Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

werka ja to już męcze swojego opowieściami co mu zrobię jak go dorwę w przyszły weekend planujemy zaszaleć;D o ile się nie rozpakuję :P ale jak na początku nie dopuszczałam do siebie nawet myśli o seksie bo byłam zmęczona tak teraz już odliczam dni;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
17 dni po terminie to strasznnie długo moim zdaniem lekarze nie powinni tyle czekać. Ile razy słyszałam ze kobieta jeszcze rano miała wody Ok a pod wieczór już były zielone, więc nie wiadomo co o tym myśleć:) Ale już przestane się tym martwić bo paranoi dostane. ALE to jest paradoks do któregoś tygodnia myśli sie żeby donosić a później żeby nie przenosić za długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyyta
werka-bmw z ciekawości też zmierzyłam obwód brzuszka a tu szok również 118cm a dopiero co było 110cm. Teraz się już nie dziwie że rozstępy się pokazały skoro w takim tempie się powiekszam eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla rozpakowanch mamus:* Izabell1982 Pisałaś że jesteś z UK...:) a w której części mieszkasz?? W jakim szpitalu rodzisz...??:) Opowiedz mi coś o porodzie tutaj bo to mój pierwszy raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłam do Was jeszcze zajrzeć przed snem :) Zauważyłam, że brzuszki mierzycie... ja mam równe 96cm w 36 tyg. To chyba nie dużo. Za to waga +15kg, masakra :P Gdzie można kupić te liście malin o których piszecie? W aptece czy w zwykłym sklepie? I na co dokładnie są? Proszę o jakieś informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma urodziła 2 tyg. po terminie. Był to poród wywoływany. Dziecku nic się na szczęście nie stało, ale wody miała już zielone a Mała urodziła się z lekka sina. Dostała 9 pkt. Coś jej się nie spieszyło :) Koleżanka miała strasznie wysoko brzuch i to pewnie dlatego. Mój jest dosyć nisko, więc liczę na łatwy przebieg, ale jak będzie to okaże się dopiero na porodówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.s ma maila wysłałam dwa zdjęcia z sesji, na razie mam mało bo koleżanka jeszcze nie przerobiła :D Ale nie mogę się reszty doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka Ty sie nie przejmuj tymi 19kg bo u Ciebie to wszystko poszło w brzusio.... który faktycznie duży jest, a cała jestes szczuplutka:) szybko to zrzucisz... i widze że chepsy w ruch...hehehe...tak jak u mnie:) wiola - stópki słodkie...wasze rodzicielskie no i córci tez...skarpeteczki....a juz za niedługo będą w nich stopeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam gratuluje serdecznie mamusiom, ktore juz urodzily!!! kassiiulla ja mieszkam w Londynie, bede rodzic w St Georges hospital w dzielnicy Tooting (a coreczke 2 lata temu rodzilam w szpitalu St Thomas na Westminster). Jesli chodzi o moje wrazenia to nie obawiaj sie niczego, badz spokojna i wszystko na pewno bedzie super. Jedynie zmartwilo mnie, gdy pisalas, ze nie robia Ci zadnych konkretnych badan (wymazow), ale chyba ostatnio pisalas, ze bylas w szpitalu i wszystko Ci posprawdzali wiec juz OK, tak? Wlasciwie to czesto spotykam sie z opinia, ze ciezarne kobiety czuja sie, ze niezbyt sie o nie dba w ciazy. Ja akurat mam mnostwo usg, badan, wymazow i spotkan zarowno z poloznymi, jek i z lekarzami w szpitalu, ale nie wiem, moze to dlatego ze mam niewydolnosc szyjki macicy i jest to po prostu mus. Moze gdyby mi nic nie bylo, to tez by nikt nic nie robil? Nie wiem. Ale na pewno jesli tylko masz jakies watpliwosci, od razu glosno mow poloznej czy komukolwiek, masz prawo sie domagac badan czy wyjasnien. Jak rodzilam coreczke 2 lata temu, to dosc dlugo musialam czekac na anestezjologa, zeby podal mi Epidural, to moj jedyny przytyk do nich:) urodzilam naturalnie, ale musieli mi pomoc tzw. ventouse czyli taka ssawka przytkana do glowki dziecka (znaczek z lowki zniknal po dwoch dniach). a Ty gdzie mieszkasz? gdzie bedziesz rodzic? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
No Dzieki już wiem co Dalej bo mała Agatka Już mi kiedyś wysłała hasło. A le nie wiedziałam do czego one służy. Dziękuje ślicznie:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
Super Macie zdjęcia:) Tylko siąść i głaskać te brzuszki:) Ale Mała Agatka Najbardziej Mnie Urzekła. Takiego dużego brzuszka jeszcze nie widziałam:) Ale jest słodki:) Bez kitu jestem jakas zboczona na temat ciążowych brzucholi:P:P Idę jUŻ spać a więc DOBREJ NOCY WSZYSTKIM:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra mojego meża jest w Iralndii i jest w ciąży i z tego co opowiada to uważam, że tamtejsza służba zdrowia to porażka. Badania ginekologicznego nie miała ani razu, usg chyba raz albo dwa - to prawie koniec 7mca a oni nie znają płcibo usg było robione na początku ciąży, ma tylko spotkania z położną, gdzie badają jej ciśnienie, krew i mocz. Nie mówię nawet o glukozie czy paciorkowcu. O szyjce też nic nie wiadomo skoro nikt jej nie bada. Ja jestem w szoku jak się do niej porównuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katjusza wlasnie wszystko poszlo w brzusio i caly brzusio w rozstepach :( a po chipsy specjalnie dzisiaj do sklepu szlam tak mi sie zachcialo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj pozazdrościlam rajlax i teraz siedzę w wannie a skurcze są coraz silniejsze. jak sie nie uspokoi to dzisiejsza wizyta u teściów nie dojdzie do skutku :) a mialam nawet pójść do apteki dziś i poszukać tych malin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Bubik i jak ze skurczami nadal silne? Ja wczoraj byłam w mojej byłej pracy, dzieci i rodzice zadowoleni że przyszłam i w szoku że termin za tydzień a ja taki kawał się wybrałam. Wieczorem ledwo doszłam do domu i ledwo noc jakoś przespałam bo tak mnie biodra i nogi bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Rajlax - gratulacje, 🌻 wszystkiego najlepszego dla Małej i rodziców! Kimizi - moja gin. też tak mówiła, ale nie proponowała mi tego Doumoxu Bubik - trzymaj się! A u mnie nez zmian, brzuch nadal wysoko, Mały kopie w żebra i naciska mocno na pęcherz, skurczy nie mam właściwie, biodra mi się rozchodzą, bo boli mnie miednica i krocze, nogi spuchnięte, ręce zdrętwiałe. Od paru dni mam twarz spuchniętą i ostatnio czuje takie mrowienie w piersiach, może mleko mi się szykuje :) a... właśnie zaczęłam 40 tc :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
hej:) a przede mna noc do kitu!!:( wogole nie spałam,spojenie okropnie mnie bolało ,pic mi sie strasznie chcialo.Wogole zauwarzylam ze ostatnio bardzo duzo pije wczesniej wypialam okolo 1 litra wody plus tam ze dwie herbaty a teraz samej wody pije po 3 litry i to najwiecej w nocy bo mnie az tak suszy jak na mega kacu:/ no i mecza mnie spuchniete palce po nocy bo jak zauwarzylam zawsze na wieczor mi puchna a z rana pozniej puszcza jak sie zwkleke z łozka dziwne takie.... bede w czwartek u lekarki to jej wspomne. Od poniedzialku zaczyna mi sie ostatni tydzien juz bo termin niby na 5 lutego wiec na przyszla niedziele:P a tak mysle ze i tak nie urodze po co mały ma wychodzic skoro takie mrozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara ja też ostatnio piję więcej, może to normalne pod koniec ciąży. Mi się jutro zaczyna 40tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) żyję, nie rodzę :) brat już dojechał, teraz tylko mąż pojechał odebrać go z autobusu :) co do brzusia to mój magiczne 130 cm przekroczył :P wczoraj było 132 cm w obwodzie :D a pewnie gdyby nie opadł byłoby sporo więcej, bo teraz inaczej się układa :P powiem jedno - ciężko z taką baryłką z przodu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez lutówka
dziewczyny chciałam Was tylko przestrzec przed przenoszonymi za bardzo porodami. W szpitalach powinni mieć sprzęt do badania wód płodowych AMNIOSKOP, niestety wywoływanie porodu przy zielonych wodach to błąd. Uczulam bo nie sprawdzają koloru wód, a zielone wody to już podejrzenie zakażenia wewnątrzmacicznego i lepiej mieć szybkie CC. Dziecko już może być niedotlenione, co z tego że dostanie 9 czy 10 w skali Apgar, kiedy z kilkuletnim dzieckiem będziecie latać po logopedach, terapiach SI, psychologach, niestety ale to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik to trzymamy kciuki daj znać jak urodzisz, kurcze a mamy ten sam termin wg miesiączki. Z tym przenoszeniem to prawda, mam nadzieję że termin cc wrazie co mi wyznaczą w miarę szybko bo ja raczej w terminie nie urodze. U mnie w pasie bez zmian 108cm a waga +18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się posypało: Bubik powodzenia;) !!! Beatriks >> no ja właściwie to na niej wymusiłam ten antybiotyk, bo u mnie paciorkowiec wyszedł już we wrześniu, brałam na to antybiotyk dopochwowy, który nic nie pomógł, bo w październiku znów wyszedł. Więc gin. stwierdziła, że nie ma co brać w kółko antybiotyków bo najwidoczniej mój organizm już osłabiony jest i nie zadziałają. Z tym, że ja 3 lata temu też miałam paciorkowca i w szpitalu - mimo moich usilnych próśb antybiotyku nie podali. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale strach mnie teraz paraliżuje. Wczoraj poczytałam o tym duomoxie na paciorka i wiele lekarzy go przepisuje, a że mam go w domu to od wczoraj zaczęłam brać. Wyczytałam, że to bezpieczny antybiotyk w ciąży i ma ten składnik, który podają w antybiotyku w szpitalu. Miałam wczoraj sprzątać, ale po badaniu tak mnie krocze bolało, że nie dałam rady, więc teraz się zabieram. U mnie 15 kg na plusie, a brzuch mam nadal wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik Dasz radę! Daj znać jak już będzie po i będziesz miała Maleństwo przy sobie :) Powodzenia! :) Zazdroszczę... też bym chciała żeby zaczęło już się coś dziać, ale u mnie to trochę za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam
Lena racja w Irl i Uk jest tak jak jest, za to plusem jest, ze wszystkie leki dla kobiet w cdiazy i na macierzynskim sa za darmo, mleko dla dzieci z alergia tez za darmo, szczepionki, za ktore placi sie w Polsce fortune sa za darmo. A jesli z ciaza jest cos nie tak i zglosisz sie do szpiatala to masz super opieke, wiem, bo mnie to spotkalo i urodzilam w super atmosferze ze znieczzuleniem, bez laski wielkiej i jestem szczesliwa. Moja kolezaka jesty w 6 tygodniu i ma zastrzyki z hormonow co tydzien , bo mialla wczesniej poronienia, ma co 2 tygodnie usg i wizyte lekkarska, naprawde nie ma co narzekac :) ajesli ciaza jest ok, to po co strsowac dziecko niepotrzebnymi promieniami usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik- powodzenia! Ciekawa jestem jak Tobie idzie :) No pooowoli z każdym dniem takie wpisy będą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik - melduj jak tam poród :) Może już masz dzidzię przy sobie :) A ja jakoś ani nie boję się porodu (będę mieć cc) ani nie śpieszy mi się z dzidzią. Niech sobie siedzi, termin mam za ponad dwa tygodnie i ciągle sobie wmawiam, że to jeszcze dużo czasu :) Im dłużej donoszę tym dłużej będę na macierzyńskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×