prostu nieuważaliśmy i niezabezpieczaliśmy sie.I nic.A od lipca i sierpień wiecej przytulaliśmy się.To tyle.Biore folik 1x1,i od dzisiaj castagnus pierwszy raz 1x1.No i kupiłam testy owu bede pierwszy raz testować.Jak byłam w maju u lekarza i mówiłam ze cos nic nie wychodzi chciałam juz monitoring ale on kazał czekać że jeszcze czas bo pozniej sie zablokujemy i mam przyjsc jak nie zaciąże w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwny lekarz... Rok to strasznie dlugo i mysle, ze takie czekanie i czekanie bardziej wjezdza na psychike niz robienie badan - przynajmniej ma sie poczucie, ze cos sie robi. Moze badania od razu to tez troche za szybko ale pol roku to moim zdaniem w zupelnosci wystarczajaco. Moj gin twierdzi, ze jezeli para jest w 100% zdrowa (tzn. wyniki ma w normie, nie musi byc zaraz "super plodna", po prostu zdrowa), to trafiajac w owu powinno sie zajsc w ciagu... 2-3 cykli. Zakladajac, ze nie kazda para trafia w owu zawsze, daje sie dlatego okolo pol roku na beztroskie starania. Mnie monitoring owu doskonale dziala na dusze - czuje sie po nim uskszydlona, ze wszystko dziala jak nalezy :-D My, jak dotad (czyli 6 cykli), za kazdym razem trafialismy w owu, bo to dla nas wazna kwestia - po pierwsze mamy swoje lata a po drugie moj maz jest czesto sluzbowo w rozjazdach - musimy tak planowac jego grafik, zeby zawsze byc razem w czasie owu ;-) Zreszta ten zel to tez droga zabawka, wiec lepiej wiedziec, kiedy go uzywac :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ. Chyba coś ze mną nie tak, od dwóch cykli mój okres się skrócił z 6-7 dni do 2-4 i z tego co znalazłam w necie to mogą być zaburzenia hormonalne:/ Będe musiała isc do gina i zrobić badania. Pewnie te badania są płatne...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :( u mnie @ nie wiedac, piersi juz mnie nie pobolewaja brzuch tez jakby przestal temp 36.8, zapowiada sie chyba dluzszy cykl znow, eh ja to sie mam, dzis podczas przytulanek z mezem nie wytrzymalam i poplakalam sie jak male dziecko... ewus - a bralas jakies leki czy cos? moze dlatego ci sie skrocily, sprawdzic dlaczego tak sie dzieje to warto ale czy sa platne to tego ja nie wiem, ale przypuszczam ze mozliwe ze tak uaktualniam NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen cocacolagirl.......15...........26...........19.09.11.... .......Łódź AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11..........UK BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........21.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.............???..............??? ............1.......st-g Ewelina...............27.............???..............???. ...........7........dolnyśląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen cocacolagirl.......15...........26...........19.09.11.... .......Łódź AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11..........UK BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........28.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........21.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.............???..............??? ............1.......st-g Ewelina...............27.............???..............??? . ...........7........dolnyśląsk aktualizuje bo gin w końcu wpisał mi termin porodu. Na 100% facet jest. Zpanikowałam wczoraj i dzwoniłam do gina czy mnie przyjmie bo wydawało mi sie,że z tą moją szyjką gorzej. Na szczęście jest o 3 mm lepiej,czyli teraz ma długość 33mm ale jest miękka. Biore nadal tabletki i mam nadzieje,że jakoś przetrwam nasz ślub i wesele,bo to już w sobote. pozdrawiam Was i gratuluje nowym zaciążonym i przytulam te które sie starają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie brałam żadnych leków, tak samo z siebie się wzięło:/ Ah ciągle coś nie tak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)witam po weekendzie:)który oczywiście był za krotki...ale super mi minął:)kochanie moje zabrało mnie na meczyk piłki ręcznej:)było super:)nawet udało mi się zrobić sobie foto z reprezentantem Polski Sławomirem Szmalem:)także emocje były:)a jak tam u Was:)ja w pracy:)kawke pije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a oglądała któraś z Was na jednym z naukowych kanałów program o kobiecych zagadkach??dokładnie odcinek o tym do czego tak naprawdę kobiecie potrzebny jest orgazm???no bo mężczyźnie to wiadomo:)no ale naukowcy zbadali i już wiedzą:)i ja też wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Witajcie kobietki:)))Moniczko ja w pracy byłam na weekend więc nic nie oglądałam.Teraz wcinam śniadanko a wiecie może czy rutonoscorbin można łykać w ciąży? Troche mam katar i nie chciałabym stracic cyklu no i w tym cyklu łykam castagnus.Zobaczymy jak bedzie:)) Pozdrawiam was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Anusia:)no tylko że ten program nie był w ten weekend tylko w zeszły:)a naukowcy udowodnili że kobiecy orgazm bardzo pomaga w zapłodnieniu:)ponieważ w trakcie orgazmu dochodzi do skurczów macicy i dzięki tym skurczom plemniki są że tak nazwe "wyrzucone" do jajnika i to tego w którym będzie jajeczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
O prosze:)) Moniczka jak u ciebie?co łykasz ze wspomagaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
A w którym dniu cyklu robiłaś prolaktyne iile wynosi?ja robiłam w ostatnim dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 22 dc razem z progesteronem i wynosiła 20,37 jak dobrze pamietam:)a progesteron ponad 23:)i gin mówił że wyniki prawidłowe:)bo nie może być też dużej rozbieżności miedzy nimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, to ciekawe. Jeszcze nie slyszalam o tym, ze wartosci progesteronu i prolaktyny powinny byc zbiezne. U mnie prolaktyna lubila byc 3-6 razy wieksza (albo i wiecej) od progesteronu :-( A jak jest teraz to nie wiem, bo nie mam nawet jak podjechac do labu :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia-- cos mi sie nie widzi by ten Twoj gin mial racje, ja mialam prolaktyne kolo 8, a progesteron kolo 5-6, i powiedzial mi, ze prolaktyne mam idealna. i ze ogolnie powinna byc do 15, a gora do 20 bo powyzej juz nie jest najlepiej. progesteron mi podnosi luteina. wiec dopytaj sie napewno czy ta Twoja prolaktyna na pewno nie jest za wysoka mongrana-- ja podobnie jak Ty nie swiruje z objawami, lekcja pokory przyniosla skutek i teraz skupiam sie na tym by sie nie stresowac i wysypiac a nie na tym czy mam jakis objaw ktory moznaby zakwalifikowac jako objaw ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progesteron powyzej 23 bez ciazy????? Tyle to malo ktora ma. A prolaktyna faktycznie, jak sipp pisze, im mniej tym lepiej, a juz na pewno przy staraniach ponizej 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam powyżej 23 progesteron...a ciąży nie ma..mnie też wydawało sie że prolkaktyna wysoka...ale gin mówił że ok..to już teraz niewiem...a jak myślicie jak bym jadła tego costangusa??to nie rozreguluje mi sie za bardzo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny witajcie!!! Wracam powoli do życia. Po 2 miesiącach pojawiła się realna szansa, ze maz wróci za tydzien do domu :) Teraz najważniejsza jest rehabilitacja, uczy się chodzić od nowa - totalny zanik mięśni... Wiecie ile schudł??? 30 KG !!!! MASAKRA !!! skóra i kości :( Ale najważniejsze ze zyje i wraca !!! Moj cykl ze stresu całkiem się pomieszał. Ale powoli zaczynam obserwację na nowo. Mąż już się pytał kiedy zaczynamy :) To oczywiście żarty, ale wiem, ze kiedyś nam się uda :) Pozdrawiam Was i teraz bede czytac częściej. A jak wrócę do starań - na pewno się odezwę. Gratuluję "nowym" Mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Xenia jak sie ciesze że wszystko dobrze sie skonczyło:)))Kuruj mężusia w domku porządnie i podtuczy sie na pewno jak juz bedzie w domu:)).Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia-- to super! jak schudl to teraz go podkarmisz i bedzie wszystko ok. najwazniejsze ze moze wrocic do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia - no to super. Oby zregenerowal sie jak najszybciej. To niewiarygodne jak szybko z pelnego zycia czlowieka moze zostac cien. Ale na szczescie ten proces dziala tez w druga strone - powrotu do pelnego zdrowia! Oby jak najszybciej! Jak juz mysli o seksie to najlepszy znak :-p :-D Moniczka - castagnus na pewno niczego nie popsuje (przynajmniej ja o tym nie slyszalam a czytalam duzo). W najgorszym przypadku nie pomoze. To lagodne ziolko, ktore stymuluje Twoje cialo do dzialania, jak jest taka potrzeba, a jak nie - pozostaje obojetny dla organizmu. Progesteron masz i tak sliczny, ze pozazdroscic. A jak u Ciebie z prolaktyna po MTC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktyny po MTC nie miałam robionej...więc nie wiem jakby po tym było...aha a w aptece bez recepty to dostane?:)a i jak to bierzecie??cały cykl???jak nie zaszkodzi to warto spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia, dobrze slyszec, ze powoli mąż wraca do zdrowia. Anulka ty pytalas o rutinoscorbin w ciazy. Mi lekarz powiedzial ze moge brac rutinoscorbin i wit. c, mozesz pic miod z cytryna. Mi pomoglo w kryzysowej sytuacji i plukanki na gardlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castagnus jest bez recepty, bierze sie go nieprzerwanie przez max. 90 dni (potem 30 dni przerwy), no chyba ze sie zajdzie w ciaze, wtedy trzeba odstawic. Jedno opakowanie starcza na 30 dni, drogi nie jest. Ja bym jeszcze te prolaktyne po MTC sprawdzila, bo to pokazuje m.in. jak reagujesz na stres. Ja sadze jednak, ze z Toba raczej wszystko bedzie w porzadku. To sytuacja Twojego chlopaka jest utrudniona to i troche potrwa zanim sie uda Wam zaskoczyc ale mam nadzieje, ze jednak jak najszybciej sie uda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×