Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

no my tak samo kupiliśmy mieszkanie a wczesniej mieszkałam w Kochłowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zdjęcie Mai twarzy po 30 tyg bodajrze właśnie w 4d. Lekarka mi zrobiła tak dla przyjemności za darmo i normalnie nawet nosek zadarty było widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niedaleko rynku chorzowskiego .... a jak wiesz gdzie był kiedyś rynek w chorzowie to własnie tam :D ale do rynku terażniejszego mam 10 minut ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez bedziemy robili teraz prenatalne i 3d albo 4d, tylko powiedzcie mi czym to sie różni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie znam sie dokładnie ale pracuje w chorzowie:)od 2 lat prawie, ale ja z ulic to kiepska jestem, mój M to wszedzie trafi a ja to tylko sklep, przedszkole, praca i dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnica pomiędzy 3D i 4D? Badanie 3D jest czytelne dla rodziców, jednak dopiero USG 4D oznacza zarejestrowanie obrazu trójwymiarowego w ruchu. 3D to statyczny obraz w trzech wymiarach, podczas gdy badanie 4D to ruchomy obraz w trójwymiarze (bezpośrednio śledzący z pewnym opóźnieniem ruchy dziecka). Technika ta pozwala na precyzyjną ocenę mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek, twarz i pozostałych organów w każdej płaszczyźnie, dostarczając wielu cennych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie może w którym tygodniu kobieta zaczyna odczuwać ruchy dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na to 3d i 4d tez pojde... Juz zakladamy album... w pierwszym okienku bedzie test ciazowy, a potem pierwsze usg, gdze jest pecherzykiem...:) Zbieramy skarby... Wiem, ze test płowieje, ale to historyczny test hehe...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam w albumie wszystkie zdjęcia z USG:) A co do ruchów to ja czułam w 19 tygodniu. Ale to zależy od kobiety i od tego, która to ciąża już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nic ja ide obiad wkońcu gotować moze zerknę tutaj wieczorekiem nierozpisujcie sie za duzo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj sie tak fatalnie czuje, ze chyba znow bedzie bez obiadu....:( Ospana, zaspana, do niczego jestem;( I tak mam w niektore dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ale tu ruch dziś z rana :) ja na razie nie czytałam wszystkiego, bo mam tylko sekundę na odpoczynek i zaraz idę z Frankiem skakać po kałużach :) niedawno przeszła jedna burza za drugą. podczas pierwszej wracałam z zakupów i wróciłam hmmm "lekko" przemoczona :) bracia i synek az wybuchnęli śmiechem jak mnie zobaczyli :P :P :P udało mi się też do lekarza umówić na następny tydzień :) do mojej ginki idę dopiero 8.08, a wypadało by jednak co miesiąc chodzić, a nie co 2, więc zapisałam się "w między czasie" w Poznaniu do innego lekarza. a i na 29.07 umówiłam sobie usg genetyczne, to pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży :) z tym że w Łodzi, u mojego lekarza z poprzedniej ciąży. i jak męża nie będzie wtedy w Pl, a wskazuje na to całkiem sporo, to pociągiem sobie pojadę - rano tam, o 15 wizyta i ok 17 powrót. trochę męczące, ale już nie raz w pierwszej ciąży takie eskapady robiłam :P ostatnia moja samotna podróż pociągiem na trasie Poznań - Łódź miała miejsce dokładnie miesiąc przed porodem :P :P:P no i 2 tyg przed terminem jaki wychodził z usg w 30 tygodniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do miasta to ja zasadniczo jestem poznanianką. od prawie 7 lat mieszkałam w Łodzi, lub pod Łodzią, zalezy od okresu :P teraz od lutego mieszkam znów w Poznaniu, ale już nie długo, bo w połowie sierpnia dojeżdżam z małym do męża który mieszka w okolicach Mainz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ruchów to przy Franiu czułam w 18 tygodniu, teraz zobaczymy jak będzie :) a co do imienia to pomysłu nie mam żadnego! przy synku wiedzieliśmy że na 100% Franek albo Zuzia, a teraz pustka! zero pomysłów! nic mi się nie podoba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę się na przyszły tydzień jakoś umówić ;-) ale chyba na każdą wizytę będę chodzić z lękiem. Mała-agatka-odważna jesteś;-) ja panikuję i na pewno bym się nie wybrała ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwaga nie ma tu nic do rzeczy :) czasem sa pewne obowiązki których nie da się wykonac inaczej :) choć ja zawsze jakoś tak luźno podchodziłam do wszystkiego, a zwłaszcza ciąży. nie wiem ale mam przeświadczenie że będzie ok. to samo czułam przy Franku. w ogóle nie myślałam o tym że coś może być nie tak! poza tym że maluch może być chory, dlatego jeżdżę do najlepszych lekarzy, zeby na wszelki wypadek o wszystkim wiedzieć wcześniej, wybrac odpowiedni szpital itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczątko - ja na usg chodze do dr Dudarewicza, on przyjmuje na Kamińskiego 31. koszt usg to ok 240 zł.jak chcesz to telefon ci podam :) do ginekologa chodzę, a raczej prawie chodziłam, bo pewnie jeszcze tylko na 1 wizytę pójdę, do dr Gruszczyńskiej - Walczak, przyjmuje na Piotrkowskiej (chyba) 121, albo 131, nie pamiętam na pamięć idę :P za wizytę bierze 80 zł wraz z usg. pisze tu bo gg nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to usg najlepiej jest robić w okolicy skończonego 12 tygodnia ciąży, bo wtedy najlepiej widać oceniane przez lekarza parametry. do pana dr najlepiej dzwonić przed południem, bo teraz to on przyjmuje i nie odbiera telefonów, choć możesz próbować. a i do 25 lipca jest na urlopie, nie wiem tylko od kiedy. telefon do Dudarewicza to: 603166978.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniawasde
hej dziewczyny czy Wy też przed pierwszą wizytą zanim dowiedziałyście się że wszystko ok to czarne myśli Was ogarniały? rzucił mi sie w oczy artykuł o ciąży pozamacicznej i jestem cała spanikowana. nie moge sie doczekać wizyty żeby mieć jasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×