Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

U mnie tez brzusio jeszcze na swoim starym miejscu czyli jak ja to mówie podpiera cycki :D Mały 2 dni był cichutki i spokojny a od wczoraj wieczora znowu go wzięło na zabawę, więc jestem spokojniejsza. Czkawke ma codziennie (czasem nawet 3x) już od jakiegoś miesiąca...i to nie ma znaczenia po czym, czy slodkie, bo wczoraj dostał po kefirze :P Prawie skończyliśmy ogrzewanie, tzn rurki rozprowadzone, trzeba tylko kaloryfery powiesić i bedzie git. Cieplutko, nie bede musiała tak mocno w kominku palić... Pewnie rachunki za pół roku mnie ździwią ale jednak gazówka to wygoda, szczególnie przy małym bablu ;) No zostanie tez sprzątanie..:( wszędzie kurz ale jesli mnie poród nie weźmie wczesniej i bede chciała przyspieszyć to przynajmniej bede miała pole do popisu :D Dziewczyny czy Was tez tak masakrycznie bolą mięśnie brzucha, przy wstawaniu, podnoszeniu nogi itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie okropnie bolą, nie mogę wstać, przekręcić się lub podnieść nogi do góry, najlepiej mi się leży na wznak, bo na lewym boku mam okropną kolkę i też odliczam dni-jeszcze 25 do terminu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith ja znowu na wznak mam mometalnie brak tchu, plecy mnie łamią i jedzenie mi sie cofa ;) za to na lewym najlepiej ale jak już lewy boli to i prawy może być :P choć w zasadzie w każdej pozycji mam problemy z zatkanym kinolem :( O kurkaaaa ja tylko 12 dni do terminu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wygodnie lezy sie na brzuchu ale staram sie tak nie leżec, bo uciska, bo gorzej dotelnia ...itd, zostaja wiec boczki, lewy-prawy-lewy i tak na zmiane :) mnie nie bola miesnie tylko jakos ciazko jest wstac z pozycji lezacej, nie ma czym ciagnać :) bo tak naprawde to miesni prostych teraz na brzuchu nie mamy, one sie rozchodza i sa teraz z boku brzucha, robi sie miejsce na wieeelka macice - ogladalam kiedys taki madry program :)) teraz to dopiero docenia sie pomocna reke lekarza przy wstawaniu z fotela :) nastepny tydzien to juz u mnie 40ty - to chyba dobry czas na przedswiateczne mycie okien? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to prawda,że na brzuchu nie wskazane ze względu na maluszka,że może być słabo dotleniony, bo ja na prawym to jeszcze mogę,ale na lewym strasznie mnie kłuje tam pod żebrami i nie wiem co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie w bardziej zaawansowanej ciazy lepiej unikac spania na plecach i na prawym boku ale ilez mozna na tym lewym? :)) wypowiedzi jakiegos eksperta lekarza z sieci "Spanie na prawym boku i na plecach powoduje ucisk żyły głównej dolnej, co może się przyczyniać do powstawania żylaków oraz niedostatecznego ukrwienia samej macicy i tym samym niedotlenienia dziecka (oczywiście nie trzeba popadać w skrajności, spanie na prawym boku czy na plecach nie spowoduje z pewnością wystąpienia poważnego zagrożenia)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się spać tylko na lewym boku, ale nie wychodzi mi to tak do końca ;) Lubię też na wznak, ale martwię się wtedy o dotlenienie małej. Ja mam do terminu 9 dni :) Też chyba wezmę się za jakieś okna i może jakieś łóżkowe ekscesy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck, dobrze, że poprawiłaś się, że na plecach, bo mocno mnie zdziwiło to "na brzuchu":) Dziewczyny, mnie też bolą mięśnie brzucha, jakbym miała zakwasy, czasem mniej to czuć, czasem więcej. Nietoperek, dziś byliśmy na rozmowie (w Wojewódzkim) z położną, odnośnie tego cc. Wytłumaczyła nam jeszcze raz dokładnie plusy czekania z cc aż do rozpoczęcia się akcji porodowej. Na salę operacyjną idę w swojej koszuli, ale dla dziecka nie biorę żadnych rzeczy na salę operacyjną. Po wyjęciu dziecka, na chwilę je dostanę, potem jest owijane/ubierane w szpitalne rzeczy i przenoszone do pomieszczenia obok, gdzie czeka tatuś, który dostaje dziecko i czeka na mnie. Oczywiście to jest taki zarys, wszystko zależy od wielu czynników, jak się dzidziuś czuje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jestem po wizycie i wiecie co moj maluda pcha sie juz na ten swiat szyjka juz mi sie skrocila i mam rozwarcie na 0,5 cm ale ginka powiedziala ze z takim rozwarciem moge chodzic i niekoniecznie moze sie powiekszyc ale mam uwazac ogolnie maluda wazy 3 kg wszystko ladnie wyksztalcone lozysko juz w pelni gotowe do porodu takze nic tylko czekac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie ja chyba od 1,5 miesiąca mam rozwarcie na 2 cm :0 i nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck nie wiem czemu wyobraziłam sobie ciężarówkę leżącą na środku brzucha z nogami i rękami w powietrzu próbującą zlapać równowagę :D :D Ja już się nie moge doczekac bo uwielbiam spac na brzuchu, teraz czasami sie położe tak brzuszno-bocznie ale wtedy muszę nogę podciągnąć wysoko i wytrzymuje może..2 minuty :P Zuzkaa dzięki za info. Musze się umówić na ktg to wtedy też popytam jak to bedzie wyglądać..ale i tak się dygam że nie wyczaję że to już trzeba jechać ;) Ja rozwarcia nie mam ale wieczorami dobre kilka razy twardnieje mi brzuch mimo brania leków i czasem mnie zakłuje, więc chyba to już skurcze przepowiadające..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bardzo Was prosze o rade, jestem w 36 tyg i dzisiaj mam strasznie dokuczliwy bol w dole brzucha, przypomina jak na okres ale jest bardziej kujacy i nie jest podobny do skurczy przepowiadajacych, ktore mam od ok 2 tyg codziennie rano (taki jednorazowy jakbym miala dostac okres). ten bol jest ciagly i mam go pierszy raz, myslalam ze moze dziecko juz za duzo miejsca zajmuje, ale zeby tak juz prawie godz bolalo? czuje wyraznie ruchy dziecka. myslicie, ze powinnam jechac do lekarza?? aha dodam, ze ostatnia wizyte mialam ponad 2 tyg temu lekarz mowil, ze szyjka jest zamknieta i twarda i nic sie nie zapowiada. a mozliwe zeby dziecko naciskalo na pecherz tak mocno, ze az sie czuje bol?? zakrecilam troche, ale same wiecie - boje sie o maluszka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Tulipanek ja CI nie pomoge, bo nie mam w ogole boli, ale z tego co tu pisza dziewczyny wiekszosc odczuwa cos podobnego, raz mocniej raz slabiej ale wyczytalam ze jesli czujesz bol tylko w podbrzuszu, skurcze/bole sa nieregularne, nie nasilaja sie i przy zmianie pozycji slabna to nie ma sie co az tak denerwowac i leciec do szpitala bo to nie sa oznaki zblizajacego sie porodu ale z drugiej strony jesli masz mozliwosc odwiedzenia lekarza to na pewno sie uspokoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam do lekarza - nic nowego, nic sie nie dzieje nadal.. a to CI niespodzianka :) nastepna wizyta za tydzien - chyba juz ostatnia bo zaledwie 3 dni przed terminem bedzie u Was tez takie mleko za oknem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, nie martw się, mnie położna trochę uspokoiła, że raczej będę wiedzieć, że tu "już", że mam jechać, jak odejdą wody, albo jak skurcze zrobią się w miarę regularne, nawet co 7 minut. A Ty masz ponoć blisko:) Wczoraj byliśmy w Auchan kupić miseczkę na wodę przegotowaną, do maczania wacików podczas mycia buźki, uszek, oczu i dziąsełek dziecka, a drugą na zużyte waciki. Udało mi się kupić małe, ładne miseczki (na dziale kuchennym), które będę pasować do komody i łóżeczka:) Wcześniej zastanawiałam się nad czymś takim http://www.ceneo.pl/11371152 ale stwierdziłam, że to jest trochę nieporęczne, za duże i za drogie. Aha, i w tym Auchan tak się źle poczułam, że myślałam, że rodzę, ale jak zaczęłam oglądać czekolady na półce, to mąż stwierdził, że chyba jednak nie rodzę, a ja na to "no muszę się odstresować", a potem mnie tknęło, że jak faktycznie rodzę, to nie mogę jeść, bo znieczulenie itp. Tak czy siak jechaliśmy wtedy do szpitala pogadać z położną, więc bez stresu, a złe samopoczucie minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro przychodzi wreszcie wózek z fotelikiem, wanienka ze stelażem, mąż dziś przykręci mi uchwyty do komody i wniesie do mieszkania. Musimy jeszcze zamówić kogoś do wyczyszczenia rogówki w salonie i umycia okien i w sumie możemy witać Maleństwo:) Wiele rzeczy i tak nie zdążyliśmy zrobić, ale trudno, najważniejsze są. Aha, został nam do kupienia nawilżacz powietrza, bo kupiliśmy wilgotnościomierz i pokazał nam, że mamy trochę za sucho, szkoda, bo "boję" się trochę nawilżacza, aby nie podnieść za bardzo wilgotności i nie wyhodować sobie pleśni i roztoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jeszcze musze kupic nawilzacz, moze wlasnie taki z pomiarem wilgotnosci zeby nie przesadzic w druga strone i termometr elektroniczny - juz dwa kupowalam, oba za ok 100 zl i okazaly sie beznadziejne - dwa kolejne pomiary jeden po drugim z roznice w temp nawet kilku stopni, oddalam dziadostwo i juz nie wiem jaki kupic, podobno brauna sa ok, ale te to so dopiero drogie Wy macie juz takie sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już mnie wystraszyłyście, bo ja praktycznie od sierpnia śpię na plecach, bo na lewym zupełnie nie mogłam i nie mogę bo ta kolka i okropny ból pod lewymi żebrami a na prawym żeby było mało kolka nerkowa, teraz częściej już śpię na prawym, ale na lewym to już całkowicie nie mogę, nawet jak siedzę to mnie kłuje-boję się,że nie dotleniłam wystarczająco mojego maluszka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith78 nie panikuj:) wszystko na pewno jest dobrze nie popadajmy ze skrajności w skrajność myślisz że nasze mamy czy babcie chociaż słyszały o czymś takim jak spanie na lewym boku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby to było takie ważne to na pewno lekarz by o tym mówił mój nawet słowa nie pisnął mi to w sumie najwygodniej na lewym i śpię tak prawie całą ciążę jakby mi było wygodniej na prawym pt pewnie nie oparłabym się pokusie:P za to mam teraz za swoje mój o się tak dotleniał i nic mu żył nie blokowało że teraz ma już około 3kg :O a ja rozstępy na lewym boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do termometru to chciałam jakiś lepszy kupić ale na zakupy wybrałam się z moim M i po licznych konsultacjach kupiliśmy zwykły elektroniczny z rossmana za 10 zł trochę byłam zła ale M stwierdził że jak się nie sprawdzi to kupimy wtedy lepszy temperatura jest może o 0,2 stopnie zawsze większa niż na zwykłym rtęciowym wyniki nawet kilka pod rząd są porównywalne dużych różnic nie ma minusem jest to że na wynik teoretycznie trzeba czekać 1 minutę i trzeba termometr włożyć do buzi lub gdzieś indziej :) choć to nie do końca prawda bo już po chwili na wskaźniku pojawia się wynik który po wyznaczonym czasie nic się nie różni od tego który wyświetla się zaraz po rozpoczęciu pomiaru więc na razie mam taki najwyżej inny dokupię jak nie będę sobie takim radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa tak mam blisko, śmieje się że jakby co to i sturlać się mogę bo mam ok 1-1,5km z górki do szpitala :D Mój G stawia że w przyszłym tygodniu mnie ruszy ;) Ja na razie mam najzwyklejszy termometr za 10zł. Własnie żeby kupić jakiś rzeczywiscie dobry trzebaby dać kupe kasy. Nie teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80 no właśnie nie i z tego faktu też nie jestem zadowolona a z giętkimi końcówkami akurat nie było potem za kilka dni w media markt były właśnie takie z giętkie w granicach 30 zł no ale do buzi to go raczej wkładać nie będę więc ujdzie dziecko jak jest małe to i tak chyba lepiej gdzie indziej mierzyć a tą chwilę to je tyle przetrzymam na boku okaże się w praniu jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) widzę, że temat spania poruszony:) ja śpię na lewym boku bo mi najwygodniej ale czasem jak mały się dziwnie ułoży to wygodniej mi na prawym boku:) Czasem nawet budzę się a ja leżę na wznak:):):) Jeśli się nie mdleje lub lekko nie odpływa leżąc w tych pozycjach to wszystko jest oki - tak powiedział mi mój gin. *ajsza85 ja też mam rozstępy po lewej stronie bo młody się tam najbardziej wypycha pupką:) i z dnia na dzień się pogłębiają:) Kurczę ja nie mam jeszcze termometru dla malca ale ma go kupić G później tzn jak się młody urodzi bo teraz są inne wydatki jeszcze. My mamy przetestowany douszny termometr na pierwszym dziecku G dlatego taki kupiony będzie. Firma nie ma za bardzo znaczenia. W aptece lub sklepach medycznych są termometry od 130 w górę a takie same na allegro do 100 z przesyłką więc śmiało z allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........36...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............37......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................39.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........37.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............38....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....37....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..37....D.. .. .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........36....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. ........18.12.2011 Millea...............34.......o/Łodzi.................34 ...D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź................12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn..............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska.......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24.....Ruda Śląska.......37......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........32....D...+14kg. ......24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..36....CH... 18-27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................35... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............33...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........35....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........26.............Antosia...... .12.09.2011.....CC .....28..... Asia B..... ...29..............Pola...........01.11.2011........ CC..........36 barbera..........30.......Kamilka.........14.11.2011... ... ...............36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×