Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Hej, hej... jaka jestem spiąca....co 1,5 h wstawałam na siku....Chyba zasnę z głową na klawiaturze. Ale dziś ostatni dzień w pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1893 moje gratulacje - to jest cudowne uczucie :D Od soboty nie powtórzył się wyskok mojego szkrabka ale za to zaczęłam czuć czasami w koło pępka motylki :D Dziewczyny mi to by się nie chciało chodzić do pracy. W zasadzie to fakt, zależy kto ma jaką pracę. Ale ja to jak się dowiedziałam o 4 rano, że jestem w ciąży to o 11 już leżało zwolnienie na biurku mojej szefowej :D I wcale mi się nudzi :D:D:D Leniuchuje na maxa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie dała rady Tzn jak bym musiała ze względów zdrowotnych przerwac pracę, to bym tak zrobiła, ale absolutnie sama bym się nie zdecydowała. Byłam 3 tyg na L4 jak się czułam zmeczona, ale teraz do konca 7 miesiąca mam zamiar pracowac...poza tym nie wyobrazam sobie ze przez tyle czasu miałabym dostawac gołą pensje bez premii, a u mie premia to naprawdę spora czesc mojej wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik ja siedzę w domu i dostaję średnią z ostatniego roku z premią i mam więcej jakbym chodziła do pracy bo wiadomo jaka sprzedaż taka premia , a że zeszły rok był w miarę dobry to i chorobowe mam dobre :) z tym, że czasami poszłabym do pracy , ale mój gin mi nie pozwoli :( no i nie chce ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale u mnie za dni nieprzepracowane z powodu L4 premii się nie dostaje. Taki zapis w regulaminie premiowania pracowników, już to sprawdziłam bo byłam 3 tyg na L4. Ale ja zupełnie w innej branży:) No a więcej masz bo jest mniej potrąceń od wynagrodzenia brutto. Jakby mi lekarz nie pzowolił, to też bym nie pracowała. wiadomo. O to czy moge leciec na wakacje pytałam kilka razy. Na kazdej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi firma też nie płaci tylko zus i dostaje się całą średnią, no chyba , że premia jest na lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, moja premia nie jest na lewo, bo pracuję w sektorze publicznym. Taki mamy regulamin premiowania pracowników. U mnie premia jest płacona za miesiac do tyłu. Więc jak nie pracowałam, to nie dostaję za ten miesiac premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja rozumiem , ale jak jesteś na chorobowym to dają średnią z 12 miesięcy tego co się zarobiło w całości razem z premią (to co masz ujęte w picie ) i takie chorobowe dostajesz , więc jak przez ostatni rok dostawałaś premie to chorobowe oblicza się od całości i to wypłaca zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, witam po weekendzie :D jak się czujecie? ja coś niedomagam, padam na klawiaturę taka śpiąca jestem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik ale czy Ty masz od premii odprowadzane wszsytkie składki, tak jak w przypadku umowy o prace? bo ja też mam pensje dzieloną: stałkę i premię (ta w formie umowy o pracę, od ktorej odprowadzane są wszystkie składki) i jak byłam tydzień na L4 to dostałam średnią z ostanich 12 miesiecy czyli tak jakbym pracowała jeśli premia jest z tytulu innej umowy, umowy -zlecenia to nie wchodzi do średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja mam tak jak Sturbuck mówi bo mam umowę o pracę na czas nieokreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
qrczę, ciekawe jak to u mnie będzie, też mam premię większą niż podstawa, ale sami wypełniamy wnioski premiowe i określamy ile tej premii mamy dostać. Czy nie jest tak, że na L4 powyżej 30 dni płaci ZUS a krótsze płaci pracodawca? I wtedy ZUS liczy średnią, a pracodawca może dać bez premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia pierwsze 30 dni płaci pracodawca i tak samo jak zus 100 % od całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - zawsze jest 100% średniej za 12m-cy ważne zeby ona była w ramach umowy o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi się już nie chce pracować do końca 5 tego m-ca dociągnę ale później to już bym nie chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję Wam pracusie , chociaż mnie jakoś senność nie męczy w ciąży i tak jakoś zauważyłam, że większość dziewczyn spodziewająca się chłopców jest senna :) tak samo było z moimi bratowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera dziwnym zbiegiem okoliczności senność męczy jak się chodzi do pracy :] a chłopca, chętnie ;-) tu przynajmniej z imieniem chyba będzie mi łatwiej, mam chociaż jakieś propozycje :) ja to bym chciała mieć czas i przede wszystkimenergie na jakieś spacery - bo jeszcze kilka takich m-cy i skisne z tego nic nie robienia, po pracy po tych prawie 11 godz (praca plus dojazdy) padam na twarz i jeszcze czas na robienie sobie dobrego jedzonka :) a nie rzucanie się na to co jest w lodowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, ja do premii nie mam osobnej umowy. Tak, jak mówię- nas jest taki regulamin premiowania...ale macie rację z tą średnią, bo przecież ja byłam na zwolnieniu poniżej 34 dni czyli płacił mi pracodawca, a od 34 płaci ZUS i wtedy jest rzeczywiscie średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym w domu nie wytrzymała :-P. Oczywiście jakbym musiała leżeć to tak ale takto za bardzo lubie być w mojej pracy i między tymi ludźmi by iść na L4 :-) Tyle że niestety odbije się to na pieniądzach, bo u mnie znówu sporą częścia wyplaty są nadgodziny i póki mogłam to robiłam więc jakbym teraz poszła na L4 to bym miala fajna średnią a takto teraz nadgodzin robić nie mogę więc od lipca mam czystą pensje i z kazdym miesiącem pracy maleje mi średnia za te ostatnie 12mies... Ale i tak jak każdy mnie pyta do kiedy będę pracować to mówię że dopóki brzuch za kierownicą mi się będzie mieścił żeby do pracy dojechać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tez juz bylam pierwszy raz w pracy po wolnym i zaraz inaczej sie czuje jak troche miedzy ludzi sie pojdzie po prawie miesiacu przerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sturbuck chodziło mi o takie co pracują i nie a ty to widzę ekstremalny przypadek jesteś i nie dziwię się, że chce ci się spać :) chociaż ja jestem i zawsze byłam taką osobą, że nigdy nie mogę zasnąć w dzień i drzemka u mnie nie wchodzi w grę nawet jakbym chodziła do pracy , a teraz wreszcie zaczęłam korzystać z uroków bycia w domu i min do 7 przesypiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj, aj człowiek niedoinformowany się martwił, że będzie licha wypłata a tu się okazuje, ze ok będzie:) A co do senności- też to mam, choć teraz mniej. myslę, ze praca prz kompie tak wpływa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety Barbera ja też tak mam - wracam do domu, ziewam na stojąco w autobusie, ale po powrocie usnąć nie dam rady, nigdy nie umiałam spać w dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówka :) u mnie to raczej nie motylek, ale taki kot ocierający sie o skórę :) dziś mamy wizytę , więc może poznamy płeć, ale wątpię, bo moja jak nie jest pewna to nie mówi. Barbera-ja mam tak samo-lepiej wychodzę z wypłata teraz niżbym miała pracować...ale ten okres jest jakoś inaczej przeliczany do emerytury...ale kiedy ta emerytura :) a ! i owszem na l4 daja średnią za 12 mies., o ile umowa w tym samym miejscu pracy nie jest zmieniana, tzn. pracodawca odnawia umowę lub zmienia warunki zatrudnienia, to średnia liczy od czasu podpisania nowej umowy (o ile jest krótszy ten czas niż rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Tydzień mnie nie było, a tu tyle zaległości... Jak już pisałam w zeszły wtorek miałam wizytę. Dr powiedział, że szyjka piękna, obmacał mi brzuch i też wszystko ok. Niestety dalej nie wiem jaka płeć :( Tzn. dr mówił, że chyba coś tu jest ( w sensie sisiorek), ale jeszcze dobrze nie widać. Muszę czekać. Jeśli chodzi o ruchy, to chyba jeszcze nie czuję, ale dziś zaczęłam dopiero 18t. więc mam czas. Dostałam zielone światło od lekarza na wyjazd wakacyjny samochodem i samolotem :), no i skorzystałam - pojechałam z mężem na delegację do Londynu. Nie mogłam się oprzeć i nakupiłam ciuszków dla malizny. Na razie takie bezpłciowe, ale śliczne :) Pisałyście o przyroście wagi w ciąży - tu jest dobry kalkulator i inne rzeczy na tej str też fajne, polecam: http://www.noworodek.pl/index.php?sm=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 3 synusiów :D fajnie że dołączyłaś a no jestem tu jestem nie za dużo pisze ale podczytuje :D Kurcze tak mnie naszła ochota na frytki że zjadłam dwa talerze :( jej nie mogę siedzieć w domu bo bym ciągle jadła. Z tą sennością może coś jest ja z synem ciągle bym spała już o 19 do 12 w dzień katastrofa była potrafiłam z kimś rozmawiać i odlecieć :P miałam metaliczny smak w buzi, a teraz nie mam metalicznego smaku nie chce mi się aż tak spać i co najgorsze wciąż jestem nerwowa a z synem była spokojna przez całą ciążę prawie nic mnie nie mogło wytrącić z równowagi a teraz katastrofa chyba już się nie nadaje do bycia w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×