Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

oj na pewno nie dam mu sie spawic nie po to mu płace 150 zł za kazda wizyte. tylko tez kurcze mam rozbieżność u panstowego lekarza mam 37 tc a u prywatnego 36 tc;/ bez komentarza:P Ja myslicie moge mu powiedziec ze nie chce czekac do skurczy, ze chcce isc wczesniej itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec to
generalnie jesli jestes po 38 tygodniu to polecam zalatwic skierowanie do szpitala jesli ma byc cesarka i wtedy oni dopasowuja termin nawet bez skurczy. Po prostu decyzja dzis ciecie i dzidzius na swiecie. Oponuje wlasnie takie cos glupiego ze musi zaczac sie akcja porodowa zeby cieli. W Polsce jakos nie sa skorzy do cc bo jeszcze do tego interesu musza dolozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - mam nadzieję, że ten lekarz prywatny coś Ci zaproponuje.... Czyli na Wołoskiej też nie ma umawiania się na cc. Kurcze, ale to takie niepoważne podejście do pacjenta. Na skurcze powinno się czekać przy porodzie sn, a nie przy planowanej cesarce. Co za konowały! Daj znać po wizycie - mam nadzieję, że będzie dobrze. Fasolka - to ja już nie wiem .... mnie wyszła za duża krzepliwość i strasznie się boję, bo naczytałam się w internecie, że to grozi krwotokiem, zatorem płucnym i może prowadzić do najgorszego. A tu się okazuje, że nie wszyscy są na to badanie. A może w szpitalu Ci zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze i tak trzeba coś dać w kopercie ale W warszawie raczej takiej kliniki za 800 zł za porod nie znajde nie ma szans nawet tu moze bym znalazla od 4 tys w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- no skoro kretyn mi obracanie dziecka proponował wiedzac ze mam chore owrzodziałe jelita? to do normalnych raczej nie nalezy;/ no i on do mnie mówi ze szansa zawsze na obrót dziecka jest, co prawda znikoma ale zawsze wiec mam czekac do bóli i dopiero jechac na cc tak mi powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia mi - no nie dziwię się, że jesteś wkurzona :( o cesarkach nic nie wiem, jedyne co mogę doradzić, to raczej unikaj szpitala bródnowskiego. Czy któraś z Was zapłaciła za położną na Karowej? Czytałam, że jak się nie wykupi usługi, to nie bardzo się interesują :( Ech, nie bardzo chcę tam rodzić, ale co zrobić.... Fasolka - dzięki, żaba i lampka są z ikei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie Padniecie jaki cyrk:P dodzwoniłam sie do Mswia, zeby sie dowiedziec co i jak:P no wiec umuwialm sie na wizyte do ordynatora na 21 grudnia na 11, ale poza kolejnoscią:P a babka do mnie prosze pani pacjetki do ordynatora w sprawie cesarki zapisuja sie w 5 i 6 miesiacu ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja do niej prosze Pani ale dziecko mi sie posladkowo ulozyło teraz a nie wczesniej:P no LOL haha i mnie wcisneła ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapp,fasolka no pewie ze maluszkowi zaloze cos pod to. przeciez w tym samym go nie wypuszcze,no co Wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie obracania sie dzieci, to wiedziałam gdy mały sie obrócił bo jak miał i ma czkawkę to czuję ją tam na dole, tak raz na dwa dni, może po tym tez mozecie poznać ze głowka na dole? ostatnio nie miałam czasu odpisywac tylko tak szybko czytałam i te stronki przybywaja, a na mnie w kuchni czeka zupa do robienia a tu dwie strony do przeczytania hehe mamelka - tak jak wiekszosc uwazam ze materacyk musi byc, a poscieli tez mialam nie kupowac a w koncu nie moglam sie powstrzymac i zamowiłam :) Ana Lena slicznie sie prezentuje miejsce dla Maksia!!!! elzunia Cama i Gosia w nocy mam to samo gdy sie budze by isc do wc - teraz to czasem i z 3 razy boli mnie wszystko, brzuch pachwiny, boki itd. pewnie dlatego ze jestem mala a dziecko duze do cc sie nie odniose bo po pierwsze nie jestem z wawy i nie wiem jak tam w szpitalu jest a po drugie tez nie musze poki co miec cc, ale jak czytam to w szpitalach masakra, kurcze kobieta powinna miec cc a tu takie wałki.... :( co do wyjscia z szpitala przygotuje zestaw w rozmiarze 56 i 62 body długi rekaw + bawełniany pajac + pajac z weluru + śpiworek (kombinezon ale tam jest miejsce na raczki a nogi razem) i jak bedzie temp na plus to bez bawełnianego pajaca a jak minus to z tym bawełnianym pajacem i standard dwie czapeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chyba mi się udało- jutro jadę po skierowanie na cc a pojutrze zapisać się na Karową bo dzwoniłam do szpitala i babka tylko spytała z jakiego powodu cc i kazała między 11 a 14 się zapisać osobiście w IP miałam iść do bielańskiego ale widzę że Madzia_mi miała przygodę z nimi :) tylko że sąsiadka tam miała cc i normalnie się zapisała, stawiła się w wyznaczonym dniu i po sprawie, może faktycznie byłoby warto osobiście, ja pamiętam te położne z bielańskiego, łaskę robią że żyją i tylko jedna po ludzku się odnosiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - no to super, czyli udało się umówić :). Szkoda tylko, że nie na wcześniejszy termin, bo byś już na spokojnie czekała. Ale i tak nie jest źle. A MSWiA to dobry szpital, bo o Bródnowskim słyszałam raczej niezbyt pochlebne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - no to super wieści. Szkoda tylko , ze tyle nerwów trzeba przedtem stracić... A zaświadczenie masz od okulisty? Z Bielańskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- jeszcze zobacze co mi powie prywatny ale musze miec jakas asekuracje w innym szpitalu:) ciekawe tylko czy w mswia mozna rodzić razem? tzn czy moze byc facet przy cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- od swojego prowadzącego, do okulisty nie ma szans się dostać. Na cytologii wykryli u mnie hpv i tym gin się kieruje, a niech tylko na Karowej spróbują odmówić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - z tego co slyszałam to podczas cc rzadko w ktorym szpitalu może towarzyszyć rodzącej mąż/partner... bo to już bardziej skomplikowany zabieg niż sn i procedury są inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - czy facet może być przy cc to tego niestety nie wiem. Ale najważniejsze, aby dobrze zabieg wykonali. martini657 - no skoro kazali przyjechać na Karową i zapisać się to myślę, że to dobry znak. Ciekawa jestem na jaki termin :) Millea - Warszawie przy cc mąż może być np. w Św. Zofii, o innych szpitalach nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka Ja te liście malin kupiłam w pierwszej aptece do której weszlam. W razie co to jest też na allegro. Aniela Ja wiem o.co Ci chodzi z.tym bulgotaniem. Też to mam. To tak jakby.dziurawe kółko do pływania włożyć pod wodę :-) śmieszne to uczucie jest. Ale mi nie przeszkadza, nie lubię tylko jak mały ma czkawke, bo to dla mnie nie przyjemne. Ana Lenajest ślicznie! Podoba mi się :-) Aniela Ka to niewiarygodne aż! Rozumiem, ze nie mialas okresu, ale ruchów malucha nie czulas? Tak plus minus jesteś gdzies w 30-32 tc! Z drugiej strony pomysł ile długich tygodni zmartwień Ci odeszło. A my tu już miałyśmy mamę która też się późno.dowiedziała o.ciąży, ale niestety nie pamiętam kto to. W trakcie pisania posta przyjechał kurier.z wózkiem! Jupi! Już go mąż opracował i stoi koło lozeczka i.razem czekają na lokatora :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell jaki wóznek zakupiłaś? Pewnie ten temat już nie raz byl poruszany, ale jestem ciekawa jakie wybrałyście wozki :) Ja po miesiącach obmacywania wszystkich wózków zdecydowalam się w końcu jednak na x-landera xa :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapp no to życzę powodzenia na egzaminach. juz nie wiele ci zostało ;) lisabell jak tylko położna mnie nakieruje na ta dietkę dla karmiących to ci zaraz tu wszystko powklejam :) sylwka gratulacje :D tojah oj znam ja to uczucie :( tesia ostatnio chorowała tak przez ponad 2 tygodnie i to niby takie nic "przeziębienie" było :o mam nadzieję, ze twojej zuzce szybko przejdzie :D zuzia k - co do podgrzewania słoiczków na wyjazdach to świetnie sprawdza się czajnik bezprzewodowy :) nie trzeba targać ze sobą dodatkowo podgrzewacza ;) ale to moja opinia, ja po prostu wiem, że to zbędny był dla nas gadżet ;) alka ja odstawiłam wszelkie sztuczne sosy i przyprawy własnie po narodzinach tesi. potem jak gotowałam dla niej to i dla nas takie naturalne... nie powiem, czasem zjemy na mieście, czy zamówimy pizzę, tesia też je, ale nie ma szału, ze co dzień musi. i tak najbardziej lubi mamusine obiadki :P:D wiesz, mnie też czasem zachwyca tą swoją, hmmm, "dojrzałością", to jak rozumuje. ale ona po prostu wie, ze jak zje za dużo czekolady a mało warzyw i owoców to potem są straszne skutki :( problemy z kupką pojawiły się odkąd zaczęła dostawać stałe pokarmy. ale u męża w rodzinie mozna powiedzieć, ze jest to "dziedziczne". pamietam jak płakałam z nią, gdy jako 7 miesieczne dzieciątko robiła kupkę z krwią w wielkich bólach :( ech, co tu dużo mówić, jak ja teraz widzę jak ma problem to mi serce z żalu ściska :( dlatego jej tłumaczę i cieszę się, że tak rozumie. tojah ja wizyte miałam wczoraj :D no ale wybaczam ;) no i juz sie chwalić nie będę :P byłam dzis z rana na badaniu krwi, jutro wyniki, a w poniedziałek wynik na paciorkowca. nadal jestem cała popuchnięta. ciśnienie wieczorem miałam bardzo kiepskie. rano dość wysokie, jak na ciśnienie po śnie... madzia mi lekarz mi wytłumaczył, że jak dziecko juz fiknie głową w dół po tym 34 tc to w zasadzie na pupę juz nie siądzie, bo to nie naturalne. mówił, ze tylko 15% dzieci ułożonych jest inaczej niz główkowo, a jak odjąć dzieci chore to tych zdrowych przypadków jest jeszcze mniej. i wszyscy sie zastanawiają skad maludy wiedzą, ze trzeba sie obrócić :D no maluch duży :o poprzednio tesie wyliczył mi idealnie, bratanków też powyliczał na cacy, więc się nie łudzę, zę bedzie mniej :o a synek w 34 się wywrócił :D czułam doskonale, bo on raczej małoruchliwy jest, tzn delikatny, ale jak pisałam maila do przyjaciółki to właśnie jej mówiłam,z ę chyba sie przekręca i siedzieć nie mogłam, ale myślałam, ze cofnął sie znów na pupę, a tu niespodzianka :D julka ja ciągle coś zapominam sie dopytać :O dlatego teraz poszłam z karteczką i punktowałam jedno pytanie po drugim :D herbatkę z lisci malin kupowałam w zielarskim (to jest niby do kąpieli :D ale pani w zielarski mówiła, zę tm sposobem obchodzą kosztowne badania dotyczące sporzycia, a i tak wiadomo, ze pić można ;) ) u tesi wypiłam 2-3 szklanki dzień po terminie i nastepnego dnia jechałam rodzić :D ale mógł to być zbieg okoliczności :D mamelka do turystycznego koniecznie materac! i ja na pewno kupiłabym tylko 3 cz pościel, bo turystyczne samo w sobie jest takie strojne, zę jak jeszcze dodasz baldachimy i te wszystkie rzeczy to oczopląsu mały dostanie :) ale to moja opinia :) millea nie obrażaj sie czasem, każdy ma inny gust ;) elżunia mój gin stwierdził (pisałam wyzej) ze w tym tyg to juz w druga stronę nie fikają :D zdarza sie, zę się obrócą ale z pupy na głowę. fasolka mi to sie miesza od 4 tc, czyli tylko odkąd dowiedziałam sie o II kreseczkach... cama i millea a wam gin nie kazał duzo odpoczywać? bo mój dał mi przykaz inaczej laduje w szpitalu :o ponoc pzry nadciśnieniu trzeba dużo wypoczywać. no i popuchnięte paluszki też mam :( ale taki urok nadciśnienia. pocieszajace jest to, ze teraz na wadze woda w większości nam zawyża kg, i po porodzie jak "odpuchniemy" to szybko nam kg zlecą :D ja biorę dopegyt i m...cos tam. ana lena jak dla mnie boski kącik dla maksia :D mufi tylko dlatego, zę coraz bliżej rozwiązania to nie panikuję tak strasznie. ale doła wczoraj złapałam, bo łudziłąm się, zę choc końcówka bedzie spokojna... aniela ka zupełnie jak na tlc "ciąża z zaskoczenia" nie denerwuj się, będzie dobrze, wiem łatwo mi powiedzieć, ale tam w tym programie też wszystkie dzieci zdrowe sie rodziły, mimo, ze mamy łykały tabletki, piły duże porcje alkoholów i paliły, do tego ciezko pracowały, itp... trzymam kciuki :D natell no od 2 tygodni mówiłam synkow, zę ma się ułożyć ładnie do porodu sn i posłuchał. cc to byłby dla mnie dramat :( moze dlatego, ze tesia wyszła nam po 2h porodu... i jakos tak sie nastawiałam na godzinkę teraz :D madzia mi więc marzenia o cc ci sie sprawdziły :) teraz tylko wybrać szpital :) koniecznie wybierz szpital z chirurgiem! odłuż sentmenty i wybierz co w razie czego bedzie dla was najbezpieczniejsze. czytam, ze nici z cc... a jak duży ma być twój dzidziuś? bo mój lekarz twierdzi, ze cc pośladkowe tylko jak dziecko wieksze niz 3500g? o czytam dalej :P super, ze ci sie udało :) martini to na kiedy ta cc? lisabell dawaj zdjecie wózka :D mój stoi jeszcze w piwnicy, zafoliowany. po nowym roku mąż przytacha to go wypiorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa jarzynowa zrobiona i pasta rybna do pieczywa , dom odkurzony , pranie wiruje ... szybka kafe :) i jadę po wózek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za rady. Wybaczcie, ze jestem nudna,ze tylko o tym łóżeczku piszę ale jak wspominałam..muszę ten temat dopiąc na ostatni guzik zanim trafię do szpitala. Spotkalam sie z opiniami, ze do podwieszanej podlogi nie trzeba wkladacdodatkowego materacyka. Jednak kupie go niebawem +przescieradlo z gumką i....tyle? (Bo rożek już mam i taki spiworek na pozniej tez). Któraś tu wspominala, ze meczy ją zgaga. Ja mogę polecic z czystym sumieniem Malox w tabletkach. Kosztuje grosze a pomaga - choc wiadomo, ze pewnie nie na kazdego :) Pozdrawiam serdecznie i zdrowka każdej życze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi trzymam kciuki i wierzę że coś załatwisz ! Gosia32vmoże coś zbadają jeszcze w szpitalu , nie mam pojęcia martini657 gratuluję załatwienia tematu :) a ile człowiek wcześniej musi się nawkurwiać ! można sie wykończyć u mnie cc ale bez męża, on nie czuje się na siłach a ja nie chcę go zmuszać a poza tym to podobno trwa 30 minut to przeżyję jakoś bez niego :) to jednak operacja i nie ma co go tam na siłę ciągnąć u mnie nadal 17 kg do przodu - czyli ostatnio nie przytyłam, nie jest źle czy pierzecie też te części materiałowe wózka i fotelika ? bo zaczynam już wariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Więc tak, rano śluz był bardziej brązowawy, zaprowadziłam córkę do szkoły i poszłam na IP. Oczywiście trzeba było odczekać swoje. Wkońcu lekarz przyszedł, zbadał i potwierdził, że to czop śluzowy zaczął odchodzić. Wczorajsze badanie ginekologiczne przyśpieszyło to zdarzenie. Powiedział także, że lekarz zachował się źle, gdyż użył wzierników, co przy ciąży zagrożonej nie jest wskazane. Otwarte ujście na 2cm potwierdził. Na koniec powiedział, że poród może zacząć się w każdej chwili, ale też i za tydzień lub dwa. Po prostu mam być przygotowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - nic mi nie mówiła że mam dużo odpoczywać, ale bez obaw... mam takiego lenia w tej ciąży że nic nie robię hehe także jest ok :) a co do łóżeczka turystycznego to tak to wygląda :) http://www.garnek.pl/millea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×