Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

no Wiola pełne szaleństwo. Ja bym sie strasznie cieszyła!! :) ale może i na mnie czas przyjdzie. na razie mąż uparcie twierdzi ze więcej nie chce. Kwaituszek Marek zdecydowanie ograniczył cycowanie, najfajniejsze jedzenie to to na moim talerzu, ale kaszkami zupkami i deserami nie gardzi. wręcz przeciwnie. na noc dopiero włącza mu sie mleczna fazka i tylko cyc do rana. Pietrunia - dobrze ze po cichu idą zebiska :) nam Marus marudzi więc wiem o czym mówię :D Rajlax - uciekło jej na Twoja rękę 50 zł to sie babsko piekli, Ja bym sobie gębę otworzyła na nią. to jest dziecko a nie lalka, poruszy sie i tyle, nie ma mocnych. my w szpitalu. znów. po rutynowych badaniach z soboty wyszła anemia, hemoglobina 7,7. na izbie przyjęć nikt nam wierzyć nie cchcial. dziecko niby okaz zdrowia i do wczoraj nie wierzyli dopóki nie przyszły ich wyniki. wczoraj przetoczyli mu czerwone krwinki. skok do 10,2. jutro kolonoskopia umowiona, muszą sprawdzić czego żelazo i hg takie niskie, czy w jelitach nie ma stanu zapalnego który im w badaniach nie wychodzi. nie jestem tak zestresowana jak za pierwszym razem. paczek jest w super kondycji. jedynie boję sie znieczulenia i samego badania. ale damy rade. Paczuszek ma 72 cm i 8300 wagi. będę pisać co i jak po kolonoskopii. trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ręce mi opadają... Ostatnio teściowa miała okropną opryszczkę. Ja wchodzę do pokoju a ona całuje małą. Myślałam że uduszę ją... Dzisiaj Julce na ustach wyskoczyła jakaś kropeczka. Nie wiem co robić, nie wiem czy to opryszczka? Słyszałam że u małych dzieci to dosyć poważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wasze maluchy przekręcają się na brzuszki w taki sposób, że wyginają się w taki łuczek?? Miłosz coś zaczął tak się gimnastykować i nie wiem może w ten sposób nauczy się przekręcać?? A dzisiaj zaczyna już 23 tydzień... U nas zęby też ruszają...młody obśliniony po kolana i wszystko do buzi pakuje łącznie z palcami u nóg. Martwi mnie jedna rzecz... jak wyszliśmy ze szpitala miał źle odciągnięte wody płodowe niby zeszły ale do dzisiaj dnia coś mu ciągle w tym nosku charczy. Ponad to śpi z otwartą buzią właściwie ciągle ma ją otwartą. I teraz wyczytałam w gazetce, że może to być objaw powiększonego migdała trzeciego lub alergicznego kataru. Czy któraś z Was coś słyszała o takim przypadku?? Jeśli nie przejdzie uderze do laryngologa bo to już za długo zdecydowanie trwa a woda morska nie pomaga...no może na chwile. WIola- no to ładnie pobrykałaś:P;) Zazdroszcze! I czekam również na wynik testu:) Bubik kurcze co to się dzieje z Mareczkiem?? Życzę zdrówka!!! kassiiulla- co do opryszczki nie pomogę bo nie mam pojecia jak to jest. Słyszałam, że zaraźliwa ale ile w tym prawdy nie wiem. No to będziemy obie bawić na weselach tyle, ze ja u znajomych hehe:P:) Buziaki dziewczynki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie było, ale nie mam za bardzo czasu na pisanie:( Zaglądam tu często, ale czytam jedynie co u Was i podpatruję nowinki;) Esga - Mikołaj też nadal pochrapuje i ma otwartą buźkę, a między usteczka wysuwa język. Mnie to martwiło, dużo o tym czytałam, ale lekarka mnie uspokoiła. Chrapka powinna przejść jak maluchy zaczną siadać, a i otwartą buźką nie ma co się martwić. Ale wizyta u lekarza nie zaszkodzi, skoro Ciebie to martwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiola hehe również dołączam do grona ciekawskich:) Też miałam obawy co do ciąży choć biorę tabsy AZALIA i raz zapomniałam ale na szczęście nic:) Nie jestem gotowa ... Kapiś mi wystarczy hehe Ja w przyszłym tyg mam propozycję wyjazdu w Bieszczady i nad Jezioro Białka i lipa... Bieszczady z moją rodzinką a jezioro z rodziną mojego P. i się głowię jak zrobić by pojechać tu i tu bo wiadomo moja Mama focha nie walnię ale teściowa już na bank... Zrobiłam Niuniowi jarzynową którą pluł na kilometr:( a ze słoiczka to wcinał aż uszy mu się trzesły... I jakieś może sprawdzone przepsiy Dziewczyny? Co do otwartej buzi mój Niuniek też ma non stop;D Taki jego urok:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za zainteresowanie :) Tak jak mówiłam jak okres się pojawi bądź któryś test wyjdzie pozytywny DAM ZNAĆ :) Wczoraj robiłam test i wyszedł negatywny ale nawet gdyby to było by może z ok 2 tygodnie ciąży dopiero... Co za los- jeszcze nie dawno bałam się, że wcale dzieci nie będę mogła mieć a gdyby to była wpadka taka! Dosłownie raz bez zabezpieczenia było! Mąż mówił o prezerwatywie ale ja na to,, ojjj tam , nic nie będzie" :) Powiem szczerze , że chciałabym jutro obudzić się z okresem :) A jak nie to też będzie. oluska- Czytałam ostatnio gdzieś, że nad jeziorem BIAŁKA w jakiejś restauracji zatruło się dużo osób więc uważaj! :) Bubik- jejejjjj :( Jak Ci współczuje. I Mareczkowi oczywiście. Trzymajcie się. Lena0- Dziękuje Ci bardzo, że o mnie myślisz :* :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki u mnie dzis ciezki dzionek tymo cos nie w sosie byl marudek strasznie i tez sie slini na maksa wiec moze tez juz pora na zabkowe humorki pozatym to byla dzis u mnie znajoma zdezorganizowala mi caly dzien narobila syfu i po 6 godz pojechala :) moze dlatego maly tez taki bo on nie lubi jak mu sie przestawia jego schemacik calodobowy Barbara vavra ja tez wole gotowac tylko tak sie zastanawiam czy w tym warzywniaku to te warzywa niepryskane i mieso ze sklepu to czy napewno dobrej jakosci poki co korzystam z wlasnego ogrodeczka niewiele jednak tego mam juz wiem ze za rok sadze meeega grzadki ja narazie miesne podaje ze sloika dopiero jak maly juz sie przyzwyczai mam zamiar dawac krolika i indyka ale tez jak ugotuje swoje musze zmieszac ze sloiczkowych chociarzby jedna dwie lyzeczki bo samej mojej tymo sie nie czepi a w ogole przez deserek nie chce jesc mi mleka chyba zabardzo go zasyca musze dawac chyba na drugie sniadanie bo jak daje ok 16-17 to maly nie pije mi na noc mleka esga 89 u mnie tez tymko charczy strasznie ale on ulewa troche i ponoc lekarka mi mowila ze od tego bo ta resztka mleka dostaje sie do pzrewodow nosowuych i ze to powinno minac tez nawilzam woda morska bo to takie wrazenie jakby byl zatkany zakatarzony nosek poki co czekam ale bardzo mnie to u niego denerwuje i czekam kiedy minie i moj maly tez sie dziwnie wyginal to pierwsze proby a za chwile bedzie fikal na brzuszku poki co mojego syna to ulubione zajecie bubik trzymaj sie i oby jak najszybciej sie to wszystko skonczylo ale powiedz mi skad ta anemia czy byly jakies objawy wczesniej nawet zeby wiedziec na przyszlosc dla wszystkich mamusiek na co mamy zwracac uwage i co swiadczy ze hemoglobina niska bez badania pietrunia to powodzonka z tym testem ja to bym jeszcze nie chciala ale pewnie gdyby nam sie przydarzylo z nienacka to bysmy sie cieszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kwiatuszek pomyliłaś osoby bo mnie się właśnie skończył okres więc ciąża odpada a my tu wszystkie Wioli kibicujemy i czekamy w napięciu:) bubik - ohhh ten twój Mareczek to biedny:( ciągle coś, oby kochani wszystkie wyniki wyszły dobrze a mały dzielnie zniósł badania:) bubik proszę powiedz mi bo ty chyba wróciłaś albo masz zamiar wrócić do pracy jak mnie pamięć nie myli i jak wygląda teraz twój dzień jeżeli chodzi o karmienie Mareczka? Chodzi mi głównie jak dajesz cyca i jak inne posiłki i mniej więcej w jakich godzinach? bo to mi spędza sen z powiek - jak to będzie jak wrócę do pracy dziś byłam u znajomej z małym i ona dla swojej córeczki zamawia od jakiegoś gościa sprawdzone króliki i mnie też załatwi także podzielę sobie wsadzę do zamrażarki i będzie na kilka porcji:) mój mały nie wymyśla ani nie wybrzydza przy jedzeniu, normalnie złote dziecko:) co bym mu nie podała do jedzenia to zjada ze smakiem :) ale cycuś u nas dalej jest na 1 miejscu pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej z opryszczką i języczkiem nie pomogę bo nic nie wiem na ten temat ale jak już coś się okaże dawajcie znać, będziemy więcej wiedzieć. Tu macie do pobrania masę przepisów dla dzieciaczków http://chomikuj.pl/Przepisy555 trzeba kliknąć pobierz folder Bubik zdrowia dla Mareczka, daj znać co i jak. A podawałaś małemu mięsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiula- chyba bym wyszła z siebie i stanęła obok! Czy ludzie nie rozumieją, że dzieci małych sie nie całuje!!!! Mi też nie pasuje, , że moja tesciowa całuję Lucenkę w policzek bo ona pali! Ja sama bym nie chciała z kimś palącym dać sobie buziaka a co powiedzieć małe dziecko. rajlax- wczoraj i dziś myślę o Tobie i tym nieszczęsnym szczepieniu... Też się zastanawiam właśnie, że głupia sytuacja bo nie wiadomo czy dobra ilość była podana.Ale myślę, że pielęgniarka się zna i pewnie nie raz miała taką sytuację. A to ona płatną miała ? My płatną kupujemy w aptece. U mnie kolejny dzień bez miesiączki :) Za tydzień mam panieński koleżanki i jeśli okresu nie bedzie to test znów zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
witamy:) kolejny dzien za mna :) mały wykapany i spi ladnie w lozeczku :) radość :) znalazlam dzis spacerowke dla moje Błażeja http://www.e-graco.pl/product_info.php?products_id=816 i bede zamawiac za tydzien jak mi przyjdzie ostatnie macierzynskie:/ kurde tyle wydatkow mi sie nazbierala ze głowa mała:/ dzis mylam u mamy swojej iu brejdakach(6,10 lat) i skubani nakarmili mi dziecko krupnikiem jak nas nie bylo w pokoju:P doszli do wniosku ze Błażej jest glodny i musi z nimi jesc:) mieli dzis ubaw bo mlody wpołlezaco siedzial na lozku obstawiony w poduszkach i siadl im :) chlopaki az sie zachodzili a Błażej zastanawial sie o co im chodzi :D Smieszne moje dziecko jest :) do kazdego kto podejdzie do wozka to ręce wyciaga, małe cyganiątko :) przynajmniej nie bedzie problemu z zostawianiem u kogos. No a ja dzis sie zapisalam na kontrole do ginekologa na 9 sierpnia i moze jeszcze nie dostane okresu bo az milo bez niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, żegnam się z Wami, przeprowadzamy się już na dobre, musimy już opuścić nasze sprzedane mieszkanko :( czekamy nadal na decyzję kredytową. Staś je marchew, ziemniaczka i kaszkę, ale znów ma alergię , najprawdopodobniej na mleczno-ryżową kaszkę i muszę przejść na sinlac, w każdym razie będziemy kombinować. poza tym wszystko dobrze. będę co jakiś czas zaglądać i pisać, jak będę u siostry w odwiedzinach. regularnie powinnam wrócić niestety dopiero w październiku, jak się ogarniemy ze wszystkim :( Bubik - podziwiam Cię szczerze, że masz takie nerwy, ja wariuję od zwykłych kupek i martwię się wysypką, jesteś super dzielna kobietka, życzę dużo zdrowia synkowi!! rajlax - przeprowadzamy się do Bielska, czyli tam, gdzie mieszkałam 19 lat. Wiola - też podziwiam szczerze :) jak to ciąża, to oby się dobrze prowadziła, a Ty dobrze czuła, wszystkiego dobrego. A wszystkim Wam życzę zdrówka, pamiętajcie dziewczyny o mnie i Stasiu, będę się odzywać, jak tylko będę mogła, no i trzymajcie za ten nasz kredyt i żebym nie musiała do pracy wracać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
Jagna !! zycze powodzenia wam :) no i bedziemy czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna oczywiście powodzenia!;:) kurczę w październiku nasze Maluchy będą już miały po 8 miesięcy;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) no i znow wlazlam do Was,ale na chwile. wiola,zerknelam na ten link i pomyslalam o taka niania jak moja,bo tak wyglada:-)ale skoro ma inny symbol to pewnie czyms sie rozni,np nie ma opcji mowienia do dziecka,bo nasza ma.ale nie wiem.najlepiej znalezc specyfikacje dla obu i porownac.wtedy wyjdzie co i zas. to tyle,wiem,malo precyzjnie,ale ta godz ma swoje prawa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no i mamy piatek a ja od rana mam juz zepsuty humor:/ dostalam juz macierzynskie ostatnie(dodatkowe 4 tyg) i o 100 zl mniej bo wczesniej o tydzien.... kurde takie mialam plany co do tego macierzynskiego:/ teraz musze udac sie do pracodawcy i ide na zasilek na 6miesiecy. W glowie to wszystko sie nie miesci moje dziecko jeszcze nie umie siedziec a tak szczerze mowiac powinnam isc do pracy:/ przeraza mnie to wszystko... jeszcze na dodatek jade zajmowac sie zamkniecie dzialalnosci gospodarczej bo mialam zawieszona. Musze zrobic specjalny wydruk z kasy w serwisie i za to licza sobie 184zl plus 700 zl musze zwrocic do urzedu skarbowego za ulge z kasy fiskalnej:( do dupy jest w tym kraju!! :/ cos mnie wczoraj ruszylo i tak sobie przegladalam forym nie ktore na kafeterii i znalazlam "mlode wdowy" skupiuje pewien tekst ktory bardzo mnie zasmucil na wieczor:/ "ciężarna_wdowa Piszę pierwszy raz. Ja przestaję wierzyć w Boga bo jak tu wierzyć jeśli pozwala na takie cierpienie. Jak mógł pozwolić na to aby mój mąż i 8 miesięczna córeczka zginęli w wypadku samochodowym. Zostałam sama w 2 m-cu ciąży i z 3-letnim synkiem. I każdy dzień jest coraz gorszy. Nie spotyka mnie nic dobrego a z każdej strony same problemy. Jak wierzyć że będzie lepiej. Jak wierzyć w Boga który pozwala na takie tragedie. Zabiera takich młodych ludzi (27lat) i niewinne dziecko. Czym sobie na to zasłużyli oni i ja aby tak cierpieć. Po świecie chodzi tylu ludzi którzy nie zasługują na to aby żyć i im nic złego się nie dzieje. Ten świat jest do kitu." przypomnial mi sie nasz wypadek samochodowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara- Współczuje Ci tych przejść z firmą... Ale głowa do góry bo sama widzisz, ze ludzie mają NAPRAWDĘ tragedie. Trzeba się cieszyć z tego co my mamy :) A odnośnie tego wpisu to ja sobie myślę tak, że śmierć jest pewnie nagrodą dla tych umierających i we wszystkim jest jakiś sens. Ja bardzo wierzę i powiem szczerze, że mimo iż czasem wszystko się wali ja sobie myślę ,, Bóg mi i tak pomoże" i czekam cierpliwie na poprawę :) I zawsze przychodzi... jagna- powodzenia ze wszystkim! Dziękuje za miłe słowo. :) Myslę, że będziesz miała możliwość gdzieś, kiedyś od kogoś się odezwać :) A ja kolejny dzień bez okresu :) Dziś mnie tak zakuwało w dole brzucha :) Ciekawe... czy na okres czy na ciążę :D Zaparłam się dziewczyny na dietę!!!! ( jeżeli okaże się, że nie jestem w ciąży) Mam wesele moich znajomych 4 sierpnia i przymierzyłam wczoraj sukienkę którą kupiłam w 4 miesiącu ciaży i nie mogę jej dopiać!! :(:( Zdołowałam się i jak dostane okresu to biorę się za DUKANA! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta niewiedząca co zrobić
Drogie Mamy znalazłam Wasz temat i mam pytanie do tych które decydują się na wychowawczy- jak to jest u Was w pracy postrzegane? Praca będzie czekała na Was czy obawiacie się czy potem nie będzie dla Was miejsca? Ja mam córcię z początku lutego, teraz rozpoczynam urlop wypoczynkowy (do końca sierpnia) po macierzyńskim i zastanawiam się co dalej- z jednej strony chciałabym pracować już aby trochę oderwać się od tematu kaszek,kupek itd. a z drugiej żal mi dziecka zostawiać na 9 godz dziennie z nianią. Chciałabym iść na wychowawczy do czasu aż mała rok skończy ale obawiam się reakcji pracodawcy :( jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Co do okresu to ja 7 tygodni po porodzie dostałam pierwszy okres karmiąc piersią z 6 razy na dzień i był słaby tylko ból miałam silny, a później dostałam po 37dniach 3 dni przed miałam plamienie czego przed ciążą nie miałam, i był bardzo obfity co 2-3 godziny zmieniałam podpaski przez pierwsze 3 dni, teraz też czekam na okres. Wiola podoba mi się Twoje podejście do życia, też jestem osobą wierzącą i jak coś się dzieje to sobie mówie, że tak Bóg chciał i tego nie zmienię. W środę byłam w zusie po zaświadczenie do urzędu pracy, a wczoraj wystałam się z małą ponad dwie godziny żeby się zarejestrować jako bezrobotna i prawie mnie z kwitkiem odesłała do domu bo babka w informacji nie powiedziała mi że muszę mieć świadectwo ostatniej szkoły i świadectwa ze wszystkich firm w których pracowałam, normalnie łzy mi w oczach stanęły i mówię jej że ja stałam ponad dwie godziny z malutkim dzieckiem, zresztą widziała wózek i mnie przyjeła, a za tydzień mam się już stawić na rozmowę i donieść resztę dokumentów. Wieczorem miałam wizytę u neurologa bo mam straszne migreny i ta baba jedną pacjentkę przyjmowała przez ponad 2 godziny, masakra a mnie tylko 5 minut. Bubik trzymam kciuki dobrze będzie, oby szybko znaleźli przyczynę tej anemii Co to ząbków to moja jak miała 3 miesiące to zaczeła na nie marudzić i ma prawie na wierzchu wszystkie I, II i IV ale żadne nie chcą wyjść ja jak widzę że ją boli bardzo marudzi i chyba ją głowa też boli bo tak jak by sobie chciała włosy wyrwać przy uchu, to wtedy podaje jej w czopku efferalgan. U nas zupki średnio wchodzą większość jest na śliniaku, za to deserki i mleczko uwielbia, ostatnio próbowałam jej dać Bobovity kaszkę minima alergiczną tylko łyżeczką to nie chciała, a jak zmieszałam w butelce z bebilonem to wcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....23..... ......8100/72 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............6500/68 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................19............. 7000/67 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. ..12........ .5540/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .......13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................19. .............6640/68 Marcia21......Julia...........3414.......................22...............7320/70 Dopisałam się do tabelki, fajnie że Wasze tak wolno rosną chociażby dłużej w ubrankach pochodzą :-) Kurcze co do diety też chyba zacznę bo we wrześniu mam brata wesele i fajnie by było założyć coś fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
marcia! dlatego ja zawsze w necie na kilku stronach sprawdzam co gdzie jest potrzebne :) powiedz mi jakie zaswiadczenie z zusu ? bo o tym to nie slyszlam... i ile czekacie teraz na pieniazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Zusie wystawią Ci dokument że pobierałaś zasiłek chorobowy i macierzyński, powiesz że Ci potrzebne do zarejestrowania się w urzędzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta niewiedząca co zrobić - gdybym tylko mogła wyżyć z wychowawczego siedziałabym 3 lata chociaż też mam czasem dość tematów kupek próbowałabym np zmienić towarzystwo czy jakieś nowe zajęcie, hobby sobie znaleźć. Tak jak ty będę do końca sierpnia na wypoczynkowym a potem do roboty! Opieką nad dzieciem będziemy zamieniać się z mężem, czasem jak godziny pracy będą kolidować to mamy nianię. oluskaaa1 miłego wypoczynku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! jest ząb! jeszcze mikroskopijnych rozmiarów, ale jest! w łyżeczkę stuka hehe piękny honorowy i do otwierania piwa hehe:D nawet młody się tak bardzo nie namęczył z nim tzn. był średnio marudny nie gorączkował mi także spoko mam nadzieje że reszta też tak gładko pójdzie:) oluska miłego wczasowania się barbara - oj najgorzej na coś się nastawić i zaplanować atu d**** bo są inne wydatki:/ albo kasa nie wpłynie:/ jagna - trzymamy mocno kciuki:) pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....23..... ......8100/72 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............6500/68 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................19............. 7000/67 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .......13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................19. .............6640/68 Marcia21......Julia...........3414....................... 22...............7320/70 Uaktualniłam tabelkę :) Marcia21- Masakra jest w tych urzędach pracy- wieeem coś o tym! Jak byłam na staży to byłam gorzej traktowana niż świnia! Po pieniążki były ogromne kolejki bo przecież wymyślili jeden dzień i godziny na wypłaty. W lecie to się zasłabnięcia zdarzały w tych kolejkach bo dłuuugo czekaliśmy. Skwar, gorąc i z 2-3 godziny stania w kolejkach! ta niewiedza co zrobić- ja z dniem porodu straciła umowę bo miałam w momencie pójścia na zwolnienie w ciąży umowę 3 miesięczna. I tak do końca siedziałam na zwolnieniu ale gdybym miała możliość wracać bądź zostać na wychowawczym to ( gdyby finanse pozwoliły) zostałabym w domu. Każdy mi mówi, że to najlepszy okres jest w życiu. Opieka nad swoim malutkim dzieciaczkiem trwa dość krótko nawet biorąc pod uwagę ROK. Te czasy nigdy nie wrócą :) No- chyba, ze mówię. Pieniądze przeważą w tej decyzji. oluskaaa1- udanych wakacji! pietrunia22- No to gratulujemy! :D Ja dziś z rana też łyżeczką szukałam brzęku bo zdawało mi się, że już coś widzę ale tylko mi się zdawało :) Lena0- też czasem myślę, że towarzystwo bym zmieniła, tzn. otoczenie i żeby mieć hobby jakieś i się spełniać trochę intelektualnie - naukowo :) Bo jak na razie to obroniłam licencjata. Ale ja jestem uzależniona od Lucynki i jak jej ze mną nie ma to czuje , ze wysycham i nie jestem sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia - życz nam też takich bezjobjawowych ząbkowań :) Wiola a widzisz! A tak nam ciężko było na początku macierzyństwa! A nie będziesz szukać pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0- Myślę, że z 3-4 lata jeszcze popracuję w domu. 4 jeżeli okaże się, że jestem w ciąży :) Chyba, że coś dorywczego na pół etatu może , kiedyś :D Dla mnie macierzyństwo to ważna sprawa w życiu bo nie planuję mieć więcej niż dwoje dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Nie pisałam kilka dni, bo miałam gości w domu. Przyjechała siostra ze swoją 2-letnią córeczką. Jej istne szaleństwo :) Dwulatki potrafią dawać czadu!!! :D Odnośnie szczepionki Pentaxim(błonica,tężec,krztusiec)- u nas "dostajemy" ją w przychodni i kosztuje 120zł.każda dawka. Ja na szczęście nie musiałam zapłacić za tą "połówkę"podaną, po tym jak mała ruszyła nogą i szczepionka poleciała mi na rękę. Nadal mam doła z tego powodu, bo nie wiem jaka ilość szczepionki była podana. No ale faktycznie, tak jak pisze Wiola, pielęgniarka się zna i na pewno już nie raz miała taką sytuację. jagnajagna - powodzenia we wszystkim!!! Szkoda, że się przeprowadzacie do Bielska...bo myślałam sobie, że może kiedyś umówimy się na spacerek z dzieciaczkami i pogadamy na żywo :) Bubik - podziwiam Cię, jak Ty temu dajesz radę. Ciągle te szpitale :o Trzymaj się, dużo zdrówka dla Mareczka! Daj znać co u Was! kassiiulla. - niedawno mojej malutkiej wyszła taka mała kropeczka na wardze. Smarowałam to fioletem i zeszło po dwóch dniach. Wiola - i jak tam? Dostałaś okres, czy nadal nic? Sukienką się nie przejmuj, pewnie skurczyła się w praniu :P Lena0 - fajne te przepisy dla dzieciaczków :) dzięki za linka! barbara_varvara - masakra, jak to przeczytałam. Normalnie się pobeczałam :o Bardzo współczuję tej kobiecie. To jest po prostu straszne :( oluskaaa1 - udanych wakacji! Wypoczywajcie! pietrunia22 - gratuluję ząbka!!! Brawo dla Wojtusia, że tak to dzielnie zniósł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Witajcie dziewczyny! kurde czytam na bieząco, ale pisać jakoś trudno sie zebrać... u nas ciąg dalszy ząbkowania, ale moze wkrótce wyjdzie I z prawej strony, bo jest naprawdę blisko przebicia. U nas pogoda nie nastraja do spacerków, a Starszą szał w domu ogarnia- tylko tańczyć by chciała ze mna a tu tyle na głowie, ale dwulatki nie da sie juz oszukać że później... i tak w końcu przyjdzie. Wychowawczy jest spoko bo cały czas z dzieckiem jest mama(ja już 2 lata), ale po jakimś czasie to dla mamy przydałoby się coś zmienić (ja teraz mam takiego troszke doła z tego powodu), ale narazie nic u mnie się nie zmieni, bo nie opłaca mi się wracać do pracy ze wzgledów ekonomicznych, bo to co ja zarobię, to musiałabym nani zapłacić. A poza tym właśnie nie mam pewności ze jak wrócę po wych., który mam na starsza córkę to mnie nie zwolnią?!W listopadzie kończe jeden i zaczne na drugą córkę. Bubik- współczuję Wam tego szpitala, zdrowia dla Synka! oluskaaa1- udanego wypoczynku! pietrunia22-GRATULUJĘ ZĄBECZKA WOJTUSIOWI! Jagnajagna- POWODZENIA Z TYM KREDYTEM I WOGÓLE ŻEBY WAM SIE WSZYSTKO UŁOŻYŁO NA NOWYM MIEJSCU, ŻEBYŚCIE BYLI ZROWI! barbara_varvara- lipa z tą kasą do oddania do US, a przy dzieciach jest mnóstwo wydatków stałych a nie daj Boże jak coś jeszcze niespodziewanie wyskoczy - życzę powodzenia ze wszystkimi wydatkami, oby ich było jak najmniej! Jeśli chodzi o młode wdowy to ja mam siostrę, która została wdową w wieku 25 lat z 2 dzieci (4latka i 3latka), do tej pory ją podziwiam, że podołała temu wszystkiemu. rajlax- oj 2-u latki to mega energia, ja czasem się zastanawiam skąd jej tyle... moja kiedys tak brykała koło mnie, że doszło do podrapania mojego nosa - nie chciała zapewne, ale cóż zdazyło się. miłej soboty i nie sprzatajcie za duzo, bo ja właśnie narazie się obijam przy kompie, mała śpi a starsza tylko bajki przychodzi żeby jej przełączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×