Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Ja chyba dzisiaj skusze sie na podanie kleiku Szymonowi... głownie dlatego ze liczę na to że prześpi po nim dłużej niż te 2-3 godz. :( Na noc dostaje butelkę, wypija 150ml ale i tak budzi sie tak samo praktycznie jak po podaniu piersi... My byliśmy w zeszłym tyg. na ponownej wizycie kontrolne z bioderkami i wszystko juz ok pomimo ze nie pieluszkowalismy jak kazała Pani ;) Wyczytałam w jednej z gazet ze to bzdura, jakaś zaszłosc która nie dziala... Mały i tak często leżakował na nas więc te nóżki na żabkę często były :) My kolejne szczepienie mamy w przyszłym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na usg dostalismy wskazanie ze na nastepna kontrole bioderek mamy sie pojawic jak mala bedzie miala 6-7 msc. A wasze maluchy normalnie robia kupke? bo Julka tylko a czopkiem.. duzo pije ale nic nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki dawno nie pisałam ale regularnie Was czytałam :) u nas w końcu po remoncie mieszkamy już w swoim nowym mieszkanku :) trochę było zamieszania ale warto :D magslom mam pytanie to badanie słuchu to robiłaś na własną rękę czy to zalecenie lekarza? u nas też Amela ma lekką infekcję gardła ale nie gorączkuje ogólnie jest ok tylko strasznie charczała w nocy byłam u lekarza przepisała nam kropelki i kazała obserwować małą. my na usg bioderek byłysmy przed Bożym Narodzeniem a potem pod koniec stycznia na kontroli bo jedno bioderko nie było takie jak być powinno, ale lekarz powiedział że już jest lepiej i mamy przyjść za jakieś dwa trzy miesiące... ja diety nie rozszerzam mała skończy 10 trzy miesiące więc poczekam jeszcze dwa lub trzy tygodnie i wtedy zaczniemy startować z nowościami:D a i kleiku też nie podaję, jeśli chodzi o spanie to mała zasypia po kąpieli potem wstaje o 3 potem o 6 i spi sobie do 9 także nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 my na kupę narzekać nie możemy, są minimum 2 na dobę i idzie mu to coraz zgrabniej, w takim sensie że jeszcze pare dni temu się mocno napinał, stękał, cisnął a teraz już kilka razy nie zauważyliśmy kiedy robił dopiero po zapachu się zorientowaliśmy :) Z czopkami trzeba uważać bo bardzo łatwo organizm sie do nich przyzwyczai i potem bez nich ani rusz... więc ja był próbowałabym inne metody - np butelka wody przed jedzeniem... choć piszesz że dużo pije... no nie wiem, pewnie to jakieś przejściowe, ale trzeba prowokować do samodzielnego wydalania kupki. Jeśli karmisz piersią pij dużo rumianku a jak nie to podaj go dziecku w butelce - możesz zwykły rumianek a ten z herbatki dla dzieci, ja taki dawałam, tylko może wymagać dosłodzenia ;) Termometr na oliwce w tyłek też pomaga. A te czopki to konsultowałaś z pediatrą? Bo generalnie nie powinno się ich podawać tak małym dzieciom a już na pewno nie nagminnie. My raz mieliśmy 3 dniowe zaparcie i zakupiłam je w aptece ale pani mnie mocno przestrzegała że tylko kawałek z tego czopka dla dzieci i tylko w sytuacji kiedy naprawdę bezie już bardzo źle. Obeszliśmy się wtedy bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) dzisiaj byłam na mieście załatwiać chrzest bede mieć w święta wielkanocne akurat pasuje :) zimno jak diabli . czy wasze dzieciaczki przekrecają sie już z brzuszka na plecki ? bo moja niunia zaczęła i tak jej sie spodobało że musiałam ją spowrotem na brzuszek przekręcać żeby ta fiknęła na plecki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja kupke robi codziennie kiedyś miała przerwe 2dni to dawałam rumianku i termometrem w dupke(ale też nie moża za dużo) z brzuszka na plecki bez problemu fika :) ale z plecków na brzuszek ni w ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas kupka jest raz na dzien0jak podam czopek, po termometrze sie nie zalatwia... ja chyba juz nagminnie podaje czopek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka no to jak moja z brzuszka na plecki tak ale z plecków na brzuszek już nie za bardzo . Próbować próbuje ale jeden raz drugi i już traci cierpliwość i zajmuje sie oglądaniem cegoś np żylandora :) ja ide na usg bioderek w marcu tak w połowie ale 2 raz kontrolnie jest ok nie była pieluszkowana . a wasze maluszki śpią na boku czy na wznak czy jak bo mojej najlepiej śpi sie na wznak , na bokach też zale częściej na plecach bo i tak sama sie przekulnie i śpi na wznak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetmalenka poczekaj . Moja robi co 2 dzień kupke ale jak walnie to pampers nie wytrzymuje :D . Jeśli jest na mleku modyfikowanym to tak może być zamiast czopka i termometra spróbuj herbatke koperkową lub plantex i masuj brzuszek okrężnymi ruchami według wskazówki zegara . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluszek przeciez nie musi robic kupki codziennie-moj ma 3 mies i na poczatku tez sie balam jak nie zrobil kupki przez 2 dni dopiero na 3 i kupka wcale nie byla twarda-wrecz konsystencji musztardy. Dalam tez czopek bo sie balam ale o zaparciach mowimy wtedy gdy kupka jest zbita,twarda. a jak sie zachowuje maluszek cierpi? Teraz tez czasami robi co 2 dni je mm Gerber 1 i podaje mu Bobotic-to polecil mi pediatra na zaparcia. Termometr absolutnie!! Moze warto sie powstrzymac od czopka i zobaczyc co sie bedzie dzialo obserwowc dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetmalenka jezeli mała sie nie męczy tzn nie boli ją brzuszek to nic sie nie stanie jak nie zrobi kupki codziennie!!jak jest na mm to nawet 5 dni bez kupy to norma(tak mówiła położna) Aniu co do spania to zależy jak leży :) jest naprawde różnie niedawno zasnęła i położyłam ją na bok a teraz patrze i leży na wznak :) a wcześniej jak spała to ładnie na boku więc tak jak mówie różnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze co do kupek to jakiej jest konsystencji?? bo u Mai bardzo rzadka zawsze a dzisiaj ją zostawiłam z moją mamą i poleciałam do sklepu i jak wróciłam słysze jak mama mnie woła "Aga Aga chodź szybko"(takim przeraźliwym głosem)ja wystraszona pytam co sie stało zanim doszłam do pokoju a ona mi mówi KUPA po pachy hehe a ja do niej że to norma i poszła z nią pod prysznic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi chlopcy robia kupe do 3 razy dziennie(nie ma jak warzywa:)) a spia na brzuchu juz od jakiegos czasu w ciagu dnia na pleckach albo tak jak sie uloza a w nocy na brzuchu.Nie spotkalam sie z opinia ze nie powinni wrecz przeciwnie wiec tak jak wszystkie moje dzieci spia na brzuszkach, a zaczelo sie ok tych okropnych takie bylo zalecenie pediatry i juz nie chca spac inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ostatnio robi kupkę co 4-5 dni i nie widze nic w tym dziwnego. Nasza pediatra też tak mówi. Nic jej nie jest , brzuszek nie boli więc nie widzę sensu podawania jej czopków zwłaszcza że nawet te glicerynowe nie są takie bezpieczne jak by sie wydawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julke klade na boku, ale ona siup na placki,wiec spi zazwyczaj na wznak. Teraz wlasnie zaczne ja obserwowac, dalam rumianek, okrezne ruchy ale nic nie dalo, wiec czekamy. Wiem jednak ze jak 2 dni nie robila i dostala czopka to i po nim ciezko szlo. Kupka strasznie zbita i mala meczyla sie robiac ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. Mój synek robi kupki raz na 4-5 dni, ale ja się tym nie przejmuje bo wiem ze dzieci tak robią jak są na mleku modyfikowanym... i od czasu do czasu daje mu herbatkę ułatwiającą trawienie. I problemów z kupkami nie ma... i zadnych bólów brzuszka tez nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekam i zobacze, skoro mowicie ze ra na 4-5 dni to norma to moze rzeczywiscie. Mama po prostu twierdzila ze musi codziennie a ja tak uwierzylam. Wiedzialam ze a cycu dziecko moze robic nawet raz na tydzien, ale nie wiedzialam jak po mm. Mala brzuszek nie boli, jest usmiechnieta wiec bede czekala na kupke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia:)... badani słuchu robiliśmy na zlecenie lekarza neurologa. Zośka często się napinała i poszliśmy sprawdzić czy wsyztsko jest ok. Zresztą podobno warto w pierwszych miesiącach życia zbadać dziecko. W podstawowym badaniu neurologicznym wyszło, że ma brak odruchu powiekowo-usznego, tzn. na klaśnięcie za uchem nie reagowała mrugnięciem powiek. Dodam tylko, ze przesiewowe badanie słuchu w jej drugiej dobie wyszło prawidłowe. SKierowanie na badanie słuchu dostaliśmy od naszej pediatry, mieliśmy robione w szpitalu, wyszła nieprawidłowość w lewym uszku. Z tego względu dostaliśmy skierowanie na dokładniejsze badanie słuchu metodą Bera, badanie trwało prawie godzinę, z wynikiem, że posiada niedosłuch przewodzeniowy, tzn. gorsze słyszenie w zakresie dźwięków niższych. Czekamy teraz za wypisem wraz z opinią lekarza audiologa. kellyj... dla pocieszenia, moja Zośka też nie prześpi dłużej w nocy, czasem nawet budzi się częściej niż co 2h. Za to ona w dzień śpi dużo, pobuszuje godzinkę, może 1,5 i idzie spać. Jak widzę, że jest zmęczona odkładam do łóżeczka i zasypia, prześpi od 30min - 1h, i tak w kółko ;) Przy okazji co do układania na boki, Zosia zawsze śpi na którymś z boków - na zmianę (chyba, że nie śpi w łóżeczku). Ona też się przekręca dlatego zakładam jej za plecki kołderkę żeby nie mogła fiknąć. Zależy mi na tym, bo ona sporadycznie odbija, a bardzo często ulewa, w takiej pozycji się nie zakrztusi. Co do leżenia na brzuszku, nie lubi strasznie tego, wpada wręcz w histeryczny płacz, więc leży tylko tak przez chwilkę. U nas kupka przynajmniej 2 razy dziennie po mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj dosypałam małemu pierwszy raz kleiku, wybrałam kukurydziany. Dałam 1/4 porcji i mały dzisiaj zrobił juz 3 kupy! a gdzie jeszcze do końca doby... więc chyba przerzucę się na ryżowy bo co za dużo to nie zdrowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon spi tylko i wyłącznie na pleckach. Z boków sie przewraca a jak go usztywnię to marudzi a pozycji na brzuszku to podobnie znów jak Zośka nie znosi. :) aaaa, dodam jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi, że po mleku z kleikiem spał o godzinę dłużej! więc my przy kleiku w mleku na noc zostajemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula jeszcze bez kupki... a niby po kukurydzianym powinno czesciej robic..o ta! g***o prawda:D bynajmiej u nas;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweetmalenka jak mała nie płacze to sie nie martw . ja dziewczyny po kolędzie . Odbębnione i spokój na najbliższy rok . Ja od niedzieli tydzień w tydzień godz 10 wyruszam do kościoła bo córcia ma na początku kwietnia chrzest a trzeba sie pokazać :D no i musze też słuchać o spotkaniu rodziców i rodziców chrzestnych . No musze jakoś ten czas zorganizować z mała do kościoła nie pójde bo zimno . moja mleko z kleikiem wypluwa próbowałam jej dać ale nie chce wypluwa . dziewczyny moja niunia gada na całego gada do wszystkiego i wszystkich dzisiaj mnie zaczepiała . Gadała i kopała nóżka :) oj jak mama bedzie zaczepa :) bo ja lubie sie w tego mojego zaczynać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet maleńka moze twoja mała przyzwyczaiła sie do czopka i dlatego nie robi sama kupki?ja mojemu 2 razy dałam czopek jak był na nestle nan bo nie mógł zrobic i sie meczył ale lekarz mówił zeby tego nie nadużywac bo zwieracz przestaje pracowac i dziecko poprosru potem nie umie tej kupki zrobic.... Mój mały robi kupe raz dziennie ale ogromna;) Mój mały od wczoraj przekreca sie sam na brzuszek ale ma problemy z powrotem na plecki i krzyczy heheh No i jak stoimy z nim przed lustrem to smieje sie sam do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia to moja mama przesądna jest i jak ja stanęłam na chwile z mała przed lustrem to ta zaraz na mnie że mała późno zacznie mówić :p no kurde w zabobony wierzyć . No ale stare pokolenie . Gdybym miała wierzyć w ciążowe zabobony i po to bym na łep dostała z tego :) karolcia to borysek śmieszek jest . Moja mała też ostatnio synio oglądał shreka i jak zobaczyła to sie w głos zaśmiała . Ona to uśmiecha sie cały czas :) tak jak mama zabawowa kobietka jest . Ja z tych żartownisiek a ten mój poważny i tak sie dobraliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja usłyszałam od tesciowej ze mam go nie stawiac przed lustrem bo diabła zobaczy haha i niegrzeczny bedzie później...rozsmieszyło mnnie to ;) taaa Bori jest małym łobuzem,teraz np lezy sobie na naszym łóżku i ciagle język pokazuje;) wesoło z nim mamy! Nas dzisiaj zasypało!!!Mamy pełnoooo śniegu!!!!szkoda ze nasze maludy sa za malukie na saneczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki ahh te zabobony moja babcia też co chwile mi coś mówi żebym nie robiła bo to i tamto masakra ja gdzieś czytałam albo mówili w telewizji żeby właśnie dziecko patrzyło na siebie w lusterku moja Maja też śmieszek jest nie z tej ziemi fajnie śmieje sie w głos :) i też gada albo sie żali do wszystkiego i wszystkich wczoraj przed kąpielą prawie mała sie obróciła na brzuszek :) już była na boczku górna część tułowia prawie na brzuchu a jakoś nogi jej zostały w tyle hehe co do naszych marudnych pobudek w nocy to ostatnie dni budziła sie o 2-3 a teraz już po 24 oczy ma zamknięte głową rusza na boki smoka często nie chce i marudzi piszczy nie wiem jak to nazwać, nie wiem co sie z nią dzieje już nie pamiętam kiedy bez problemu budziła sie o 4-5 na karmienie u nas też pełno śniegu całą noc sypało jest -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka zrobila kupke-SAMA!:) nastekala sie, zrobila czerwona jak buraczek, ciezko bylo ale udalo sie! Mysle zby kupic herbatke z kopru wloskiego i podawac malej, co o tym mysliscie?chodzi mi o taki normalny koper wloski w torebkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Sweet Maleńka - moja Karolinka też jakiś czas temu miała problem z kupami, z tym że prężyła się i płakała, za radą pediatry kupiłam jej mleko HA - w naszym przypadku bebiko HA i zamiast zatwardzeń pojawiły się rozwolnienia. Teraz podaję jej co drugi posiłek HA i zwykłe bebiko i jest ok. A herbatka z kopru na pewno nie zaszkodzi. I raczej nie za często "czopkuj", bo mała się przyzwyczai. A moja Lolka niestety przeziębiona - starsza córcia przyniosła z przedszkola jakiegoś paskudnego wirusa, niestety u starszej nie obyło się bez antybiotyku, młodsza na szczęście "tylko" ma katar i trochę kaszle, ale oskrzela czyste. Teraz ciągle pilnuję, żeby starsza młodszej nie całowała, nie kaszlała nad nią itd. :O Widzę że Wasze dzieciaki już jedzą różne przysmaki :) Ja czekam aż Lolka skończy 4 msc, tak też robiłam ze starszą i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×