Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tara28

z usmiechem po dzidziusia!!!! zapraszam wsystkie kobietki ,!!!

Polecane posty

Gość zakochana ;)))
heh mi też się nie chciało wstawać:P ale cóz zrobiło mi sie zimno i napaliłam sobie w piecu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celia Celina1
Może faktycznie coś jest w modlitwie, nie wiem. Nie wychowywano mnie w wierze, pomyślałam o tym kiedy nie widziałam nadziei, na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta". Ale nie ukrywam, że poczułam się lepiej :). Dzięki za miłe słowa, wrzucam Was do ulubionych i będę zaglądać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co z tego co wyliczyłam to jestem w 3 tyg ciąży więc może faktycznie lekarz nic nie widział.. oby oby oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hotorcold robilas test ? czy dopiero jutro ? z tego co wiem to lekarz jest w stanie stwierdzic minimum 5-7 tygodniowa ciaze;p takze trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novynetka dopiero jutro bede robic chociaz jak dzisiaj kupie to pewnie nie wytrzymam ;p w sumie jak jestem w tym 3tyg to nie wiem czy pokaże mi cosik.. a jak nie to bede powtarzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
teraz testy to mogą wykryć wczesną ciąże także rób rób ;) ale poczekaj do rana bs bardziej wiarygodny :P ja tez pewnie dzis nie wytrzymam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
novynetka miałaś jakieś skutki uboczne związane z odstawieniem tabsów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Przynam sie ze podczytuje Was od jakiegos czasu i mocno kibicuje. Sama jestem na kafe juz pare lat, zaczelo sie przy staraniach o pierwsze dziecko , na ktore czekalam ponad 5 lat. Teraz staram sie o kolejne. I chcialam wam napisac tylko, ze szkoda kasy na kupowanie ciagle testow sikanych. Najlepiej zrobic bete z krwi i wiadomo czy jest ciaza czy nie, a nie ze moze test byl wadliwy czy za wczsnie zrobiony. Druga sprawa zwiazana z czasem testu. Nie wazne ile dni minelo od stosunku - wazne kiedy ma nastapic planowana @. Owulacja wystepuje ok. 14 dni przed @. Nastepnie zaplodnienie, implantacja i powstanie kosmowki ktora produkuje hcg, hormon wykrywany w krwi lub w moczu ( w moczu pozniej i sa mniejsze stezenia w nim). To wszystko trwa. Dlatego ciaze mozna wykryc w czasie kiedy ma przyjsc @. Czasem udaje sie wczesniej, ale nie zawsze. Generalnie lepiej czekac na dzien @. Co do poronien i ciaz biochemicznych. Prawda jest ze wiele z nas zachodzi w ciaze i nie udaje sie jej utrzymac , ale przyczyny moga byc przerozne. Ale tak wczesna ciaza nie pozostwia po sobie sladow hcg na dlugo, bo jego poziomy byly najczesciej znikome. Co innego gdy dochodzi do poronienia pozniej, w trzecim miesiacu to inna sprawa. Lekarz jest w stanie wykryc ciaze 5-7 t liczyc od OM, czyli ostatniej miesiaczki. Nie ma po co leciec do lekarza w dniu zrobienia testu bo i tak nic raczej nie wykryje i kaze przyjsc za dwa tygodnie jeszcze raz. Chyba, ze sa plamienia to moze dac progesteron na podtrzymanie ciazy. Wszystkim Wam zycze powodzenia. Jak macie pytania pytajcie, postaram sie pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
Witaj;) Czyli widzę że jesteś doświadczona,gratuluję dzieciaczka ;) własnie ja zastanawiam się czy mogło dojść do zapłodnienia czy nie..już sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana, oczywiscie ze moglo, tylko musisz troszke poczekac. Kiedy spodziewasz sie @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
ostatnio miałam 20 kwietnia ale po odstawieniu tabletek nie wiem kiedy dostane bo mam nieregularne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
jej :o wybacz jaka rozkojarzona jestem :o miałam ostatnią 20 czerwa :p przepraszam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zdecydowanie musisz czekac, nie rob testu bo na 99 % wyjdzie ci negatywny. Ja mialam @ 23 czerwca i dzis mialam monitoring, owulacje bede miec pojutrze. Ty pewnie ja mialas z 3 dni temu ( stad bol jajnikow). Daj sobie jeszcze z dobry tydzien na testowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana ;)))
No to poczekam jeszcze... tylko że ten lewy jajnik mi do dziś nie daję spokoju.. skóra tak jakby naprężona i boli...tem.taka wysoko pewnie dlatego że to przeziebienie.. cóż poczekam i zobaczymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam taki stkutek negatywny ze 2 miesiace nie mialam @ i nie zblizala sie w ogole do teog zmiany torbielowate na oby dwu jajnikach dopiero dostalam tabletki na wywolanie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celia Celina1
Ja robiłam test z moczu w trzecim tygodniu ciąży i nie było wątpliwości. Do ginekologa faktycznie trochę za wcześnie. Natomiast takim pierwszym objawem, że są jakies zmiany :) to były wrażliwe, bolesne i powiększone piersi. Tak miałam przy obu ciążach- i co ciekawe, ta bolesność pojawiła się już w drugim tygodniu ciąży, więc szybko. Wiadomo, że to nie reguła, ale wiele znajomych mam mówiło, że przed planowanym pojawieniem się @, już miały "obrzęk" piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do wypowiedzi Surfitki dodam jeszcze, ze warto przestać myslec o tym. IM BARDZIEJ PROSIACZEK ZAGLADAL DO SRODKA, TYM BARDZIEJ PUCHATKA TAM NIE BYLO. Nie ma do końca sensu doszukiwać się objawów, lepiej czekać spokojnie na przyjście @, a jeśli nie przychodzi to wtedy robić testy. W innym przypadku narazamy sie tylko na niepotrzebne rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina, sorki, a jak liczysz tygodnie ciazy? Od ostatniej @, czy od owulacji? Bardzo rzadko i prawie niemozliwym jest dodatni test w 3 tc od OM, chyba ze mialo sie wczesniej owulacje. Co do objawow, to w 2 tc nie uwierze, to mowi nam tylko glowa podczas staran a nie cialo.Sennosc, bol piersi i nabrzmienie przed @ jak najbardziej, ale to juz 4 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novynetka wychodzi mi, że to 5 tyg od @ a 3 tydź dziecka :D bo te 2 tyg zawsze trzeba odjąć podobno :) tak czytałam :) kupiłam test no ale sie boje zrobić.. az na samą myśl cycki bolą :D poczekam do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celia Celina1
U mnie było tak- 12 listopada miałam pierwszy dzień @, zawsze miałam regularne cykle (oprócz wiadomo kuracji hormonalnej), kolejny okres wypadał na 10 grudnia. A już zauważyłam kilka dni wcześniej że bolą mnie piersi. Test zrobiłam 13 grudnia i wyszedł pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie, od OM. Liitle d, wracajac do twojego posta odnosnie postepowania podczas staran. Ja zylam normalnie. Musialbym zeswirowac gdybym przez kilka lat nic innego nie robila, tylko myslala, ze a noz jestem w ciazy i nie mogla napic sie wina, podniesc ciezaru czy powiesic prania. W cyklu w ktorym okazalo sie ze jestem w ciazy, lecialam samolotem, pilam alkohol, robilam generalne porzadki..a jednak sie udalo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka, jestem tego samego zdania. Zyc normlanie. nie umiem tylko pozbyc sie mysli po seksie, czy moze sie udalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest cholernie trudne. I zawsze gdzies tam w podswiadomosci bedzie to pytanie. Ja tez mysle, stad tez jestem na tym forum. Teraz mam dwa pecherzyki, jutro mam zastrzyk na pekniecie i na 99% owulke i bardzo bym chciala by sie udalo. A czy sie uda czas pokaze. Staram sie podchodzic na luzie, tym bardziej, ze tlumacze sobie, ze mam juz dziecko, ale mimo to czuje sie to dziwne cisnienie . I wiem, ze lzuik to podstawa ale latwo powiedziec trudniej zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hotorcold tak jak wczesniej dziewczyny pisaly tyzien ciazy liczymy od ostatniej miesiaczki czyli 5 tyg ? no to powinno wyjsc juz na tescie ! a kiedy termin @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, zapomniałam że prawidłowo ciąźę liczy się od OM, tak jak to robią lekarze. Wiadomo jednak że kaźda wie o co chodzi, a te pierwsze dwa tygodnie to nadzieja że tym razem się uda :). Ja teraz jestem w 34 tc licząc oczywiście od 12 listopada, a robienie testu w 3tc licząc od OM nie ma sensu. Nie namotałam trochę? :) pozdrawiam serdecznie, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dość długo nie zaglądałam do was. Jak postępy w staraniach? Ja dziś powinnam dostac miesiączkę, a zamiast tego od prawie 3 dni czuję tępy ból w podbrzuszu i jestem tam ropulchniona że ho ho. Powinnam martwić sie tym bólem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×