Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość @ inesssssss @
W szpitalach dają teraz blękitne pudełko i w nich jest smoczek z aventu od 0 - 6 miesiecy dawajcie jak najmniej smoczka bo później jest problem z odstawianiem. smoczek w ostateczności ale na wszelki wypadek warto mieć :) W większe ubranka też się zaopatrzcie bo dzieci baaaaaaaaardzo szybko rosna :) Bóle jak na @ są w tym czasie normalne macica przygotowuje się do porodu, jeśli poczujecie bóle to weżcie kąpiel jak przejdą to przepowiadające a jak bnie to te właściwe później juz tylko mierzyć czas od ckurczu do skurczu i na porodówke :) O kg sie nie martwcie na samej sali porodowej conajmniej 5 zgubicie POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się zastanawiam czy kupować ... teraz można połowę zaoszczędzić a w sumie wydatek i tak nas nie ominie. Zastanawiam się co kupować czy takie domowe śpiochy i body, czy już jakieś fajniejsze spodenki, sweterki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell, co do ktg to ja mam robione bo mój gin takie sobie zasady ustalił że pod koniec ciązy przed wizytą zaleca kontrolne ktg. W sumie dobrze bo wiem na czym stoję. :) Kasiek, ja mam sporo ubranek po starszaku więc nie muszę na zapas kupować. :) Cama, mam smoczki ale nauczona doświadczeniem będę chciała odpowiednio wcześnie sprawę zakończyć żeby potem nie było problemów. :) Monia, no i tak trzymać. Już niewiele do stycznia zostało a więc po co fundować dzieciom rok wcześniej naukę? Zaciskamy nóżki. :P Śmieszna sprawa z wagą wyszła bo zaliczyłam spadek -co prawda niewielki ale jednak aż się gin zdziwił że tu świąteczne obżarstwo a ja schudłam. hehe w sumie to dobrze bo już i tak kg wystarczająco przybyło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell - mój lekarz z tego co wiem zawsze umawia się na ktg od 38 tygodnia ciąży, po co to nie wiem, ale nie płacę za to więc mało mnie to interesuje :) widocznie on uważa, że to potrzebne żeby sprawdzić czy pojawiają się już jakieś skurcze, ni o żeby sprawdzić czy z tętnem dziecka wszystko jest ok, sama na ktg się nie pcham kasiek1984 - ja nie planuję bo będę mieć ciuszki na większe dziecko, ale myślę, że spokojnie możesz kupić jak jest jakaś super okazja, ja myślę - jak pisąła jedna z dziewcząt - że producenci jakoś te ceny będą musielu jednak dostosować do zasobności portfeli nabywców i nie będzie może tak źle Cama_85 - ja smoczka nie kupuję więc nie będzie mnie korciło żeby dawać dziecku, moje siostrzenice są wychowane bez smoczka więc widać, że się da, a w razie czego w sklepach ich nie brakuje także spokojnie ;-) wiadomo, że życie wszystko zweryfikuje jagódka, monia - super wyglądacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama Ja mam 2 najmniejsze smoczki, bo dostaliśmy z logo ulubionego klubu piłkarskiego mojego męża. Ale wiecej nie kupuję, jakby co to później dokupimy. I ja się tak strasznie przed smoczkiem nie będę wzbraniac. Jak mój robaczek będzie potrzebował to dostanie a jak przyjdzie czas to będziemy ozdwyczajac. Martini Oksytocyny się nie bój. Ona powoduje, że skurcze są intensywniejsze, ale przez to są bardziej efektywne. No w skrócie mówiąc poboli, ale się nie wymeczysz. U mnie większość koleżanek właśnie chciała dostać oksy. Będzie dobrze, głową do góry :-) Kasiek Ja mam tylko 5 pak body na 80. Ale jak wczoraj pisałam bratowa w irlandii ma mi pokupowac na wyprzedazach ciuszki, poprosiłam o rozmiar 6-9 i 9-12. Myślę że jak znajdziesz fajne promocje to jakieś spodenki, koszulki czy sweterki można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do smoczka, to ja nabyłam Avent 0-3, jednak czytałam że to 1 mca przy karmieniu naturalnym nie stosować, bo zakłóca umiejętność ssania przez bobasa cycka. Ale wiadomo, że teoria teorią, a praktyka wszystko weryfikuje. Ja wczoraj np. spotkałam się ze znajomymi, którzy mają 3 msięczną córeczkę - Aniołek dosłownie. Jedyne fakty, które sygnalizuje płaczem to kupka, siusiu i głód, a tak nie wiadomo, że dzidzia jest w tym samym pokoju. Oj jak bym chciała takiego aniołeczka ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zamierzam wytrwac do stycznia :) i myslę ,że mi się uda :) hehe a dziś mam 36 tydzień ciąży więc i foteczki wstawie na garnek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @ inesssssss @
każdy chce stroić swoje dziecko ale na to przyjdzie czas jak będzie zaczynalo chodzić wtedy można szaleć takiemu maleństwu najwygodniej jest w śpiochach pajacach body kaftanikach poza tym w takich rzeczach najlepiej kształtują się bioderka zrezygnujcie z jeansów czy sztruksów chyba że na chwile bo jest jakieś święto ale napewno nie na codzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIsabell- oby.... Natel111- z usg mam termin na 06.01 a z OM na 03.01. Pani doktor ze szpitala stwierdziła że dzidzia donoszona, a 6ego to dzień wolny i dyżury luźne więc lepiej wcześniej to szybciej do domu pojedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie pokupiłam w tesco body z długim i krótkim rekawkiem 68, 2 pajacyki68, no i z długim 74, tylko teraz znowu dostałam od kolezanki po corce pełno bodu 74 z długim i tak z tym kupowaniem... ale na 68 kupie jeszcze jakies spodenki bo ten rozmiar to juz na wiosne ale generalnie to proponuje na zapas pokupic wlasnie te bielizniane ubranka, skarpetki itd. (jesli sie nie dostanie po czyichs dzieciach) bo takie dresiki, bluzy z kapturem, ogrodniczki, sukienki to sie czesto dostaje od odwiedzajacych, jakos tak wyszło ze jak ktos odwiedza to raczej kupuje takie cos ładnego na wyjscie niz te po domku ale tu moze sie jakas doswiadczona mama wypowie? poza tym latem to nasze dzieciaki w samym body i ewentualnie czasem spodenki i sweterek beda chodziły i moze sie okazac ze wielu ubran nie ubierzemy jesli np. kupimy dresik a dwa jeszcze dostaniemy... sama nie wiem bo tego człowiek nie przewidzi :( ale ja jeszcze chce kupić do tych body co mam 68 jakies spodenki i spioszki - razem max 3 pary, spiochy, spodenki i moze jeszcze półspiochy, no i na 74 kupie body z krótkim rekawkiem - kiedyś w C&A widziałam fajny zestaw 5 sztuk. Wiekszy problem to kiedy i z kim sie na te zakupy wybrac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane. Ja wstałam obolała tak mnie biodra bolą. Ręce ścierpnięte, nogi lekko opuchnięte. Miałam zamiar iść dziś na wyprzedaże, ale daruję sobie bo chcę jeszcze wytrzymać te 4 dni, a czuję że jakbym pochodziła to mogłoby się co nieco przyspieszyć. Mój Maluch tak wariuje że skręcam się z boku na bok. Natel trzymaj się tam jeszcze. Ja mam 2 smoczki bo dostałam, ale nie zamierzam kupować, mam nadzieję że się uda bez smoczka. Kasiek myślę że warto skorzystać z wyprzedaży, ale nie martwcie się podwyżką VAT, bo na pewno producenci wezmą większość ciężaru na siebie, na pewno w sieciówkach. Ja od rana pranko, tylko wieszać nie mam gdzie :D My też we dwoje tylko a pralka i zmywarka to codziennie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na poczte po przesyłkę - znowu gdyby któras byla na zakupach dajcie znać co pokupiłyście za ile i w jakich sklepach, ewentualnie by wiedziec gdzie zaciagnac meza albo mam zalezy komu sie ze mna bedzie chciało jechać ( o ile sie bede dobrze czuła bo te skurcze mnie znowu łapią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka1607
Witam :D nie wiem czy ktoś mnie pamięta kiedyś tu troszkę pisałam ale za to czytam was b.często mam pytanie do tych rozpakowanych mamuś co czułyście przed porodem tzn. skąd wiedziałyście że to już i czy te skurcze porodowe to takie jak na okres czy jakieś jeszcze inne mnie czasem tak boli jak na okres ale zaraz przechodzi to jest moja pierwsza ciąża i nie mam kogo zapytać :( acha i czy po porodzie dostane od gina l4 dla męża chodze prywatnie ,mieszkamy sami rodzinka daleko nie bardzo moge na nich liczyć a jak sobie pomśle że mam sama się zajmować takim okruszkiem to ogarnia mnie taka panika ,mam nadzieje ze po jakimś czasie sobie dam rade ale na początku mężuś musi być z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka1607
Dodam jeszcze że termin mam na 30.12 ale wogóle nie czuje jakbym miała niedługo rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka1607 o to tuz tuz .... być może i po terminie urodzisz ja tam bnie wiem to moja pierwsza ciąża więc niech sie wypowiedza doświadczone mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka zasada co do skurczów jest taka że jeśli przechodzą to są to skurcze przepowiadające. Pamiętaj że skurcze porodowe nie przechodzą a wraz z upływem czasu się nasilają. Nie przegapisz ich. Co do L4 dla męża czyli opieki na dziecko a nie na ciebie to musisz pytać albo w szpitalu albo lekarza. Poza tym gdyby nie dali mężowi opieki to niech bierze po porodzie urlop ojcowski -jednym ciągiem od nowego roku będzie 2tyg. A i pracodawca musi go udzielić. Co do porodu to jakby nie było poród w przedziale 38-42 tc to wciąż w terminie. Może się samo rozkręci a jesli nie to będą wywoływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka -ojcowski zgłasza się 7 dni wcześniej: "Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak można od razu po urodzeniu dziecka, tylko pamiętajcie że musi być 14 dni kalendarzowych w jednym ciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czesto zastanawiam sie jak to bedzie po porodzie. Wiem, ze wszystko sie zmieni, ale mam nadzieje, ze na lepsze. Tez zakupilam smoczki avantu, tak na wszelki wypadek. Oczywiscie bylabym bardzo zadowolona, gdyby Maluszek nie chcial ich uzywac. Odnosnie prania. Nas tez jest dwoje a pralka ciagle w ruchu. Teraz dodatkowo piore rzeczy dla naszej kruszynki i to trwa, bo wszystko piore dwa razy. Zreszta zmywarka tez chodzi codziennie. Niesamowite, ale my tez mamy przemial i ubran i naczyn. Odnosnie wiekszych ubranek, ja juz mam troche, bo dostalam od bratowej, troszke kupilam juz wczesniej i o dziwo dostajemy czasem cos dla Maluszka, a ze ostatnio mieszkamy daleko od naszych znajomych wiec juz dostalismy "prezenciki" - ubranka dla Maluszka. Nie chce nic juz wiecej kupowac, bo nie wiem jak duzy bedzie i jak szybko bedze rosnac. Reszte zakupow bede robila w zaleznosci od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka1607
dzięki natel111 O to, że przegapie to się nie boje tylko chciałabym się jak najwczesniej zorientować że to właśnie te bo do szpitala ma dość daleko i jescze zanim mąż zdąży dojechać z pracy to troche może potrwać.koleżanka mi opowiadała ostatnio że jakaś kobitka urodziła pod kauflandem tak ją nagle wzięło ale naszczęście karetka zdążył dojechać i w karetce urodziła a nie na chodniku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Ja dziś od rana na nogach - byłam na badaniu krwi, pochodziłam sobie trochę po sklepach a teraz piekę tę szarlotkę i robię smalec:). Z tym smalcem to nie był chyba najlepszy pomysł bo strasznie mi to śmierdzi jak gotuję - aż mi się niedobrze robi. Co0 do pieluszek to ja też na początku będę używała pampersów - kupiłam jedne te zwykłe newborn a jedne białe - oczywiście na allegro, bo nie chciało mi się tego tachać a tak prosto do domku dostałam:) Ja kupiłam 3 smoczki z Canpolu, więcej na razie na pewno kupować nie będę. Ja także nie miałam jeszcze robionego KTG - ale to dopiero 36 tydzień, więc może dlatego. A o co chodzi z tym wymazem na paciorkowca? Kiedy się to robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, to twój pierwszy poród więc nie ma raczej strachu że będzie aż taki ekspresowy. Zazwyczaj objawy -skurcze pojawiają się na tyle wcześnie że spokojnie można zdążyć o ile się ich nie zignoruje. Generalnie mówią że jeśli są bóle i skurcze a po zastosowaniu leków rozkurczowych oraz wypoczynku plus ciepłego prysznicu nie przechodzą to można uznać że się zaczęlo. Nawet gdy odejdą wody nie ma się co spieszyć. O ile są normalne. Mnie odeszły ok 9 rano a urodziłam po oxy dopiero ok 2 w nocy. Więc spokojnie. W razie czego wezwiesz karetkę od tego są. :) Sparking ja miałam GBS pobierany w 33tc ale wiem ze dziewczyny miały robiony później. Na karcie rzeczy do szpitala mam wpis że trzeba wynik GBS wykonany po 35tc. Więc teraz powinnaś robić to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking, wymaz na paciorkowca teoretycznie powinno się między 35-28 tygodniem zrobić, żeby zobaczyć czy masz to świństwo. Dla mamy paciorkowiec nie jest groźny, ale dziecko może zarazić się podczas porodu, dlatego jeśli w wymazie stwierdzą obecność paciorkowca i mama i dziecko dostaje podczas porodu antybiotyk. Ja miałam wymaz robiony wczoraj, 39 tydzień i dlatego pytałam was jak długo czekałyście na wynik. Czytałam gdzieś, że można czekać do 10 dni nawet, ale pocieszyłyście mnie że u Was to było szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:) Widzę że w święta odpuściłyście sobie rodzenie:) hihi Ja mam jutro odbiór wyników na paciorkowca, a w piątek kolejna wizyta u gina- KTG, badanie ilości wód, USG i ściągnięcie pessara... aż się boję... no bo w sumie ściągnie mi krążek dzień przed sylwestrem... a jak zacznę rodzić jeszcze w tym roku? hmm lekarz śmiał się, że w razie porodu w sylwestra mam dzwonić po niego, bo po pijaku najlepiej się odbiera porody:P Taki żartowniś... Dziewczynki czytam , że Wam również puchną nogi- moje wyglądają jak baleronki...masakra nie mogę zmieścić w buty... pieluchy kupiłam "pampersy" 1 i 2 i pod choinką była paczka dla "bezimiennego maluszka" z 3, a do tego podusia - przytulanka kubuś puchatek i kocyk:) smoczki kupiłam lovi - chyba 0-3:) u nas wymagają w szpitalu... A i moja koleżanka urodziła 22.12 dziecko z wagą 4410 SN i ochronili jej krocze!!! ani nie pękła, ani jej nie ciachali:) MAm nadzieję, że u mnie też się postarają:) Sparking- ale zjadłabym pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem- mniam:) JA dziś zrobiłam sos pomidorowy (z pomidorów z puszki) i do tego ugotuję makaron i obiad-pycha:) Ja już chcę styczeń!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek, ja powtórkę na GBS po podleczeniu antybiotykami miałam pobieraną tydzień temu i dziś gin jeszcze nie miał wyniku ale z racji że laboratorium jest w szpitalu to nie panikuję bo w razie potrzeby sami sprawdzą co wyszło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka1607
:O 4410 i SN i to bez nacięcia rewelacyjni ci lekarze musieli tam być mojej kuzynce powiedzieli przed porodem że mała waży 3900 i muszą cesarke zrobić a okazało sie że ważyła 3500 i niepotrzebnie ją cieli matoły jakieś żeby tylko trafić na takich co naprawde sie znają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a gdzie robi się ten wymaz i jak to wygląda? U ginekologa, w laboratorium???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×