Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

jagnajagna można winogrona ale bez skórki, a czy wie ktoś czy chrupki kukurydziane można? bo to zdaje sie jedyna przekąska... dzięki mała agatka, własnie nie wiedziałam o jaka make chodzi Marcia21 u nas tez jutro pępkowe mimo, ze pępek nie odpadł, hehe. Z tym koperkiem to nie wiedziałam, ja zaczęłam podawać bo mała się prezy na pierdzioszki, kupy robi po każdym karmieniu (wczoraj do wanienki :P ) i na razie ich kolor sie nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena moja też się tak pręży i ciężko jej kupe zrobić ale robi sporo i mam jej nie dawać, tylko właśnie espumisan. Moja nie chce dzisiaj spać już nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to dzieciaczki nasze mają z tymi pierdzioszkami i kupkami? mój Misio też stęka, pręży się i krzywi :( wybudza go to nierzadko ze snu. pomagam mu dociagajac mu nóżki do brzuszka i masujac jak widzę ze stęka. dajemy bobotic ale nie widzę jakiejś poprawy. bączki są nadal. na szczęście kolka nas omija :) może spróbować innych kropelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia21 i jak reaguje Twój maluszek na espumisan? Ja podawałam mojej małej pierwszy raz gdy skonczyla 28dni i się prężyła na pierdzioszki, podałam 2razy i załowałam niesamowicie - płacz, zanoszenie się, a mała wyglądała jak pomidor jakis... odtawilam espumisan i znowu tylko pręzenie i pojękiwanie. Kupiłam INFACOL nie dość że tanszy to lepszy od espumisanu. U nas dziś mija 5tygodni jak jesteśmy razem :) A jak Wy drogie Mamusie czujecie sie w nowych rolach? Ja choć czasami zmęczona i niewyspana czuję się fantastycznie jako mamuśka :D Moje maleństwo ładnie śpi (nawet do 8godz) ładnie je, no i co mogę napisać, w ogóle jest zaj*bista ;) Jak dla każdej mamusi jej dziecko :) Ciekawe, która urodzi 29lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka podałam narazie dwa razy espumisan ale narazie nic się nie dzieje. Moja w nocy też potrafi spać po 7 godzin ale to przez to że dostaje na noc mm bo inaczej jest niespokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w zanadrzu Sab Simplex ale nie wiem czy podawać? Jeszcze ta czerwona dupka... Ani sudocrem alni Alantan nie pomagają. I moja też dziś marudzi, ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena też bym marudzila z taką pogodą za oknem :D chyba większość źle znosi taka pogodę, czemu Maluchy mają być wyjątkiem :) choć mój Misio super grzeczny ululany w chuście... rewelacja. mi minęło 4 tyg równe. jest super choć były zarówno dołki jak i górki. kropka mówisz ze espumisan tylko nasilił dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
to i ja dolacze chyba do mamusiek co maja problem z pierdzioszkami:/ moj maluch prezy sie czesto wydaje jeki jak by mial zatwardzenie ale co najlepsze to wszystko sie dzieje u niego przez sen. Ogolnie w dzien nie zauwarzylam aby mu cos dolegalo bo gazy odchodza kopka jest okolo 4 razy dziennie zółta. Pluje sobie w twarz ze w dwa dni zjadlam pol bialej czekolady i troche paluszek slonych i mozliwe ze to moja wina ze cos sie dzieje z brzuszkiem:(od dzis przeszlam na calkowita diete i bede malego obserowac.... i jeszcze co dzis mnie zmartwilo to to ze przy pepuszku pojawilo sie troche zaschnietej krwi... kikut juz odpadl tydzien temu i niewiem co spowodowalo taka reakcje i na nowo zaczynam przemywac pepek specyfikiem. W czwartek idziemy pierwszy raz do pediatry na mierzenie,warzenie to bede musiala poruszyc te dwa tematy i mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje. A i co do brzucha to zauwarzylam ze malemu pomaga picie herbatki z koperkiem hipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Ja od czwartku jestem już w domu ale nie miałam kiedy nawet napisać i poopowiadać. Każdą wolną chwilę spędzam odsypiając noc :) Malutka wstaje często na jedzenie w nocy. Ja głównie karmię swoim pokarmem z butelki bo niunia była ciągle nienajedzona zresztą to oczywiste, bo mam za mało pokarmu... wieczorem dokarmiamy (już drugą noc) mleczkiem kupnym :) Poród trwał 2 dni i było ciężko... :) Ale się udało :D Jeszcze wskocze tu w wolnej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara Kapimu jeszcze tydzien po odpadnieciu kikuta pempuch sie goil i tez krewki troche bylo, po prostu przemywalam nadal spirytusem i bylko ok, ale tez na poczatku jak zobaczylam ta krewke to sie przestraszylam ze ten spirytus tak wysuszyl ze az mu skorka popekala, ale to normalne, przemywaj dalej a w czwartek nie bedziesz miala o co pediatry pytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na razie problemów z gazami nie było, kupka jest za to prawie po każdym karmieniu i słychać głośno jak wylatuje:-)W nocy mała zaszalała, od 22 do 1 nie chciała spać tylko ciagle być przy cycu (choć dawno oba opróżniła), też będziemy chyba musieli pomyśleć o smoczku, choć chciałabym tego uniknąć na razie bo dopiero co opanowaliśmy prawidłową technikę karmienia (i wreszcie mnie nic nie boli, choć brodawki dalej delikatne i tkliwe na dotyk). Dzwoniłam do konsultantki laktacyjnej, ale nie udało mi się od razu dodzwonić więc pomogłam sobie sama, obejrzałam sobie filmik (http://www.blog.przedporodem.pl/jak-prawidlowo-przystawiac-dziecko-do-piersi-zobacz-wideo/) i po kilku próbach mała wreszcie chwyciła tak jak trzeba:-) Mielismy dzisiaj isc na pierwszy spacer, ale chyba tylko powerandujemy, bo starszy znów ma katarek a pogoda średnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bitee Cappucina
Witajcie mamy:) Też jestem już przy końcówce 36tc. Tak Was podczytuje czesem i mam pytanie-może trochę dziwne,ale mnie to męczy a Wy to w większości już ciąże przeszłyście więc się znacie: Jaki miałyście śluz w ciąży tak od przy końcówce? I czy dużo go było? Mnie zdaży się czasem,że czuję takie ulanie się śluzu przeważnie rano no i przez cały dzień 1/2 wkładki lub niekiedy 3 muszę zmieniać, mam koloru takiego jasno żółtego.Czy to jest normalne? poradzcie mi proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
fajny filmik tylko musze przyznac ze jesli bym miala takie sutki jak Pani na filmiku to tez bym nie miala problemu. A ja mam lekko plaskie i za nim maly zlapie to sie nameczy. Najgorzej jest w nocy jak mam piers pełna i wtedy jemu ciezko zlapac i troche sie denerwuje.... w szpitalu polozna meczyla mnie o kapturki i w koncu kupilam ale musze przyznac ze to byl niewypal bo wogole zassac nie mogl :/ mysle ze z czasem wyciagnie mi te sutki albo nauczy sie nie denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, mój malec od wczoraj ran nie zrobił ani jednej kupki. cały czas był na piersi i 2 razy dostał butlę z mm. czy któraś z Was tak miała? sika po jedzeniu po 2 razy, ale kupki ani śladu. no i te problemy z pierdziochami, prężeniem się też mamy, wybudza się wcześniej i jęczy, bo Mu jeździ po brzuszku. martwić sie już tym brakiem kupki, czy na razie czekać? położna przychodzi we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
mi polozna mowila ze malec kupki moze nawet nie robic do 5 dni tak wiec narazie nie martw sie :) karm go cyckiem dalej i czekaj spokojnie :) a do wtorku zapewne ladnie ci narobi w pieluche :) mi raz niunio nie robil 4 dni i jak poszlo to porzadnie :D ale na wszelki wypadek kupilam czopki glicerynowe dla niemowlat i malych dzieci i mialam zalecenie podania pol czopka wlasnie w 5 dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nadrobiłam 2 dni czytania:) nie było mnie troszkę bo uczyłam się do egzaminów:/ U nas nowość - mały je CYCA. Słuchajcie po miesiącu czasu wczoraj zassał się i od wczoraj nie dostawał butli:):):):) Już myślałam że nie ma szans na cyca po miesiącu jedzenia z butli ale niuniek dał radę. Sutki troszkę wyciągnął mi laktator, także Wojtusiowi było lepiej złapać. Teraz mam troszkę obolałe brodawki, ale co tam duma mnie rozpiera:P:P Mały nadal trochę niespokojny też położna polecała espumisan, ale jeszcze nie wypróbowałam, może teraz przy cycu się bardziej uspokoi:) mój mały też ma jakąś alergie bo biedny dwa policzki ma zsypane drobnymi krostkami:( i nie wiem po czym to może być bo nic nowego nie wprowadzałam do swojej diety. Może to skaza białkowa.... wiecie może jak ona się objawia? buziaki miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyyta- gratulacje ! :) W wolnej chwili podeślij zdjęcie. pietrunia22- powiem Ci, że mnie pocieszyłaś bo ja 4 dzień też karmię odciagnietym pokarmem i mam delikatne poczucie winy ... nie wiem dlaczego...:/ To , że Twój maluch się przestawił oznacza, że może mi też się kiedyś uda :) Mam pytanko do Was- czy Wy też macie takie OGROMNE bóle brzucha co jakiś czas??? Wiem, że boli jak się obkurcza macica ale to swoją drogą miałam takie bóle okresowe... Ale ten ból miałam już z 5 razy i jest okropny, cały brzuch boli i jedna nerka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Te kupki to chyba normalne:) U mnie mała ostatniej nocy zrobiła 6:P Co ile wasze maluchy budzą się do cyca? Moja w nocy najdłużej śpi1,5 godziny...później pociągnie 5 minut i dalej się kładzie... A ja... mam strasznynawał pokarmu - normalnie z cycków leje mi się jak z kranu... Do tego są twarde jak arbuzy... Robię okłady z zimnej kapusty i piję szałwię ale tonic nie daje:( Wiola jak tam poród?? Mój trwał3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasssiula- u mnie trochę lepiej bo 2 dni trwał. Pierwszy dzień balonik, bóle i rozwarcie do 4 cm. Przespana nocka i drugi dzień kroplówka :/ Ech nie chce nawet wspominać...:) A moja śpi 2 -2,5 ciągiem w nocy i chodzę jak ząbi to Ty już wogóle pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Tomek zwykle w nocy śpi najpierw do 1, czasem 2 (od 20-21) i potem budzi się o 4 i o 6. ostatecznie wstaje koło 8. czyli pierwszy sen ok 5-6 godzin i potem pobudki co 2 godziny. w dzień malutko śpi, bo jak wstanie o tej 8 to zasypia dopiero na spacerze ok 11.30 jak idziemy do przedszkola po starszego, a jak nie wychodzimy to dopiero po 13 potrafi zasnąć. śpi ok 3 godzin i to tyle! i do wieczora w sumie nie śpi wcale. teraz też od 17 śpiący strasznie ale zasnać nie może :( pewnie dopiero po kąpieli przyśnie... wiola - gratulacje :) oj namęczyłaś się strasznie! wiem co to znaczy bo ja Franka też 3 dni rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jesli juz jestem w tabelce to czuje sie w obowiazku poinformowac ze tez juz urodzilam Poród sn, synek Dominik, data 23.02, wazy 4,510 mierzy 54cm prosze wpiszcie mnie do tabelki przy okazji:) co do karmienia to od porodu karmilam i bylo ok a teraz z piersi leci mi tylko krew niestety a wiec karmie sztycznym. Ale nie schizuje sie. pozdrawiam mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja Jula tez ma problem z gazami i kupke robi tylko raz dziennie ale taka duuuuuza .stosowalam espumisan i kropelki delicol ktore kosztuja 40 zl a jest malenka buteleczka starczajaca na tydzien u nas w koncu pomoglo przepajanie herbatka koperkowa jak narazie jest dobrze.mam pytanie do dziewczyn ktorych dzidziusie mialy katar jak u was wyglada sytuacja? bo jula ciagle go ma i mnie to martwi to ponad tydzien czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem z forum grudzień 2008 to Kimizi chyba 12.02 urodziła przez cc maluszka. chyba dziś miała wyjść ze szpitala. ale poczekajmy na wieści z 1 ręki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wlasnie ogladam Dzien Dobry TVN i było o mamie z Litwy, jej sposob na szybki i mniej bolesny porod to woda po ugotowanych jajkach, podobno zawiera chinine i dlatego dziala. Trezba wypic przed porodem, szkoda ze nie wiedzialam wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie kataru to niestety mój Mały ma ciągle;( zaczyna nam się czwarty tydzień i nic nie przechodzi, sama nie wiem czy isc znów do lekarza? co myslicie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja sie zaczelam interesowac tematem antykoncepcji w czasie karmienia, co wy na to , co polecacie, mnie mama namawia na wkladke ale czytalam ze moga byc problemy z zajsciem w ciaze a niechcialabym zeby Kapi byl jedynakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caroosia fajnie, że podjęłaś temat, bo mnie to też interesuje, a nie za bardzo wiem, co byłoby najlepsze w ciąży. podobno są tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących, ale u mnie byłby dopiero niecały rok jak odstawiłam tabletki i nie chce znów się truć. tez myślę o wkładce, ale słyszałam, że po niej są problemy z zajściem ciążę, a również chce mieć jeszcze jedno dziecko. mój Stasio kiedy wypiłam herbatę koperkową po godzinie zrobił kupę-giganta, 25 minut wypuszczał z przerwami i teraz śpi od dwóch godzin w miarę spokojnie, a tak to nie mógł boroczek,co chwile się budził. może spróbujcie tej herbaty, kupiłam dziś w aptece rumiankowo-koperkowa i wypiłam szklankę i zadziałało. mam nadzieję, że dzis spokojnie prześpi noc, bo może godzinę spaliśmy, a mąż o 5.30 wstawał do pracy. pozdrawiam i gratuluję nowym Mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. nie w ciąży tylko przy karmieniu Boże, ja ciągle gadam, że jeszcze jestem w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×