Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

a ja K wogole nie podaje. w szpitalu mowili ze jak sie zacznie dokarmiac mm to zebyn juz tylko D, a Baska od urodzenia dokarmiana mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royalflush to mamy ten sam problem :( moja tez ma zatkany kanalik :( To jak po skonczeniu 3mce wyrzucic ta wit K ktora mi zostanie? Ja mam te 2 w 1 kapsułki troszku szkoda ich wyrzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no szkoda szkoda, no ale skoro podawać do 3 miesiąca to po co podawać coś co nie potrzebne dziecku już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,gdzies tam mi sie przewinelo info o Grodniowkowym mailu,ale nie moge go znalezc..:( czy mozecie mi go podac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka, moja córa to też taka przylepka :) Przeważnie leżymy razem na wyrku i opowiadamy :) Sama się sobą zajmie na chwile i to jak ma dobry humor :) Ale przeważnie mi się tak jakoś ciepło na sercu robi jak ją widzę samą i zaraz leżę obok niej :) Ja do pracy wrócę nieprędko. Nie będę miała z kim Marysi zostawić, więc tak z 2 lata będziemy razem. A potem do pracy albo znów na macierzyński ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napisalam z zapytaniem na innym Forum ile by wziela Niania na 3 mce , jesli by miala przyleciec do mnie do pomocy, jestem bardzo Ciekawa odpowiedzi. A WY ZNACIE STAWKI? a MOZE , KTORAS z was miala Nianie ? JAK WY to widzicie ? Moj maz JUZ dawno CHCIAL , ale ja jakos tak sie boje obcej osoby w domu a TYM bardziej przy malutkiej. Ale z ciekawosci napisalam zapytanie zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz po macierzynskim jestem;-) teraz korzystam z tycg 60 dni opieki na dziecko a potem wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O witaminę pytałam pediatry - powiedział, że na pewno nie zaszkodzi, jak podam do końca opakowania Vita K+D. Potem już samo D, ale jeszcze nie kupione, więc doradźcie... Co do urlopu macierzyńskiego podstawowy do 9 kwietnia i kolejne 4 tygodnie dodatkowego. Potem raczej wychowawczy. (Wiola! Bardzo mi się Twój plan podoba! ;) W rodzinie nie mam żadnej "dyspozycyjnej" Pani do Szymka - Babcie pracujące jeszcze długo długo. Z resztą nawet jakbym miała, to ja po prostu chcę z Nim pobyć przynajmniej rok, a może więcej... Masakra z tymi oczkami! Wiem, że jak znajomi mieli jakiś problem u Synka z oczkiem to dostali Dicortinef czy coś takiego? Szybko pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Szymkiem to jest tak, że On ogólnie nie lubi być za bardzo "międlony". Jemu jest najlepiej na płaskim na twardym z zabawkami i święty spokój. Nie jest tak, że ja Go muszę nosić, czy non stop z Nim leżeć. Chodzi o to, że Mama musi być w zasięgu wzroku/krzyku. To samo z usypianiem i na dziennie drzemki, i na noc - położyć, dać smoka, przykryć i odwalcie się. Popatrzy sobie gdzieś "w kosmos", pociumka, poogląda własną piąstkę i śpi... I największy dramat zaczyna się, kiedy odwiedzają nas Babcie, nauczone obydwie, że dziecko to non toper trzeba zabawiać, i na rękach nosić... A usypiać to bezwzględnie na rękach opatulone po uszy i spętane kocykiem! "No weź go przytul! No czego Go tak rzuciłaś! Zobacz jak On smutno patrzy!". A ja leję z tego w duchu, bo ten "smutek", to jest zwykłe znużenie zabawą i im bardziej się będzie Szymka wtedy zabawiać, tym większe ryzyko, że się rozgrymasi, rozkaprysi i rozpłacze ze zmęczenia. Ale nie! Dla Babć dowód, że dziecko "porzucone"! Mówię: "Dajcie Mu spokój!". A skąd?! Święte oburzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie o maila? Sylwia nie wiem jak to jest z niania u nas jednak pelno jest takich domowych zlobkow,prowadzonych przez mamy (swoja droga zaradne musza byc takie kobity) ktore chetnie opiekuja sie nawet kilkumiesiecznymi niemowlakami.Mozesz 'podrzucic' dziecko z 'doskoku' na godzinke czy dwie kiedy np wypadnie nagla sprawa ,mozesz tez zostawiac malca w regularnych porach jesli oboje rodzice pracuja.Godziny zaleza tylko i wylacznie od Ciebie.Koszt kolo 5 za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grudnioofki2011@o2.pl Nie bardzo "wypalił" ten mail Kamila, bo niewiele dziewczyn podało namiary na siebie. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe zauwazylam ostatnio ze mala jak jest zmeczona i przysypia tosie strasznie miedli dlonmi po twarzy. ciagnie sie za uszy,albo za wlosy za lub nad uszami, wyglada to smiesznie ale boje sie ze sobie "klapiaki" z uszu zrobi czy wasze maluchy tez tak maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna Mój Synek tez tak ma, od razu widać, że chce spać Olcik Jak Ty podajesz te krople devicapu?? Bo ten dozownik jest straszny, nie wiadomo ile zleci tych kropel jak na język się poda bezpośrednio. Jak narazie kapie kropelki 2 na smoczek i podaję do buzi. A czemu dajesz taką dawkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! Ja planuje wrócic do pracy w sierpniu ale wszystko zależy od rehab. Polanki ;) I wybiore opcję z opiekunką :) tyle że napewno w trójke przez 2 miechy ( tzn. ja ,Polina i opiekunka ) Klaudyna moja córcia robi dokładnie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja napisałam ale odzewu brak :P no chyba że mail nie doszedł Klaudia, moja młoda tak właśnie jeździ łapkami po buzi i targa uszka. Z nia jest problem taki że nie zaśnie sama, odłożona! :( Na rękach też nie, od razu się rzuca, smoczek wypluwa i generalnie żadna pozycja jej nie odpowiada :( tylko cyc i wtedy jest spokój. Teraz jak jest już śpiąca i nie dostanie cycka to jest napad szału! Nie wiem jak do tego doszło w ogóle :( Ewa, Ty masz złote dziecko, spróbuj no tu kiedy na Szymka złe słowo napisać! No ;) Strasznie mnie wkurza jak babcie/ciotki/ na siłę próbują Małą zabawiać i na rękach nosić. Widzę jak ją to męczy ale przeciez babcia może wszystko :O Kamila -> ja jestem bardzo zaborcza:P nie lubię jak ktoś się Małą zajmuje, szczególnie się to tychy rodziny ze strony Męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Ja miałam te VITA D i są bardzo fajne bo kapsułka jest dość długa i łatwo wcisnąć. Bo używałam wcześniej innych to kapsułka była jak jajeczko i z palców się wyślizgiwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten np devicap co ja używam jest tańszy, ale trzeba mieć receptę. Zapłaciłam 1zł z groszami za niego, tylko, że to dawka większa od kapsułek bo one mają chyba 400 a tu jest 500. Ale to raczej nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Może durne, ale jednak zadam - czym czyścicie Maluszkom pod pazurkami? O co chodzi... Szymek tak samo masakruje sobie buzię, uszy, włosy, oczy paluchami - i tego naczyniaka na czole też z resztą! Obcinam mu pazurki nożyczkami dla niemowląt, ale staram się nie wycinać głęboko, tylko tak na równo z opuszkiem. Dlatego pod pazurkiem zbiera się co nie co. Nie chcę mu gmerać niczym metalowym i ostrym. Myślicie że można takimi drewnianymi patyczkami do skórek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka ja dokladnie takie podawalam, ale ostatnio babka.w aptece0dala mi też w kapsulkach, ale o polowe tansze D-vitum mi odpowiadaja wycisne i ok nie trzeba odmierzac kropel. Już sa "podawkowane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :D wczoraj tak zaszalałam z małą na polu,że mnie śnieg z deszczem musiał przegonić do domu:D malinowa gryzaczek super-muszę odwiedzić smyka i koniecznie kupić małej :) olcik gratki dla Tosi ciekawe czy moja juz wazy 5 dowiem sie 27go na szczepieniu. Ja jestem jeszcze przed kupnem sukni juz widzę,że będę miała spory dylemat z wyborem strasznie niezdecydowana jestem:/ dziś spadam jeszcze zrobić rtg zęba,bo kłania się leczenie kanałowe pierwszy raz w życiu i trochę się dygam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineezz Ha! To zobacz, ile już masz do wyboru! Bierz moją kieckę! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! no piękna jest to Ci przyznam:D ile chcesz za nią?rozmiar by się nadał jeśli masz 34 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zlot mamusiek ja własnie z moja gwiazda przed komp bo nie ma zamiaru spac ani sama lezec obok tylko ryk kiedy ja odkladam. nati zważona i w 6 tyg przytyła na piersi 1,5 tak wiec ważymy 5,5 kg ladna krupcia z mojej małej nawet sie nie spodziewałam ze tyle przytyje tylko na samej piersi. moja suknia w szafie leży i nie chce ją sprzedawać to moja pamiątka a co:) ! któraś pytała o przemywanie dziewczynek to ja nie przecieram zbyt dokładnie chusteczką ze by nie zmyć tego *(czegoś) a kupke bez problemu wypukuje sie wodą a już nie raz mi sie zdarzyło Nati myć w ciągu dnia pupę. wysłałam wiadomość na mejla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka suknie dasz Nati jak będzie wychodziła za mąż :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:D Amly spi w wozku po spacerze a ja nadrabiam zaleglosci i zmykam robic obiad! sluchajcie moj maly syncio zostal dzis zapisany do skzoly-edukacje zaczyna w 2016 roku jako 4 latek:Dohhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×