Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

macie racje dziewuszki:) my tez jestesmy po pierwszej marchewie i pierwszym jabłuszu :D a jak dzioba otwierala w szoku jestem pięknie jej to jedzenie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie krytykuję nikogo oczywiście :) Tylko, że mój Synek ważył ponad 2 tygodnie temu 7100, także teraz pewnie z 7500, dlatego nie widzę potrzeby narazie go dokarmiać, bo już go z ledwością noszę. A że 21 kwietnia będzie miał 4 miesiące, to spory klusek z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Właśnie miałam zapytać tak dla mojej własnej ciekawości, czy któraś planuje do tego 6 miesiąca karmić dziecko wyłącznie piersią? Nie chodzi mi o wprowadzanie smaków po łyżeczce, tylko o zastąpienie jednego pełnego posiłku dopiero po 6 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Fajnie. Raźniej mi jakoś, bo też bym tak chciała. Ewentualnie w szóstym zacząć po troszku na smak podawać... We środę idziemy do pediatry pogadać o żywieniu i skontrować Szymka, bo dawno nie był "u dochtora" - od szczepienia 5 marca bodajże. Jeśli to nie zbyt wścibskie pytanie - Ewelina, czy jak Ci piersi wzbierają pokarmem to nadal do takiej sporej twardości, czy już tylko robią się cięższe? Bo u mnie kiedyś to się jak kokosy robiły, a teraz to tylko czuję, że się wypełniają i oczywiście martwię się, czy nie za mało pokarmu na ten etap rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze chciałam zapytać, o jakiej porze dnia podajecie witaminę D? Gdzieś wyczytałam niedawno, że lepiej podawać na noc, bo w dzień stężenie prowitaminy i tak jest duże. Że nie trzeba go podwyższać, bo to dla nerek niezdrowe... Sama nie wiem, co o tym myśleć? Dla mnie to jakoś zbyt wydumane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia dziekuje za pamięć :* Pola rośnie :) śmiga,dyga co dzień nowe rzeczy! a jak wczoraj wyciągneła rączki do mnie na rehab. :) obroty z pleców na brzuszek i ponownie na plecki ! mała akrobatka ! ja się jakoś organizuje choć czasu na wszystko mało :( w sierpniu planuje wrócić do pracy ale jeszcze nie wiem jak dam z tym wszystki rade :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa U mnie to jest tak, że piersi nabierają normalnie, są ciężkie przed karmieniem a po karmieniu flaczek. I jak Mały nie zję albo dłużej śpi to twardnieją i muszę trochę odciągnąć żeby nie było zastojów. No i cały czas mleko leci samo jak Synek je. Też się dziwię, bo podobno miało już potem być, że piersi nie nabierają a mleko produkuje sie na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wit. D podaje przy karmieniu o 11 i o 3. Bo ja mam dawkę na dwa razy. Ale wcześniej podawałam też na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema DZIOLCHY;););) I maluszki;) Ja dzis od 6 na nogach bo malej sie spac odwidzialo, a potem JAK usnela o 9 to tak do tej pory spi;) a ja posprzatalam caly domek I zupka buraczkowa na ogniu ;) taka mam ochote ze hej;) JESZCZE tylko pranie wystawie I jestem obrobiona" U NAS warzywka I owoce wystartuja za 2 tygodnie , nie moge sie doczekac bo JAK mala mnie OBSERWUJE JAK jabluszko wcinam I jezyczek wystawia do polizania to az mi sie przykro robi. KTORAS tu pisala o mianie glodnych dzieci...MOJA jest wieczne glodna nawet sie zastanawialismy czy nie przejsc na to specjalne mleko dla glodnych dzieci ale stwierdzilismy ,ze nie bedziemy jej dodatkowo tuczyc. Poczekamy 2 tyg do Kaszek jakos damy RADE. Klaudia MOJA dzisiaj 2 przerwy w nocy na mleko I po 150 ml tak ciumkala z glodu piastka w buzi ze az sie poplakala 2 razy ;( potem jadla JAK szalona! Nie chce spac JAK jej butli mleka nie dam I KONIEC! Czyli o 9 rano JUZ 450 ml bylo zjedzone a gdzie tu do konca dnia???? Milej soboty Kobietki , ja dzisiaj lece polezec w solarium...bo blada jestem JAK sciana od tego odchudzania, a I na plecy mi troche pomoze;););) relax!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema DZIOLCHY;););) I maluszki;) Ja dzis od 6 na nogach bo malej sie spac odwidzialo, a potem JAK usnela o 9 to tak do tej pory spi;) a ja posprzatalam caly domek I zupka buraczkowa na ogniu ;) taka mam ochote ze hej;) JESZCZE tylko pranie wystawie I jestem obrobiona" U NAS warzywka I owoce wystartuja za 2 tygodnie , nie moge sie doczekac bo JAK mala mnie OBSERWUJE JAK jabluszko wcinam I jezyczek wystawia do polizania to az mi sie przykro robi. KTORAS tu pisala o mianie glodnych dzieci...MOJA jest wieczne glodna nawet sie zastanawialismy czy nie przejsc na to specjalne mleko dla glodnych dzieci ale stwierdzilismy ,ze nie bedziemy jej dodatkowo tuczyc. Poczekamy 2 tyg do Kaszek jakos damy RADE. Klaudia MOJA dzisiaj 2 przerwy w nocy na mleko I po 150 ml tak ciumkala z glodu piastka w buzi ze az sie poplakala 2 razy ;( potem jadla JAK szalona! Nie chce spac JAK jej butli mleka nie dam I KONIEC! Czyli o 9 rano JUZ 450 ml bylo zjedzone a gdzie tu do konca dnia???? Milej soboty Kobietki , ja dzisiaj lece polezec w solarium...bo blada jestem JAK sciana od tego odchudzania, a I na plecy mi troche pomoze;););) relax!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Twój Młodzieniec jest miesiąc młodszy od Szymka. U mnie miesiąc temu tak samo z piersiami jeszcze było. 5h przerwy i zaciapana pościel. Od jakichś 2 tygodni jest już chyba to "na bieżąco", bo tylko takie lekkie uczucie wypełnienia mam, a za to mocniej czuję ten "start produkcji", jak już Szymek ssie. Dlaczego macie zwiększoną dawkę D? Na jakiej podstawie lekarz stwierdził początki krzywicy? Robiliście badania krwi, czy tylko z objawów? A! I weź mi jeszcze powiedz, ile Twój ważył, jak się urodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Po kolei, Mały urodził się 3350 gram, ze szpitala wyszliśmy 3180 gram. Co do krzywicy to przypadkowo neurolog stwierdziła, że ma miękką główkę z tyłu, efekt piłeczki pingpongowej jest, i zaczerwienienia np na brzuszku jak na nim nago poleży, i ma od jakiegoś czasu odstające ostatnie żeberko. I stąd zwiększona dawka. Powiedziała pediatra,że niema narazie co robić badań krwi. I wapno też dostaje. Ale ja se myślę, że w następnym tygodniu się wybiorę z synkiem niech obejrzy go, bo od tej dawki D tak rzadko robi kupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej My dzisjaj spędziliśmy cały dzień u dziadków w mieście bo tata w pracy i nudno w domu na "wsi". Pogoda ładna ciepło więc długi spacer w parku zaliczony i mały wiewiórki oglądał. Ewa ja już od miesiąca nie podaję witaminy D bo mały jest na mm a do tego ma małe ciemie 1x1 i lekarze stwierdzili ze juz nie ma takiej potrzeby, 20 idę na morfologię to akurat sprawdze mu też poziom wit. D i żelaza a przy okazji ja się załapię i też sobie zrobię morfologię z ciekawości po porodzie czy bardzo spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Toska nie je. Tzn je ale malo i tak troche na sile. Pije duzo soczkow ale mleko...masakra jakas. Po nocy jak jest glodna to ladnie i na noc po dlugich meczarniach tez zje ale w dzien... Dobrze ze lyzeczka jako tako, to dalam jej zupke i zrobilam gesta kaszke na mleku. Byc moze to zab ale pewna nie jestem. Choc mam nadzieje ze tu tkwi przyczyna. Jeszcze w srode jadla pieknie. Problem jest od czwartku wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Może za dużo soczków pije i nie jest głodna. Dużo się mówi, że taki soczek to dla małego dziecka jak posiłek. żeby dawać wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Floyenowa
Cześć Dziewczyny ! Podczytuję Was regularnie. Moja mała urodzona 23 grudnia, także fajnie przechodzić z Wami rozwój malucha. A zdecydowałam się dzisiaj napisać ponieważ trafiłam na fajną stronę i może Wam też się przyda : http://promobaby.pl/ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym ze ona dlugo nic pic nie chciala i przy poczatkach karmienia mm miaka problem z kupka. Wody nie chce pic wcale. Tylko soczki i herbatki. Musze ja dopajac przy tych zupkach, kaszkach itd. Inna sprawa ze wczesniej tez pila a jadla normalnie. Poza tym ona nie wypija nie wiadomo ile. To jest max 120 ml na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik sprobuj podawac Tosi wode przez 2 dni po 2 dniach podasz herbatke to wypije że smakiem. Ja tak z Baska mialam. Wypijala po 2 lyki ale podawalan jej z 50 razy dziennie a jak podalam herbatke po 2 dniach to 100ml na raz wypila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna ale ona chetnie pije. Ewelina sugerowala ze moze przez to ze duzo pije nie ma apetytu. Ale dzis juz wszystko wraca do normy. Jadla dwa razy mleko i duzoo zupki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Basia mnie zadziwia wystarczy chwycic ja za raczki a ona sama sie dzwiga do siadu. I do polowy sie podciagnie skubana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stronka super !!!!!!!!!! :) dziewczyny nie wiem jak wy ale ja całą niedziele przespalam ale pogoda sprzyja rozrabianiu w łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się ,że stronka przydatna;) Kilka słów o nas : Laura urodziła się w terminie, po 33 ( tak,tak słownie trzydziestu trzech;) godzinach porodu -bez znieczulenia, co uznaje za jeden z życiowych sukcesów, hehe Mała aktualnie ćwiczy wspaniałe okrzyki bojowe oraz śmiech typu gardłowego. Regularnie szkoli też rodziców , aby nie oddalali się za daleko podczas zabawy na macie...A my wpatrzeni w naszą dziewczynę wykonujemy polecenia łącznie, niestety z lulaniem na rękach do spania. No cóż... ciężko być rodzicem doskonałym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka ;) jezdym I ja... Witaj nowa Mamuska Laury!!! My dzis niedziela na ostro" dorobilam sie imienia corci na plecach ;) Nie moglam sie tez doczekac I dalam dzis Layli kaszke mleczna na lyzeczce ...oj JAK jadla..JAK mlaskala...6 godzin minela I nie Ma oznak bolu brzuszka wiec dzis zageszce mleko jedna lyzeczka na noc...zobaczymy czy lepiej jej sie bedzie spalo;) Dziewczyny karmiace piersia jestem towline pelna dla Was podziwu!!! JAK WY dajecie rade karmic cale noce...ja po prawie 3 mcach nie spania w nocy przez malej kolki myslalam ze na glowe dostane...ale to zupelnie inna sprawa??!!!!!! Podziw I respekt dla Was!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia H Ja karmię piersią i nie zapeszając mój Synek jak zaśnie o 19.30 po kąpieli to wstaję na jedzonko tak ok 4 dopiero. Zje i śpi dalej. Także nie jest tak źle. Również witam nową forumowiczkę i maleńką Laurę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff ...u nas chyba problem z apetytem za nami, bo Mała zjadła dziś 600 ml mleka, 200 gram zupki a jest ona bardzo treściwa bo dużo mięcha+kaszka manna i wypiła 100 ml herbatki i 50 ml soczku. Dziąsła rozpulchnione, więc może niedługo się coś wykluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wITAM ! :) Hej nowa minko !rodzic doskonałay? a co to jest właściwie ? :) Laura -śliczne imie ! My szykujemy sie na wizyte do neurologa ,bedzie ważenie ,mierzenie itp. lubie te wizyty a szczególnie jak ide do pediatry :) z notesikiem zapisanym milionem pytan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sywuś a ja podziwiam dziewczyny które rodziły sn !!!na bloku porodowym była dziewczyna która rodziła 18 godz. i lekarze podjęli decyzje o cc ! widziałam jak cierpi ! masakra ! wiem że każdy poród sn wygląda inaczej , ale i tak pełen szacun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×