Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

wydaje mi się , że laktator się przyda i na początku jak będzie trzeba pobudzić cycki do produkcji i w razie jakby dzidziuś nie chciał z cyca to można ściągać i swoje z butelki dawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki ten laktator będziecie kupować? Elektryczny czy ręczny? :) Podgrzewacz już mam od kuzynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zupełnie nie znam się na laktatorach, mój M ma się zająć jego zakupem ale chętnie poczytam co o tym sądzą doświadczone mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co w opcji gdy nie będzie pokarmu? Takie coś trzeba brać pod uwagę i wtedy laktator można w kąt wsadzić... Ją sobie model znajdę ale kupno zostawiam na po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, ja z wykładów z panią dietetyk i specjalistyką od laktacji dowiedziałam się, że pokarm u zdrowej kobiety jest zawsze. Stres, nieodpowiednie przykładanie dziecka do piersi, zniecierpliwienie mogą uniemożliwić naturalne karmienie. Moja koleżanka też rodziła kilka dni temu i laktatora nie miała.. Dwa razy od porodu podkreślała mi, że to był błąd. Jeśli nawet stanie się tak, że nie będzie potrzebny to go sprzedam na allegro i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też chyba się zaopatrzę, ale muszę poczytać czy ręczny czy elektryczny jest lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej jakby te z nas które już mają maluszki napisały trochę więcej o tych laktatorach i czy faktycznie kupowały je przed porodem czy wysłały kogoś po..Najlepiej full info na ten temat. Z góry dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie nie wpadłam w szaleństwo zakupowe ale zaczęłam od zbierania informacji co potrzebne w co warto a w co nie warto inwestować pieniędzy. O laktatory też się wypytywałam i tyle wiem: laktator taki zupełnie najprostszy koszt około 20 paru złotych w aptece nie nadaje się do niczego (pomijam fakt że z bratową spędziłyśmy pół godziny na domyśleniu się jak to cudo działa nie znalazłam odpowiednika w internecie) Laktator ręczny aventu działa i jest jak najbardziej skuteczny ale ... odciąganie pokarmu zajmuje baaardzo dużo czasu Laktator elektryczny Mandela (czy jakoś tak) jedna koleżanka była mega zachwycona nim druga kupiła go z polecenia tej pierwszej nie umiała z niego korzystać twierdziła że nie ciągnie że to jedno wielkie badziewie koszt dwa lata temu około 300 zl. Morał z tego taki że nie ma idealnego rozwiązania oprócz dzieciaczka. Ponoć laktatory jak najbardziej przydają się na samym początku żeby utwierdzić kobiete naocznie że faktycznie coś z jej piersi leci i że dziecko ma co jeść. Te informacje mam od Polskich mam Natomiast spędziłam trochę życia w USA i tam podejście do latatorów jest zupełnie inne. Żadna kobieta nie obędzie się bez takiego cuda oczywiście elektrycznego i co najzabawniejsze najczęstszym miejscem do odciągania pokarmu jest auto. Wsiadają do auta podłączają pod oba cycki urządzenie i jadą a pokarm się odciąga. Tam nie poznałam kobiety która by miała cierpliwość do karmienia piersią. A tłumaczą się też tym że przystawiając dziecko do piersi nie wiedzą ile dzieciaczek zjadł i przez to jeśli zaczyna płakać po pół godzinie nie znają przyczyny. A tak mają konkrety ... wypił 30, 60 czy 120 wiec nie ma prawa być głodny. I ten argument najbardziej mnie przekonuje do odciągania pokarmu. Poza tym tam kobiety nie chcą być niewolnikami swoich dzieci odciągając pokarm mogą dawać dziecku co najlepsze niekoniecznie osobiście. Bo przecież partner w nocy też może wstać i nakarmić. Zresztą na temat wychowania dzieci w USA to mogłabym pisać i pisać :) więc może teraz tyle wystarczy Jak będę coś ciekawego wiedzieć to napiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i takich informacji potrzebujemy :-D tzn prawie oplulam telefon jak przeczytałam o odciaganiu w aucie i to sobie wyobrazilam :-D :-D ale powoli przekonuje się żeby jednak laktator kupić wcześniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i będzie dziewczynka:) pablinka............26.......Manchester........19......D.. ....28.11.2011 Czarna56565.......25.......Brzesko.............18......... ....01.12.2011 madzianietka.......27.......DolnyŚląsk...........18... .........01.12.2011 domi1906...........27.......Jaworzno............18..... ........01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin /Głogów......18..............02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............22.....D.. ...02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa...........22... .D......03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22.....D ......04.12.2011 MLLO................29.......Kielce...............18.. ............05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko............21... ..CH.....05.12.2011 Margaretka-21....21.......o/Wrocławia........22.... CH.....05.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............22.....CH....07.12. 2011 Dree.................27.......Poznań..............16.. ....D......07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............22.... ..D......07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.. ... ........07.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.............9.... .........08.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............22.. ....D......09.12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............17.... .........11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21... .........12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..21....... ...12.12.2011 Szun.................25.......Płock.................21 .....D......12.12.2011 madziulinka........26.......uk.....................14.. ...........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16... ..........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.. ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11.... .........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy........19..... ........18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. 18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20.. ..D.......18.12.2011 Ciężarówka 29....29..... KIELCE.................16.............18.12.2011 Julita84............26.......Łódź................... 12.............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............18... .CH.....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........19... ..........19.12.2011 Majkowa...........30.......Gliwice.................9... ..........21.12.2011 Mama Oliwki.......26.......Płock..................8........... . .23.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............18... .. ........24.12.2011 Myszka281........24.......FR.....................13.... . ........24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................19..... ........24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..17..... ......27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18... .........28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz.................18.. ...CH.....28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............18..... ........28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17..... ........29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11......... ....29.12.2011 Fizyczka...........22.......Łódź..................13 ... .........31.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik gratuluję dziewczynki!!! Ja też spodziewam się kobietki! Masz już imię? Ja wcale nie mam pomysłu... wcale... a tak bym chciała żeby już brzusio nie był bezimienny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mężem wypisaliśmy te, które nam obojgu sie podobają, czyli: Julia, Amelia, Alicja, Hanna, Magdalena i Maja:) ale nie mam pojęcia na czym stanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara _ nadzieja
a ja bede miala coreczke OLIWIE . . . Wiem ze mowi ze jest popularne, brzydkie czy pospolite ale nie interesuje mnie to bedzie Oliwka i juz !! dla mnie i mojego to najladniejsze imie dla dziewczynki ;) Moj zawsze chcial Natalie ale mnie spotkal i jedna mu wystarcza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara, Oliwka to ładne imię:) Grunt, ze wam się podoba obojgu i wydaje mi się, że z tego imienia nie da się zrobić nic brzydkiego":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie imiona dla chłopaków? Już mam dość tego, że mój mąż mówi do brzucha "Jasiu". Jeszcze się przyzwyczaimy i co? Nie chce Jasia :P Mi sie nie podobają imiona dla chłopczyków szczerze powiedziawszy, dla dziewczynki jest to prostszy wybór. Póki co chodzi mi po głowie Maks i Aleks, ale to dokładnie w takiej formie, nie żaden Maksymilian ani Aleksander. Nie wiem już sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks i Aleks super, ale chyba w urzędzie to trzeba jako Maksymilian i Aleksander zarejestrować. Aleksandra można nazywać Aleksem, Olkiem, Olem:) Mnie się jeszcze Benjamin podoba (Benio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój synek miał mieć na imię Jan właśnie, Jasiek, Janek, Janko :) To było już postanowione. Na imię dla dziewczynki w ogóle nie mieliśmy pomysłu i nadal nie mamy :) Mi się wcześniej podobała Antosia, ale tyle teraz się Antosi narobiło, Mężowi się podoba Amelia i mi też zaczyna. Koleżanka poleciła żeby wypisać listę wszystkich które wchodzą w grę i spojrzeć raz na 2 tyg. na listę i wykreślić te które odpadają :) Pewnie to dobra metoda - mam zamiar spróbować, ale nie wiem czy uda mi się o tym nie myśleć przez dwa tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie zastanawialam nad Jaśkiem i Alkiem (Aleksander) ale jest ONA i nie mamy za bardzo typów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik777 właśnie te dwa imiona występują osobno od Maksymiliana i Aleksandra, bo już sprawdzałam. Chyba, że jakiś urzędnik się uprze, że na złość nie zarejestruje :P Ale dużo osób pisze, że bez problemu sie obyło :) Szun my mieliśmy mieć Laurę i tu bum. Janek u mnie się nie sprawdzi-za dużo mi jeden ostatnio krwi napsuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik gratuluję dziewczynki :) widzę,że grono krakowianek się powieksza:) do jakiego lekarza chodzisz? dziewczyny podajcie @ piliss chcę się pochwalić swoją córą z połówkowego:D muszę jeszcze zrobić skana,ale to chyba pójdzie szybko. Ma któraś z was anemię,ja niestety tak i cos ostatnio nie mam na nic sił i ochoty...mam żelazo przepisane i mam nadzieje ze wyniki morfologii sie poprawia:) miłego dzionka🌼🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu chodziłam do Sofimedu do lek. Szatkowskiego, USG połówkowe wykonuje u nich dr Blecharz. ale zaczęłam już chodzić do lekarza w Czestochowie, bo tam się wyprowadzam wkrótce i będę tam rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik uuu szkoda,a myślałam,że powymieniamy się doświadczeniami itp:/ Margaretka dzięki,wyślę na razie pustego maila to niech ktoras mi odesle hasło...na razie mam nie przeskanowane moje maleństwo,ale niebawem podeśle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, od dawien dawna nie wchodziłam na maila grudniówek więc nie widziałam nawet, że wrzuciłaś zdjęcia ubranek. Najbardziej podobają mi się te komplety ciuszków, mam aktualnie fazę na jednokolorowe, już mi się przejadły w kropeczki, kwiatuszki i paseczki.. Gdzie robiłaś zakupy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie robicie zakupy dla malucha? Co jest poza Światem dziecka, Smykiem, 5 10 15, Endo, Mothercare, Coccodrillo ? Jak macie jakieś linki z fajnymi sklepami dla dzieci to podrzucajcie, ja chętnie pogrzebię sobie w internetowych sklepach : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Hej :) Już się powoli przyzwyczajam do Fenoterolu. Telepawka coraz mniejsza i ciśnienie coraz stabilniejsze. Ale wspomnienia z pierwszych dawek - jazda na roller coasterze :) Maleństwo ma już swoje godziny aktywności, kopie tak, że brzuch podskakuje a M. wieczorami poluje na te kopniaki i jest zachwycony, że każdego dnia czuć je coraz mocniej. Każdy wieczór rezerwuje sobie na godzinną zabawę - pukanie, głaskanie, drapanie, mówienie do brzucha. Ostatnio mój M. zainteresował się tematem karmienia i moich piersi. Naoglądał się, popróbował i stwierdził, że jeżeli tylko pokarm nie okaże się ohydny w smaku, to on będzie sam podpijał, żeby stymulować produkcję pokarmu, szczególnie na początku. Powiedział, że jako ojciec będzie wspierał córkę w ssaniu :):):) Ba! On ma już teorie co do preferencji dziecka do lewej i prawej piersi, przerobił tematy zatykania kanalików, okładów z kapusty... JESTEM W SZOKU, JAK SIĘ TATUŚ ZAANGAŻOWAŁ! :) Każdego dnia jesteśmy coraz bardziej spokojni, bo zbliżamy się do okresu, w którym w razie porodu przeżycie maleństwa jest możliwe. No i dalej nie mamy imienia :/ Jestem ciekawa, jak wasi faceci przeżywają ciążę, bo mój nagle złapał bakcyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dree, tylko sie cieszyć! Mój jeśli chodzi o teorię -też wzorowy tatuś. Wszystko modelowo: rozmawia z brzuchem, głaszcze, puka, spełnia moje zachcianki, znajomi poszli w kąt bo teraz lubi przede wszystkim być ze mną, przygotowywać się do ojcostwa i robić zakupy dla dziecka. Nie proszę go o nic, sam z własnej woli nakupował pieluch, butelek, ubranek i innych potrzebnych rzeczy, zna się na wózkach i fotelikach bardziej ode mnie. Zobaczymy jak będzie w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Moja mama mówi, że jak facet w ciąży jest taki, to jak urodzi się dziecko będzie jeszcze lepiej. Jak tylko zobaczy malutkie nóżki, rączki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara _ nadzieja
MOJ TEZ CZYTA GAZETKI;P PODKRADA MI I CZYTA OSTATNIO STWIERDZIL ZE TO ON BEDZIE NASZE DZIECIATKO KOMPAL, BO PRZECZYTAL ZE TATUSIOWIE MAJA WIEKSZE DLONIE I MALENSTWA CZUJA SIE PEWNIEJ GDY SA PRZEZ OJCOW TRZYMANE I BARDZIEJ STABILNIE. A JA MOGE SIE PRZYGLADAC ;P JUZ DZISIAJ OPOWIADA JAK BEDZIE SIE Z NIA BAWIC, CO BEDA ROBIC GDZIE CHODZIC ITP. JAK SIE DOWIEDZIAL SIE ZE TO BEDZIE CORA TO STWIERDZIL ZE ZAMIAST UKLADAC LEGO TO MUSI NAUCZYC BAWIC SIE LALAMI I MALOWAC PAZNOKCIE ;P;P HEH. . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJ TEZ CZYTA GAZETKI;P PODKRADA MI I CZYTA OSTATNIO STWIERDZIL ZE TO ON BEDZIE NASZE DZIECIATKO KOMPAL, BO PRZECZYTAL ZE TATUSIOWIE MAJA WIEKSZE DLONIE I MALENSTWA CZUJA SIE PEWNIEJ GDY SA PRZEZ OJCOW TRZYMANE I BARDZIEJ STABILNIE. A JA MOGE SIE PRZYGLADAC ;P JUZ DZISIAJ OPOWIADA JAK BEDZIE SIE Z NIA BAWIC, CO BEDA ROBIC GDZIE CHODZIC ITP. JAK SIE DOWIEDZIAL SIE ZE TO BEDZIE CORA TO STWIERDZIL ZE ZAMIAST UKLADAC LEGO TO MUSI NAUCZYC BAWIC SIE LALAMI I MALOWAC PAZNOKCIE ;P;P HEH. . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×