Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

A ja, jeśli chodzi o tycie i chudnięcie, to w pierwszej ciąży przez pierwszy trymestr przez wymioty i brak apetytu schudłam 5 kg, w drugiej ciąży ten sam czas, ten sam powód schudłam 2 kg. W tej ciąży zaczynając 4 miesiąc na wadze miałam tylko kiogram mniej. W obydwu ciążach ogólnie przytyłam po 13 kilogramów. A teraz zobaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
He he jak zwykle, ja dopiero wstaję a wy tu już ploteczki na całego... to i ja napiszę, ja w pierwszej ciąży startowałam od 47kg wz.168 i uwaga na plusie 30kg..w drugiej identycznie, a w trzeciej startuję od 50...ale ile na plusie to na razie tajemnica-waga mi się popsuła... No u mnie wielkie odliczanie do pierwszej wizyty, jeszcze dwa dni...ale dowiedziałam się że na pierwszej wizycie zrobi mi tylko wywiad i założy karte.... nawet tego moczu i krwi nie zbada, ech...zobaczymy jak bedzię w praktce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Dziewczyny, które czekają na badania: rozumiem Wasz strach, ale wszystko będzie dobrze! Koniecznie napiszcie, jak wrócicie! U mnie z wagą dziwnie.Chuda nigdy nie byłam, przed ciążą 66 kg przy 174 cm . Po pirwszym trymestrze o dziwo kilogram schudłam mimo braku mdłości, wielkiego apetytu i leżenia miesiąc na zwolnieniu. Teraz zaczęłam 15 tydzień i znowu na wadze 66 kg, więc chyba już pójdzie do przodu... A mój brzuch na razie wygląda jak po obfitym obiedzie, no i tej linii nadal ani śladu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iti Ty to jesteś dopiero chudzina. Ja waże 49 ale ja mam 152 wzrostu. Nigdy przez to krwi nie mogłam oddać. W zasadzie trzymam wagę, może z 1 kg przytyłam. Mąż pilnuje mnie ze słodyczami, chociaż mnie odrzuciło trochę od nich, co dla mnie czekolada musiała byc codziennie. Marzę żeby nie przekroczyć 60 kg, może się uda ale na pewno nie za wszelką cenę. Liczę na fitness i basen, ale czekam do wizyty czy lekarz się zgodzi. ira1 na laktację bardzo dobry jest kompot z jabłek. To mnie bardzo cieszy bo ja lubię, ale w zimie to będzie mało wartościowy niestety. Mój mąż już się uczy jak gotować :-). Ja mam jakoś schize z karmieniem, bo bardzo tego pragnę i ciągle coś mi się ubzdura że nie będę mieć pokarmu, od początku ciąży ta myśl mnie przeraża. Wczoraj mąż wrócił z tego biegania (oczywiście dziś zakwasy) i pyta się czy będę jeszcze na niego krzyczała, a ja na to że nie wiem i musi zrozumieć że hormony mi wariują. A on się tak ucieszył że to powiedziałam. Bo bał sie że między nami coś nie tak się dzieje. Agniesiulka my naszemu chrześniakowi chcemy kupić na 2 urodziny taką pufę do siedzenia z kulkami styropianowymi w środku, jak będziesz chciała to wieczorem prześlę Ci linka do strony producenta. Super sprawa, mój straszy chrześniak taki miał od 1 roku, a teraz kończy 5 lat i dostał nowy XXl :d i razem z siostrą na nim siedzi i ogląda bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Stycznióweczki, Wcześniej się nie wpisywałam, bo ciąża była zagrożona, ciągle było niepewnie i niebezpiecznie, teraz jestem w 13 tygodniu i dopiero zaczynam się uspokajać. Właściwie już nie dopuszczam myśli, że może być coś nie tak :) Termin mam na 22 stycznia 2012. Robiłyście już badania na przezierność karkową? Ja idę jutro... Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie panna iti idzie dziś alka28 jutro,a ja pojutrze,boże aż mnie w żołądku kręci na samą myśl:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxx
Alka28 ja mam termin na 21 stycznia ;) Jestem już po badaniach genetycznych. Byłam dokładnie tydzień temu we wtorek. USG wyszło podobno ksiązkowo czekamy jeszcze na badania krwi. Ja też tu tylko obserwuję bo pomimo tego, że moja ciąża nie jest jak do tej pory zagrożona ciagle nie moge w nią uwierzyć i bardzo się boję, że coś będzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, to i ja się dopisuję :) NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ Gosiaczek 126__26______31.12_____Raszyn_________? czarna1992____19______01.01_____ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? kika79________ 31_____ 02.01_____ Rzeszów________? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa_______? spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______? Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? kizia__mizia___ 25_____ 10.01_____ Wrocław_______ ? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____ Oświęcim_______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________ ? Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____17.01______ Wrocław_______ ? -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? zoooja________ 23_____21.01______ Podkarpacie____ ? agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Socjofobiqe____18_____22.01_______Mława (Maz.)___?? Agusssia2008___21_____23.01_______Wielkopolskie___? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy _________? monia_aa______ 23_____26.01_______wlkp __________? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_? edkar2________32_______?_________ Kraków________? Natalucha_____ 22_____ 28.01_______trójmiasto _____? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? Alka28_________28_____22.01_______Warszawa_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexxx, gratulacje :) Ja też liczę na dobry wynik, nie może być inaczej, u żadnej z nas :) Ale stresik jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxx
Dziękuję i wzajemnie. Ja badanie robiłam w Szczecinie. Było bardzo dokładne. USG robiono przez powłoki brzuszne. Trwało ok 15 minut. Byliśmy razem z mężem wrażenia niesamowite. Maluszek obmierzony z każdej strony. Chociaz z naszym był kłopot bo wiercił się niesamowicie i pani dktor miała problem ;) Napewno wszystko będzie dobrze. Top normalne, że się boimy. Ja gdybym mogła codziennie byłbym u lekarza żeby sparwdzac czy bije serduszko. A tu jeszcze tyyyyle czasu. Chyba sie wykończę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ja takie dokładne badania miałam na ostatniej wizycie. doktor sprawdzał wszystko wzdłuż i wszerz. Tatusiek się naoglądał przy tej okazji dzieciątka na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxx
do ja tez mam termin - ale czy to były badania na przezierność karkową wraz z pobraniem krwi tzw. badania prenatarne nieinwazyjne czy poprostu usg u lekarza prowadzącego ciażę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fantastyczne przeżycia, mój mąż oczywiście chce iść ze mną :P. Jedyne, co mnie martwi, to wartość CRL. To już 13 tydzień a maleństwo ma tylko 5 cm... USG miałam robione często, ze względu na problemy i wzrost był cały czas równo rozłożony w czasie, zdaniem lekarza prawdiłowy. Jednak jak przeglądam książki, gazetki i internet, w tym czasie dzieciątka mają już 7-8 cm!! A moje taka drobinka... Zobaczymy jutro, ostatnie USG miałam tydzień temu (11tydz5dzień), CRL wynosiło jedynie 4,3 cm. Wasze maleństwa są dużo większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
przezierność miałam mierzoną już na poprzedniej wizycie. choć teraz i to tak przy okazji gin pomierzył. Krwi na badania nie miałam pobieranej. To było tylko superdokładne badanie usg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
nie wiem jakie dokładnie było CRL -jakoś mi tego lekarz nie wpisał w kartę. Mierzył inne parametry i wychodziły zgodnie z wiekiem ciąży. Nawet w ferworze pomiarów zmierzył stópkę śmiejąc się że będzie wiadomo jakie buty kupować. :P Na wcześniejszym usg w 12tc maluszek miał ok 5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxx
Mój maluszek tydzień temu we wtorek miał 4,78 czyli tak naprawde nie wiele więcej. Pani doktor nie uznała, że coś jest nie tak. Ja wczoraj wyszłam z założenia, ze przestaję czytać wszelkie wskazania, normy i informacje o wadach bo to mnie strasznie niezdrowo nakręca. To są tylko jakieś ramy i każda ciąża rozwija się inaczej. Wczoraj weszłam na forum dziewczyn, które poroniły i nie spałam pół nocy. Normalnie złapałam wczoraj taka schzę, że co 10 minut biegałam sprawdzac do toalety czy wszystko ok. Nie martw się będzie dobrze. najgorszy czas mamy teoretycznie za sobą ;) i tego nalezy się trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Najważniejsze jest żeby dziecko rozwijało się stosownie do swojego wieku a nie zgodnie z opisami z netu. Każde dziecko ma swoje tempo wzrostu i jesli lekarz nie mówi że coś jest nie tak to nie ma co panikować. Jedne dzieci są większe inne mniejsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słusznie, Alexxx, nie ma co się nakręcać, najważniejsze to pozytywne myślenie :) Może doszło do późnego zapłodnienia i stąd niewielki wzrost w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ Gosiaczek 126__26______31.12_____Raszyn_________? czarna1992____19______01.01_____ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? kika79________ 31_____ 02.01_____ Rzeszów________? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa_______? inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______? Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? kizia__mizia___ 25_____ 10.01_____ Wrocław_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____ Oświęcim_______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________ ? Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____17.01______ Wrocław_______ ? -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? zoooja________ 23_____21.01______ Podkarpacie____ ? agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Socjofobiqe____18_____22.01_______Mława (Maz.)___?? Agusssia2008___21_____23.01_______Wielkopolskie___? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy _________? monia_aa______ 23_____26.01_______wlkp __________? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_? edkar2________32_______?_________ Kraków________? Natalucha_____ 22_____ 28.01_______trójmiasto _____? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? Alka28_________28_____22.01_______Warszawa_____? :)ja tylko zmieniam datę gin powiedział że będziemy się trzymać 4.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxx
No więc właśnie. Podstawa to myśleć pozytywnie. Wogóle człowiek jest takim dziwnym stworzeniem, że mając takie narzędzie jak internet nie klika w fajne rzeczy tylko odrazu podświadomie wyłapuje hasła: patologia, poronienie, wada itp. Naprawde obiecałam sobie, że z tym kończę bo jak się okazało jestem mistrzynia pisania czarnych scenariuszy ;) Dodam, że z natury panikara nie jestm i wczesniej tak nie było ale jeśli chodzi o to maleństwo to poprostu wariacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
w ogóle na czas ciąży to niektóre strony w necie powinny byc odgórnie zablokowane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxxx
hehe dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) odnośnie tego wzrostu to chyba moje maleństwo zadomowiło się później niż wychodzi z ostatniej miesiączki bo ostatnio jak byłam na badaniu maleństwo miało tylko(!!) 3 cm, a pęcherzyk 4,5cm..:( Lekarz stwierdził, że z usg termin wychodzi na początek lutego ale niech już zostanie na styczeń - skwitował... I kazał przyjść z wynikami w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Dziewczyny to co napisze pewnie będzie mocno skrytykowane...ale już chyba zaczynam rozumieć Szweckie podejście do ciąży. Statystycznie patrząc na naszą tabelkę i ilość kobiet które poroniły do 3 miesiąca jest naprawdę niewielka....ponad połowa ciąż kończy się właśnie samoistnym poronieniem do 3 miesiąca....dlatego w Szwecji czekają z wszystkim do końca pierwszego trymestru, współczuję dziewczynom które poroniły, ale moim zdaniem lepiej poronić we wczesnej ciąży, niż w późnych miesiącach lub urodzić genetycznie z wadami dzieciątko...które nie ma szans...taka prawda. Więc nie zadręczajcie się na zapas?? a ni wam to nie służy ani maleństwu!!! poza tym większość z nas jest już za momentem krytycznym końca pierwszego trymestru, a więc jak do tej pory nie było żadnych wad na USG to już ich nie będzie, teraz dzieciątka rosną w siłę i rozmiary...a i poronienie spada praktycznie do minimum... a więc nie panikujcie, bo wam tu zaczne tabelki ze statystykami wklejać...lepiej wykorzystajcie ten czas na oczekiwanie beybika na słodkich przyjemnościach-bez wyrzutów sumienia że to ma mnóstwo kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Rany...no chwile sie człowiek zajmie czymś innym i już ma tyle zaległości. :) Co do wagi to ja chyba jestem rekordzistką - startowałam z wagą 46 kg. Całe :) Więc z utęsknieniem czekam na przekroczenie wymarzomej 50! :) Teraz jest ok 48,3kg. A ogórki... tak kika - to była wymówka ale skończyło się tym ze hurtownia jak się okazuję jest już nieczynna (zlikwidowana) a ja zamiast kupic max. 10 kg ogórówto kupiłam 15 bo facet miał po tyle pakowane i dał dobra canę... tak więc dzis ogórkowe szaleństwo u mnie... Jedna porcja już się"robi".następna czeka na więcej siły :) a poki co błogir lenistwo i nadrabianie zaległości z forum :) ja teżmam termin - proszę się natychmiast do tabelki wpisać :) jak to takpozbawiasz nas swojego wpisu .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje na czas ciąży strony co nie które powinny byc blokowane.... ja w równym 11tyg miałam crl 4.03cm więc było oki.ale te nt-1.55 mnie pokusiło i zaczełam szperac w necie i wydaje mi się do tej pory że dużo jak na tak mała kruszynkę. a wiem że pomiar jest dokonywany dopiero jak dzidzia ma 4.5cm i dlatego tak się stresuje tymi czwartkowymi badaniami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
jeszcze jedna ważna sprawa. Pisałam wcześniej ze strasznie często latam do wc. Czasem co 5 minut nawet. Zauważyłam teraz że zawsze jak leże to muszę czesciej wstawac i chodzic do łązienki a jak chodze czy nawet siedze to nie. Więc chyba podczas leżenia dzidziuś coś uciska bardziej... No to takie tam refleksje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeźwiący głos rozsan - głos zdrowego rozsądku :) Tak, tego się trzymajmy :) Koniec nakręcania się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za podpowiedzi, moja córcia jak z nia do sklepu wchodzę to chce wszystko ale za sekunde odkłada bierze kolejną rzecz za chwile kolejną i tak po dłuższej chwili jak potrzyma w ręku to do kasy nic już nie chce. duże rzeczy u nas wogóle nie wchodzą w grę bo my w troje zajmujemu pokój 10m2 więc raczej juz nie ma miejca na podłodze ale jakiaś gra (nieskąplikowana) albo puzle to jest niezły pomysł. mała ma takie drewniane misie którym sie zmienia ubrania i mają różne buźki do układania i codziennie się nimi bawi po 3 razy. normalnie ta zabawka kosztowała około 20 zł a jest taka fajna że szok, jest 4 misie: buzia ręce i nogi oddzielnie się układa i wszystkiego po 6 rodzai, naprawde polecam dla dzieci w każdym wieku (jak to kupiłam to najpierw 2godziny bawiły się tym dzieci 5, 7 i 9 lat) we troje naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×