Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość tojah
ojej,ale literówki. Sos jest ciężki,a nie ciężko...ale dacie radę zrozumieć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
i dziś skończyłam 14 tydzień. Moim zdaniem bardzo szybko to leci. :-) Nawet z tej okazji się zmierzyłam z pasie (znaczy w najgrubszym miejscu, bo talii jako takiej już nie mam) - 88cm. I nie dziwota,ze żadne spodnie już nie wchodzą. I cudem odnazlałam reklamówkę z ciuchami ciążowymi. Ależ się ucieszyłam - takie fajne spódniczki sobie wtedy kupiłam. i teraz jak znalazł bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
i dziś skończyłam 14 tydzień. Moim zdaniem bardzo szybko to leci. :-) Nawet z tej okazji się zmierzyłam z pasie (znaczy w najgrubszym miejscu, bo talii jako takiej już nie mam) - 88cm. I nie dziwota,ze żadne spodnie już nie wchodzą. I cudem odnalazłam reklamówkę z ciuchami ciążowymi. Ależ się ucieszyłam - takie fajne spódniczki sobie wtedy kupiłam. i teraz jak znalazł bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
i dziś skończyłam 14 tydzień. Moim zdaniem bardzo szybko to leci. :-) Nawet z tej okazji się zmierzyłam z pasie (znaczy w najgrubszym miejscu, bo talii jako takiej już nie mam) - 88cm. I nie dziwota,ze żadne spodnie już nie wchodzą. I cudem odnalazłam reklamówkę z ciuchami ciążowymi. Ależ się ucieszyłam - takie fajne spódniczki sobie wtedy kupiłam. i teraz jak znalazł bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
to ja się tak dodawałam,bo mi kafe siadło i nie wiedziałam czy poszło czy nie. Przepraszam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dalej mnie głowa boli. Dzwoniłam do mamy, sprawdziła w mądrej książce lekarskiej - można wziąć apap. Poszliśmy do apteki a Pan aptekarz zrobił taką minę i powiedział że on na moim miejscu by nie brał. Kupiłam paracetamol ale chyba nie wezmę. Będę się martwiła jutro jak znów obudzę się z bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Hej wszystkim, Trochę mnie nie było właśnie skończyłam czytać zaległości. Wróciłam z weekendu w Polsce ale trafiłam na deszcz :-( A z powrotem jak nigdy w tym kraju cieplutko. No i w tym całym czasie nie wiem czy to dziwne , czy ja mam jakieś schizo jak bym zaczeła czuć tyćkie ruchy jakby się delikatnie przesuwało albo pukało czy łaskotało, ale to czasami bardzo delikatnie czy to normalne jak to dopiero 15 tc ?? Wy też tak macie ?? Ja już jedno urodziłam ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć w jakim czasie coś poczułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mufi Zrób sobie może przynajmniej jakieś okłady na czoło zawsze to trochę ulgi a trochę ściągnie chociażby ścierka chłodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi nie męcz się tylko zażyj paracetamol czy apap to jest to samo tylko się różni nazwą handlową, wiem co mówię bo moja mama jest farmaceutką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam mam pytanko do was do lekarza się juz nie dostane teraz a mam 38 stopni gorączki wiecie jak ja zbić? juz brałam kapiel chłodna ale nic proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufi paracetamol-apap-panadol to ten sam lek, mozesz śmiało wziąć 2 tabletki na raz. mi lekarz pozwolił. cama możesz również wziąć paracetamol, bo to też na gorączkę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama codipar to to samo. Sam paracetamol. Jak gorączka się już utrzymuje dłuższy czas to zażyj. Ja też biorę tabletkę bo już nie daję rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie się wstrzymam ale mąż kupił codipar w razie co tylko to mieli na stacji temperatura już powoli schodzi już mam 37,7 Mufi a ty tez masz gorączkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama specjalnie dla ciebie zadzwoniłam do szwaierki (jest dr farmacji) i spokojnie codipar w ciąży możesz wziąć. zaznaczyła, ze gorączkę tylko paracetamolem można zbijać w ciąży + chłodna kąpiel, okłady. daj znać jutro czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka jesteś kochana to w razie wzrostu wezmę Codipar dziękuje Bardzo dopiero w poniedziałek jest przychodnia czynna . A jestem w końcówce 12 tygodnia już(licząc od miesiączki pierwszego dnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama no problem ;) ja również jestem na końcówce 12tc. gorączka jest gorsza dla dziecka niż zażycie leku. ale skoro ci spada, to się jeszcze wstrzymaj. może te okłądy zrób, tylko na karku i w pachwinach się chłódź, a nie tylko na czole. będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przy dolegliwościach lub wątpliwościach zawsze mozesz w weekendy i w porze nocnej zadzwonić lub pojechać albo do przychodni, która ma dyzur nocny, albo na stację pogotowia (u nas nie ma szpitala, a jest podstacja pogotowia), albo do szpitala. udzielą ci porady a ty będziesz spokojna i nie musisz czekać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę czyli w tym samym tygodniu jesteśmy jak fajnie więc w razie co możemy się dzielić doradzać itp tak ??w pachwinach tez okłady się robi ??No mieszkam na wsi i najblizej do szpitala mam 20km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajek20
Gratuluje wszystkim dwoch kreseczek.:) Ja mam termin na 8 stycznia.Jestem bardzo szczesliwa,juz niepotrafie doczekac sie maluszka.Bardzo chcielismy miec dziecko,jak na tescie zobaczylam dwie kreseczki to pomyslalam ze to jakies pierwsze dwa tygodnie.U lekarza okazało sie,ze to juz 8 tydz.,i ze w ciaze zaszlam nie wtedy kiedy sie o nia staralismy :P...Obecnie jestem w 13 juz prawie 14 tyg.:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to ja dziś pierwsza ???? Jeszcze śpicie ???? Ja się objadłam kanapkami aż mi wszystko stoi w gardle :P Uwielbiam soboty bo w ten dzień zaczynam nowy tydzień mojej ciąży , dziś 16 :)))))) Pogodę wreszcie mamy piękną , choć wczoraj była niezła burza . Tak się rozpisałyście że już nie pamiętam kto o czym , mdłości chyba Wam przechodzą bo szalejecie z przepisami :) Czy jestem w ciąży czy nie to straszna ze mnie ogórczanka , tzn uwielbiam i korniszony i kiszone ale od małosolnych też mnie coś odrzuca , zrobiłam juz drugi raz swojemu M i nawet jednego nie spróbowałam . Akinom , kochana - myśl pozytywnie , musi byc dobrze i tyle :) już wystarczy Ci tych stresów , zostaw sobie jeszcze trochę na "Po porodzie" , jak się będziesz martwić kupkami, ząbkami , katarkami itd :) Noooo :)))))))))) Nie odniosę się już do Waszych postów bo za dużo tego , dorzucę tylko swoje trzy grosze co do tych leków. Mufi - witaj w klubie , mie tak głowa potrafi boleć po kilka dni, zwłaszcza gdy jest kiepska pogoda , więc ostatnio trochę wycierpiałam . Najpierw próbowałam po prostu przeczekać , przespać się ale wtedy było jeszcze gorzej, strasznie się bałam tabletek ale jak nie byłam już w stanie funkcjonować to brałam coś z Paracetamolem ale na mnie on słabo działa , zawsze tak miałam , ostatnim razem juz nie dałam rady i zażyłam Ibuprom, sumienie mnie gryzło mimo że na ulotce jest napisane że nie wolno go brać w 3 trymestrze. Na ostatniej wizycie spytałam lekarza co z tą głową robić , ciśnienie mam dobre więc to jakieś bóle migrenowe , ku mojemu zaskoczeniu powiedział że teraz mogę spokojnie brać praktycznie wszystkie leki przeciwbólowe, typu Ibuprom, Pyralgina, że gorszy dla dziecka ten ból niż taka tabletka. Jesli gorączka jest powyżej 38 stopni to koniecznie trzeba zbijać . A leki typu Polopiryna, Aspiryna nie są wskazane , wręcz zabronione w ciąży , ponieważ m.innymi rozrzedzają krew co może powodować krwawienia , plamienia , to tyle moich mądrości . Miłego dnia Wam życzę :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kika, ja już od rana sprzątam bo rodzice mają przyjechać, a tu po prostu wszystko się w domu klei oprócz łazienki o którą dba mąż. W końcu nie wzięłam tabletki bo zasnęłam, zresztą na mnie też tylko ibuprofen działa. Dziś obudziłam się z lekkim bólem, i czułam ze całą noc mnie głowa bolała bo czułam się taka zmęczona i brzuch mnie ciągnął więc dzidziuś tez pewnie szalał. Ale piję właśnie kawkę i czuję że robi mi się błogo. Kika zapowiada nam się słoneczny weekend na podkarpaciu. Cama_85 napisz jak się dziś czujesz. Mnie kochane tak rozciąga w pasie od 3 dni że mąż wczoraj pstrykał mi zdjęcia i rodzince wysyłał mms jaka ja już duża jestem. Siostra męża tak się rozczuliła że chyba zaczną starania o drugie :-) Nie wiem czy to to ale wczoraj poczułam takie inne bulgotanie w brzuszku aż się rozpłakałam ze wzruszenia, a mąż wkurzony że on poczuje dopiero w październiku najwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika ja jestem w szoku, mój gin stanowczo zabronił ibuprofenu, szwagierka też. ja dawniej podczas bólu @ brałam po 2 tabl 2x dziennie, bo nic na mnie nie działało. potem przed staraniami przestałam "przemęczałam" sie dosłownie, potem była ciąża i tak się organizm wyjałowił, że pomagał paracetamol i teraz tylko tym się leczę. od 4 lat nie brałam też żadnego antybiotyku! a dawniej potrafiłam w ciagu roku brać 4 razy! i ciągle miałam nawroty anginy, grypy... a teraz od 4 lat jestem"czysta', 2 razy w ciagu tych lat przeszłam cięższe przeziębienie. więc organizm chyba się w końcu sam zaczął bronić. jak tylko widzę "gorsze samopoczucie" od razu włączam domowe sposoby i to naprawdę działa. mufi u nas też sprzątańsko na całego :) tyle, że mąż wiecej robi :P ja zmyłam kuchnię, czekam teraz aż m odkurzy podłogi to wezmę sie za kurze, których nie ścierałam od miesiecy :D tzn mąż ścierał, więc kto wie co na szafach zastanę :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczynki dziś już lepiej mierzyłam temperature i ledwo doszła do 36,4 stopni ogólnie lepiej się czuje ,ale słabo jeszcze ... idę zaraz płukankę gardełka zrobie z soli i wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ja tak tylko na szybkiego -po wizycie ok. Z maluszkiem wszystko dobrze rośnie jak na drożdżach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Hej dziewczyny, postanowiłam być silna i się nie poddawać....a teraz czas na zakupy nowych staników bo w moje mi się cycki nie mieszczą..pa pa po zakupach napiszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.dziewczyny mam do was pytanie....... tak jak wy mam termin na styczeń a dokładnie na 27.01.2012,mam mały problem bo od wczoraj zaplątuje mi myśli:(opiszę tak w skrócie: w styczniu tego roku poroniłam ciąże w 6tyg,przyczyna nie znana podejrzewam opryszczkę na ustach która się pojawiła 3 dni przed zanim to się stało.3mc po, zaszłam w ciąże obecnie jestem w 11tyd.3dni:) biorę luteine 2x2.dwa razy już spanikowałam i pojechałam na pogotowie,z powodu bólu brzucha...ostatnio 3 dni temu. pani doktor która mnie badała powiedziała że z dzieckiem wszystko oki,serduszko biło super,wiek ciąży usg pasuje do ostaniej@. ale wczoraj patrzę na wydruk usg,i miałam robiony pomiar crl i nt. crl 40.05cm nt 1.55mm i,gdzieś na necie znalazłam kalkulator crl i nt. i dla mojego crl norma była 1.20mm i tym się załamałam:( dopiero w czwartek mam badania usg genetyczne.wiem że te nt rośnie razem z dzieckiem.proszę was o zdanie na ten temat,jakie wasze pomiary były i są..... też gdzieś doczytałam że nt mierzone powino byc dopiero przy crl 45cm. jestem tym załamana....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika chyba 40.05mm. To jest długosc plodu od glówki do pupy jak na 12tc to jest naprawde w pozadku ja to miałam w 13tc i było 50.5mm tak wiec jak widzisz wszystko jest ok. a NT to przeziernosc karkowa 1.5mm to super wynik nawet gdyby było 2mm tez by bylo ok. U mnie było 1.4mm:) Nie martw sie:) wszystko jest w jak najlepszym porzadku:) Pozdrawiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×