Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Witajcie Dziewczyny. Wczoraj zobaczyłam na teście dwie kreseczki :-) Strasznie sie cieszę. To moja druga ciąża. Kiedyś byłam tu na forum Lipcóweczką2006. Mam nadzieję że teraz topik Styczniówek będzie tetnił życiem. Według kalkulatora internetowego termin wychodzi mi na 12 styczeń. Już bym wszystkim chciała oznajmiać że jestem w ciąży ale muszę z tym poczekać aż do wizyty u gina. A może któraś z Was jest z okolic Bielska-Białej? Ja starania zaczęłąm dopiero miesiąc temu i od razu się udało!!! Bardzo chciałabym dziewczynkę a WY? Jeśli chodzi o objawy ciążowe to u mnie na razie brak. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję dodać do tabelki PłEć DZIECKA. Co Wy na to? NICK WIEK DATA PORODU MIASTO PŁEĆ spiderka____28______05.01_________Tarnów________? fillipinka____27______15.01 _________Białystok______? m0nik@_____28______12.01_________Bielsko-B_______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz bo coś nie wyszło :-) _NICK_____WIEK___DATA PORODU____MIASTO______PŁEĆ__ spiderka____28______05.01_________Tarnów________? fillipinka____27______15.01 _________Białystok______? m0nik@_____28______12.01_________Bielsko-B_______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam monik i gratuluję! Też bym chciała już wszystkim oznajmić, że jestem w ciąży ale czekam do wizyty u lekarza. Mam już dwuletniego synka więc teraz bardzo chciałabym mieć dziewczynkę. Sprawdzałam chiński kalendarz to z synkiem mi sie zgadza a teraz wychodzi córka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Filipnka. Ja mam 5-letnią Zuzię. Ale teraz też bym chciała dziewczynkę a ona siostrę :-). U mnie tez wg Chińskiego wychodzi dziewczynka, pierwsza ciąża sie sprawdziła, poza tym staraliśmy się przed owulacją to podobno na dziewczynkę :-) Ale jak będzie chłopczyk to też bedzie fajnie, byleby zdrowy i byleby ciąże dobrze przechodzić bo w pierwszej to mialam masakrę :-( Jeszcze nie mogę tak do końca uwierzyć że jest już we mnie mała fasolka...A do gina to nie wiem kiedy sie wybiorę, ale chcialabym jak najszybciej. A wy dziewczyny jesteście pracujące? Bo ja tak a w pierwszej ciąży to siedziałam w domu i teraz mam trochę obaw czy dam radę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja starałam się przed w trakcie i po owulacji więc u mnie są szanse 50 na 50. Monik przed owulacją to masz duże szanse :) Trochę się o tym naczytałam, mam w domku książkę "jak zaplanować płeć dziecka" Tylko sama się do tych metod wogóle nie stosowałam. Ja pracuje, z synkiem siedzi niania. W poprzedniej ciąży pracowałam do końca a teraz zamierzam wcześniej pójść na zwolnienie. Przed porodem chce jak najwięcej czasu poświęcać synkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinko ja również dużo naczytałam się o planowaniu płci...mój mąż nawet stwierdził że oszalałam na tym punkcie :-) no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. napewno z niecierpliwością będę czekać na wiadomość czy to on czy ona :-). U mnie na razie nikt nic nie wie tylko ja i mój mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) m0nik@ Gratulacje:) byłam wczoraj u gina, powiedział ze jestem w ciąży, macicy nie mam jeszcze bardzo powiekszonej, mam niestety grzybice i przepisał mi antybiotyk nystatyne Vp mam brać 7 dni i folik do 12 tyg, stwierdził ze jestem miedzy 5-6 tyg, termin porodu na 4 stycznia:) powiedział ze moje bóle są normalne a jak sa silne mam brać no-spe nawet do 4 tabl. na dobę, a na bóległowy można brać paracetamol;p i na 20 maja mam USG:) no i przepisał mi duzo badań z krwi, a ja ciągle się go wypytywałam czy to na pewno ciąża itd:P a on mi Pani nie wierzy?:P zobaczy pani na milion % po wyniki z Bety hcg w poniedziałek;D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotnie przedpołudnie :)) Ja obudziłam sie dopiero o 10.. zaczyna się spanie po 12 godzin ;) madzia_mi_to super wieści:)) ale nie miłaś robionego wczoraj usg, tak? monik@ ja jestem z Wrocławia. Co do ciąży to tylko mój szanowny małżonek wie.. na razie poczekam do wizyty u lekarza. I muszę się pilnować, bo wczoraj mało nie wygadałam teściowej, może się też coś domyśla bo wczoraj coś się dopytywała.. Być może dlatego po po świętach spędzonej u mojej mamy przybrało mi się 2,5 kg :D Mój mąż chciałby mieć synka, mamy 2 letnią córeczkę Maję, ale wiadomo, najważniejsze aby dziecko było zdrowe. Ja chcialabym drugą dziewczynkę. My staraliśmy się w dzień i po owulacji, więc zobaczymy, a po raz drugi udało nam się za pierwszym razem. Ja też pracuję i uczę się, Mają zajmuje się niania. W I ciąży byłam na L4 od 7 msc, teraz takich luksusów niestety nie będę mogła mieć. Pod koniec listopada mam b.ciężkie egzaminy. Więc najwcześniej w połowie grudnia pójdę na L4. Mam nadzieję że ciąża tak jak za I razem będzie przebiegała bezproblemowo. Zobaczymy jak będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a do tabelki wpiszę się po wizycie u lekarza, jak już mi potwierdzi. Bo mi też jakieś różne terminy wychodzą.. od 14.01. do 17.01..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja :P filipinka a Ty kiedy miałś ostatni termin @ ? i kiedy wybierasz się do lekarza potwierdzić, bo widzę że mamy podobne terminy narodzin ?? Ja już dzwoniłam do przychodni, mają mi sms podać datę wizyty dzisiaj albo w pon.. Gosiaczek 126, magiiie, hannam, niezapominajka 511, gozmulla co u Was? ryskowa - na dzisiaj masz termin @ .. mam nadzieję że oczywiście się nie pojawiła :)) jak beta? marsja - i co gin powiedział? edi new - jak się czujesz? dalej masz te bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta niestety nie robił mi usg widocznie za wczesnie i nie chciał żebym na darmo placiła wkońcu to 90 zl za samo usg, :) tez bym chciała dziewczynke, najśmieszniejsze jest to ze to byl pierwszy cykl '' starań'' i tylko dwa razy ze skończeniem we mnie, hehe ja to mam szczeście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziatek
hej tez jestem styczniówą 2012 algo gródniówką 2011.. w sumie to nie wiem bo u gin jeszcze nie byłam a z moich wyliczeń wychodzi 31.12 albo 1.01 niby nie wielka różnica ale to cały rok!!! hehe wolałabym jednak w grudniu to by między moimi skarbami było tylko 2 latka różnicy, mam dziewczynke z lipca 2009 :) ale pierwsze było prawie tydzień po terminie to teraz pewnie też będzie styczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziatek
madzia-mi my też staraliśmy się tylko jedną owulacje, tzn jak miałam @ ostatnią to nam coś strzeliło do głowy żeby mieć drugie bo poco czekać no i się tak udało od razu aż nie mogę uwierzyć do gina ide we wtorek, mdłości mam chyba sporo gorsze niż za pierwszym razem co drugi dzień mnie dopada nic jesć nie mogę zero słodyczy bo nie mogę na nie patrzeć jak tylko pomyślę to już czuję wszystko przy gardle do tego jeszcze mam taki katar że ledwo oddycham..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziatek
a co to jest to beta? badanie krwi? bo ja niby drugi raz w ciąży ale nie wiem :( bo nie robiłam nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziatek
a o ciąży też jeszcze nic nikomu nie mówiłam bo nie chcę zapeszać, wiecie jak jest, niech się dzidzius tam na dobre usadowi to jeszcze bedzie czas się chwalić narazie się trochę boję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta ja ostatnią miesiączkę miałam 08.04 i tez mi róznie wychodzi z kalkulatorów. Na wizytę wybieram się 12 maja, ale pewnie mi jeszcze usg nie zrobi, w krety wracam 18 więc pewnie jeszcze drugi raz pójdę. Ja na szczęście mam opiekę medyczną w medicover finansowaną przez firmę i mam lekarza, usg i całą resztę gratis. U mnie z planowaniem to bylo tak: w zeszłym roku jesienią zaczęłam wyliczć kiedy owulacja i przez 2 miesiące staraliśmy się z mężem parę dni przed owulacją. Plemniczki niestety nie przetrwały. Potem zrobiłam sobie przerwę, żeby nie rodzić, październik, listopad, grudzień (nigdy nie chciałam rodzić na koniec roku) i teraz powróciliśmy do starań jak termin porodu przypada na styczeń i już bez żadnych wyliczeń. Moj mąż też wtedy krzyczał że oszalałam. Bardzo jestem ciekawa co tam rośnie w moim brzuszku. Ja już nawet mam imiona wybrane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek mnie też męczy katar :/ i lekkie przeziębienie. Mam nadzieję że to nie zaszkodzi fasolce. I jeszcze ta wredna opryszczka... Pocieszam się że w poprzedniej ciąży też ją miałam w 5 tyg. i Majka zdrowa. A beta hcg to taki test ciążowy z krwi. Podobno jest wiarygodniejszy, kosztuje od 18-30 zl. Ja jej nie robiłam, bo testy ciążowe są pozytywne. A przy II ciąży to podobno przy częściej się rodzi przed terminem lub w samym terminie, a rzadko się przenosi ciążę.. Więc może uda Ci się pod goniec grudnia :)) Ja córkę mam z marca 2009r. :)) filipinka, ja miałam @ 10.04 więc będziemy miały podobny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta ja synka mam z 8 marca 2009 :) teraz też podobnie będziemy rodziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem jak będę się czuła bo to jest moja pierwsza ciąża ale chciałabym pracować tak długo jak tylko się da bo nie lubię siedzieć sama w domu. Też jestem przeziębiona i już drugi tydzień mnie tak trzyma. O ciąży narazie wie mój mąż, mama no i Wy! Ja bardzo chciałabym mieć chłopczyka a mąż dziewczynkę więc tylko zostało czekac. A tak wogóle to o co chodzi z tym chińskim horoskopem??? A teraz pytanko do doświadczonych mamusiów! W którym tygodniu można poznać już płeć dzieciątka????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipinka--> hehe tez mam już wybrane imionka:) ale na razie to tylko spekulacje bo nie wiem czy chłopczyk czy dziewczynka:) ja na razie nie mam żadnych mdłości na szczęście, w ogule jestem troszke nie zadowolona bo zmieniłam prace i jestem na umowie zleceniu wiec mnie pewnie wyrzucą i po ciazy nie bede miala dokąd wracać. dziewczynki powiedzcie mi jak to jest z becikowym? gdzie trzeba sie po nie rejestrować? i do którego tygodnia ciąży jest czas? bo ostatnio slyszalam ze tylko do 6? to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPIDERKA 110 to jest link do chńskiej tabeli płci, mnie w pierwszej ciąży sią sprawdziło, zerknij http://jolmys.webpark.pl/ W pierwszej ciąży już w 13/14 tyg lekarz powiedział mi że dziewczynka ale róznie to bywa, czasem do końca nie wiadomo MADZIA_MI Nie wiem jak to jest z tym becikowym, słyszałam tylko że jak najwczesniej trzeba iść do ginekologa i on daje jakieś zaświadczenie ale nie wiem co dalej i czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia gdzie moge sobie zrobic taki suwaczek z ciąża jak ty masz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie co z tym becikowym? mOnik@ dzięki za podpowiedz. Z horoskopu wymika że synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś znalazłam: Od 1 stycznia 2012 r. becikowe będzie przyznawane pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia, że kobieta w czasie trwania ciąży przebywała pod opieką lekarza, w tym pierwsze badanie lekarskie miała przeprowadzone przed 10 tygodniem ciąży, a kolejne badania były zrobione w każdym z kolejnych trymestrów. W prawdzie zmiany wchodzą 1 stycznia 2012 roku, ale obejmą te kobiety, które zajdą w ciąży w kwietniu tego roku i później. Takie przepisy przyznawania becikowego były ustalone już wcześniej i obowiązywały od 1 listopada 2009 r. do 31 marca 2010 r. Jednak były problemy z uzyskaniem zaświadczeń od lekarzy i rząd zdecydował się na złagodzeni przepisów. http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110423/REGION/586135297

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spiderka ja płeć w pierwszej ciąży poznałam w 18tyg, wtedy już mi lekarz na 100% potwierdzil ze chlopiec. Teraz jak w 13tyg na prenatalnym usg nic nie powie to pójde 15-16 tydzień. Pierwsze dziecko to dla mnie było obojętne czy chłopczyk czy dziewczynka, ale teraz jak mam synka to wiadomo że przydalaby się córcia :) Becikowe dostaje sie po pordzie, a niżej wklejam wam kawałek artykułu na temat zaświadczeń lekarskich: "Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia postanowiły zmienić przepisy dotyczące wypłacania tzw. becikowego: kobiety które po 1 listopada 2009 roku wystąpiły lub wystąpią o wypłatę becikowego nie będą musiały udowadniać, że najpóźniej od 10 tygodnia ciąży były pod opieką lekarza ginekologa lub położnej. Jedynym warunkiem otrzymania pieniędzy będzie okazanie przez rodzica zaświadczenia lekarskiego, które potwierdzi co najmniej jedną wizytę ciężarnej u lekarza ginekologa lub położnej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×