Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Gość mooniaaa123
moje dzidz śpi b. dużo. Ma 3 tyg, a śpi coś pewnie 19-20 h/dobę. Ja się znowu martwię, czy nie za dużo. Tylko zje i w kimę, do tego w nocy trochę pomarudzi, dziś 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcys Bo retinopatia wczesniacza atakuje nagle. Po 12 tyg powinni dac wam juz spokoj. A z ktorego tyg jest Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musiałam napisać prośbę o przedłużenie macierzyńskiego o te 4 dodatkowe tygodnie i dać akt urodzenia. My używany pampersów białych na noc i wyjścia a zielonych i dady w dzień. Ale jakoś dada mi nie podchodzi, gruba jest i ciężka zaraz po siuskach. Mam po 4 szt babydream i gagi z tesco wiec musze potestowac ;-) Pampki białe na razie są super choć czasem ta siateczka do dupki się przyklei :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam w 35w2d ciąży a termin miałam na 15 grudnia z OM a z usg na 21. Tylko że moja Amelka urodziła się z małą wagą jak na ten tydzień ciąży bo ważyła zaledwie 1930g. Dla mnie to i tak cud że dotrwałam do tego tyg ciąży ponieważ od 18 tyg leżałam plackiem ze względu na skracającą się szyjkę:( Tak wogóle to nawet nie zapytałam czy mogę dziewczyny do was dołączyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majcys pewnie , że możesz :) ja urodziłam w 36 i 5 dni i dwa dni zabrakło, żeby nie była wcześniakiem , a wagę urodzeniową miała 2900 g , więc na tle innych wcześniaków w inkubatorach była bardzo wypasiona :) niestety w ciągu 3 dni straciła prawie pół kilo i musiała być karmiona sztucznie , a ja walczyłam o mleko i wywalczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcys a u mnie szyjka skrocila sie nagle i doszczetnie. A co do oczek to raczej juz nic sie u niej nie pojawi. Ale faktycznie Malutkie bylo Twoje dziecko jak na 35 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Mała w dzień spi bardzo malo. Przeważnie jak jest na rękach. Raczej takie krótkie drzemki ucina. A w nocy to tak max 4h prześpi i budzi się na jedzonko lub ma mokro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcys a u mnie szyjka skrocila sie nagle i doszczetnie. A co do oczek to raczej juz nic sie u niej nie pojawi. Ale faktycznie Malutkie bylo Twoje dziecko jak na 35 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebera z Twojej niuni to kawał baby było:) Ja też walczyłam o pokarm i też mi się udało:) Olcik ja mam niewydolność i dlatego mi się zaczęła skracać. Tylko że ja i mój lekarz byliśmy na to przygotowani bo moja pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem też w 18 tyg z tego samego powodu i tak jak u Ciebie stało się to nagle (w kilka dni po wizycie u lekarza). Ach... Życie:( Była malutka a teraz już sie z niej klocuszek robi w 2 mies podwoiła swoją wage a teraz waży już ponad 4 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majcys to pięknie przybrała :) współczuję pierwszej ciąży , to musiało być straszne . Kurcze czy te ciąże teraz nie mogą przebiegać normalnie ? najpierw nie możesz zajść a później znowu problemy żeby utrzymać :( u mnie też nie było ciekawie , najpierw w pierwszym trymestrze krwawienie i szpital , jeden bliźniak obumarł , później znowu w 29 tc skurcze , ale na szczęście u mnie opanowali pompą z fenka i młoda dostała sterydy , ale jak odłożyłam leki to w kilka dni poszły wody i było po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczytywałam was troche bo miałam dużo wolnego czasu leżąc:) więc co nie co się oriętuję jak to u was było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Moja lala juz tez wazy 4 kg. Szkoda tylko ze bidulka tak sie nameczy na tej rehabilitacji i u lekarzy. I jeszcze ciagle musze jej robic badania z krwi. Ciagle ja kluja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik biedna ta Twoja kruszynka , ale dobrze, że wszystko przynosi skutek i w końcu będziecie mogli normalnie funkcjonować :) a ty jesteś bardzo dzielną mamą i strasznie cię podziwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka moja po 6 tygodniach wazyla 4800 a jak wychodzilysmy ze szpitala miala 3200, więc też jej przybywa :) ale nadal jest problem z kupkami, 8 dni bez i poszedl czopek, bo juz taki miala brzuszek i tak sie strasznie meczy i placze przy baczkach ,o roznych porach dnia, widac ze ja cos boli potem puszcza i znowu i tak potrafi 2 godziny i te kupki nie wiem co mam z tym zrobic, bo to nie jest normalne ona czasem ssie i steka, nie wie czy bardziej boli i chce plakac czy woli jesc windi u nas nie dziala - po masazu i po uzyciu czasem jest jeden baczek a czesciej wcale, moze te gazy jej wyzej zalegaja, nie wiem :( w poniedzialek mam wizyte ale lekarz pewnie znow cos powie o bezresztkowym wchlanianiu pokarmu, a ze wzdecia przejda z czasem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Starbuck80 jakoś dla mnie to nie jest normalne, że dzidzi nie robi kupy parę dni. Może pokombinuj coś ze swoją dietą. Nie wiem na ile to ma wpływ, poza tym każdy bobek jest inny, ale moja (karmiona piersią) robi 7-9 kup dziennie. Na jej problemy z brzuszkiem bardzo pomógł kminek (szczyptę popijam herbatą) Do tego piję b. dużo mleka, jem płatki owsiane jęczmienne, mielony len.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na cycku kupa może być nawet raz na tydzień i to jest normalne , moja tera ma 4-5 kupek , im starsze dziecko tym rzadziej robi kupkę . Ja zaczęłam dawać małej herbatkę z kopru włoskiego zamiast kropelek, rano i wieczorem , przestała stękać przy kupach , bąki idą ładnie no i najważniejsze, nie ma płaczu przy wyciskaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera ja wiem ze norma i raz na tydzien ale pod warunkiem ze dziecko jest przy tym spokojne, u nas po 8miu dobach nadal nic nie bylo a po czopku byla tak wielka kupa- oooogrroooma, - ze nie wygladalo mi to na trawienie bezresztkowe, i to wszystko musi jej zalegac i sie zmiescic w jelitkach :/ w tym roku byly 3 kupki - wszystkie po czopku Mloda tak sie prezy i wije z bolu , widac ze ja boli, przy tym jest straszny ryk, to nie jest takie postekiwanie i to tak ja falami lapie i trwa dlugo a kupy jak nie bylo tak nie ma, czasem baczka sie jej uda wcisnac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak oczywiście normalne pod warunkiem, że dziecko się nie męczy , a spróbuj z herbatką u nas ładnie zadziałała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia kombinuje , kminek wcinam ale jakos nie widze roznicy moze teraz sprobuje wiecej blonnika jesc (choc ten jest podobno wzdymajacy) pierwsze 3 tygodnie tez robila kupke praktycznie co karmienie, potem po trzech dniach przejsciowych (1-2 kupki) przestala w ogole, a ja w swojej diecie niczego nie zmienilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile tej herbatki podajesz i jakiej?taka zwykla z apteki czy jakas dla dzieci? troche boje sie butli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck możesz herbatkę podać łyżeczką. Jeśli nie na raz to przez cały dzień po trochu dawaj. le soleil- czy li to nie tylko mojemu tak coś się ubzdurało żeby nie spać Dzisiaj wyprałam większe ubranka, bo już wyrasta powoli z tych malutkich i niestety wszystko zafarbowałam na różowo :o Mam nadzieję że w następnych praniach się trochę wypłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję hippa koper włoski rano i wieczorem po 50 ml , mojej akurat nie przeszkadza , że z butli, ale mam tomme tipee z wkładem i kształtem cycka (jak dla mnie bomba, bo nawet nie odbija po niej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja dziewczyna jest strasznie grymaśna, teraz jakimś cudem zasnęła i to nie na rękach a obok mnie w łóżku! Ale cyc musiał być dany, tylko wtedy się uspokoi :/ Muszę jakoś ją tego oduczyć bo może być później cyrk. Starbuck -> ja dziennie piję 2-3 herbaty z kminkiem i widzę ogromną poprawę u Marysi jeśli chodzi o puszczanie bączków ;) Ale kupki dalej robi tak raz na 2-3 dni. A herbatkę możesz podawać z łyżeczki (u mnie nie wypaliło, Mała wszystko wylewała machając rączkami) lub ze strzykawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kupek to ja zauważyłam ze moja mala bardzo ladnie robi kupki jak jej trochę w tym pomogę... czyli dociskam jej nózki, a raczej kolanka do brzuszka... to bardziej do srodka to na zewnątrz i tak kilkanascie razy... i wtedy idą baczki i kupka z siłą wodospadu hehe... robię tak już kilka dni za każdym razem gdy zmieniam pieluchę i poki co jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też daję herbatkę z Hippa i jest po niej OK, bąków jakby mniej, prężenia też i kupka raczej codziennie. Mam butelkę LOVI i jest fajna, wolno z niej leci, dzieciak musi się pomęczyć :) Mam też Tommee Tippee antykolkową i miałam wrażenie, że za szybko z niej leci, bo powietrze wpada do butelki tą specjalną dziurką - nie masz takiego wrażenia Barbera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperku już ci kazali złożyć wniosek o dodatkowy? Ja mam zanieść na 7 dni przed końcem tego macierzyńskiego. Ale dokumentów też mi sporo kazali podpisać z firmy. Śliczne te Wasze bobasy!!! Nietoperku też mam taką huśtawkę tylko że z oceanem - u nas świetnie się sprawdza, a jak u Ciebie? Zajmuje porządnie dzidzię? :) My wczoraj byłyśmy na szczepieniu. Antosia waży 5000g a urodziła się 2900, jak wychodziłyśmy ze szpitala 2700. Ładnie rośnie, ale to pewnie przez to dokarmianie sztucznym mlekiem. Podaję NAN Pro 1 i mam tez NAN HA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szun :) u nas się jakoś sprawdza ta butelka , mała się nie dławi i ani kropli nie uroni . Wcześniej miałam ze zwykłym smoczkiem to herbatki normalnie wypić nie mogła, zalewało ją strasznie . Może z moich cycków też mocniej leci i jej przypasiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×