Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Gość przyszlaMamusia
mamo babelkow - dzieki, uff troche mi ulzylo. Ale dla pewnosci jeszcze zapytam swojego pediatry jak pojde za tydzien z mala na szczepienie. Agnieszkaj- nawet nie wyobrazam sobie co przezylas wtedy. Ale dobrze, ze wszystko jest w porzadku:) maglsom - Moja ma podejrzenie skazy białkowej, bo dostała wysypki, ale delikatnej i w kupkach jest sluz, a te dwa objawy wskazuja na skaze. Ale polozna powiedziala, ze lekarz pewnie nei bedzie jej chcial dac na Nutramigen, bo ta skaza jest bardzo delikatna. Ale zobaczymy co lekarz powie jak pojde z mala na szczepienie. Milego dnia mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry !!! Po wczorajszym dniu marudzenia, jęczenia, prężenia się i bez chwili snu, dziś moja córa jest grzeczna. zjadła o 9:00 i od tamtej pory słodko śpi. A ja zdążyłam już zrobić pranie i przygotować obiad :) Wczoraj była u nas drugi raz położna, stwierdziła że Oleńka pięknie się rozwija i już raczej nas nie będzie nachodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzicie mi i te ktore rodzily naturalnie i te przez cc-jak dlugo krwawilyscie po porodzie? bo wyczytalam gdzies ze na poczatku krwawi sie "zywa" krwia, pozniej wydzielina zolta a na koncu przezroczystym sluzem. A mi chodzii o to ile krwawilyscie intensywnie czerwona krwia. o cos takiego znalazlam: Doba 1-3 - Krwiste Koniec 1 tyg. - Brunatnokrwiste Koniec 2 tyg - Brudnożółte Koniec 3 tyg. - Szarobiałe Po 4-6 tyg.- Zanikanie odchodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzicie mi i te ktore rodzily naturalnie i te przez cc-jak dlugo krwawilyscie po porodzie? bo wyczytalam gdzies ze na poczatku krwawi sie "zywa" krwia, pozniej wydzielina zolta a na koncu przezroczystym sluzem. A mi chodzii o to ile krwawilyscie intensywnie czerwona krwia. o cos takiego znalazlam: Doba 1-3 - Krwiste Koniec 1 tyg. - Brunatnokrwiste Koniec 2 tyg - Brudnożółte Koniec 3 tyg. - Szarobiałe Po 4-6 tyg.- Zanikanie odchodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 to ile krwawisz na czerwono jest róznie.. zalezy ile kto miał tej powloki... Dziewczyny dzisiaj bylam z moim Mikołajem u pediatry i doznałam szoku... bo mój maluszek wazy 4530 :D jak sie urodzil to warzył 3500 spadł pozniej na 3220 i teraz juz 4530 :P taki z niego grubasek.. a tak naprawde na tyle nie wygląda... Kazała mi podawac na zimę witaminę D ze trzeba... I teraz po swietach idziemy na pierwsze szczepienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj te nasze dzieciaczki moja mała też dokazuje ale nic trzeba to przetrwać... wczoraj byliśmy prywatnie u lekarza żeby "obejrzała" małą..wszytsko ok co do łapczywego picia to kazała jej podawać mleko co 3h 90-100ml bo może tych 4h nie wytrzymuje jest już wcześniej głodna i później pije tak łapczywie...hmm nie wiem zobaczymy czy to sie sprawdzi może też na brzuszek pomoże bo nie będzie taka opita...?! i jeszcze od 2 dni znowu ma w kupkach śluz..ma brać probiotyk zobaczymy czy pomoże..teraz Maja leży/śpi w łóżeczku to chyba szybko odkurze i pomyje podłogi jak mi sie uda :) a jutro jedziemy po choineczke żywą oczywiście :) ahh sie rozmarzyłam buziaki musze zajrzeć na poczte bo któraś pisała że wysłała zdjęcie dzidzi :) aha co do krwawienia to ponad 4tyg po cc a potem brąz :) myśle że u każdej może być inaczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wreszcie znalazlam chwilke zeby tu zajrzec ale jeszcze nie nadrobilam zaleglosci...:/ Ogolnie juz doszlam do siebie po cc... ale po koleji...:) Przejscia byly bo jakby moglo byc inaczej... Najpierw dostalam oxytocyne i nic, nastepnego dnia zalozyli mi jakis balon na szyjke zeby rozwarcie ruszylo... Zaczely sie skurcze co ok 6-8 min. cala noc nie spalam, rano okazalo sie ze mam juz az 3cm rozwarcia wiec dali mi oxy... po 6 godz okazalo sie ze mam az 4 cm wiec przebili pecherz... dostalam takich skurczy ze myslalam ze zabije sie wlasna piescia... po chwili polecialy mi zielone wody, malej zaczelo tetno skakac od 80-110 wiec po 5 min bylam juz na stole... po paru min mala juz byla na swiecie:D na szczescie dostala 10/10 apgar:) brzuch mnie bolal przez ok tydz teraz juz smigam jak nowka:) blizna jest sliczna i cieniutka...:) Nocki mamy prawie cale przespane, tylko kolo 3-4 i 7-8 jest karmienie a i tak tatus wstaje wiec ja mam wakacje:) z reszta i tak tatus sie wiecej zajmuje puki ma wolne:) do nastepnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde troche mnie tu nie bylo ale juz nadrobilam zaleglosci normalnie czytalam i czytalam i nie sadzilam ze az tyle dni ominelam.uffffff.... po pierwsze gratuluje nowym mamom. bylam na mailu i widzialam wszystkie sliczne zdjecia .kazde dzidzi jest inne i piekne .normalanie moglabym tak patrzec i patrzec jak sie wszystkie roznia od siebie i jakie robia smieszne minki na tych zdjatkach.super. ja kupilam butelki aventu i od samego poczatku nam podchodza nawet nie probowalam nowych. co do ostatnich dni dlaczego nie wchodzilam na cafe to mialam troche zmartwien bo Nikola dostala wysypki na twarzy wokol oczu,szyja i za uszkami.przerazilam sie i to mi na potowki raczej nie wygladalao.po pierwsze pomyslalam skaza.poszlam do lekarz aale tu lekarze w UK sa malo wyszkoleni i on na to ze egzema dostalysmy masc na egzeme i nie dostalysmy recepty na bebilon pepti niestety.sama poszlam do apteki zapytac ile kosztuje bez recepty ale maskara...... i zaproponowano mi tansze ale sojowe.wzielam i wyprobowalysmy.po dwoch dniach wszystko zniklo.......niestety dzis znow zaczyna byc to samo.po drugie praktycznie nikola codziennie mi wymiotowala min po razie masakra az chlustalo.dzis przyszla na szczescie polozna o wszystkim powiedziala i radzila odstawic to mleko i spowrotem przejsc na bebilon i tak zrobie bo widac ze to mleko sojowe jej nie sluzy.nawet sie nie najadal nim po 2 godz potrafila sie obudzic z placzem i ogromnym glodem.a krostki polozna stwierdzila ze to jakies zmiany hormonalane ze to normalne zoabczymy.trudno.moja sliczna buzka musi to przejsc mam nadzieje ze to zniknie. ale sie opisalam jak zwykle jak mnie nie ma to nie ma a jak napisze to pisze i pisze hehehehhe pozdrawiam was wszystkich buziaczki dla kazdego dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo co tu taka cisza????przygotowanie świąteczne czy może dzieciaczki nie dają Wam wejść na kafe??!!:) mam pytanie odnośnie kleiku..któraś z Was pisała że daje już dzidzi może dokładniej opisze jak to robi tzn ile, kiedy(chyba na noc lepiej żeby dłużej spało nasze niemowle co??)itd. moja mama dzisiaj mi mówiła żebym zaczęła dawać a ja mówie do niej że piszą że od 4miesiąca a ona że już wcześniej dają i teściowa też tak mówi nigdy sie nad tym nie zastanawiałam ale teraz...nie chce zaszkodzić dziecku skoro piszą że od 4miesiąca a może jednak...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj kupilam kleik kukurydziany i mam zamiar dac malej na noc do mm dwie plaskie miareczki. ALE WLASNIE myslektory kleik jest lepszy-kukurydziany czy ryzowy? julka dopiiero skonczyla 3tyg. A Wy odkiedy dajecie kleiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja corce dawałam kleik ryzowy jak miała juz 3 tygodnie.. Synekowi znowu jak miał 2 tygodnie i nic mu nie jest... Ja daje cały czas jemu... i w dzien i w nocy... Robie 110 wody + 4 miarki mleka mm i 2 plaskie miarki kleiku ryzowego. to rozmieszac najlepiej motewką (trzepaczką)... zeby nie było gródek... i podac.. Najlepiej spróbojcie raz dac i zobaczycie reakcje dziecka... jak mu nic nie jest to mozecie dac... Tylko powiem wam jedno.. jak idziecie do lekarza to nie mówcie lekarzowi ze dajecie bo was ochrzanią... najlepiej mowic z dajecie czyste mleko az do 4 miesiaca a pozniej ze juz powoli zaczynacie wprowadzac.. bynajmniej sie nie przyczepia... Jak macie wiecej pytan... to mogę odpowiedziec odnoscie kleiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre zaczynam sie zastanawiac tez nad tym kleikiem bo nie mam juz sily budzic sie w nocy dok karmienia.mala ma 6 tyg. a tak wogole dziecko nie bedzie mialo po tym kleiku zatwardzenia?bo dzieciaczki wtedy to sie mecza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dawno mnie nie bylo ale niestety w ramach porodowego zamieszania zapomnialam o przedluzeniu umowy na internet, ale teraz jest wiec mam nadzieje zagladac czesciej co do kleiku to ryzowy powoduje ze kupki sa "twardsze" a kukurydziany stosuje sie przy zatwardzeniu i problemach z brzuszkiem ja przez 3 tygodnie sciagalam mleko i dokarmialam mm maly jadl 120 ml prawie co 2 godz i wciaz byl glodny, denerwowal sie i bylam zalamana, chcialam przestac dawac mu moje mleko bo chyba byl przejedzony ale nie nasycony, chcialam dokarmiac go kleikiem i zobaczyc co bedzie, ale sprobowalam podac mu piers i sie udalo, zaczal pieknie ssac jak mial 3 tyg i 4 dni, teraz jak by mogl to bylby przy piersi caly dzien a mnie cieszy to jak niewiem, dokarmiam go mm ale zauwazylam ze coraz bardziej sie najada piersia najpierw po cycu byl glodny po godzinie a teraz daje mu butle 3/4 razy na dobe. spi roznie potrafi fikac caly dzien z przerwa na 20 minutowe drzemki, lubi spac w bujaczku, w foteliku a najlepiej spi sie na cycu u mamusi, w lozeczku nie bardzo, najczesciej zasypia o 22 i spi do 4 zje butle i zasypia przy cycu do 8, ale dzis mamy chyba skok rozwojowy bo spi od 24 godzin, zje popatrzy sie troche i zasypia i tak ciagle, to byla nasza najlepsza noc, zobaczymy jak bedzie dzisiaj po tak dlugiej drzemce;-) ogolnie Wojtus jest grzeczny uwielbia sie kapac i przebierac a lezec z interesem na wierzchu to moglby caly dzien tak mu sie poboba, placze tylko jak jest glodny, juz potrafi sie soba zajac, widze jak sie z zainteresowaniem rozglada po mieszkaniu i wpatruje w nasze twarze, to cudowne widziec jak sie rozwija:-) wow ale sie rozpisalam koncze chyba na dzis wrzuce kilka zdjec na poczte i idziemy sie karmic, dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek25 napewno dziecko bedzie miało troszkę twardsza kupkę ale moje dziecko nigdy nie miało zatwardzenia tak zebym musiala uzywac np. termometra zeby mu pomoc zrobic kupkę.. a pozatym ja daje mu miedzy posilkami herbatkę ułatwiająca trawienie... SweetMalenka13 ja zawsze uzywałam kleiku ryzowego z bobivity i mi np. ten pasuje.. Kupilam z nestle chyba kleik i np. mi juz nie odpowiada... bo jest jakis inny niz ten z bobovity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha.... to jak bede jakos w sklepie to zorjentuje sie co tu maja z polskich produktow. i chyba cos kupie.to mowicie ze ryzowy? nikola cos dzisiaj plakala jezu juz az jestem zmeczona.zasnela po 2 godz placzu mi na rekach i az boje sie ja odloozyc do lozeczka......no nic ide sprobowac.bo sama chetnie poszlabym spac. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dziś zadowolona z rana, bo Zośka nie robiła dłuższej przerwy w nocnym spaniu, po jedzonku odkładanie do łóżeczka i spanko... co prawda budziła się z 5 razy, ale przynajmniej godzinami nie trzeba było się nią zajmować i z nią chodzić w środku nocy. Ja zachęcona informacjami o kleiku spróbowałam jako metody na lepsze spanie i najadanie się, ale u nas to się nie sprawdziło, budziła się równie często. Tylko dodam informacje dla mam dzieci alergików, jest taki produkt który nazywa się Sinlac, jest on bezglutenowy i można go dodawać dla dzieci będących na bebilonie pepti czy nutramigienie. Zośka generalnie mało zjada, bo od 20-60ml, ale to pewnie dlatego, że maleńka się urodziła, gdyż widzę jak rośnie i pyziolki jej się zrobiły i druga bródka, że szyi nie widać :) A dziś kończymy 4 tygodnie :))) Dobrej niedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek krochmal napewno pomoże!! moja mała jest na pepti a ten sinlac można dostać normalnie w sklepie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! ' Ostatnio brakowała mi czasu zeby zajrzec...dopadły nas kolki:( od 3 dni gdzies od 20-24 jest histeria tak go boli...nie dajemy rady juz poprostu,narazie podaje mu bobotic ale czekam na sab simplex i mam nadzieje ze sie uporamy bo ja płacze razem z nim kurcze...tesciowa tez działa jakimis domowymi sposbami kładziemy mu pieluszke ciepła na brzuszek,herbatka koperkowa ale to pomaga na chwilke tylko! Jutro zamierzam kupic butelki dr browna narazie jedna i zobaczymy bo z tych aventu ogółem byłam zadowolona ale moze za szybko z nich pije juz sama nie wiem... A tak pozatym to jak zasnie to spi juz ładnie dzisiaj pospał od 6 do 10 wiec i ja sie troche wyspałam:) W piatek bylismy na bioderkach i wszystko jest idealnie , teraz mamy kontrole dopiero w lutym...a teraz w srode idziemy na wazenie.. Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u nas nocki mijają przystępnie :) Mała ma co raz większy apetyt, bo teraz musi zjesc z dwóch piersi a wcześniej wystarczała tylko jedna :) sweetmalenka u mnie pediatra kazała pojsc na badanie bioderek między 6 a 8 tygodniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie polozna miala byc w tym tygodniu, ale jej nie bylo i miala dac skierowanie na usg,bo podobno se dlugo czeka jak roobi sie na nfz to usg. A ja wole zrobic prywatnie(bo mam blisko przychodnie i nie chce w taka pogode wlec sie z dzieckiem przez pol miasta) i mysle czy juz dzwonic i sie umawiac czy jeszcze nie. Ale skonczyla wlasnie 3 tygodnie, a zapewne ok 3 tez sie czeka na to usg to bedzie miala akurat 6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka87... Sinlac można dostać w większych sklepach, albo w aptece, kosztuje ok 20 zł, a w kartonie znajduje się 500g. Nam pediatra poleciła przy synku, który również miał alergie, żeby dodawać do mleka, bo ma dość słodki smak i zneutralizuje gorzkawy posmak mieszanki. A Sinlac jest zbożowym produktem bezglutenowym. SweetMalenka... nam przy wypisie ze szpitala pediatra napisała, że kontrola bioderek w 4 tyg. życia, ale w Poznaniu jest dużyyy problem z terminami, bo to końcówka roku... więc dzwoń i umawiaj się! My też pójdziemy raczej prywatnie, skoro tyle trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki magslom patrzyłam już w necie co i jak :) my na usg bioderek idziemy 29 grudnia to bedzie 8tydzień Mai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie my na usg bioderek bylismy w 6 tygodniu- na szczescie wszystko ok;-) potem kontrola w 5 miesiacu, teraz w srode czeka nas szczepienie i juz sie boje ze Misia bedzie bolalo...Karolcia sprobuj moze poki co delicol- slyszalam ze on na kolki jest naprawde super. ja sab simplex od 3 tygodnia uzywam zapobiegawczo i poki co, odpukac ,nie wiemy co to kolki pozatym sab simplex jest swietnym uspokajaczem kilka kropel na smoczek i dzidzia juz szczesliwa bo to takie slodziutkie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) u mnie nocki jako takie pobudka co równiusie 4 godzinki na amciu . Jeśli chodzi o kolki to ja robie tak . Karmie piersią ( ale to samo robiłam przy synku na mm) w ciągu dnia podaje 1 saszetke plantexu , między karmieniami troszke herbatki i jest ok . Tym bardziej ze nie wiadomo jak mała zareaguje na to co zjem . Z synkiem jadł bebiko i też tak robiłam i nie miał problemó ani z wzdęciami, kolkami, zaparciami nic dosłownie . karolcia może spróbuj tak, plantex ułatwia maluszkom wyprutać sie , jak nie pomoże to coś na kolki wtedy , moja mała sadzi równo , ma takie wiatry że ho ho :) dzisiaj zjadłam ogórka kiszonego narazie sie nic nie dzieje zobaczymy jak dalej mam ndzieje że w miare zdąże wypróbować co nie co przed świętami , z tych takich nie dozowlonych produktów :) ja na usg ide prywatnie , nie bede czekać. a córcia za 3 dni skończy 1 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×