Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Roybusch, dzięki za podpowiedzi, tak z moimi roślinkami zrobię. Okra gombo nie znam. Nie mam ogrodu, więc to dla mnie obce tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w jakiej postaci przyrządza się tę okrę???? Wygląda tak właśnie cukiniowato - ogórkowo , przyznaję nigdy o niej nie słyszałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Margolka ty te patisony to tak jak ogórki kisisz i konserwujesz,czy masz jakiś specjalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, maleńkie patisonki pyszne są. Sama ich nie robiłam, więc nie znam receptury, ale wspomnienie dobrego smaku pozostało. :) Piękny dzień dzisiaj wstał. Niebo błękitne, słonko ostre, ale termometrze jedynie dwa stopnie. Zimno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratki spędziły dzisiejszą noc na balkonie i rzeczywiście nic im się nie stało. :) To dobrze, niech dalej cieszą nasze oczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przy swojej stopce gmeram i gmeram. :D To jest już wersja ostateczna. :D W każdym razie, na razie ostateczna. :D Dobrego, ciepłego dnia i pracującym i odpoczywającym! 🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , zapraszam na kawę , u mnie dziś ponuro chyba będzie deszcz padać ,wczoraj pod wieczór byłam na spacerze (pola, łąki) zrywałam i zajadałam się szczawiem !! super taki kwaskowaty , i żyję jeszcze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Roybusch, dzięki za zaproszenie na kawkę! :) Właśnie sobie już drugą sączę. Pierwsza prawdziwa, druga oszukana, czyli wersja bez kofeiny. A szczaw dziki to w młodości często zajadałam i też jeszcze żyję! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to na pogoda paskudna! Na termometrze 2 stopnie powyżej 0,pada deszcz ze śniegiem.Zapaliłam w centralnym i piję zieloną herbatę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam za oknem śniegu po kostki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być "za to u nas" - Panno Pelagio - patisony kiszę tak samo jak ogórki- są nawet lepsze w smaku od ogórków.Do konserwowanych patisonów do zalewy daję więcej cukru ! Do ogórków stosuję taką zalewę: na 1 litr wody 1 łyżkę soli, 2 łyżki cukru i niepełna szklanka octu (3/4),dodaję do patisonów liście laurowe,ziele angielskie,koper,czosnek ,plasterki marchewki,korzeń chrzanu.Do patisonów wszystko tak samo z wyjątkiem cukru , do nich dodaję 3 łyżki cukru.Patisony można konserwować razem z papryką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amita - to i temperatura musi u Was być niższa,skoro śnieg się utrzymuje brrrrrrr :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest lekko na plusie.Na szczęście nie muszę wychodzić z domu,ale widok robi wrażenie :) wszak mamy majowy weekend.A tu biało za oknami.W sobotę był upał i grilowalismy a dziś zima na całego.Ciekawe jak rośliny sobie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebula,groch,bób,pietruszka,marchew to sobie poradzą,żeby tylko z tego nie" wykiełkował" mrozek!!!!! Będę musiała przeciągnąć przedłużacze i pod folią włączyć farelkę.Do 15 maja wszystkiego można się spodziewać!!! Zimni ogrodnicy i Zośka jeszcze mają pewnie coś do powiedzenia:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebula,groch,bób,pietruszka,marchew to sobie poradzą,żeby tylko z tego nie" wykiełkował" mrozek!!!!! Będę musiała przeciągnąć przedłużacze i pod folią włączyć farelkę.Do 15 maja wszystkiego można się spodziewać!!! Zimni ogrodnicy i Zośka jeszcze mają pewnie coś do powiedzenia:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście nie szalałam w tym roku i prawie nic nie mam wsadzone,ale winorośle pewnie zmarzną.Kwiaty opadną na drzewkach.No nic,to.Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anomalia pogodowa w maju !!! u mnie tak sypie już śnieg jak w grudniu!biedne brzoskwinie, i inne drzewka które kwitną ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak winorośle masz nie duże, to je na noc "opatul " agrowłókniną albo duża folią , pod agrowłokniną wytrzymają nawet 5 stopniowy mróz.Kwiaty na drzewach jeśli płatki już z nich opadają,to mały przymrozek nic im nie zrobi!!!! U mnie czereśnie mają już małe owocki,jabłka,gruszki i brzoskwinie praktycznie przekwitły,gorzej z renklodą jest właśnie w trakcie intensywnego kwitnienia!!! Ja co roku szybko działam w ogródku!!!! Maniaczka jestem chyba, a teraz kłopot!!!!!!!!!:p:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to widok niesamowity.Drzewa zielone i ciągle sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha - gospocha
Na pogodę nic nie poradzimy!!!! Możemy tylko w ciepłych domkach siedzieć i coś pysznego pitrasić.No właśnie co tam dzisiaj u was na obiadek???????????????🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic,ja w święta nie gotuję.Suchy prowiant tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOkolOno
A u mnie wiosennie i cieplo ,ale i tak pitrasze,bo rodzina duza i glodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już napitrasiłam i zjedliśmy.Był rosół z kurczaka i wołowiny.Oraz kotlety z kaszy gryczanej i mielonego mięska wołowego z rosołu z pieczarkami, do tego młoda kapusta zasmażana. Upiekłam murzynka właśnie zastyga polewa i zaraz moje chłopaki się do niego dobiorą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temat mnie interesuje!!!!!
a zwłaszcza te kotlety z kaszy,mięsa i pieczarek - dobre to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my skuszeni pięknym rannym słonkiem pojechaliśmy sobie na rodzinną wycieczkę. I co? I gdy tylko wysiedliśmy z auta i ruszyliśmy piękny drzewostan podziwiać niebo zachmurzyło się i zaczęło kropić. Kaptury na głowy, parasole w dłonie i dalej wędrujemy. Jednak z każdą chwilą deszcz stawał się coraz to bardziej intensywny. :( No i w końcu w pobliskiej karczmie wylądowaliśmy. A tam fajnie, milutko, bo na środku izby był duży kominek i rozkoszne ciepełko dawał. :) Skuszeni pięknymi zapachami zamówiliśmy sobie roladki drobiowe faszerowane suszonymi pomidorami i bazylią, opiekane ziemniaki i duszone buraczki. Jako "poczekajka" na naszym stole wylądował smalczyk ze skwarkami, mocno paprykowane i wędzone opiekane skraweczki, małosolne oraz dwa rodzaje chleba. Ja normalnie tego typu rzeczy nie jadam (wieczne odchudzanie!) ale tu nie wytrzymałam i skosztowałam - warto było! :P I już tymi specjałami właściwie najedliśmy się. No ale danie zamówione, nie ma rady, trzeba było guziki popuszczać i pałaszować te pyszności. W powrotnej drodze (jakieś 50 km od domu) zaskoczyła nas normalna, regularna śnieżyca! A przecież jeszcze kilka dni temu chodziłam w bluzkach z krótkim rękawkiem! 😭 O losie niesprawiedliwy! Czemu taka nagła zmiana? Teraz już siedzimy sobie we własnej chacie i popijamy gorące piwo. I z każdym łyczkiem złe humory nam mijają. :D Margolko, ja też proszę o przepis na te kotlety! Wyobrażam sobie, że bardzo smakowite muszą być! Mniam...! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotuję 2 woreczki kaszy gryczanej wg przepisu na opakowaniu ok 30 dkg wołowiny, ja mam z rosołu (mielę) 20 dkg pieczarek kroję + pokrojona 1 cebula ,podsmażam na oleju,a następnie duszę do miękkości 3-4 łyżki tartej bułki 2 ugotowane marchewki,dobrze ugniatam na papkę, 2 łyżki drobno posiekanej natki pietruszki 2 jajka. Wszystko dokładnie mieszam doprawiam solą i pieprzem,formuję kotleciki ,otaczam w bułce tartej i smażę na złoty kolor.Te 3-4 łyżki bułki tartej w przepisie to łączę razem z kaszą i mięsem i innymi. Do otaczania bułka osobna.Nam to bardzo smakuje.Do tego ulubiona surówka i obiad super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie! Bardzo Ci Margolko dziękuję! Zaraz sobie ten przepis skopiuję i sama do siebie na pocztę wyślę. I zrobię rodzince. Często rosół wołowo - drobiowy gotuję, więc będę miała z czego. Jeszcze raz dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo ,halo witam w ten słoneczny acz śnieżny dzionek , jak tam morale po majowej zimie ? u mnie nastrój grobowy , boje się wyjsć na ogródek i sprawdzić ile zniszczeń ! raportujcie co u Was....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×