Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość oluskaaa1
hej mam nadzieje , ze moge dolaczyc. Mam na imię Ola, mam 22 lata i jestem w 13 tc.:) Ciaza nie planowana ... Ale jestesmy szczesliwi:) w sobote bylam na usg genetycznym wszystko ok, przeziernosc 1,7 mm, maluszek ma 7 cm:) Bardzo ruchliwy caly czas sie krecil;D Kurcze mi plci nie podala bo powiedziala ze za wczesnie jk czytalam to juz jakas dziewczyna wie jaka plec a tydzien taki jak ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluskaaa1
Nick......................wiek........tP.............płeć. ..............miasto monia_aa................24..........26.01.2012...???????. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....??? mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dziewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe............Śląsk Cieszyński szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie Twoja_królewna........20................28.02.20 12...bez znaczenia lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie oluskaaa1.................22..................25.02.2012....?????......Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Cześć dziewczyny Wakacje i po wakacjach wczoraj wróciłam ze Słowacji i powiem wam że było cudownie odżyłam i wyglądałam tam jak bogini zero dołów pod oczami zero stresu moczyłam się tylko w termach i troszkę opalałam. Ale cóż trzeba było wrócić na Śląsk:) Ja właśnie zaczynam 15 tydzień i czasem czuję małe bulgotanie nie wiem czy to maluszek ale wolę myśleć że to właśnie on... Mam już dość duży brzuch praktycznie już na pierwszy rzut oka widać że jestem w ciąży. Mam pytanie czy u was pojawiła się już ta linia negra???? Bo u mnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ktoś tu pisał o lini negra... mogę się pochwalić, że u mnie jest już widoczna :D Brzuszka nie ma za bardzo widać, chyba, że się porządnie najem... ale llinia jest już widoczna :) Powoli zaczynam 14 tydz. i też czasami wyczuwam takie 'gulgotanie' jak ktoś to nazwał... też nie mam pewności czy to maluszek, ale cieszę się gdy poczuję to muskanie :) A co tam u Was? Jak minął weekend? Ja właśnie jestem z S. na Śląsku... jechaliśmy 10 godz. ale jakoś dałam radę z przystankami :) Pozdrowionka. oluskaaa1 Wszystko zależy od ułożenia dziecka, od lekarza bo wiadomo, że jak nie jest pewien tego co stwierdza to nie powie, no i ponoć chłopca szybciej idzie wykryć :) Nasz maluch fajnie się ułożył, a lekarz od razu zauważył, że coś kryje między nóżkami no i tak dowiedzieliśmy się, że mamy Oleczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po weekendzie byliśmy w Wiśle i Ustroniu równiez wypoczęłam :) i czuje sie dużo lepiej :) mi ta linia w pierwszej ciąży pojawiła się dopiero w 6 miesiącu :) to zależy od kobieta ja jak na razie również jej nie mam :) u mnie zaczyna sie 16 tydzień i czuje już wyrażnie ruchy maluszka :) tą linie ma każda kobieta (przynajmniej nie znam osoby bez lini w ciąży) jednym przychodzi wcześniej innym póżniej :) u mnie już są robotnicy ech czekam tylko aż skończą mi ten remont :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie! Dawno nie klikalam ale regolarnie Wa czytam :) Apropo lini na brzuszku, to ja miałam wyraźną w poprzedniej ciąży i pojawiła mi się ona około 5 miesiąca. Aktualnie jeszcze jej nie widzę. Ale to nie jest regula, że każda kobieta ją ma, moja siostra nie miała jej przez całą ciążę ani koleżanka w 2 ciążach. Jedne ciężarne ja mają a inne nie. W nidzielę wybraliśmy się z rodziną w Bieszczady nad Soline, było cudnie, ale strasznie dużo ludu. Ale nie mogło pujść wszystko tak gładko, po drodze oczywiscie puściłam 2 pawie bo tak mnie wytrzęsło w aucie. Tak więc Kimizi (mam nadzieję, że nie pomyliłam nicków) nie jesteś sama. U mnie wciąż minimum jeden paw na dzień musi byc :( :( :( już tracę nadzieję, że się to kiedyś skończy. WIecie co, ja już zgubiłar rachube w którym to ja tygodniu jestem... heh, muszę to dokładnie przeliczyć... Miłego dzionka! Zapodajcie jakiś pomysł na obiad pliiiisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika81
Hej dziewczyny Ja jeszcze lini negra nie widzę u siebie. Brzuszek mam lekko zaokrąglony i coraz ciemniejsze brodawki. Zauważyłam też pajączki i takie grubsze żyłki na nodze boję się że to żylaki, będę musiała porozmawiać z lekarzem o tym. Czy któraś też ma podobnie ? bo mnie na razie nogi nie bolą tylko czuję czasami jakby były ciężkie. Napisze Wam teraz co mnie spotkało jakieś dwa tygodnie temu. Postanowiłam pójść do fryzjera (był to piątek) podciąć włosy bo mdłości zelżały i mogłam w końcu wyjść z domu. Udałam się jak zwykle tam gdzie zawsze chodzę. Zazwyczaj tak trafiałam, że od razu na fotel siadałam ale tym razem siedziała kobitka i widziałam że ma farbowane włosy więc fryzjerka powiedziała mi że dłużej jej zejdzie i że mnie zapisze na wtorek po weekendzie. Otworzyła zeszyt wpisała moje dane. Wyszłam, pochodziłam sobie po sklepach i wróciłam do domu. Przyszedł wtorek, zadowolona udałam się do salonu i jakież moje zdziwienie było bo drzwi były zamknięte, patrzę przez szybkę a tam puste ściany i podłogi. Byłam zszokowana i wściekła że ludzie potrafią być tacy bezczelni. Teraz to się śmieje z tej całej sytuacji. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mborowa my za tydzien w niedziele jedziemy nad Solinę :) tyle ze nie mamy noclegów jeszcze zalatwionych ale mam nadzieje ze nie bedzie z tym jakiegoa klopotu...;/ wy w jakiej miejscowosci byliscie? czy wynajmowaliscie pokoj czy moze taki domek letniskowy? my taki własnie chcemy bo jedziemy jeszcze z dwoma znajomymi :) co do lini negra u mnie tez jej nie widac za to zaczely pojawiac sie rozstepy na piersiach, biegnace od brodawek, narazie nie jest duzo ale mam wrazenie ze z kazdym dniem jest ich wiecej i brdziej widoczne :( mimo ze smaruje kremem z gerbera na rozstepy własnie ;/ no nic to, chyba na to nic nie poradze... wczoraj bylam u lekarza w zwiazku z tym co pisalam ze cos tam jakby mi leciało w sobote, okazalo sie ze to na 90% nie byly wody (mimo ze po 3 dniach trudno lekarzowi stwierdzic, ale badal mnie wziernikiem i robil jakis tam test, na usg tez wyszło ze wod jest duzo, powiedział ze skoro biore luteinę to ona czasami sie uwadnia i moze się 'lać' hmmm nie mowie, bo uspokoilam sie nieco :) niestty nie podał mi ile malenstwo teraz mierzy ani nic, nawet nie pokazał mi go na usg :( tym jestem troche zawidziona. musze zrobic morfologie i crp i zadzwonic do niego. zwolnienia nie dostałm bo dobrze sie czuje a to 'ulewanie' juz sie nie powtorzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguniaaa, nie chciałabym obrazić Twojego lekarza ale teraz to bez łaski dostaje się zwolnienie ciążowe, nie rozumiem jak mógł Ci odmówić... Jeśli chodzi o Soline to myśmy wybrali sie na jeden dzień tylko bez noclegu, ja mieszkam na przedmieściu Rzeszowa więc nie było aż tak daleko na jednodniową wyprawę. Ale sądząc po nawale ludzi w tą niedzielę, końcem wakacji i dobrą pogodę to radzę Ci jednak zarezerwować nocleg. Co na obiad????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Hej jeśli chodzi o obiad o ja właśnie robię fasolkę po bretońsku bo łazi za mną już chyba miesiąc. Mam mały problem bo od wczoraj pobolewa mnie brzuch na samym dole tak jakby przy kości łonowej jest taki jednostajny trochę przypomina ból jak na okres ale jest dużo lżejszy a czasami przechodzi na jajniki sama nie wiem czy iść do lekarza czy nie może są to te więzadła albo macica powiększająca się ma tak któraś wizytę mam dopiero za dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mborowa... ale on mi sie pytał czy potrzebuje zwolnienia ale ja sie dobrze juz czuje, w sobote bylam oslabiona i w niedziele, ale teraz jest ok :) wiec nawet sie ciesze ze nie wysłał mnie na to zwolnienie ;) a co do soliny to zastanawiamy sie i szukamy ale jakos czasu nie ma dzwonic ;) ale wiem ze tam pieknie jest, jak patrzylismy na necie to bajka dla mni :) juz nie moge sie doczekac... a co do obiadu hmmm w piatek naszla mnie chec na barszczyk czerwony z uszkami ale zanim je kupiłam to mi ochota przeszła :D i własnie nad fasolka po bretonsku sie zastanawiam hmmm chyba ktos mi smaku narobil ::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Co do tej linii na brzuchu to ja z Mają nie miałam przez całe 9 miesięcy i teraz też póki co nie pokazuje się więc nie każdej ona wychodzi:) Ja w niedzięlę i w poniedziałek byłam w rozjazdach. W te dwa dni zrobiliśmy chyba z 500 km. Wczoraj jak zajechaliśmy do domu to byliśmy przeszczęśliwi - cała trójka;) Ja jeszcze nie czuję ruchów choć czekam niecierpliwie. Podobno w drugiej ciąży czuje się wcześniej niż w pierwszej a Maję wyraźnie poczułam w 18tym tygodniu więc w każdej chwili mogę poczuć jakiegoś kopniaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj zapytałam lekarza czy możliwe zebym cos poczuła, bo w zeszłym tygodniu w ciagu dwoch dni czułam takie delikatne łaskotanie w brzuchu tak ponizej pepka ale stwierdzil ze na tym etapie ciazy to prawie nie mozliwe... tyle ze to moja pierwsza ciąza, wiec wiadomo to troche inaczej jest, chociaz niby na necie pisza ze od 16 tygodnia mozna cos tam zaczac czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika81
Jeśli chodzi o obiad to mnie naszła straszna ochota na gołąbki i chyba jutro je zrobie. ZAŁAMANA 1 mi też zrobiłaś smaka na fasolkę po bretońsku. Jeśli chodzi o bóle brzucha to ja też czasami mam takie jak opisujesz , wizytę mam w czwartek także spytam lekarza czy to objawy powiekszania się macicy. Jesli plamień żadnych nie ma to chyba wszystko ok jest. Dla świętego spokoju jesli będzie Ci dalej dokuczać to lepiej wczesniej idź do lekarza będziesz spokojniejsza albo jak masz numer telefonu to zadzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie moge dołączyć? cos o sobie mam 33 lata, mam juz dwóch synków teraz czekam na trzecią jak najbardziej zaplanowaną :D mam nadzieję, że będzie córcia, teraz jestem w 15 tyg , termin mam na 19 luty co do ciąży to przechodze ją bardzo ciężko, najcięższa z moich ciąż, od początku mdłości, odbijanie non stop, awers do jedzenia, wszystko za przeproszeniem mi "smierdziało" w I trymestrze odrzucilo mnie od wszystkiego z wyjatkiem bułek z miodem i dżemem i mleka lub inki, teraz troszkę więcej zaczełam jesc i pic, chociaz 70% mojego jadłospisu jeszcze nie mogę. Poza tym mam bardzo ostre bóle głowy prawie codziennie, od nich jestem nie do zycia, słabo mi nie mam siły na nic. I narazie zamiast tyc to chudnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam niskie cisnienie i moja gin kazala mi zmuszac sie do wypicia kawy lub kieliszka koniaku, aby nie doprowadzac do tak ostrych bóli głowy, zawsze mialam niskie cisnienie, a tylko w tej ciazy mam takie problemy Fajnie że niektóre z was znają już płeć, ja wczoraj bylam na wizycie, dzidzia zdrowa, przeziernosc ok, plci nawet nie sprawdzala, bo stwierdzila ze to za wczesnie a ja nie nalegalam. Z chlopcami znalam plec okolo 19 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszek u mnie juz widoczny moze nie tak bardzo ale jest, macica dolem tez mnie pobolewa, ale rosnie i rozciagają sie więzadła ruchow jeszcze nie czuje, mysle ze kolo 18 tygodnia, pomimo ze trzecia ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Trochę mnie podniosłyście na duchu że niektóre z was tez pobolewa na szczęście żadnego plamienia nie mam więc to musi być macica... Fasolka zjedzona wyszła mi przepyszna mąż zjadł 3 miski, ugotowałam wielki gar więc do czwartku nic nie gotuję:)))))) Chociaż mam ochotę na kalafior. Zaczęłam się zastanawiać nad imieniem dla synka myślę o Kubusiu albo Tymku, na badaniach prenatalnych mały ziewnął dwa razy i to było na tyle pokazu więc wtedy pomyśleliśmy sobie że to właśnie taki Kubuś Puchatek ale Tymek też bardzo mi się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAŁAMANA 1, ja mam siostrzeńca - Kubusia i wcale taki puchatek nie jest;) Łobuz jakich mało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki :) brzuszek rośnie :) czuję już właśnie po więzadłach :) oprócz efektów wizualnych oczywiści :) ciągnie mnie strasznie przy jajnikach od kilku dni :) monia ja też niskociśnieniowiec, jak nie wypiję kawy, słaniam się jakbym conajmniej kilka tych koniaków wypiła :D no i ból głowy :) co do obiadu właśnie dochodzi mi pieczyste :D uwielbiam takie pieczone mięsko :) i mizeria do tego i ziemniaczki :D co do ruchów, ja jak spokojnie poleżę, co się zdarza niezwykle rzadko - czuję już bąbelki :) zaczynam brać witaminki, bo mi się zajady zaczynają robić :/ u nas gorąco :) uff Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka tez masz takie bóle głowy?? myslałam ze nie jestem sama z tymi bolami, za koniakiem to nie przepadam, a wrecz jego zapach doprowadza mnie do mdlości nie mówiąc ze od kawy od samego poczatku mnie odrzucilo, ale teraz co jakis dzien musze wypic bo jestem nieprzytomna te USG geneteczne czym sie rózni od normalnego, tym tylko ze badaja przeziernosc itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika81
monico - ja jestem w pierwszej ciąży i dokładnie przeszłam przez to co opisywałaś. Najlepiej wchodziły mi kanapki z serem żółtym i pomidorem, z dżemem albo mleko z płatkami. Też wszystko mi "śmierdziało", do lodówki się nie zbliżałam i obiadów nie mogłam gotować (mąż był biedny w tym czasie jeśli chodzi o obiady) ale teraz jest już dużo lepiej chociaż dzisiaj po śniadaniu mnie zemdliło i niestety wszystko zwróciłam. Na temat bólu głowy to się nie wypowiem bo od początku ciąży ani razu mnie nie bolała ale cały czas mi się odbija (jak nie górą to dołem) ale widocznie taki urok :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fika u mnie wzdęcia i odbijanie to non stop + te makabryczne bóle głowy i awersja do prawie wszystkiego to mozna sie wykonczyc. Tyle ze nie wymiotowalam, nie mam odruchow wymiotnych ale "góla" cały czas stała mi w gardle, teraz juz rzadziej. Co my musimy przejsc. Gotowac tez nie gotowalam, nie moglam pocalowac meza jak pil kawe lub piwo bo bralo mnie na wymioty, nam morzem przy smazalniach myslalam ze wykorkuje, mulilo mnie od tych zapachów ze hej oj jest co opisywac. łudzilam sie ze jak przyjdzie czwarty miesiac to bedzie lepiej, ale narazie poprawy nie ma, a wzmogły sie bóle głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy Wasze przeczucia odnosnie płci się sprawdzą :) w drugiej ciązy czułam całą sobą że synek i pomimo iz kupilam jeden różowy komplecik, przed USG od razu powiedzialam ze będzie syn i jest teraz w sumie nie wiem czy to przeczucie czy silne pragnienie, ale czuję moją Zuzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika81
ZAŁAMANA 1 -Kubuś, Tymek bardzo fajne imiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki:) u mnie upał, upał i jeszcze raz upał...nie da się wytrzymać a ja czuje się fatalnie. Ta pogoda mnie wykończy...piszecie o ruchach ja takie małe bąbelki w brzuchu czuje ale nie wiem czy to już czy jeszcze nie:)ja jutro zaczynam 16 tydzień jak narazie przytyłam niecały kilogram to dobrze skoro dzidzia rośnie i tak czeka mnie basen, fitness i aerobik po porodzie i to szybko tak żeby na wakacje można było w sukience wyjść. a ja mam pytanie czy macie jakies problemy z cera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o przeczucia odnośnie płci to mi się sprawdziło, bo ja za pierwszym razem czułam synka od pierwszego momentu, za drugim razem tak samo, a teraz ta ciąża jest zupełnie inna , inne smaki, zachcianki , inne samopoczucie i w ogóle czuje moją córcie a lekarka to potwierdza:)) ale ubranek jeszcze nie kupuje, poczekam jeszcze do połowy jak na połówkowym mi potwierdzi to wtedy kupie sobie sukieneczkę w rozmiarze 62:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika81
Jeśli chodzi o cerę to na razie żadnych problemów, wręcz bym powiedziała że się poprawiła i zauważyłam że paznokcie mi się wzmocniły bo miałam strasznie łamliwe. Tylko włosy mam wrażenie że takie suche są jak siano. Miałam prasować ale jest mi tak duszno, że odłożę to na inny dzień. Ogólnie to nie czuję sie za dobrze jak jest tak gorąco. Ciekawe czy mi się sprawdzi płeć bo cały czas myślę że to będzie syn, nie umiem tego wytłumaczyć, tak czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! przepraszam że nic nie piszę, ale z tym netem to mnie choroba bierze, jak mam coś robić. ta strona 15 minut mi się otwierała!!! ale piszę dziś bo chyba jutro, albo pojutrze pakiet się kończy i wcale neta nie będę miała przez kilka dni. dopóki zwyklego stacjonarnego necika nie załatwimy. z nowości - od niedzieli czuję Lilkę :) pływa sobie i całkiem solidnie kopie :) brzuszek mam spory, ostatnio porównywałam zdjęcia z ciąży z synkiem to mam porównywalny z 25 tygodniem tamtej ciąży! a i jeszcze jedno - pojawiła mi się siara w piersiach! i to całkiem sporo. przyznaję bez bicia nic nie czytałam, bo nie daję rady cofać stron, za dużo czasu zajmuje :P a czasu brak. Ruda - zapisałam się do pani dr na najbliższy poniedziałek :) zobaczymy. uciekam bo mały na mnie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×