Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

a my przeszłyśmy na laskę , mała ma dużo więcej miejsca no i wózek lekki i w bagażniku mniej miejsca zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a żeby wozić w lasce to nie musi dobrze siedzieć? też sie zastanawiam nad kupnem ,ale chyba że taki z regulowanym oparciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musi , bo ma regulowane oparcie i przeważnie jeździ na płasko :) no i podnóżek ma regulowany , więc nie zjedzie :) chociaż i tak pasami ją przypinam . A ta laska mimo, że laska to siedzisko ma na prawdę duże i mój 10 kilowy klops ma wygodnie w porównaniu z kubełkowym siedzeniem :) duży plus tego wózka taki, że ma ogromną budę , którą spuszcza się do samego pałąka i nie potrzebuje parasolki i jak wieje to też ma osłonę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetny ten wózek co dałaś link ale jak na spacerówke to dosyć droga, ale w sumie to juz będzie na dłużej to chyba warto kupić :) chyba zamiast zabawek na dzień dziecka kupimy wózek no z mojej też klopsik ,tydzień temu ważyłą 8.5kg . barbera a karmisz piersią że tak przybiera? ja dawałam przedtem bebilon pepti,teraz bebiko2 . i raz dziennie jakieś jabłuszka albo obiadek. i ostatnio próbowałam kaszke, bananową z nestle na noc ale i tak to nic nie dało i sie raz budzi na jedzenie . no ale ona wcześnie zasypia koło 19,20 więc nie ma sie co dziwić ze potem głodna ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekoladka karmiłam ją piersią do 5 miesiąca i przez to tak utyła , a teraz je w normalnie jak na swój wiek , ale dalej przybiera . Dostaje bebilon 2 , a je tak : ok 5-6 mleko 180 ml, ok 9 kaszka mleczna 150 ml wody + 6 łyżek kaszki, 12 mleko 180 ml , 15- 16 obiadek 1,5 słoiczka , 18 owoc 1 słoiczek , 19.30 mleko 180 ml i spać :) w nocy nic nie je , bo się nie budzi . Wózek dość drogi , ale oglądałam na żywo w sklepie i miałam porównanie z innymi i żadnego innego bym już nie kupiła :) a masz rację , że na pewno starczy już do końca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, no spora z niej pannica, biorąc pod uwagę jej masę urodzeniową. A lekarz ma jakieś zastrzeżenia do jej wagi? Bo u nas sytuacja odwrotna - Antosia jest chudzina, a żaden lekarz nie widzi w tym problemu, że aż dziwne to dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz patrzę na pocztę to Twoja dzidzia też jest niezły pucolek :) ale takie są najsodsze ;) nie ma co się przejmować :) właśnie wysłałam zdjecie Kamilki z kąpieli :) mnogość fałdek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik byliśmy w piątek na szczepieniu to lekarz się tylko śmiał , że taka baba wyrosła , jak dla mnie to ma normalne podejście . Mojej koleżanki mała jest 3 tygodnie starsza od Kamilki i waży ok 8 kg i jej lekarz powiedział , że jest o kg za gruba jak na swój wiek :) więc co lekarz to inna opinia , a sama widzisz wg listy , że Kamilka wcale nie pochłania jakiś wielkich ilości jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znowu na butelce od urodzenia, bo ja nie karmiłam bo strasznie źle sie czułam po cesarce.przez kilka dni odciagałam tylko.a urodziła sie 3600 i nie urodziłabym jej normalnie ,zresztą widziałyście ze ze mnie taka chudzina ;D no moja też sie nie budziła odkąd skończyła miesiąc a od jakiegos czasu sie budzi.chyba że spróbuje jej dawac więcej na noc bo tak to je 150ml co 3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetne te zdjęcie wysłałaś :) ale z tych poprzednich zdjęć to ma minę słodką ,to chyba jest u babci ? Kamilka to równy miesiąc starsza od mojej to pewnie też taka sie zrobi :) mi lekarz mówi żeby sie nie przejmować i dawać tyle jeść ile potrzebuje a nie np ograniczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie jest na zdjęciu w marynarskim ubranku z tą śmieszną miną , to jest w ogródku naszego domku letniskowego nad jeziorkiem ,a tam gdzie mlecze to u babci na wsi :) będzie miała gdzie tłuszczyk zgubić jak zacznie biegać :) no i dzisiaj pierwszy raz sama się przewróciła na brzuszek !!! euforia była wielka , wiem , że wszystkie dzieci już się przewracają i nikogo to nie zdziwi , ale dla mnie jest to mega wydarzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, jakoś bardzo dużo to nie jest, ale całkiem sporo. Moja zjada: 9- twarożek ok 160 gram, 13 - zupka/obiadek- ok 200 gram 17-deserek - 180 gram 20-mleko - 200 ml 3 - mleko - 240 ml I uważam, że jak na wagę mojej panny 6250 gram, to ona je jak smok. A czasem jeszcze trafi się jej chrupek albo zimniak z masełkiem:) Ja wiem, że do wagi są różne podejścia. Pytałam, bo Kamilka jest pewnie poza siatką centylową, podobnie jak i moja, tylko w drugą stronę. I dlatego spytałam, czy lekarz nie ma zastrzreżeń. A czy fałdki są najsłodsze? hmm - każdy ma tu pewnie swoje upodobania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waży 6250 a mierzy ok 68 cm. No na siatce dla wcześniaków się mieści. a;e jakbym ją miała na siatkę normalną nałożyć to nie bardzo:) A powiedz mi w czym Kamilka siedzi w kąpieli? Fajnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera,chyba nie wszystkie moja sie jeszcze nie przewraca :/ nawet ostatnio sie lekarza pytałam to mówi ze to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt sporo je jak na swoją wagę . co do fałdek to nie miałam na myśli, że te co nie mają to nie są słodkie , ale bardziej chciałam pocieszyć koleżankę , bo się martwi wagą swojej dzidzi i chciałam jej pokazać jakieś plusy tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladka - spokojnie. Kuzyna córka ma 8 miesięcy, waży 10 kg. Posadzona siedzi sztywno, pełza ładnie na rączkach jak jest na brzuszku (2 tyg temu tak było) a się nie przewraca, bo jej się pewnie wcale nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest specjalne krzesełko do kąpieli z przyssawkami :) otwiera się z przodu i można upchać tam grubasa i spokój :) oczywiscie żartuję ;) za długo jej tam jeszcze nie trzymam , tylko na chwilę dla oswojenia , a tak z mamą się plumka :) krzesełko jest o tyle fajne, że jak będzie już dobrze siedzieć to nawet jako krzesełko turystyczne do karmienia będzie można wykorzystać :) a kupiłam je na allegro za 20 zł używane :) Czekoladka mój lekarz też nic na to nie mówi i ja się przestałam przejmować , wyczytałam , że niektóre dzieci pomijają takie etapy jak przewroty, raczkowanie czy nawet siedzenie i od razu przechodzą do chodzenia . Tak np. było ze mną i w wieku 9 miesięcy sama chodziłam przy meblach ,a jak miałam 11 miesięcy chodziłam sama ,a miałam taką samą wagę jak Kamilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wagą dziewczyny pewnie przystopują. Często tak jest, że w okolicach roczku waga staje w miejscu bo dizeciaki zaczynają chodzić:) A moja wszystko spala. Bo ona ciągle jest w ruchu. I nie ma w tym nawet grama przesady. Naprawdę - ona ciągle gdzieś "biegnie" nogami, macha rękami, uderza nimi. Jak je łyżeczką, to bawi się stopami jednocześnie. Jak je butelką, to przebiera nogami, jakby biegła, albo jechała na rowerze. I tak jest cały czas. tylko śpi jak aniołek:) do tego te ćwiczenia u naszej pani K. to jest morderczy wysiłek dla Tośki. No ale może już niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! Jaki uroczy weekend za nami :) Uwielbiam takie leniwe, spokojne rodzinne weekendy. Mam nadzieje, że Wam również miło minął czas. U nas trochę lepiej z alergią, coraz bardziej oswajam się z moją nową dietą bez ziemniaków. (już wiem co mogę, jeść a co szkodzi mojemu maluchowi) Nie jest źle - najważniejsze, że widzą znaczną poprawę w wyglądzie skóry. To nie jest jeszcze gładziutka skóra niemowlaczka, ale to co było a to co jest to dzień a noc. Zuzka u nas ze spaniem było identycznie ... też jej drapanie spowodowało że zaczęłam z nią sypiać by tuląc trzymać łapki. Niestety, a może stety, mój mąż zbuntował się przeciwko temu i zabrania nam tak sypiać. Dba o to że po karmieniu mała wraca do swojego łóżeczka i nie pozwala mi sypiać z nią w dzień. Jeśli mam ochotę się przespać w dzień to ok ale byle by nie w jednym łóżku z niunią. Trochę mi brakuje tego tulenia, ale wiem że dobrze robi, zresztą zanim mała pojawiła się na świecie ten temat jak i wiele wiele innych mieliśmy omówiony. Ustaliliśmy między innymi, że dziecko z nami nie będzie sypiać i on się tego trzyma ja to bym się złamała. Dobrze mieć wspólny front i wzajemnie się wspierać w jego realizowaniu. Jak to dobrze, że nie muszę nosić wózka na któreś tam piętro. Dzięki temu nie muszę teraz myśleć o zakupie kolejnego wózka. Nasz tako sprawdza się idealnie w każdym terenie, ale z pewnością przeklęłabym go gdybym miała raz dziennie wnosić po schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie obczaiłam na allegro - fajna sprawa. Może się skuszę, jak już Tośka będzie sama sztywno siedzieć bez żadnego podparcia. Póki co do tego nam jeszcze troszkę:) Ale ćwiczę z nią i siadanie i pozycję do raczkowania. dziś się postawiona w raczki utrzymała kilkanaście sekund:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik super, że Tosia robi takie postępy i na pewno większe niż nie jeden dzieciaczek urodzony w terminie :) julita na pewno teraz będzie lepiej jak już wiesz na co mała ma uczulenie . Co do spania z małą to u nas trwało to 1,5 miesiąca, a później do łóżeczka, nie było łatwo , ale jeszcze jak karmiłam piersią , to do końca zdarzało mi się jak Kamilka obudziła się np, o 3 na cyca to już jej nie odkładałam i tak do rana . Później byłam cała połamana , M mnie opieprzał , że musi uważać na nią , a młoda z cycka przez to robiła sobie smoczek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dziś od 5.30 na nogach :/ oczywiście mała zrobiła pobudkę a teraz usypia więc pije kawke ;D Olcik moja też tak przebiera nogami i rękami ale szczególnie jak leży albo jak sie do niej mówi do się śmieje i tak jakby chciała biec ;D Barbera to Kamilka dużo zjada tych słoiczków ,moja to maksymalnie pół :) Dzisiaj zabieram sie za porządkowanie szafy bo dużo ubranek Martynki ma już za małych a tylko miejce niepotrzebnie zajmują. teraz nosi rozmiar 86 :) Ale odkładam je bo siostra ma termin na wrześnien więc sie jej przyda :) Ostatnio szukałam bucików dla małej i udało mi sie kupić takie fajne sandałki w Tesco ale niestety jak jej ubiore to od razu kopie nogami i prędzej czy później ściągnie heh ;P a co do spania z dzieckiem to moja wogóle z nami nie śpi :D raz czy dwa sie zdarzyło w nocy wziąść ją do siebie jak sie przebudziła ale nie miała potem problemu ze spaniem w łóżeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladka, rozm 86? i nir sa za dlugie te rzeczy? Czy chodzilo o 68? piekna sukienke ma Martynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też generalnie od początku nie było problemu ze spaniem w łóżeczku. Jak się robiła zmęczona to zaczynała marudzić i trzeba było odłożyć ją do łóżeczka i zostawić w spokoju. Popsuło się jednak wszystko przez te alergie i to paskudne drapanie. Swędziało to przez sen się drapała a jak chwyciła się mocniej paznokciem to i się budziła. Wstawanie co pare minut dosłownie mnie wykańczało więc najprostszy sposób wziąć do siebie i przytulić do cycka (tak tak stałam się big smoczkiem) ... a ten luksus szybko polubiła, no ale trzeba szybko ukrócić ten proceder. Hmmm Wy piszecie o ubrankach 86 a ja zakładam dopiero 68. Najwięcej mam amerykańskich ubranek to według ich rozmiarówek mała śmiga albo w tych 0-3 miesiąca (ale te już robią się powoli za małe) albo w 3-6 miesiąca i te są w sam raz luźne ale nie za duże. Moja ma nieco ponad 7kg i 69 długości może moja jest za mała ... (według mnie jest ok). Właśnie czekam na kolejną dostawę ubranek 0-9 miesięcy i na powyżej roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie coś ty.body czy śpiochy nosi 86 .sukienki itp to 80 sie wbije :D 68 to nosiła jak miała miesiąc :D wiem że duzy rozmiar prawie dla rocznego dziecka ale nic nie poradze jak ona taka duża :D tam jak było zdjęcie w takiej niebieskiej bluzeczce to jeszcze na 74 . pampersy to od 8-14kg :D no cóż najwyraźniej mam wielkoluda hehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mamyjedne body r86 i jest dobre :) oczywiscie w cm to ono przypomina 74 zdecydowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×