Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rozgniecione_truskawki

Staramy sie po raz pierwszy :)

Polecane posty

Mika, ja myślę że tyle kciuków naraz powinno pomóc, dlatego ja już zaczynam i będę je trzymać tak długo jak będzie trzeba, oby całe 9 miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:* Na początku bardzo bardzo chche przytulić i uściskać CIebie Mika:* Bądź dzielna i nie poddawaj się:* Dziewczyny mają rację:* Nie będę się już powtarzała ale pamiętaj jesteśmy z Tobą kochana i z Twoimi maleństwami:* A tak poza tym to u mnie w sumie ok. Już jestem po pierwszej dawce szczepionki, po świętach kolejna i później wizyta u ginka, teraz czekam na @. Tak z moich obliczeń wynika, że ma się pojawić w niedzielę. Właśnie w niedziele mija 1,5 roku od naszego slubu:) ale ten czas leci:) Całuję Was mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mika ............ ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo mnie zamurowało. Musisz się trzymać kochana i nie załamywać my tu wszystkie wierzymy w ciebie że wszystko się skończy szczęśliwie dla ciebie i dla tych 4 serduszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za słowa otuchy:*... mam duże wsparcie, co z tego jak lekarze mówią co innego, ale wydaje mi się że jest tak dlatego, że to 8 tydz., jest zawcześnie,żeby coś pomóc, muszę leżeć i czekać,może jak będę w bardziej zaawansowanej ciąży będą robić wszystko, żeby mi pomóc...a powiem Wam, że chyba wole, żeby nie ściemniali i prawdę powiedzieli niz robili duże nadzieje, wole nastawiać się na najgorsze i mile rozczarować a nie odwrotnie...chętnie skontaktuje się z osobami, które też miały podobna sytuację ale chyba musze jeszcze poczekać,choć żeby I trymestr miną.za 2 tyg.mam wizytę,ale znowu zastanawiam się nad zmianą lekarza..zobaczymy... na razie żle że mam bóle brzucha jak na okres, no i że brzuszek mi rośnie,już taki jest jakbym we 4 m-cu była:(... Będę pisać, a za Was oczyswiście też trzymam kciuki, żeby wsz.było wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika, to super że tak do tego podchodzisz, mi też się wydaje, że to dlatego że to 8. tydzień to lekarze niewiele robią. Mi mój gin powiedział, że ciążę tak naprawdę zaczyna się poważnie traktować około 12. tygodnia, wcześniej też czułam się olewana, teraz po czasie to rozumiem. Gina musisz mieć najlepszego, koniecznie, szukaj, najlepiej jakiegoś z kliniki. Kochana Ty jesteś z Rzeszowa? Tu w 2009 urodziły się czworaczki, może byłaby szansa żebyś się dowiedziała kto tę ciążę prowadził. Bóle brzucha jak na okres ja mam do dzisiaj i mam je od samego początku, podobno wiele kobiet tak ma, martwiłam się tym, teraz mniej. Ja wierzę, że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak czytam o tej mamie z Rzeszowa. Myślała że są trojaczki, a tu w 18. tygodniu wśród bobasków odnaleźli czwarte serduszko :) To akurat mama z 2007 roku z Rzeszowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, z tego co piszesz to masz dośc ugruntowane podejście, podziwiam cię, nie wiem czy tak bym umiała. Ale faktycznie lepiej mieć na uwadze każdą ewentualność a jednocześnie robić wszystko co się da. Narazie nie ma co wyrokować, skoro na dzień dzisiejszy jest wszystko ok. Te bóle jak na okres to pewnie dlatego że szybko ci się wszystko rozciąga, więc to na pewno nie powód do zmartwienia.A ten twój lekarz ma jakieś doświadczenie z takimi przypadkami?? Bo szarlotka dobrze pisze, dobrze żeby lekarz już miał podobne doświadczenia-sam inaczej podchodziłby do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze sobie wczoraj i jem kanapke z serem i ogorkiem. Wstaje, ogladam sie za siebie a tam plama na przescieradle. I to dosc duza. Jak woda. Nie wiedzialam co mam robic, poradzono mi jechac do szpitala,wiec tak tez zrobilam. Zbadal mnie lekarz( ktory zapewne ginekologiem zostal z dobrze znanych powodow :/). Zadne badanie mnie tak nie bolalo nigdy. Powiedzial w koncu, ze to nie jest saczacy sie plyn owodniowy tak jak myslalam. Na koniec zasugerowal, ze sie pewnie zsikalam :D Ale jak moglam tego w ogole nie poczuc? Dzieki Bogu, ze wszystko jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Get, wyobrażam sobie jakie mysli kłębiły się w twojej głowie:) widać takie rzeczy zdarzają się częściej, pare stron wcześniej pisałam jak mi koleżanka opowiadała o identycznej sytuacji przy okazji swojej ciąży:) bobas tak jej przywalił w pęcherz że nawet nie poczuła jak się zlała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo sie przestraszylam. Ale wydaje mi sie, ze mocz na bialym przescieradle bylby, ze tak powiem, widoczny. Nie wiem. Moze po prostu ta wydzielila jakas rzadka wyleciala. W kazdym badz razie wedlug nich wszystko jest w porzadku. Ale strachu sie najadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki! Byłam wczoraj na wizycie u gin i mam 2 pecherzyki 22 mm i 11 mm Dzisiaj jutro i pojutrze mam mieć zastrzyk pregnyl. Get-Ur-Freak-Onto to na pewno się najadłaś strachu. bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosik! To wspaniałe wieści!!! 22 mm to przepiękny pęcherzyk!!!! Super!:)Pozostaje mocno zacisnać kciuki:) Get, wcale ci się dziwię cholera,chociaż pewnie co innego taki świeży mocz który że tak powiem oddajesz sama a co innego jak jakiś rozcieńczony, gdy np. wcześniej coś tam się piło czy coś, no nie wiem. Teraz to mądruję się, ale lepiej dmuchać na zimne, dobrze ze teraz można się z tego pośmiać:) xrozza i jak to siemie?? Działa?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosik no to działaj trzymam kciuki.kiedyś i nam się uda ;D magdulek jeszcze mam okres ale jutro to mysle że się skończy wreszcie /jutro zaczynam kolejny cykl z Clo. za tydz w poniedziałek monitoring ale tym raazem na spokojnie (kurde który to już raz?) a to siemie to niewiem od kiedy powinno działac (pije 2x dziennie ) od kiedy mam mieć sluz? jak będą płodne? bo narazie to mam okres jak tam Twój brzuszek ,maluszek ? całujeee ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja miałam tak, że efekt siemienia widoczne były przez cały cykl (oczywiscie po okresie), tylko że w sumie dało się to odczuć głównie podczas przytulanek, bo po prostu było bardziej ślisko. Poza dniami płodnymi to tak umiarkowanie, bez szału.A w czasie dni płodnych to tak bardziej, że momentami na wkładce hig.było widać śluz. Dla mnie to była mega szok, oczywiscie pozytywny, bo zwykle używalismy jakiś środków nawilżających, a po siemieniu było super i bez żadnych wspomagaczy. Wiesz, najważniejsze jest nie to co widać na zewnątrz tylko to co przy szyjce macicy, więc nawet jakiś nie widziała jakiś super efektów to sie nie zrażaj,w środku na pewno bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a brzuszek chyba rośnie, ja tam dalej nic nie widzę, choć przyznam że dziś z lekkim oporem zapiełam moją niegdyś dość obcisłą wiosenną kurtkę:) codziennie rano oglądam się w lustrze i wychodzę z założenia że wyglądam tak samo, dopiero po śniadaniu coś tam bardziej mnie wypina. no i zaczynam sie stresować wtorkową wizytą. Jak wszystko będzie ok, to będę chyba musiała szefowej powiedzieć i chociaż mam jej zdanie daleko w nosie to jakos sobie nie wyobrażam tej rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też byłam w piątek u lekarza z wynikami. Wyniki raczej dobre tylko w moczu za dużo bakterii ( na wyniku były cztery gwiazdki)więc muszę powtórzyć badanie. Ja dość często przechodziłam zapalenia pęcherza więc ten wynik raczej mnie nie zdziwił. Lekarz powiedział, że to może być wynik zanieczyszczenia próbki, ale gdyby wyniki mnie zaniepokoiły to mam się do niego zgłosić to rozpoczniemy leczenie, a jeśli będzie ok. to mam się stawić za 3-4 tygodne na USG. Mi brzuchol powoli wyłazi ale to bardziej wygląda jakbym się mocno najadła albo wypiła piwko.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monidka kup sobie żurawinę i wsuwaj ją i dużo pij!! Podobno zawsze są te nieszczęsne bakterie ale lepiej żeby było ich mało;) Ja też właśnie ten brzuch to raczej porównuję z przejedzeniem:) a jak usg? robił ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
czesc dziewczyny jestem tutaj nowa ale od dawna czytam na tym forum. Staramy sie z mezem po raz pierwszy jestem 2 cykl na CLO owulacje mialam potwierdzona monitoringem 15dc dzisiaj mam 33dc i okresu brak zrobilam dzisiaj test niestesty negatywny . Nie wiem czy mam sie jeszcze ludzic czy jesli bylaby to ciaza to test by juz to pokazal:( na Clo jestem dlatego ze mialm cykle bezowulacyjne 3 lata temu stwierdzone PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jola, teoretycznie coś tam się powinno pojawić na teście, ale natura płata figle. Nie wiem jak z dostępnością badań w twojej miejscowości, może zrób hcg z krwi? Albo po prostu powtórz test za dwa, trzy dni, bo 33 dzień cyklu to już całkiem sporo jak na owulkę w 15 dniu.Nie martw się PCO, jeśli leki dobrze działają to najważniejsze, a wiadomo jak to jest, jeden zaskoczy przy pierwszym a drugi za 10 razem. Ja jak się wspomagałam Clo to zaszłam w ciążę w 9 cyklu, przy czym w pierwszym tylko ustawiano mi dawkę i owulki wtedy nie było. Mika, nasza forumowiczka przy pierwszym cyklu, tak więc to chyba nie ma reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
Milo ze ktos odpisal :) . Rozumiem ze tez mialas Cykle bezowulacyjne dlatego clo? w zeszlym miesiacu tez mialam owulke 14dc a okres dostam w 32dc i zastanawia mnie dlaczego tak pozno go dostaje jesli jest owulacja :( od 2 miesiecy mierze temp w zeszlym miesiacu 2 dni przed okresem spadla a teraz caly czas wysoko 37,2 z samego rana, piersi bola no i juz sama nie wiem ...... od niedawna mieszkam w niemczech i szczerze nie orientuje sie z hcg z krwi gdzie moge je zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie niestety nie orientuje. U mnie nie robia tego badania. Tylko w wypadku watpliwosci. Zadzwon do ginekologa i sie zapytaj. Proponuje tez powtorzyc test za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
Get gratuluje ciazy dopiero teraz przeczytalam :) i magdulek tez:) a w ktorym jestes miesiacu get? :) moj ginekolog niestety zaczal 2 tygodniowy urlop poczekam z tydzien jak nie przyjdzie to powtorze test . wolalabym zeby ten okres przyszedl jesli nie jestem :( przynajmniej moglby sie zaczac kolejny cykl staran :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 18 tygodniu :) Na tym temacie wszystkie juz albo sa w ciazy, albo niebawem beda, wiec zostan z nami :D Rozumiem, ze takie czekanie jest straszne. Ale poki nie ma @, to zawsze jakas nadzieja jest i tego sie trzymajmy :) Starasz sie 2 cyckl na clo czy 2 cykl ogolnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
2 cykl na CLO bo tutaj dopiero lekarz sie mna bardziej zajal no i mam monitoring tak naprawde dopiero na clo zauwazylam w dni plodne sluz przezroczysty i wszystko zwiazane z owulacja wczesniej sie tez nie zabezpieczalismy . w polsce lekarz dawal mi luteine i mowil ze po roku wprowadzi jakies inne metody jesli nie zajde.Ale ze mieszkamy teraz tutaj to zmienilam lekarza staram sie byc dobrej mysli najwazniejsze ze reaguje na clo po 1 tabletce bralam i teraz 3 cykl po 2 bede . Ciesze sie dziewczyny ze Wam sie udalo i mam nadzieje ze tez sie kiedys doczekam upragnionej fasolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczekasz sie z pewnoscia :) Najwazniejsze, ze dobrze zareagowalas na leki. Nie jest powiedziane, ze cykl stracony, wiec sie nie martw. W DE jestescie na stale czy tymczasowo? Czasami wlasnie warto zmienic lekarza.Z tego co czytalam , to duzo dziewczyn nie zachodzilo w ciaze przez poczatkowa, niewlasciwa opieke medyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
Tak na stale tutaj chociaz nigdy nie wiadomo moze kiedys wrocimy do polski mojego meza cala rodzina tutaj mieszka . A Ty Get w ktorym cyklu zaszlas ? tez nie mieszkasz w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staralam sie 10 miesiecy, ale bez wspomagaczy, bo tutaj gdzie mieszkam, czyli w Anglii, do lekarza mozna sie zglosic po roku nieudanych staran. Jak Ci sie Niemcy podobaja? Ja w Polsce wychowalam sie w miejscowosci gdzie do granicy mielismy jakies 10 minut, wiec bardzo milo wspominam te rodzinne wycieczki. Biorac pod uwage, ze wszystkie zwiedzane miasteczka byly typowo turystyczne i nadmorskie. Cudo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa123
mieszkam tutaj dopiero pol roku wiadomo poczatki ciezkie cala moja rodzina w Polsce ale na szczescie meza rodzina jest tutaj :) To calkiem bliziutko od granicy:) Ale napewno tutaj opieka medyczna i podejscie do pacjenta jest duzo lepsze niz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×