Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Hejka :) Ja również włączam grzejniki na noc. Miłego dnia Duszki spadam do pralki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) na pytanie już właściwie odpowiedziałyście, więc chyba nie muszę nic dopowiadać :) A u nas kolejny ładny dzień się zapowiada :) jeśli Mąż wróci w miarę wcześnie to czeka mnie mycie okien... Życzę wszystkim tak pogodnego nieba jak u nas (choć za oknem temp bliska zeru), miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) u nas też pogoda piekna, słoneczko swieci od samego rana... co do ogrzewania na noc...no cóż pomarańczowe mieszkaja w blokach, a w blokach kiedy uruchamiają grzejniki ? właśnie na noc :) my cały dzień mamy uchylone wszystkie okna, bo pieknie i ciepło, ale wieczorem palimy w piecu i włanczamy grzejniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat palenia chyba na dobre zakończony. A co dzisiaj na obiadki macie? U nas tradycyjnie. Dorsz smażony, ziemniaki i surówka z kapusty kiszonej. Teraz, w okresie częstych przeziębień, powinno się dużo takich surówek jadać. Z marchewką, cebulą, czosnkiem, oliwką i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, bal to zbyt duże słowo :) ale orkiestra będzie i nie wiem jak się ubrać, mąż mówi, że normalnie, bo tak każdy przychodzi, ale jak jednak żony sie wyłamią i przyjdą jak na wesele?! mam nadzieję, że nie. założę spodnie, ładna bluzeczkę i szpilki :) nawet makijaż zrobię, a co? :) co do obiadu, to ja nic nie robie, zostały mi łazanki z wczorajszego obiadu, więc wystarczy :) co do cebuli i czosnku, my jemu te przysmaki do kanapek, na sniadanie i kolację :) na sniadanie cebulka do kanapek, na kolację czosnek, nie codziennie, ale często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annorl masz dobry pomysł! Spodnie, ładna bluzka i szpile. Elegancko, a nie jak na wesele. A co do antyprzeziębieniowego jedzenia, to właśnie kapusta kiszona ze wspomnianymi dodatkami jest wspaniałą sprawą. Takie surówki zalecał słynny ojciec Klimuszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, ja czekam teraz aż moja pierwsza w życiu kapustka się ukisi :) oby wyszła, ale wszystko na to wskazuje :p dlatego nie chcę teraz kupować bo zaraz będę miała swoja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann - taki bezpieczny zestaw - powinno być dobrze :) ewentualnie jakaś skromna sukieneczka, tzw. mała czarna myślę, że też byłaby odpowiednia :) Kropelko - ja do surówki z kiszonej kapusty dodaję jeszcze jabłuszko :) i odrobineczkę cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramuś, mała czarna odpada, poza tym nie mam sukienek w tym kolorze, wszystkie są krzykliwe, seledynowa, łososiowa, pomarańczowa fioletowa, ale takiego stonowanego to nie mam nic :) nawet do slubu miałam krzykliwą :D co do surówek, to do kiszonej też daję cebulę, czosnek, jabłko, marchewkę i olej, obowiązkowo z pestek dyni, jest przepyszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to idź w spodniach - przynajmniej będziesz się czuła swobodnie :) Kropelko pytasz o obiad... No właśnie nie wiem czy coś robić czy nie :( Na pewno będzie spaghetti, ale to jak Mąż wróci, czyli ok. 14-15. Tak myślę co by tu wcześniej dać Maluchom do jedzenia, ale może jakąś jajecznicę zrobię im na drugie śniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze mam zamiar upiec ciasto, ale to też wieczorem, bo nie mam wszystkich składników :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki:) Do mnie doszło nieco słoneczka i jest dość ciepło,w tej chwili 12 stopni.Na obiad wg zamówienia ruskie pierogi i barszczyk czerwony do popicia,dla siebie zrobię kilka pierogów z kapusta i pieczarkami,bo nikt inny nie lubi. ann- baw się wybornie na tym przyjęciu:) ale weź na zapas wygodne buty,bo jak potańcujesz zbyt długo w szpilkach to nóżki będą bolały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, a ja na sniadanie dzisiaj wyjatko miałam nalesniki, chociaż nigdy ich rano nie jemy, ale takiego mi wczoraj smaka narobiłaś, że musiałam je zrobić :D może zrób pomidorową na obiad? dzieci chyba chetnie zjedzą? a do powrotu męża wam starczy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i chyba tak zrobię Ann - dzięki :) Będziemy mieli na dzisiaj i jutro jak pojadę do szkoły to będą mieli jak znalazł - wystarczy tylko odgrzać :) dzięki za pomysł :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, ależ proszę bardzo :) chyba też zrobię pomidorową dzisiaj, bo do 17 tylko łazanki nie wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo wygląda pysznie :) ja nie wiem czy będę coś piekła, ostatnio przeglądałam zamrażarkę i okazało się że jeszcze siedzi tam chlebek dyniowy, który smakuje jak ciasto a nie chleb, więc jedliśmy z mlekiem, a jako że dużo wyszło bo 2 keksówki, to wyciągnę i będzie gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, prosze bardzo :) CHLEB Z DYNIĄ składniki: 50 dag dyni 15 dag miodu 25 dag cukru 80 dag mąki 1 łyżeczka sody 1 łyżeczka proszku do pieczenia 3 łyżeczki cynamonu 4 jaja 25 dag oleju 25 dag posiekanych orzechów 1/2 łyżeczki soli 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej wykonanie: dynie pokroić na kawałki i zmiksować, dodać miód, cukier, olej, dokładnie wymieszać. wlać roztrzepane jajka, wsypać suche składniki i wyrobić na jednolite ciasto. dodać orzechy. piec godzinę w temp. 180 stopni. z tej ilości wychodzi 2 duże keksówki. chlebek, a raczej ciasto jest pyszne zarówno samo jak i posmarowane dżemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, wy takie pyszności pieczecie...ale ja sie zawzięłam i musze w końcu zacząć opróżniać zamrażarkę, bo mąż się śmieje że ma chomika w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, bo tych żeberek nie rzuciłam dużo :) Tyle tylko, żeby jakieś mięsko w zupie pływało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann - wielkie dzięki!!!To bardziej chyba taki piernikowaty chlebuś a takie uwielbiamy - za przepis 😘 atramko- super przepis,teraz nie wiem co piec?????:( -myślę,że na pierwszy ogień pójdzie dyniowy piernik ann:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, polecam bo naprawde jest przepyszny :) to rzeczywiście taki bardziej piernik, tylko właśnie brakło mi słowa piernik jak wcześniej pisałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) jutro idę na łatwiznę i kupimy gotowy tort - przyjdą koleżanki do tosi :) a na właściwe urodziny, czyli w poniedziałek upiekę taki, jaki będzie chciała, moje dzieci są wyrozumiałe, jeśli chodzi o moje możliwości w zakresie cukiernictwa, nie musi to byc dzieło sztuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu,jeśli chodzi o torty też nie mogę się pochwalić mistrzostwem:( ale mam taki sprawdzony ,zawsze udający się przepis: Ciasto: 2 szklanki mąki tortowej 1 łyżeczka sody 2 jajka 1/2 szklanki gorącego miodu 3/4 szklanki cukru 3/4 kostki masła lub margaryny Wszystkie składniki zagnieść ,podzielić ciasto na 3 części,uformować 3 krążki i każdy osobno upiec. Masa: 20 dkg zmielonych orzechów włoskich 1 łyżka masła 2/3 szklanki cukru pudru 1,5 szklanki gęstej śmietany 18%,1 cukier waniliowy. Składniki masy gotować na małym ogniu,ciągle mieszając,aż zgęstnieje.Ostudzić i przełożyć nią 2 krążki aa trzeci z wierzchu polać czekoladą i posypać siekanymi orzechami.Prosty ale b.smaczny.Dobrze jest jak poleży 1-2 dni w chłodnym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×