Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

taka jestem zryta po tych zakupach i na nic nie mam siły, leżę już prawie z laptopem bo nie mam siły siedzieć a jak dziś nie poczytam to jutro już się nie wyrobię z ilością , ale przesadziłam z tym bieganiem po mieście to powinno się na kilka razy rozłożyć ale czasu już nie ma z tego zmęczenia to nawet się nie potrafię już tak tymi zakupami cieszyć chciałam dziś spakować torbę ale siedzęw tych zakupach i nie mam siły nic nawet powyciągać , jutro się tym zajmę , rano mam wizytę u gina ostatnią mam nadzieję że obejdzie się bez niespodzianek tojah a to można grzać mleko w mikrofali ? Madzia_mi ja rożki już wypralam i jeden z nich chyba wezmę do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie piorę rożka ani kocyków, kombinezonów tylko to co przylega bezpośrednio do skóry resztę przejechałam żelazkiem na pare, oczywiście jeśli mowa o nowych rzeczach. Wszystkie używane przeprałam 2 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja zauważyłam na bieliźnie różowy sluz. Teraz mam dwie możliwości, albo to po badaniu ginekologicznym (tylko kurczę badanie miałam o 8.30 rano) albo zaczął mi odchodzić czop śluzowy. Narazie sobie leżę i zobaczymy co będzie do jutra. Czop może odejść od kilku godzin do nawet kilku tygodni przed porodem. Przeważnie jest to wtedy, kiedy szyjka macicy się rozwiera (co by się zgadzało, bo lekarz dziś stwierdził rozwarcie). Narazie nie panikuję, jestem spokojna i oglądam z córkami bajkę :) Dwa razy już rodziłam i nie pamiętam jak to było z moim czopem... :P Jutro napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z Was ma bezdotykowy termometr i sprawdzała jego pomiar? Bo wiem że część przekłamuje a chcę kupić coś w dobrej cenie ale przede wszystkim dobrego :) Nakładałam obiad Mężowi i się oparzyłam w kciuk... sierota normalnie :D już nie boli ale rwało niemiłosiernie chyba przez to że palce mam opuchnięte... a jak mi któraś napisze o przesądach to nie wyrobię :P nie widziałam dziecka z plamami na kciuku więc się nie boję jakoś :P bo chyba ze z takimi od farbek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia_mi - ja rożka i kombinezonu też nie prałam o tym czopie śluzowym to akurat dzisiaj czytałam, że właśnie może odejść nawet dwa tygodnie przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Wczesniej pisałam ale mi sie internet odłączył jakimś cudem i mi wszystko wcieło :P i już nie miałam nerwa do pisania. Na początek Gratulacje dla Sylwki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co do Tantum Rosa to na ulotce jest napisane ,że 1 saszetkę rozpuścić w 0,5 litra przegotowanej wody , do podmywania się jeden lub dwa razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 7 dni A tą maść rivel czy coś też sobie kupiłam jak polecacie po ostatnim porodzie co pół godziny musiałam się podmyć bo tak szwy szczypały więc wyprubuję masc może szybciej sie zgoi :-) no i zapomniałam sobie załatwić szare mydło uuu, i gdzie ja w tej szkocji dostanę szare hmmm jeszcze się w sklepie żadnym nie spotkałam z tym.:-) U mnie w domciu się chłodno dziś zrobiło więc wziełam przed chwilką cieplutką kompiel , aż lepiej bo się ogżałam :P no pojadłam kanapeczi z ogórkiem zielonym tak mnie nadchneło i popijam czekoladę na gorąco ale mieszanka nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzieki dziewczyny! Jakoś się trzymamy. :-) Pani doktor sucha bardzo była (serio) i niemiła,ale cóz. Za to w aptece zamiast 100zł - bo pani doktor orzekła,ze leki na 100% płatne, pani kazała zapłacić 30zł. To chyba jednak się zlitowała i nam dała upust,bo w to ze apteka xle wydała to wątpię, oni tak dokładnie oglądają recepty,ze już kilkanaście razy byłam odsyłana z powrotem do lekarza, bo coś tam się nie podobało.. I pan mnie przepuścił w kolejc w aptece - pierwszy raz ktoś był tak miły w tej ciąży. Aleź cudnie się poczułam. bo córcia moja jest ruchliwa bardzo, ja coraz mnie, sił mi brakował by ją ganiać po przychodni i tu taki miły gest! Kochany! Ale to facert, zatem zrozumiałe hihi Agniesiulka - a TY znów się chwalisz tą Tesią ;-)no wiesz hihi I powodzenia jutro na wizycie! :-) Natel - no jasne,ze bedzie slad na kciuku, to chyba oczywiste ;-)( z dziada pradziada!), moje dziecko będzie miało 3 znaki,bo mam aż 3 oparzenia na jednej ręce. Biedactwo moje hihih U nas zawsze pierwszy jest katar, potem już leci z górki i kaszel długo się trzyma! Ale nie taki jak ten cholernik! Chyba córcia mocno zasneła, bo już się nie dusi. :-( Donia, mnie ani wody,ani sluz nie odchodził. Mało znam osób którym czop odszedł. Fasolka - nie! ja bym mleka się nie odważyła w mikrofali odgrzać, zresztą modyfikowanego chyba w ogóle się nie odgrzewa. Nigdy tak nie robiłam, jak nie wypiło to do zlewu. Trudno. Podgrzewam tylko wodę(przez to nie musze cudowac z gorącą i zimna, z dwoma termosami jak kumpela radziła, tylko cyk i gotowa woda! ),a potem do ciepłej sypie mleko. Swoje mleko jak odgrzewałam (zamrożone)to w garnku z ciepłą wodą na gazie. I idź spać,a jutro się nacieszysz reklamówami pełnymi dobroci! :-) Martini, ze tak powiem dupa blada! :-( Sama mam -4 na oba oczy i nie byłam już ze 2 lata u okulisty,a przydało by się skontrolowac przed porodem. tylko naprawdę nie mam kiedy się wyrwać z domu i umówić. Madzia-mi, ja prałam wszystko! zupełnie wszystko! choć ja pod głowę i tak w rożku pieluszkę tetrową wkładałam, w razie ulania i takich tam. I zdrówka życzę! bo bedzie ciężko z raną! Jagódka i bardzo rozsądnie. :-) Elzunia, ale tantum rosa na saszetki się kupuje, nie trzeba całego opakowania. Możesz w aptece poprosić o 2 małe saszetki. na próbe. I ja tam na sprzątanie mieszkania się nie porywam, chce do terminu doczekać hihih Zuzia - to chyba oczywiste,ze musisz się z nami podzielić taką radościa. to nie jest forum od problemów,ale od radości też! zwłaszcza od radosnych wiadomości! :-) My podgrzewacz za 20zł kupilismy, używany,ale jak nowy, bo to jednak chyba wszyscy tak samo uzywają hihi.tylko w razie godz W. Alka - bomba! Podoba mi się ta Twoja położna :-) Moja mama niestety mi nie pomoże, choć chciałą córcie zabrać na kilka dni, tylko za daleko mieszka. Teściowa natomist jest na miejscu,ale przezornie powiedziaął,ze w tym tyg nie nie moge liczyc,ze się Małą zaopiekuje (prosiłam ją aż 2 razy w pon na 2 godz, bo miałam szkolę rodzenia,a młoda chora była) bo ma rehabilitacje. Kusiło mnie by zapytac czy 24g/24g? hihih]] Mufi- mam nadzieję,ze od wasala będziesz zadowolona z zakupów, bo ja tam kupuje i zawsze byłam ! :-) Gapp - nie posiadam takowego,ale połozna polecała i któraś z dziewczyn na SR - termometr firmy microlife. jakaś nowość bodajże z ich produktów. ale ceny nie pamietam. My mamy taki do czoła i do ucha. super działa. Dobrej nocy! Idę odespać, może dziś będzie spokojniejsza noc. Choć ja to zawsze tak trafiam,ze jak mąż wyjeżdża to coś się zwala na moją głowę. Tak,to on by dyzurował :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapp- ja mam taki bezdotykowy termometr na podczerwien czy jakoś tak:) nie przekłamuje.:) i uwazaj na siebie kochana!:) Donia- no moze to czop:) i mały bedzie niedługo z toba:) Jejku ale juz sie nie moge doczekac porodu:P jeju jakie mam normalnie cisnienie :) wiele obaw ale juz doczekac sie nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah i pisałyście o ubranku na wyjście. Ja poprzednio w listopadzie i teraz w styczniu (heheh) planuje ubrać córę w bodziaka z długim, śpioszki, kaftanik i kombinezon do tego chyba cienką czapkę,bo gruba zaginęła hihi.. dodatkowo przykrywamy w nosidle kocykiem, mamy taki ciepły,montowany do fotelika i na buzię pieluszkę przy przechodzeniu do auta. Moim zdaniem wystarczy. Nie pamiętam czy skarpetki zakładałam. ale też nie zaszkodzi włożyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Doniajulia mi taki zabarwiony sluz poszedł wieczorem a następnego dnia popołudniu urodziłam syna , i ja się tym śluzem właśnie wystraszyłam bo już byłam po terminie ,i też w ten wieczór jakoś nie swojo się czółam i jak zobaczyłam coś takiego to na szpital pojechałam , no i się okazało poród tusz tusz :-) ale z tego co ja też o tym sluzie wyczytałam to też różnie bywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. U nas położna mówiła to co pisze Madzia_mi że z ich doświadczenia biały jeleń jest najlepszy. Także Elzuniaw może zrezygnuj na razie z tego tantum rosa, a ten mały biały jeleń kosztuje 3 zł i na pewno Ci wystarczy, no a w razie jakby się rana ślimaczyła to rivanol albo te algi o których pisałam. Nie ma co ryzykować. Aha i na tą ranę można też używać ten Octanisept co do pępuszka - tylko drogie to cholerstwo - 32 zł w superpharm. Już wiem o co Wam chodziło że wkurzali Was ludzie jak dzwonili i zdziwieni że jeszcze nie urodziłyście. U mnie się już zaczęło :P A mnie też odrzuciło od tych wszystkich kostek rosołowych i zupek w proszku od początku ciąży, i pomału jakoś się tego pozbyłam i nawet nie zaglądam na te działy w markecie. Jednak natura sama się domaga. Smeffetka ja pytałam położnej o ten makowiec i powiedziała żebym sobie go zjadła ile będzie mi się chciało, więc to chyba zabobony. Któraś z Was pisała że po emolientach nie ma po co już smarować emulsją lub oliwką. I zgadzam się w zupełności, ale jak dawali gratis to super, więc jak później będę myła w jakimś J&J albo Nivea to ta emulsja z Emolium będzie jak znalazł :D Fasolka masz rację. Ja też czekałam na wypłatę i jak tylko dostałam to zaraz w piątek wszystko pozamawiałam i mam nadzieję że już jutro dojdzie no ale są święta i z przesyłkami różnie i mogłabyś już nie zdążyć. Madzia_mi ja wszystko piorę, śpiworki, kombinezony, rożki, nawet wypiorę swoje duże koce w Lovelli, żebym spokojnie mogła położyć malucha na naszym łóżku bez obaw że go coś uczuli. tylko że do kocy za radą którejś z Was dodam płynu do płukania bo jednak będzie się kurzyć. No a co używane to piorę dwa razy. Jak tam samopoczucie przed decydującą wizytą? Fasolka Tojah chyba pisała o grzaniu wody na mleko. Donia na naszej ostatniej SR położna mówiła że jak po wizycie zobaczymy na bieliźnie krew to tym mamy się nie przejmować. Nie chcę Ci czegokolwiek sugerować, bo faktycznie troszkę czasu minęło. Gapp ja kupiłam termometr bezdotykowy http://www.sklep-medyczny.pl/en/termometr-bezdotykowy-micrilife-nc-120.html bardzo fajny polecam, kupiłam właśnie od użytkownika aptekawrynku, bardzo dokładny, jedyny minus to taki że nie pokazuje takiego punktu na czole laserowego, no ale tak 5 cm od czoła to ciężko nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wam kobietki napiszę swoją listę do szpitala od położnej : MAMA: -koszula do porodu -dwie koszule nocne -szlafrok -klapki pod prysznic i obuwie domowe -trzy pary jednorazowych majtek z siatki elastycznej -przybory toaletowe+ręcznik -ręcznik jednorazowy papierowy -kubek i sztućce -wkładki duże bella -tantum rosa do podmywania - maltan na brodawki -woda mineralna niegazowana -landrynki DZIECKO: -cztery komplety ubranek (kaftanik, koszulka, śpioszki) -czapeczka bawełniana -rożek lub kocyk -pieluszki tetrowe kilka -skarpetki +niedrapki -chusteczki nawilżone do pielęgnacji -pampersy 20 sztuk (2-5kg) -krem przeciwodparzeniowy -oliwka+krem do ciała DOKUMENTY: -dowód osobisty' -legitymacja ubezpieczeniowa -karta ciąży +wynik grupy krwi -wynik z posiewu pochwy -książeczka szkoły rodzenia ( do porodu rodzinnego) Ja się spakuję dopiero po świętach bo mało co mam :/ Gratulacje Sylwka :) Maluszek na świecie. Dziewczyny wy wstajecie o 4 a ja się dopiero kładę spać, mam takie problemy z zaśnięciem :( a potem garuję do 13 masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi- ja też wszystko mam poprane łącznie z kocami tylko tego rożka nie uprałam:P heh a przed wizytą strasznie sie stresuje:P chyba obgryzlam wszystkie paznokcie hehe:) ciekawa jestem zwłaszcza ze o 10 ide do ginekologa panstwowego a na 18.15 do prywatnego:P Panstwowy jak mnie bada twierdzi ze głowa na dole haha:P ciekawa jestem jakie zdziwo go obejdzie jak zobaczy posladki na dole:P:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia ja ostatnio w szpitalu po badaniu też miałam nawet sporo takiego śluzu. I nawet lekarz mnie uprzedził że tak może się zdarzyć. I to też nie bezpośrednio po ale tak po kilku godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy kwas mooczowy, kreatyninę i białko całkowite robi sie z moczu? musze być na czczo? przepraszam, ze tak krótko ale po prostu padam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapp ja mialam dwa na podczerwien tansze ok 70zl i oby dwa sie nie sprawdzily i uzywalam rteciowego, puzniej elektronicznego. Teraz kupuje ten brauna http://allegro.pl/a6-termometr-douszny-braun-irt-4520-irt4520-vat-i1958545963.html Ma duzo pozytywnych opini i szwagierka ma go sprawdzone i poleca Dziewczyny a czy jak stoicie to boli was brzuch? bo ja mam twardy i mnie boli i nie moge tak dlugo musze sie odrazu polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia mi dzięki :D posprawdzałam w necie i wychodzi, ze to wszystko z krwi ;) ten kwas moczowy mnie wprowadził w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira- jak w ogule w dzien nie leze bo mi nie wygodnie od momentu kiedy wiem ze na plecach nie mozna to sie mecze na boku, a rano jak wstaje to mam cały brzuch obolaly bo spie praktycznie cala noc na prawym boku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja urodziłam w listopadzie (jestem z forum październikowego :) ) i tak na chwilkę zajrzałam, co tam u was słychać i widzę, że o Tantum Rosa pisałyście... Z doświadczenia powiem wam, że mi w szpitalu to bardzo pomogło, podmywałam się tym 2 razy dziennie, a świetnie sprawdziła się do tego celu butelka po wodzie 0.7 l z dziubkiem :) brałam przegotowaną wodę pół litra i w tym mieszałam saszetkę i tym się podmywałam. Gdzieś w necie natknęłam się na taki sposób i się bardzo sprawdził! Jeszcze wam powiem, że jak dla mnie te wkładki Bella Mamma to była porażka, bo mi się w to plątały szwy :( O niebo lepiej sprawdziły się te podkłady http://www.doz.pl/apteka/p13681-Molimedwkladki_anatomiczne_midi_Hart._14_szt połączone z jednorazowymi majtkami. Droższe co prawda 4 razy od belli, ale ja to miałam gdzieś, miałam się dobrze czuć i już :) Mam nadzieję, że nie uznacie, że się wymądrzam, chciałam wam tylko poradzić z własnych doświadczeń :) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi ja też piorę wszystko jakoś tak mam większe przekonanie więc i kocyki i ochraniacze na łóżeczko , kombinezon itp wszystko przeszło przez pralkę z tej strony co ty drukowałam te zaświadczenia i myślę że są ok agniesiulka co ty za dziwne rzeczy badasz ? JulkaZ świetnie wyglądasz :) wy tu w ogóle jakieś same chudziny bo ze sobą porównuje to mam kompleksy Tojah sorry bo wcześniej źle doczytałam - to chyba ze zmęczenia, jasne że mleko nie powinno mieć nic wspólnego z mikrofalówką a woda ok ; a reklamówki rozpakowałam po godzinnym odpoczynki i wcale nie jest tego tak dużo - tylko chodzenia po mieście było sporo bo chciałam jak najlepsze /najładniejsze/najtańsze - to i dostałam po tyłku kurcze jak tak patrze w te table staników do karmienia to chyba mi wychodzi miseczka jakaś "H" - albo coś namieszałam, no szok !!! a na wyjście ze szpitala to widzę każdy trochę inny ma pomysł - no i ok wezmę więcej najwyżej położna na miejscu wypytam co radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka 99 ty nie przesadzaj!:) ładnie wyglądasz, ja uwazam ze kochanego ciałka nigdy za wiele:) oczywiscie nie mówie tu o osobach co waza po 150 kg bo to nawet jest nie zdrowe , ale troszke tłuszczyku tu czy tam:) ja tam do chudizaszków tez nie naleze:) i dobrze mi z tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to bym chciała kupić to tantum rosa ale cena :/ 10 saszetek +/- 35 zł ciekawe czy sprzedają na sztuki, będę na mieście to się zapytam bo i tak muszę ten maltan kupić na brodawki, położna mówiła na SR że to niby dobre a drogie nie jest zobaczymy w praktyce. Mnie to nie tyle ten poród przeraża co połóg :/ zawsze używałam tamponów a tu teraz trzeba sobie jakoś radzić bez tego, bo to w sumie taka ciapaka między nogami brrrrr zresztą moje miesiączki baaaaaaaardzo obfite nie pozwalały mi na podpaski a dość że obfite to strasznie bolesne i dłuuugie. Aż mnie dreszcze przechodzą jak o tym pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka miałam już nie pisać, bo mam mega doła i jestem do tego padnięta, ale zaczekaj, wysilę się. te dziwne rzeczy badam ze względu na nadciśnienie. byłam dziś u gina i nie mam za dobrych wieści z synkiem ok, ja sama mam jednak jakieś bakterie i nadciśnienie, które learz wykrył też w jednej z tętnic maluszka. oczywiście dostałam leki na jedno i na drugie i 4 razy dziennie mam kontrolować ciśnienie. jak sie do piątku nie wyklaruje to mam się do niego odezwać, a jutro mam zrobić te dodatkowe badania w związu z tym nadciśnieniem. ciĄGLE POD GÓRKĘ. I JESZCZE NA KONIEC MNIE CZEKA STRES, BO PAN DR STWIERDZIŁ, ZE LEKKO DO 4 KG MAŁY DOBIJE jak nie więcej :o juz zapowidziałam mojemu lekarzowi, ze od sylwestera zaczynam pić herbatkę z liści malin, żeby wcześniej się urodził, a co za tym idzie za duzy nie urósł :D do tego mam 1,5cm rozwarcia z pozytywów to jednak ułożył się już główkowo, czyli jednak jakiś tam posłuch u niego mam :D z zaleceń mam się oszczędzać i dużo wypoczywać. ja na to, ze od 8 m-cy nic innego nie robię ;) jak wyszliśmy to mąż nie omieszkał mi wypomnieć, ze po co ja te 5 pralek robiłam w sobotę i dodał, że mam szczęście, że w tygodniu nie zaczęłam sama sprzątać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak mnie tez połóg przeraza , nie dosc ze człowiek obolały, zmeczony, cieknie z niego to jeszcze musi byc dyspozycyjny do malucha 24 h na dobe.:P mam nadzieje ze dam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to miałam zawsze kompleksy na temat swojej figury bo zawsze miałam niedowagę :/ nie ważne ile bym jadła waga stała w miejscu. Miałam cichą nadzieję że jak zajdę w ciążę to wejdzie mi trochę to tu to tam a tu nic tylko mam brzuch i to też wcale nie za duży. Fasolka a co ty wygadujesz !! śliczne masz fotki jak dla mnie to jesteś akuracik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- obrócił ci sie mały? SZok:P a czułaś ten obrót? moze i ja sie jutro dowiem ze sie dziecko moje obróciło a ja juz sie nastawiłam na cc:P trudno znów ebdzie sie mentalnie na sn nastawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×