Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Co do stosunku LH do FSH (czy odwrotnie ;) ) to coś mi się kojarzy, że ja też nie miałam książkowego i lekarz w klinice niepłodności nie zwócił uwagi na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp Bahati, Tak dałam znak ,mniejszy' , a potem napisałam słownie i się udało. Jak będziesz miała trochę czasu to odszukalabys ten wynik? Bardzo mi zależy, bo ty jesteś już w ciąży, a jeśli miałas wynik nieksiazkowy ale wyższy od 1,5 to znaczy ze to inny przypadek niż mój....a jakby był podobny do mojego, to chyba bym się uspokoiła trochę. Z góry dzięki. Co do pieska-my poczekamy do lata, jak będzie już wiadomo co z naszymi sprawami (po IUI), tak będzie rozsądniej. A jak macie typowego jedynaka ;-) to rzeczywiście musicie go od razu układać jak będzie już malenstwo (dobrze ze macie pomoc w rodzicach w tej kwestii). Pozdrawiam i życzę zdrowka w te mrozne dni :-) uważaj na WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Nazwejahania trzymam kciuki za dziś!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Invitcie dobre było to, że wyniki zawsze są dostepne online... Trudno będzie nam porównać, bo ja mam badane w 11 dc i jest LH 7,9 a FSH 4,1 czyli odwrotnie niż u Ciebie, u mnie stosunek wychodzi 1,9...Ale to inny dzień cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to bardziej wugląda na PCOS i może coś w tym jest, niby żaden z moich poprzednich lekarzy tego u mnie zdiagnozował, ale zasygnalizował to mój obecny gin, ale chyba już w tym ostanim cyklu, więc sprawa się nie rozwinęła i do końca nie wiem jak jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem już po, bardzo chce mi się spać, nie wiem czy to głupi Jaś czy fakt że budziłam się w nocy ze stresu. Dobrze ze nie muszę iść dziś do pracy i mogę odespać :) dziękuje za trzymane kciuki, Aggie i Gabiga, fajnie że ktoś przechodzi teraz to samo co ja :) Oby te dwa tygodnie minęły szybko, ja już przygotowałam sobie sześć książek, które od Świąt czekają na mnie z przygodami tak bardzo innymi od codzienności, że na pewno mnie trochę oderwą :) trzymam kciuki za Nas wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka26lalala
hej milena 80:) oto mój mail ania.kajak@buziaczek.pl pisz a ja chetnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co sądzicie o tych wynikach? TERAZ JEST : cecha objetosc:(ml) wynik:3,5- wartosc referencyjna >/=1,5 ml czas uplynnienia (min.)wynik: 35 -wartosc referencyjna >/=60min. Plemnik 1ml nasienia (ml/ml) wynik:3,45 -wartosc referencyjna >/=15ml/ml Plemniki w całym ejakujacie (ml/ml) wynik-12,075 -wartosc referencyjna >/=39ml/ejak. A-ruch postepowy -wynik-9 - wartosc referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b B-ruch niepostepowy wynik 14-wartosc referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b C-brak ruchu-wynik 77-wartosc referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b A BYŁO PRZED LECZENIEM: cecha objetosc:(ml) wynik:3,0- wartosc referencyjna >/=1,5 ml czas uplynnienia (min.)wynik:50-wartosc referencyjna >/=60min. Plemnik 1ml nasienia (ml/ml) wynik:2,0-wartosc referencyjna >/=15ml/ml Plemniki w całym ejakujacie (ml/ml) wynik6,0-wartosc referencyjna >/=39ml/ejak. A-ruch postepowy -wynik-8-wartosc referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b B-ruch niepostepowy wynik -27-referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b C-brak ruchu-wynik-65-referencyjna ->25%w klasie a lub>50%w klasie a+b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwęjąhania dokladnie nie da sie nie myslec zgadzam sie, zostaje ci spokojnie czekac albo sie uda albo nie glowa do góry trzymamu kciuki mocno kciuki za pozytywny wynik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Nazwejahania super ze juz jestes po, ja mam jutro o 10. odnosnie sennosci to coś w tym jest, ja po poprzedniej uiu wrocilam do domu o 11 rano i (wstyd sie przyznac) poszłam spac prawie na 4 godziny-moim zdaniem to stres, bo cóż by innego . Dobrze ze jutro sobota ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skabi
Witaj Paula Tak jak my, macie problem z ruchliwością, a do tego dochodzi jeszcze ilość. Przy kolejnych badaniach wyniki mogą pójść w górę. Raz u nas było słabo, jakiś czas później prawie dobrze... życzę odrobiny szczęcia. Wszystkim dziewczynom po IUI życzę II przy testowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada 31
Skabi Tak co do ilosci sie poprawilo troche ale i tak bez rewelacji ilosc plemników ale ruchliwosc niestety sie nie poprawila wrecz gorzej ...a maz bral witaminy prawie 5 miesiecy a tu chodzi o to czy jest szansa na IUI bo jak nie to tylko tu zostaje IN VITRO zreszta zobacze co lekarz powie na wizycie maz dalej jeszcze bedzie bral witaminy bo jesli bedzie szansa chcielibysmy jak najszybciej prubowac IUI zeby nie bylo gorzej mysle nad majowa IUI i potem czerwcowa od razu gdyby sie nie udalo zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skabi Tak co do ilosci sie poprawilo troche ale i tak bez rewelacji ilosc plemników ,ale ruchliwosc niestety sie nie poprawila wrecz gorzej ...a maz bral witaminy prawie 5 miesiecy a tu chodzi o to czy jest szansa na IUI bo jak nie to tylko tu zostaje IN VITRO zreszta zobacze co lekarz powie na wizycie maz dalej jeszcze bedzie bral witaminy bo jesli bedzie szansa chcielibysmy jak najszybciej prubowac IUI zeby nie bylo gorzej mysle nad majowa IUI i potem czerwcowa od razu gdyby sie nie udalo zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabiga
Nazwejahania mnie po IUI tez załapała senność w swoje sidła :) Aggie trzymam kciuki za jutro. Daj znać jak Ci poszło ;* Dziewczyny możecie mi napisać kilka słów o IUI i in vitro robionym w Polsce? Chodzi mi o monitorowanie cyklu,jak często się to odbywa? Jaka jest cena IUI i in vitro? Jakie podejście do starających się mają lekarze? Chciałabym mieć jakiś obraz tego co dla nas starających jest tak ważne,a co w Polsce jest dostępne ale z przeszkodami i wielkimi oporami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gabiga Rzeczywiście z podejściem do pacjenta różnie to wyglada, nie mam porównania z innymi krajami ale myśle ze pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca, przetestowalismy kilku lekarzy i trzy kliniki, wiem ze co pacjent to będzie miał inne odczucia ale jeśli to sie komuś może przydać (nazwiska pomine): PROVITA - ładnie, nowocześnie i co z tego jak bez badania wrogości sluzu od razu kierowano mnie na in vitro z diagnoza przedwczesnej menopauzy, trzech rożnych lekarzy traktowalo nas jak maszynkę do kasy, czułam sie jak klient a nie pacjent, Jeden "specjalista" z prywatna praktyka nawet kartoteki nie prowadził a jak trzeba było usg robić to owszem przyjął i w szpitalu gdzie tez pracował i mimo ze na szpitalnym sprzęcie to kazał sobie płacić Jeden dr z Sosnowca nawet nie wiedział czym jest AMH Była klinika w której wizyty trwały po 5 min nawet u kobiet w zaawansowanej ciąży Trzeba sie czasem natrudzic aby dobrze trafić ale czasem wystarczy polecenie, mi polecono Novomedica w Mysłowicach i ja tez mam dobre odczucia, nie ma może przepychu ale jest dobre podejście i ja im zaufalam. W końcu ktoś nam poświęca czas, traktuje indywidualnie, w końcu ktoś postawił diagnozę.. CENY w klinikach podobne, moje leki stymulujace do IUI wyszły 700 zł a zabieg i reszta 900 czyli jedno podejście 1600 ale ceny zależą od ilości leków stymulujacych. Na stronach klinik sa cenniki jeśli chcesz poznać cenny innych zabiegów MONITORING u mnie był od 10 dc co dwa dni, USG bezpłatne Przepraszam jeśli za bardzo sie rozpisalam ;) ale leczenie w Polsce nie musi być koszmarem odzierajacym z godności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siskona
Myślę, że porównywanie "państwami" nie ma sensu. W Polsce, jak wszędzie, co lekarz to inne podejście. Ja opieke na NFZ uważam za podstawową i mimo,żę pracuję kilka lat i kilka lat odprowadzne są za mnie składki, za sprawy ważniejsze niż przeziębienie płacę. Nawet przez myśl nie przeszło mi żeby ciążęprowadzić "pańsatwowo", płacę, wymagam, zdecydowaliśmy się na dziecko a dziecko to wydatki, a ciąża jest tego tylko początkiem. Mnie IUI sam zabieg kosztował chyba 700 zł, do tego leki clo i ovitrelle, bo tańszy odpowiednik trudniej dostać coś ok150 zł, do tego wizyty...pierwsza po skierowanie na leki, potem podglądanko - usg, 2 podglądanko i podanie ovitrelle na pękanie , te wizyty, to różnie czasem 100, czasem tylko 50 za chwile usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie beta ładnie spada. Oczyszczam się sama po ektopowej czyli pozamcicznej ciąży. Ciężko mi ... na duszy, ale szczęście w nieszczęściu, że mój organizm sam odrzucił tę ciązę i nie będzie czyszczenia Miesiąc odpoczynku A później znowu będę Was męczyć swoimi wpisami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra pomarańczowa
Trzymaj się Clematis. Będzie dobrze, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabiga
Odpowiedzi na moje pytania trochę mnie podbudowały. Teraz wiem, że dobrze zrobiłam wyjeżdżając z Polski. Wiem,że gdybyśmy zostali tam to nie stać by nas było na starania o Maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabiga
Clematis odpocznij sobie, nabierz sił i energii do dalszych starań o swój Maleńki Wielki Cud. Wiesz, twoje męczenie wpisami pozwala przeżyć to co się dzieje. Wierzę że nam się uda. Prędzej czy później ale się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka26lalala
Ja rowniez leczyłam sie w novomedice w mysłowicach i tam dopiero sie udalo co prawda w internecie nie maj anajlepszych opini ale mnie rowniez ja polecono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula Myślę, że decyzja o IUI będzie należała do Was. Lekarz prowadzący pewnie wyrazi swoje zdanie, powie Wam o szanasach i doświadczeniu. Nasze wyniki były lepsze od Waszych, chociaż przy niektórych IUI były dalekie od dobrych. Jednak na odziale były pary, które miały słabe wyniki, a mimo tego miały klilka IUI. W najgorszym przypadku stracicie kilka miesiecy. Masz jeszcze sporo czasu do liczby 35... x Gabiga Ilu lekarzy, tyle podejść. Ile klinik tyle procedur. Nasza klinika w Poznaniu. Koszt IUI pokrywał NFZ, z naszej strony był koszt badań i leków. Monitoring pęcherzyków 2-4 razy przed zabiegiem i raz po. Koszt IVF 10-12 tys. zł. Niektóre badania może sfinansować NFZ, muszą być skierowania. Im grbuszy portfel tym większa dostępność. ;) Prywatna wizyta 160 zł. x Siskona Z płaceniem i wymaganiem to tak nie do końca. Na tym samym oddzale były pacjentki z NFZ i pełnopłatne... W postępowaniu z jednymi i drugimi nie było żadnej różnicy. Stały w tej samej kolejce i leżały na tej samej sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Jakby któraś z Was miała badany w przeszlosci LH i FSH i konsultowala z lekarzem wyniki-dajcie proszę znać, szukam osoby rozeznanej w tym temacie ( z gory dzięki). BAHATI-wielkie dzięki ze sprawdzilas, ty rzeczywiście masz powyżej 1,5 i to z innego dnia cyklu, ja mam 0,4 z 2dc. Ale nie miałas ksiazkowego i się udało, a to najważniejsze. ANECZKA26: wielkie dzięki, odezwę się na maila, odpisz mi proszę, /chyba tez jesteś ze Śląska, tak?/ U mnie beta mniejsza 1,2 , było to do przewidzenia, mąż się śmieje ze żadnemu z armi nie chciało się zostać, pograć w karty i poczekać na jajeczko :-) Od piątku do niedzieli lub poniedziałku (jeśli była owu) to jednak była szansa, prawda? Mam prosić o stymulowanie tych cykli, jak na naturalnych nic nie wychodzi? Doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena, możesz porozmawiać o stymulacji, mi też ja proponowali mimo, że owu mam zawsze, tak samo jak pęcherzyki pękały i tak dostałam zastrzyk na pęknięcie...A może stymulacja wpływa na poprawę jakości jajeczek...A poza tym lekarz mi tłumaczył, że jak jest więcej jajeczek łatwiej trafić nawet z iui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siskona
Skrabi, ale gdzie lażay tak samo? Ja iui miłam w prywatnym centrum i bylam tylko ja...a nie w spzitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrabi nie zamierzamy tyle sie starac poprostu jak nie bedzie szansy na IUI to dalemy sobie spokoj juz z tym wszystkim a niestety na dodatek mam baedzi niska rezerwe jajnikowa i tak czekam juz 5lat a wiek.nie ma w tym.wypadku znaczenia z moja rezerwe potem to bedzie juz za pozno nie wiem jeszcze maz sprubije jeszcze znow witamin przez kolejne trzy m i zobaczymy.jak to niv nie da to nie bedziemy robic iui zobaczymy w maju jak wyjda kolejne wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati: dzieki, dzis dzwonie do lekarza i popytam o wszystko. Do Scrabi: mozesz napisac jaka masz rezerwe? Moj lekarz lekcewarzy troche moja niska rezerwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×