Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Moj to taki pieszczoch, nie prostestuje jesli mam ochote dluzej polezec i poranek nam sie przedluza .Wszystko gra o ile moze poprzytulac sie do mamy..wiec czasem tego troche naduzywam i leniuchujemy oboje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kiedys tez tak bylo. Antka kochala przytulanie. A teraz owszem jestem w stanue ja przetrzymac w lozku ale nie zawsze. Np dzid nie dalo rady. Mala ma okres odkrywania swiata ale lubi to ribic msjac kogos w zasiegu wzroku. W lozku dzis tak stekala ze musiakam ubrac ja u siebie. Ja jem sniadanue a ona w w wozku patrzy sie na wiszace grzechotku. Zaczela tez kumac powoli ze mozna w nue uderzac. I zjada rece;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i od razu pytam:) Mam pytanko do mam ktore nie karmia już piersia, po jakim czasie wrocil wam okres? Bo ja już nie karmie i czekam a tu nic, a wizyte u lekarza mam dopiero w przyszlym tyg. A czy wszystkie z Was mieszcza się już w rozmiar sprzed ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna ja juz nosze spodnie sprzed ciazy, bluzki:)troche mam brzuch jeszcze widoczny-ale ja nigdy plaskiego nie mialam wiec mi to jakos nie przeszkadza;) Doswiadczona mamo- trudno sie do konca z Toba nie zgodzic-ale np moj maly w nocy je co 2h-je-10 min ssania- od poczatku jadl krotko a czesto...poradzono mi go przetrzymac-ale jak?jakas rada? ja nie mam serca patrzec jak placze...a co do piastek-pierwsze dni rzezcywiscie myslalam, ze to oznaka glodu ale szybko zrozumialam, ze z glodem nie ma to nic wspolnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie i jak le_soleil napisala-jak nie glodny nie zje...mojemu jak wloze piers do buzi bo placze i minelo zalozmy 1,5h wiec wydaje mi sie ,ze juz czas karmienia a on nie chce-to popatrzy,piers wypluje,przytuli sie i spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh okres... ja nie karmie piersia tylko sciagam i podaje w butli nie wiem czy to sie liczy czy nie :) w kazdym badz razie okres dostalam w 6 tyg po porodzie. Jak karmilam syna piersia tradycyjnie to po 9 miesiacach wrócił. Co do piastek i głodu... według mła :) u malutkich dzieci tak do ok. 2 miesiecy ssanie piastek to oznaka głodu... z reguły robia to przez sen a raczej jak sie wybudzaja... i jest to takie mizianie w poszukiwaniu cyca a u starszych to juz co innego wiąże sie raczej z poznawaniem :) olcik - pytanko do ciebie :) bo z tego co pamietam tez sciagałas laktatorem.... powiedz mi ile utrzymywał sie pokarm u ciebie... ja mialam kryzys tydzien temu myslałam ze to juz koniec bo gdy do tej pory sciagalam na karmienie tak ok 150 - 200 ml tak wtedy 50 ml i to z wielkim bólem :( ale zaczełam bardzo duż pić i teraz znowu mam takie twarde cycki jak na początku az czasami laktator nie chce ich zassac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie:) Doświadczonamama owszem ma rację, jednakże każde dziecko inne i nie można generalizować. Ja mam to szczęście, że mój Maluszek je jak w zegarku co 2,5 h, czasem 3 h ale rzadko.Tyle,że mam dużo mleka i mimo , że je krótko to się najada do syta. Mi też położna mówiła żeby nie dawać cycka częściej bo żołądek nie pracuje i dziecko będzie płakać. Na początku też mi się zdawało, że Mały wiecznie głodny, ale zaczęłam dawać smoczka i wtedy wiadomo kiedy głodny a kiedy po prostu był nie spokojny. Początkowo wypluwał smoczka ale teraz już ssie:) A Wy dajecie dzieciom smoczki czy uważacie, że to zły pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pojawiło się ropiejące oczko. Zatkał się pewnie kanalik bo często jest takie wilgotne to oczko. Smok to dobry wynalazek, zawsze można od niego oduczyć, najlepiej tak koło roczku bo wtedy łatwo można od niego odwrócić uwagę. Moja druga córcia wcale smoka nie chciała i miałam problem z uciszeniem ją w przychodni czy na spacerze, bo uspokajała się przy cycu a nie zawsze można go wywalić na wierzch :( Starsza ciumkała smoka do spania, ale ona w ogóle spokojniejsza była. Około roczku próbowałam nie dać jej smoka, poniosłam porażkę bo tak płakała że skapitulowałam, bo uznałam że za wcześnie bo walczy o niego to sobie zakoduje i nie oduczę bezboleśnie. Po dwóch tygodniach próbowałam drugi raz- nic nie mówiąc podałam jej do spania pluszaka i nie zapytała o smoka, następnego dnia już prosiła o niego ale znowu odwróciłam uwagę i smok poszedł w zapomnienie. Ale to była moja druga próba i chyba byłam szczęściarą że tak mi szybko poszło. Każde dziecko inne. To samo czeka nas jak będziemy usamodzielniać szkraby i sadzanie na nocniczek Oki zmywam się, bo dzisiaj mam wychodne na zakupy, mleko odciągnęłam teraz biorę się za siebie. Używam butelki nuk, lubię ją, poprzednio też jej używałam. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciągnie smoka aż furczy... w szpitalu ją nauczyli... jak ją pierwszy raz zobaczylam to miała już smoka w pyszczku :) Nie umiała zbytnio ssac, miala na początku problemy ze złapaniem smoka z butli jak ją pielęgniarki dokarmiały gdy lezałam na pooperacyjnej po cc. Dlatego tez nie udało mi sie jej przystawic do piersi... podwijała jezyczek i nie otwierała buzi szeroko. Do tej pory czasami jest problem ze złapaniem smoka w butli jak jest bardzo głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala też ciagnie smoka zawsze przed snem, przysypia, wypluwa i zasypia. Ja jestem ponad 7 tyg po porodzie. Krwawilam 4 tyg po porodzie, no i jak mala skonczyla miesiac musialam ja calkowicie odstawic od piersi i nie karmie. No i czekam i zastanawiam się czy tak moze się dziac. A co do szczepionek na rota to my chyba nie bedziemy szczepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie szczepie na rota wirusy i pneumokoki. Kiedyś nas nie szczepiono i jakoś żyjemy. Ale myślę, że jakby Mały miał rodzeństwo starsze to pewnie bym zaszczepiła, bo wtedy by był kontakt z wirusami non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezzz....Jesli o mnie mows to DZIEKI ;) nie zapomnij ze podczas ciazy przytylam ponad 30 ;) nie chcialabys mnie teraz zobaczyc;) a jesli mowa o Kasztance ;) to przylaczam sie do tego;) laska ze hej!!! Klaudus ja malej uszy przbije w 6 mcu, sama tak mialam przebite I nie pamietam bolu wiec tez tak zrobie;) Jesli chodzi o przepaski to ja mam ok 50 przepasek I wszystkie z eBay -a. OKRES PRZYJDZIE JAK SPADNIE PROLAKTYNA WE KRWI ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezzz....Jesli o mnie mowa to...DZIEKI ;) nie zapomnij ze podczas ciazy przytylam ponad 30 ;) nie chcialabys mnie teraz zobaczyc;) a jesli mowa o Kasztance ;) to przylaczam sie do tego;) laska ze hej!!! Klaudus ja malej uszy przbije w 6 mcu, sama tak mialam przebite I nie pamietam bolu wiec tez tak zrobie;) Jesli chodzi o przepaski to ja mam ok 50 przepasek I wszystkie z eBay -a. OKRES PRZYJDZIE JAK SPADNIE PROLAKTYNA WE KRWI ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY CIEMIENIUCHA MOZE ZACZYNAC SIE OD LUPIEZU? Od 2 DNI OBSERWUJE LUPIEZ MA LAYLI GLOWIE;(????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY CIEMIENIUCHA MOZE ZACZYNAC SIE OD LUPIEZU? Od 2 DNI OBSERWUJE LUPIEZ MA LAYLI GLOWIE;(????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka !!!! Olcik jak czesto chodzicie na rehabilitacje ? ja mam dziś pierwszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwus nie ujmujac nikomu pisalam o Tobie;]chociaz obie pikne dziewczeta...zdjecia slubne powalajace...ksiezniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa prześliczna stopka :) aż sobie na face wkleje :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
() Ty to wiesz JAK humor poprawic ;););) DZIEKI ;) wlasnie na Diecie od mca walcze...I NARESZCIE sie troche bujnelo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż te kilogramy, też musze jakoś bardziej z nimi walczyc żeby wrocic do wagi sprzed ciazy albo i mniejszej (bo mialam pare zbednych kg) a tu wazny dzien przede mna:) Sylwia a ty masz jaka dietke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę,że popularne jest u nas imię Anna na drugie dla dziewczynki ;] moja ma po babci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kryzys laktacyjny mam :( I chyba na tyle mojego karmienia...Nic nie pomaga..czeste picie,herbatki,kawa zbozowa,laktator...ten ostatni pusty :( nawet czestsze przystawianie Maluszka za wiele nie dalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia. Jeżeli chodzi o ciemieniuche, to u mnie się zaczelo wlasnie takim lupiezem za uszkami z tylu glowy i zaraz jak się linia wlosow zaczyna zaraz nad czolem isam czubeczek glowy, tak wokół glowki i sam srodek:) a po między było normalnie:) pozniej te luski sa takie wieksze i pod koniec znow taki jakby lupiez, my już przy koncu jestesmy, dlugo walczylismy, ale bujne wloski nie pozwolily pozbyc się tego szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milea w sumue to 3 mies mialam tak ze wystarczalo a potem przez pobad mies bylo zywienie mieszane. Tylko ze ja pokaemy mialam zawsze malo. Moze dlatego ze pobyt Malej w szpitalu i ten wczesny porod to byla trauma a w stresiw z pokaemem bieda...Ale slyszalam ze niektortm nawet rok sie udaje laktatorem;-) Najlepsze jest to ze Mala zalapala o co z piersia chodzi tylko tam pusto. No mysle czy daloby rade jeszcze wywolac laktacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×