Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Gość globus
Jedyneczko dzięki. Nie wiedziałam o tym:( Musze kupić chlebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam w paprocie.Dziki Ogród coraz bardziej dziki. W koło domu krzewy z bzem - ajanawet gałązki jeszcze nie zerwałam- jakieś tempo,że nie nadążam.:( x gorąco i duszno i ten niesamowity zapach wokoło. Do tego ptaki - x aja czujęzmęczona,zadanie na dzisiaj - kolejny kosz pokrzyw, wieczorem powiem,czy zrealizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic,tylko w jakiejś majowej dziurze siedzę. x nie mam z kim pogadać - pod ręką:),ale Wy jesteście,wierne,życzliwe słuchaczki. x http://www.youtube.com/watch?v=CKebeicBfZc x Wczoraj M oświadczył,że ostatni już raz kosi podwórko i ogród.:) Ogród niesamowicie zarośnięty,różnokolorowy, nie sialiśmy trawki - więc jest łąka z kwiatów.Tak jak lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam w jakiejśksiążce niedawno,że co siedem lat,nasze ciało - zmienia właściciela. Zastanowic się - jest to prawda. Zmieniamy się, wspominamy przeżycia,błędy - teraz zrobiliysmy cos zupełnie inaczej!! x Jak ten poprzedni JA żył, Obecny JA - PRZEENIGDY,BY TEK NIE POSTĄPIŁ. X ten ostatni JA,to będę JA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Livio. Pięknie masz w ogrodzie:-) Livio ten sok z pokrzywy to w czym tworzysz?? w blenderze?? X U mnie też upalnie.Przydałby się deszcz. Jestem sama dzisiaj,majster na urlopie.Wróci jak skończy dach:-( To może potrwać. X Młodszego S mąż pogonił już do roboty,razem są na PLACU :-) Starszy u dziewczyny, ma wolną sobotę.Za tydzień mają bal magisterski. X Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jEDYNA - ja pokrzywę suszę, z pokrzywy robię herbatę. zagotowuję wodę - jak wrze,wyłączam i wrzyucam garść pokrzywy. Stoi pod przykryciem kilka godzin. Pijemy ten napar po przecedzeniu. x Ze świeżej pokrzywy najlepszy i najzdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wywar!! Najbardziej cenna herbata z pokrzywy majowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam,że pokrzywa bardzo ładnie reguluje poziom cukru we krwi. Tak to jest wywar..Myślałam,że świeży też się pije. X Co do teorii zmiany ciała właściciela co siedem lat,bardzo ciekawe:-) Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livciu interesujący temat dałaś. Zmiana co 7 lat, coś w tym jest. Z perspektywy czasu uczymy się na swoich błędach. Tylko sęk w tym czy zapamiętamy te błędy i wyciągniemy z nich wnioski i czy nie popełnimy ich ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Dziś spotkanie rodzinne.Byłam na kawie u mamy. Skończyła 81 lat. X Livio wyobrażam sobie Twoją łąkę.Na pewno pięknie wygląda. Mój trawnik nieskoszony, przerośnięty mleczami. Mam 2 synów, ale skosić nie ma komu. Jeden patrzy na drugiego. Zrobię to może sama, chociaż zanosi się na burzę. Sorry, nie mam dziś humoru. Dobrego wieczoru dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na casate: biszkopt przekroić na pół potrzebna będzie tylko jedna część, z drugiej można zrobić inne ciasto. krem: szklanka cukru, 1 i poł szkl. mleka, 2 cukry waniliowe wrzucić do garnka i gotować na ogniu mieszając. Potem odstawić z pieca i wlać wlać 6 jajek , roztrzepanych wczesniej widelcem. Jak krem ostygnie dołożyć 2 kostki masła i zmiksować. Podzielić krem na pół. Do jednej części dodać płatki migdałowe. Do drugiej 2 łyżki kakao i 2 czekolady z orzechami pokrojonymi na drobno. Biszkopt smarujemy najpierw czarnym kremem , potem białym. ńa wierzchu układamy brzoskwinie i zalewamy 2 galaretkami. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko dziękuję za przepis, już jest w moim zeszycie. Przy najbliższej okazji upiekę, z opisu będzie pyszne! Dobrej i spokojnej nocy koleżanki, wyśpijcie się. Do jutra pa pa pa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Życzę dobrej nocy. Jestem padnięta , napisze jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Życzę dobrego dnia i zapraszam na kawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Wieczór w bzach xx Wiosenny wiatr mię bzami owiał, Trąciłaś ogród lekkim ruchem, Twój płaszcz przygasnął, poliliowiał I stał się kolorowym puchem. xx Zmierzch ci jak pająk na sukienkach Koronki w dzwonki wyhaftował, Jak pióro senne po mych rękach, Po twarzy twój przepływa owal. xx W latarniach ulic drżą motyle, Ciemnieje dal i gra bezkreśnie; Mglisz się, zanikasz w świateł pyle, Rozwiewasz mi się w bzach, jak we śnie. xx Kazimierz Wierzyński xx Livio Paprocie i bez w ..Dzikim Ogrodzie.... uśpił we mnie wszystko:) xx Pozdrawiam Koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Globusiku potrzebuję kawy jak tlenu. Kolejna ciężka noc za mną. Nic to, ostatnia noc dziś przede mną. Jesteśmy już po śniadaniu, planujemy co dziś trzeba zrobić i przygotować. Pozdrawiam serdecznie i życzymy miłego dnia. Zapewne jutro rano nie będzie mnie na kawie, ale za to napiszę wieczorem do was jak dojedziemy na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. W nocy była burza i popadało. Teraz jest pięknie. Za oknem kwitnie biały bez. Globus dziękuję za wiersz i kawę. Luna bezpiecznej podróży. Miłego dnia dziewczyny. Podobno dziś dzień dobrych uczynków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Marylko! witaj Lunka! xx Marylko dzięki Tobie mam ukwiecone mieszkanie:) dziękuję. xx Lunka! Szerokiej drogi , gumowych drzew!! czekamy na wiadomość. xx 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejszy Dzień - Wielki Uduchowiony Dzień. x Pierwszą Komunię przyjmuje aż 4 moiich małych krewniaczków. x każda z uroczystości w innej miejscowości. Moja Wielka Rodzina podzielona na poszczególne rodziny. x Nooo,jest taka jedna,jedyna - nikt jej nie zaprosił:(:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUNKA - szczęśliwej podróży i samych radości z okazji wyjazdu, na pewno klawo będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszłam wczoraj w te pokrzywy- nie,sama nie byłam, były ze mną niezliczone komary i jekieś muszki.Pedro szybko zwiał do domu. Po powrocie w mojej chacie,rozchodził się silny zapach - pokrzyw i octu :D Pomógł na ukaszenia. x duszno było,ale ledwie weszłam do chaty,deszcz lunął. Temperatura gwałtownie spadła - z 30 na 15 stopni. Gwałtowne ochłodzenie - i co ten stary organizm ma zrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARII - zarasta Twój ogród - nie szkodzi.Piękne żółte mlecze,niedługo zamieni,ą się w dmuchawce - ile tego u mnie :D Wiatr je pięknie rozsiewa na wypieszczone trawki sąsiadów,przyzwyczaili się CHYBA przez lata...nic nie mówią hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Livio! Dla niektórych dzień uduchowiony dla innych pracowity. U mnie rośnie wieeeelki most. Dzisiaj jest wznoszone drugie przęsło:) na telebimie jest relacja. Nie poszłam. Jutro zobaczę gołym okiem. xx Dalej ...ot taka historia z życia wzięta. xx Małżeństwo ma dwóch synów ale z różnych związków. Jeden mieszka w Stanach drugi w kraju na miejscu. Umiera mama:( w bardzo krótkim czasie umiera tata. Małżeństwo było dość majętne. Testamenty sporządzone , problemu dla dzieci nie ma. JEDNAK JEST PROBLEM dla jakiejś dalekiej kuzynki , która przy każdej okazji zaczyna rozmowę ...przecież wiesz ...jak ja nie lubię plotek. Co z tego wynika ..ano to ,że kuzyneczka nie wie jak majątek został podzielony a przede wszystkim komu zapisano mieszkanie? Kuzyneczka mieszkanie ma więc nie bardzo wiadomo o cho chodzi???? Czyżby o pieniądze?????:D xxxx Tytle dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry koleżanki .Jestem z kawą zapraszam . Słoneczny i upalny kolejny dzień.Pozdrawiam. Poczytam Was teraz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJJJ JAK JA NIE LUBIĘ PLOTEK :D x skądja to znam. x GLOBUS- dociekliwość ludzka i ciekawość jest przeogromna. Podobno tym gatunek ludzki różni się od dżowncy:D x Jedni interesują się Wszechświatem.inni tym co pod kołdrą u sąsiadów. I zapewniam cię,że ci drudzy są zdrowi,nie maja żadnych dylematów - życieich jest wyjątkowo głębokie i ciekawe. x A już jeśli chodzi o pieniądze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witam bardzo milo. Dopiero załapałam się na kawę potrzebuje jej bardzo. xx Nastąpiła zmiana pogody. Było bardzo parno.Zaczął padać deszcz troszkę się ochłodziło. Mam wrażenie jakbym mieszała obok szpitala ciągle słyszę sygnały karetek!!! xx Lunka jesteście w drodze ...powodzenia i do zobaczenia. xx Marylko ciasto na pewno jest super :) spróbuję zrobić choć do pieczenia mam dwie lewe ręce /przyznaje się bez bicia:)/ jest pracochłonne ale coś za coś. xx Jedyneczko jesteś w pracuni i przygotowujesz się do jutrzejszego egzaminu:) czy dobrze zapamiętałam ...wtorek??? xx Livio Dmuchawców jest wyjątkowo dużo .Przyglądam się na nich i myślę ...jaka szkoda ,że żywot ich będzie krótki. W żaden sposób nie da się zasuszyć a szkoda. Livio prawda życie jest bardzo głębokie , ciekawe i zagadkowe. Często stawiamy wiele pytań ....niestety zostają bez odpowiedzi. xx Miłego popołudnia hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
popycham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×