Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Arizonnna

Jest Bóg, czy go nie ma?

Polecane posty

I znowu - mówisz tylko o Jahwe (tak, Bóg ma imię). Nie w każdej religii są demony i anioły przedstawiane tak jak w chrześcijaństwie i judaizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinka:)
w ludziach go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no malinecka
w mudźiach ko ni ma a cy je cy nie to sależy ot wieży/lerigji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauedos1405
Kolejnym dowodem na istnienie Boga jest Piecioksiag i zawarte w nim przepisy dotyczace min tego co nalezy jesc i czystosci. Ludzie w tamtych czasach nie mogliby na to wpasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź pod kościół, przy okazji
Czy bóg stworzyłby takie gówno, jakim jest człowiek. Nie buhahha piękne ale PRAWDZIWE strzał w dziesiątkę! ludzie to najgorszy gatunek zwierząt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauedos1405
A dlaczego nie mam miec na mysli JHVH. Cywilizowany swiat opiera sie na monoteizmie a nie wierzeniach jakiegos buszmena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty sobie z tym dowodem na Boga żartujesz, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek jest gównem? A to dobre:) Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga, więc jest cudownie stworzony:) Zresztą poczytajcie Pismo, jest takie fragment:) A to, że popełniamy tyle grzechów to już tylko wynik naszej wolnej woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauedos1405
Nie zartuje. To podstawa mojego patrzenia na swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poctawa poctawo
to tyko wieża. a jaka je pwrada? kot to fie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noxelia ależ jesteś uparta:) Bóg Nas stworzył doskonałymi, to my za przeproszeniem zwaliliśmy sprawę...Bóg nie interweniuje w Nasze decyzje, robimy co chcemy...i dlatego ten świat tak (niestety) wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest oczywista i namacalna ale trzeba sie troche postarac, moze faktycznie w KK jest to opis zbyt niejasny by to pojac ale sa inne religie wiec szukajcie bo szkoda zycia a gwarancji nie ma ze dostaniecie nowa szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak sobie powiem, że wierzę, to zostanę zbawiona? " "Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Dobra lub zła budowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aborygen dawny bywalec kafe
Oczywiście że jest bóg. :) i jest on bardzo troskliwy i pragnie naszego dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauedos1405
ZATEM PIECIOKSIAG JEST DOWODEM NA ISTNIENIE BOGA, BO CZLOWIEK SAM TYCH PRAW NIE STWORZYL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jest... to że ktoś nie chodzi do kościoła nie znaczy że nie wierzy w Boga... kościół do instytucja która prowadzi nauki.. a Bóg Bogiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauedos1405
Ponadto Prawo Mojzeszowe bylo najlepszym mozliwym systemem prawnym, w tamtych czasach i opiera sie na wiedzy naukowej ktora byla niemozliwa do osiagniecia przez owczesnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aborygen dawny bywalec kafe
Noxelia prosze napisz jeden przykład dlaczego bóg nie chce Twojego dobra dlaczego tak myślisz może przekonam Cię że jednak jest ktoś kto pragnie twego dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bóg daje nam wolną wolę
i możemy wybrać co zrobimy z własnym życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życie bez Boga nie ma żadnego sensu...Noxelia będę się za Ciebie modlić abyś odnalazła właściwą ścieżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atashiwa
boga nie ma. gdyby był to na świecie panował by spokój, porządek i miłość! zapewne, któreś z wierzących stwierdzi, że to nasza wina bo mamy "wolną wolę"... ale moim zdaniem to tylko wymysł kościoła by zatuszować fakt, że kochający "ojciec- bóg" nie istnieje!!! wolna wola bierze się z faktu naszego ucywilizowania! myślicie, że ludzie w starożytności (tej bardzo wczesnej) postępowali zgodnie z jakimś przeświadczeniem, że mają na coś wpływ? to kwestia nauki i postępu, kwestia kultury i obycia. Zresztą dlaczego niby bóg pozwala na to by jedni ludzie cierpieli a inni nie? to znaczy, że ten kochający ojciec faworyzuje swoje dzieci? ( i proszę bez kitów o cierpieniu jako drodze do boga- bo wtedy czemu wszyscy nie cierpimy? cierpienie to nie dar do jasnej cholery!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aborygen dawny bywalec kafe
A kościół katolicki to jedna wielka obłuda. Naprawde. Przecież jezeli chcemy szczęsliwe zyć to dzięki poznaniu bibli. Zatem zostawmy wszystkie religie i czytajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdź mi jednego człowieka
na ziemi, który nie cierpi. Chrystus również cierpiał za nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bilet to miesięczny
napisana przez ludzi nie jest ich dziełem tylko zapisem mądrości im przekazanych na które nie mogli sami wpaść czego dowodzi jej treść no to łapę oczywista oczywistość to nie wieża to logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aborygen dawny bywalec kafe
Ok a teraz powoli naprawde zastanówmy się pytanie brzmi dlaczego bóg dopuszcze Cierpienia? dlaczego toleruje zło jakie się dzieje na ziemi o to odpowiedź Szatan Diabeł, który podburzył przeciw Bogu pierwszą parę ludzką, Adama iEwę, nie uznaje prawych mierników Bożych idlatego słusznie nazwano go „niegodziwcem (Mt 6:13; 13:19, 38; 1Jn 2:13, 14; 5:19). Zainicjował bunt, sugerując, że Bóg nie sprawuje władzy nad swymi stworzeniami wsposób dla nich korzystny isprawiedliwy, itym samym zakwestionował prawość Jehowy iprawowitość Jego zwierzchnictwa. Nieposłuszeństwo Adama iEwy zrodziło jeszcze jedno pytanie: Czy inne stworzenia rozumne okażą się wierne ilojalne wobec Boga, jeśli nie będą mieć ztego materialnych korzyści? Taki właśnie zarzut wysunął Szatan wodniesieniu do wiernego Hioba. Zuchwale rzekł do Boga: „Skórę za skórę iwszystko, co człowiek ma, da za swą duszę. Dla odmiany wyciągnij, proszę, swą rękę idotknij jego kości ijego ciała, izobacz, czy nie będzie cię przeklinał prosto wtwarz (Hi 2:4, 5; zob. ZWIERZCHNICTWO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bilet to miesięczny
nie zmieniłem niku :O miało być 'więc tora'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×