Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Fasolko, ja ochraniacz miałam, tzn wciąż mam. Nie jest on na całe łóżeczko. Jest długości jeden długi bok+ jeden krótki. Wysokość, kurczę teraz to nie wiem, bo moja mama wzięła do wyprania. Dla mnie się sprawdził, dziecko widziałam dobrze, ponieważ był tak założony (ten ochraniacz oczywiście), że był od takiej zimnej strony. Wiesz co mam na myśli? Więc moje córki dopływ powietrza miały całkowicie dobry. Temat pościeli jest mi obcy, ponieważ 4 komplety mam po córkach (dwa kupione, dwa uszyte przez moją mamę) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, jeśli chodzi o pościel, ja sama nie znalazłam jeszcze "tej jedynej", ale uznałam, że jest jeszcze czas... Ja lubię żywe kolory, więc tak naprawdę najbardziej podobają mi się wzory pościeli z Ikea. Z tych, co wymieniłaś, najbardziej chyba przypadł mi do gustu ten z zielenią i biedronką. Tylko gdzie ta biedronka? A czerwony fajnie by do tej zieleni pasował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie słyszałam o takim skutku ubocznym Tantum rosa. Ja miałam szwy rozpuszczalne i zarówno lekarz jak i położna kazali mi stosować Tantum rosa i zwykłe szare mydło. Używałam Białego Jelenia. Wszystko szybko się zagoiło. Jutro wizyta u lekarza, ciekawe jak moja szyjka... może dowiem się czegoś o porodzie :)) Pościel mam bawełnianą po Mai, więc na razie nie kupuję.. Dorego wieczorku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka dla mnie bombowe są te pościele z wojego pierwszego linka :) zupełnie inne :D sama sie chyba skusze na te autka :D safari też świetne. ja również używałam tantum rosa i wszystko się pięknie zagoiło :) yousta, ja również jutro idę do ginka :) na 17, potem chcemy podjechać jeszcze tesi po fotelik do samochodu. na którą ty masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugo nie pisalam, ale w miare systematycznie was podczytywalam. U mnie bylo oststnio duzo zawirowan w pracy i nie mialam czasu na pisanie. Wracalam do domu zmeczona, ale szczesliwie z moim Malenstwem wszystko ok i juz odpoczywamy. Ja jakies 2 tyg temu kupilam posciel w sklepie IKEA za 39 zl (2 czesci). Druga kupuje moja mama firmy Mini Mini (ladne i maja dobre opinie, ale naleza do grupy tych drozszych). Fasolko mi z Twoich propozycji podoba sie posciel safari i muzykanci (lubie zywe kolory). Ubranka kupowalam uzywane juz od jakiegos czasu lub dostalam, a ostatnio dokupilismy praktycznie cala reszte wozek, wanienke, lozeczko, szczoteczki, pieluszki tetrowe i flanelowe itd. Odnosnie naszej pielegnacji moja polozna polecila mydlo Bialy Jelen, plyn Tantum rosa, majtki jednorazowe z siateczki oraz podklady na lozko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze zmienic podpis na dole. Plec juz znamy. Wiemy, ze bedziemy mic synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie słyszałam żeby Tantum Rosa coś na szwy działała nie tak. W każdym razie po porodzie używałam początkowo naparu z kory dębu a potem już w domu tak mi się wydaje że stosowałam Lactacyd. Teraz jeszcze nie kupiłam kosmetyków poporodowych więc zobaczę na czym zakończę. W szpitalu dawali podkłady i koszule więc z tym nie było problemu -w sumie wolałam ich koszule (mimo że kuse czasem się trafiały :P ) bo codziennie były świeże. Muszę teraz się wypytać położnej co i jak jest w tej chwili. W ogóle to sobie muszę zrobić dwie listy pytań -do położnej na najbliższe ktg i do gina na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka99 - ja mam tą pościel Aruś wzór nr 13, kupowałam ją w sklepie chyba za ok 60 zł, razem z ochraniaczem. Rożek niestety wzięłam z innego wzoru bo akurat z tego nie było. Jest fajna. Drugi komplet sobie też kupie ale narazie wstrzymam sie do urodzenia maleństwa. Tak sobie pomyślałam, że zrobie listę rzeczy dla rodzinki żeby nie mieli problemu co kupić na prezent:) oni nie będą zastanawiać się co kupić a ja dostanę to co będzie mi potrzebne:). Dlatego nie kupuje podwójnie. Narazie spisałam kocyk, ręczniki, pościel. Tak sobie czytam że wasze dzieciaczki sie uspokoiły, a mój na odwrót. Ostatnio strasznie zaczął dokuczać mamie:) spać nie daje, chyba przeczuwa że niedługo będzie miał mniej miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - ja mam wizytę na 19.15, więc pewnie Ty pierwsza zdasz "relację" :) fotelika też jeszcze nie mamy, ja chyba kupię w jakimś sklepie internetowym, bo ostatnio za fotelik przepłaciliśmy w zwykłym sklepie. ZUZIA_K - gratuluję synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka-ostatni komplet ma piekne kolory,takiego wzoru mam rozek :).Z Arusia jest tez fajna ten wzor 24.Ładne kolory a zarazem nie zbyt pstrokate.Zreszta wszytkie sa bardzo fajne,ale jak bym miala wyeliminowac jedna to niebieskiego pieska.Ja tez lubie żywe kolory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka-ja tez szukam jakiejs taniutkiej poscieli i te ktore podalas sa bardzo fajne :-) szczegolnie te z pierwszego linku :-) tylko ja musze kupic wiekszy rozmiar bo kolderke mam wieksza :-) Smeffetka-u mnie jak u ciebie,dzidzius sie wcale nie uspakaja,wrecz przeciwnie -szaleje:-) wystawia rozne czesci cialka,ale nie dokonca umiem je rozroznic :-) Dziewczyny mam pytanko,do doswiadczonych mam :-) Co sie zabiera do szpitala,podklady poporodowe czy jakies podpaski? I jakiej firmy sa najlepsze? Ja w ogole sie na tym nie znam,i nie mam pojecia co mam kupic :-( czarna magia dla mnie :-( wiec moze ktoras napisze co sie u niej sprawdzilo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku w szpitalu takie podkłady poporodowe bella a jak już wróciłam do domu to zwykłe podpaski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku w szpitalu takie podkłady poporodowe bella a jak już wróciłam do domu to zwykłe podpaski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camilla- ja mam ten sam problem,ze kompletnie niewiem co mam kupic czy podklady czy co.Ale moja bratowa doradzila mi jakies takie majtki jednorazowe(ona dokladnie ujela to jako pampers :P).Musze isc do sklepu i sie porozgladac.Bo jakby nie patrzac dziewczyny ktore maja termin na poczatek stycznia to musza sie juz w grudniu pakowac :).....Matko jak to szybko zlecialo juz niebawem bedziemy trzymac swoje pociechy w ramionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bola,mam uczucie jakbym caly dzien na rowerze jezdzila i miala zakwasy:-) A teraz wam narobie smaka,bylismy dzis w pizza hat,jadlam pyszna pizze i pieczywo czosnkowe.potem spacer na tzw.lans po centrum handlowym,i udalo mi sie kupic kurtke-plaszcz pikowany z vero mody za cale 59zl;-)nie jest jakis piekny ale da rade.i w h&m sa fajne promocje kupilam mlodemu koszulke,i takie spodenki dresowe w sam raz na wiosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajek20 pościel - niebieski piesek - to właśnie typ męża , no to już wiesz czemu nie mogę na niego liczyć w kwestii wyboru :) camilla mi położna radziła kupić majtk siatkowe wielokrotnego użytku tak ze 4 szt i - pieluchy higieniczne 1 paczka, polecala firmę Semi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź Tika ;) mnie wczoraj ciągło podbrzusze,najlepiej by mi sie chodziło w pół zgiętą. Trafiło Ci sie z tym płaszczykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski ja to tez powolutku ogladam posaciele i sie zastanawiam bo ochraniacz chcialam na cala dlugosc luzeczka i nie wiem monia mnie tez cos boli od pachami ja naciskam ale nie wiem od czego. moja malutka dzis od rana daje mi popalic strasznie sie przeciaga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi:-) kupie te majtki siateczkowe i ktores podklady wybiore :-) ja mam termin na poczatek stycz. To wole byc juz w grudniu przygotowana,jak by sie dzidzi na swiat spieszylo :-) Ale te podklady mnie przerazaja... Ja, ktora cale zycie tamponow uzywala,bo podpaski be :-) mam teraz takich pieluch uzywac... :-) he,he ja to mam problemy,nie? Jeszcze nie urodzilam,a juz narzekam,jakbym wiekszych zmartwien nie miala :-) Dobrej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Natel111 Jeśli Twój mąż potrafi piec to nie widzę problemu :) Mój niestety nie :) Jagódka1984 A skąd konkretnie jesteś ze Śląska? Rozsan Fajnie, że już w domku jesteś. Oszczędzaj się Fasolka99 Linki do sprzedawców pościeli, może akurat coś wybierzesz dla swojego Maluszka http://allegro.pl/my-sweet-baby-posciel-3-cz-120x90-cm-cudna-i1915630207.html http://allegro.pl/mamo-tato-3-cz-posciel-dziecieca-120x90-serca-i1915951146.html http://allegro.pl/5el-haftowana-posciel-120x90-haft-mis-na-ksiezycu-i1888673813.html Chyba, że juz kupiłaś :) Nie rozpisuję sie dzisiaj, bo coś nienajlepiej się znów czuję. Tak jak Was bolą mnie pachwiny, brzuch mam już tak nisko że nawet siedzieć mi niewygodnie :( Zobaczymy co we wtorek powie lekarz... Co prawda u mnie już leci 34 TC , więc w każdej chwili może wybić ta godzinka, ale ja bardzo bym chciała, żeby se Maluszek posiedział przynajmnie do końca 36 TC, no ale na Święta chciałabym byśmy już byli w 3 :) Spokojnej nocki! O ile takie macie, ja niestety latam co 1,5 godziny do toalety, a że ciężko mi się wstaje to później rano jestem strasznie tym wstawaniem umęczona :( Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! JUż po weekendzie i urodzinowej mini imprezce. :-) Mam fajną 2-latkę w domku hihi Tak na szybko pisze, co pamiętam z ostatnich stron,bom zmęczona bardzo. Fajne linki dajecie do poscieli. Sama skorzystam,bo nie mam ochraniacza na łózeczko, zerwały mi się sznureczki z mojego zestawu i wyrzuciłam,a do drugiego kompletu poscieli nie kupowałam ochraniacza. Ochraniacz się przyda,by sobie dziecko głowy nie obijało o szczebelki. Oczywiście dla noworodka raczej nie,bo on nieruchawy dość,ale dzieci szybko rosna. :-) My od strony naszego łózka podwinelismy ochraniacz,by maleństwo było widać. Co jeszcze.. z proszków polecam sobie wypróbowac. Ja mogę Jelpa i Dzidziusia polecić. Lovella mi zapachem nie pasowała, dziecku natomiast pewnie wszystko jedno było , bo raz z braku innych zakupiłam opakowanie i nie było róznicy. Co do szpitala (i potem domu), polecam nie przepłacac, i kupić najzwyklejsze podkłądy poporodowe np. http://allegro.pl/podklady-poporodowe-absorgyn-duze-10szt-tanio-i1926412586.html lub bella http://allegro.pl/bella-mamma-podklady-poporodowe-10szt-duze-w-wa-i1924015417.html znaczy wielkie podpaski (pierwsze lepsze aukcje podałam) i na łózko polecam do domu (u nas trzeba było też do szpitala zabrać) http://www.doz.pl/apteka/p45718-Seni_Soft_podkladka_higieniczna_90cm_x_60cm_5_szt naprawdę super sprawa, by się nie stresować w szpitalu,ze pościel pobrudzimy. Majtki tylko siateczkowe, bo na 100% przewiewne. np. Seni Co jeszcze. Na ranę i jej dobre i szybkie gojenie baaaaardzo polecam, bo sama sprawdziłam na sobie. Rivanol w żelu. cudo!!!! moim zdaniem nic się nie umywa do tego specyfiku http://www.doz.pl/apteka/p482-Rivel_05_zel_30_g Nam polecano rivanolum w płynie i w tym moczyć waciki i sobie w krocze wciskac,ale to jakieś nieporozumienie. Natomiast żel się cudnie smaruje, brudzi niestety na żółto,ale efekty są super. Tantum rosa też jest ok,ale na mnie nie działało,a tym bardziej żadnych szwów nie rozpuszczało.Ja bynajmniej nie zauważyłam :-) Ale jednak żel wygrywa. Szare mydło,najlepiej w płynie, też polecam. Nie wysusza, myję się nim na codzień od 2 lat i polecam wszystkim. No i jak się kiepsko rana zrasta to jednak żel z cielaczków jest też nie do zastąpienia. Ale to chyba lekarz może zapisac. http://www.doz.pl/apteka/p3026-Solcoseryl_zel_na_skore_ICN_Polfa_Rzesz_20_g ale tu widze,ze bez recepty jest. Fasolka, ja też sama wzory wybierałam,bo mojemu było obojętne, każde ładne. :-) mam dinozaury takie zielono pomarańczowe i misie beżowate. I to chyba tyle co zapamiętałam. O akcji z Donią nie będę się szeroko wypowiadac, bo raz jeszcze moge zrozumieć dziecinadę,ale podwójna to już nie na moją głowe. I to jeszcze nie ofukałaś się na pomarańczową,bo jej pieknie się wytłumaczyłaś,ale na nas. hehe. Dorosła baba! Niezłe jaja, ubawiłam się. Serio. i czasem naprawdę zastanawiam się ,czy tu pełnoletnie pisują. I również prosze,by pierwiastek nie stresować takimi opowieściami (ja to zrozumiałam bardzo dosadnie).A znam dużo mam ,które brały te zestawy leków i mają cudne,zdrowiutkie dzieci i żadnych komplikacji. JUż nie wspomnę o jednej,która całą ciąże przelezała. Calą!!! Na koniec już odlezyny miała. Serio.w końcu jak mus to mus. A córcie ma fantastyczną! Piszemy tu tylko pozytywne rzeczy. Pamiętajcie. A jak wszystkie szczęśliwie urodzą to mozecie sobie wtedy popisać do woli. ;-) To tyle. Dobrej i spokojnej nocy życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camilla2011 mi polozna mowila o podkladach na lozko i majtkach siatkowych (na opakowaniu jest napisane jednorazowa, ale mozna je prac). Jedno i drugi kupilam w aptece. Tez nie uzywam podpasek, ale na te kilka dni po porodzie damy rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka, youstta - ja też mam jutro wizytę. :-) Agniesiulka to pewnie znów na chińszczyznę wyskoczy ;-) i po nocy nam tu coś napisze dopiero. Trzymam kciuki. Szkoda,ze Cama się nie odzywa. Mam nadzieję,ze jakoś przeżyła długi weekend w szpitalu i szybko do nas wróci. No i płeć dzieciaczka wreszcie jest jej znana :-) Dobranoc! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×