Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

no burza. aż sama sobie nie wierzyłam w to co słysze i widzę! jakiś pokręcony ten rok! odkąd z Polski wróciliśmy tydzień przed świętami wszyscy chorzy jesteśmy. jakoś nie możemy z tego wyjść. te podróże nas wykańczają! ale dobrze że teraz na dłuższy czas spokój :) ja nie jadę do maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek - moja mała ważyła tydzień temu 1937g a twoje maleństwo? Na jaki wózek się zdecydowałaś? Katjusza - co u ciebie? Marcia21 - http://www.ceneo.pl/ Mnie w nocy obudził ból ten taki jak miesiączkowy - wystraszyłam sie, ze będę rodzić :( ale wzięłam nospę uspokoiłam się i teraz leżę plackiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO A JA JUŻ DAWNO PO KTG, WYSZLO DOBRE, NASTĘPNE MAM 12 EGO , NIE PYTALAM O TE BÓLE CO MIAŁAM BO DZIS NIC MNIE NIE BOLI, TYLKO DZIWIĘ SIĘ ŻE COS BRZUCH WOGÓLE MI NIE ROSNIE OD JAKIEGOS CZASU , CZY TO NORMALNE? DZIEWCZYNY CZY WY TEŻ JESTESCIE TAKIE MOKRE NO WIECIE GDZIE.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena też mnie dziś w nocy ten ból dopadł, ale po pół godzinie jakoś zasnełam. Mnie ostatnio kości u nogi bolą, ale biore aspargin i po jakimś czasie przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
andzia1910 ja także rodzę w Głogowie,tym bardziej że pracuje tu mój lekarz:) Dziewczyny ja też jestem cały czas tam:)) mokra że czasami mam wrażenie jakby wody mi odchodziły ale to takie mylne:) i wód napewno jest wiecej:D Dzisiaj dzwoniłam do położnj w sprawie tych bóli w udach i kłuciach powiedziała że to normalne że główka napiera na macice wszystko się rozciąga, a co do bólu w udach to dzisiaj prawie chodzić nie mogę ale uspokoiła mnie że przy 1 ciąży właśnie tak może być:) Pozdrawiam:)) [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oyx8ddvtqiqpl.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a u mnie snieg z deszczem na przemian:/ a porownywanie cen jest na stronie http://www.ceneo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a co do sluzu to ja wiecznie mam uplawy i to takie biale :/ zawsze dostaje leki jak jestem u lekarza ale one wracaja.... wlasnie tez mnie to zastanawia czy nie pomyle sluzu z uplawami.... a mnie od wczoraj tak dziwnie bola kosci posladkowe i znajoma mi powiedziala ze tak wlasnie rozciaga sie miednica z biodrami,chodze jak stara babka połamana. Cisnienie dzis mam niskie ale mały to rozrabia jak szalony i moich zeber dzis nie oszczedza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LenaO moj mały po pon wizycie wazył 2250 jak pytalam lekarza to mowil ze gigantem raczej nie bedzie tylko taki sredniak, zmartwilam sie ze moze za maly bo brzuch tez mam maly przynajmniej kazdy mi tak mowi co mnie drazni ale lekarz mowil ze ok i wyczytalam i jest w normie:) na wozek zdecydowalam sie na xlandera xa podoba mi sie wizualnie i jest na moje doly i doliny idealny bo nam bardziej chodzi o wozek w teren podobaja mi sie tez navingtony ale ten na duzych kolach jest troche drogi jak dla mnie a inne modele to raczej na rowne chodniczki. Chyba zamowie przez netka dlatego ze w cenie rzeszowskich sklepow na necie bede miala juz z fotelikiem i baza cabriofix ja wlanie wyprasowalam partie najmniejszych bodziakow i pajacykow i od tego goracego zelazka mam dosc, wyprasowalam tez troche pieluch i jakbym miala byc na samej tetrze to chyba bym sie zaplakala 10 pieluch pol godz:( bardzo fajne sa flanelki z motherhood polecam kupilam 5 szt 2 flanelki i 3 pieluszki kolorowe za 39 zl ale jakosc rewelacyjna i jaie milutkie w dotyku i fajny desen mnie tez boli brzuch od wczoraj jak na okres :( i tez jestem bardziej wilgotna????????? mam nadz ze to jeszcze nie czas pozdrowionka ale wieje przez te wiatry nie moge w ogole spac w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie trochę uspokoiłyscie bo dawno już nie mialam usg a idę na nie dopiero za tydzień a nie pytałam dzis doktórki na tym ktg bo ona tylko pytanie, dobrze się pani czuje? zapis dobry i do widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z dużą ilością śluzu i ja się borykam. Tym bardziej jeśli pochodzę sobie trochę- właśnie wróciłam i wizyta w toalecie od razu i oczywiście wkładka mokrusieńka. Marcia21 czopu raczej nie można przegapić bo podobno ma on kolor krwisto- różowy więc marne szanse by to przegapić. U mnie tak wieje, że chciało mnie wywalić :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widzę, że większość z nas ma te bóle jak na okres - normalne to?! ja nawet mokra nie jestem tzn bywało gorzej a u mnie tak wieje że mi kapcie z balkonu wywiało, ale gonić ich nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............... WIEK.........TP..............PŁEĆ ........MIASTO monia_aa..........24......28.01.2012......synek. ............Wlkp tika27.............. 27......27.01.2012 ..... ??????? katjusza81........ 30......02.2012.........syn Alexander....Bytom caroosia........... 28......01.02.2012......synuś..........Wrocław masajka1983.....28.....02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka...19.....02.2012.....wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26...........27.....03.02.2012... zdrowe ale może być dziewczynka Marcia21...........25......04.02.2012.....Julia...... Warszawa syll19................20......04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks...........29......04.02.2011..... chłopiec Jakub daguska007.......20......04.02.2012......Jagna..... Głogów mała_agatka.....27......06.02.2012.....Tomek....okolice Mainz Endlessly..........27......08.02.2012.... syneczek........Niemcy Pietrunia22.......23......08.02.2012.......synuś Wojtek.....okolice Sandomierza Niecierpliwa1989....22....08.02.2012......córeczka ......śląskie Birka87............24......09.02.2012.... czuje że chłopak....Tychy Kimizi..............30......09.02.2012.... aby było zdrowe nina_86............25......09.02.2012....... Nina.........śląskie margerita3310.....23......10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę .... Jabłonna jagnajagna........29.......10.02.2012..... byle było zdrowe...Cieszyn bibisi...............33.......12.02.2012....... ....????...........Wlkp esga89.............22.......12.02.2012.....chłopiec.....podkarpacie kwiatuszek@......27.......13.02.2012.....synek........podkarpack Małpiatkaaaaa....26.......13.02.2012... .dziecko .......Opole dziewczatko.......19.......13.02.2012.... chce synka..........Łódź kropka693.........26.......14.02.2012.... zdrowa córka mamakaterina....27.......14.02.2012.... zdrowe rajlax...............29.......14.02.2012.... żeby było zdrowe. oluskaaa1........22.......14.02.2012.....Kacper.......Lublin Lena0..............27.......15.02.2012.....Blanka.......Rzeszów Wiola100.........23.......16.02.2012. ....Lucynka.......Kraśnik (koło Lublina) szczesliwa86......25.......17.02.2012.... zdrowe Wanda.............24.......17.02.2012.....bez znaczenia.......wlkp motylek89........22.......17.02.2012.................???? Edyyta .............25.......18.02.2012.... zdrowe.... ...Kraśnik cayn ...............27........20.02.2012... córeczka ..........Białystok mamadzieci.......24........21.02.2012.... Nadia Julia....Śląsk jusial..............28.........21.02.2012.. ..Maria.......Bielsko-Biała Załamana 1.......25.........22.02.2012.... na pewno syn mbborowka ......27.........22.02.2012...... synuś ... ..Rzeszów Izabell1982.......29.........22.02.2012.......synek. ....Londyn fika81.................30.....26.02.2012 ... ????.........łódzkie dolores181 .........34.....26.02.2012........Amelka........ . . andzia1910...........22......27.02.2012..... Maja........Głogów Twoja_królewna.....21......28.02.2012... synek lady_margarett......21......28.02.2012.... coś czuję, że córka Dopisałam się w końcu do tabelki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wilgotna wiecznie, ale to normalne na tym etapie. czopu nie da sie przegapić, on jest inny niż śluz jaki teraz mamy. jest taki gęsty, z wyglądu jak niezupełnie ściągnięta galaretka :P więc inny niż śluz.często właśnie różowy, czerwony,z nitkami krwi, ale może być też całkiem przezroczysty. podobno jak jest z krwią to poród blisko, a jak przezroczysty to i 3 tyg od odejścia do porodu może minąć. a ja wykończona dziś jestem, głowa tak potwornie boli! wszystkie kości twarzy czuję, wszystkie zęby bolą :( ehhhh a mały nie daje za wygraną i ciągle tylko mamuuuuusssssiuuuu chodź, mamusiu daj, mamusiu poczytaj, pobaw się.......blebleble. a ja tylko nakryć łeb kocem bym chciała i przespać ten dzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę laseczki że każda z bólem brzucha się boryka. Ja dziś myślałam, że coś jest nie tak bo nawet ostro mnie bolał, zadzwoniłam do położnej i kazała mi leżeć (ehh leżenie - jakie to trudne i skomplikowane:D) i wziąć no-spe a jak nie przejdzie to wieczorem do lekarza, no ale przeszło....jak na razie..... W sumie powiedziała, że może tak już być tzn. mogą być takie bóle, że mały się układa tam, a do tego może mnie rączką smyrać. Choć dziś czułam bóle jak na miesiączkę i trwało to około 1-2 min i za jakiś czas "powtórka z rozrywki", no ale jak przeszły to się troszkę uspokoiłam. U nas też dziś straszliwie wieje, dobrze, że tylko przez okno na to patrze i nie muszę nigdzie wychodzić. Kurczę w sobotę i niedziele mam szkolę, jak sobie pomyśle to aż mnie skręca bo do mojej szkoły 100 km w jedną stronę:/ Choć tyle że mąż powiedział, że pojedzie ze mną bo nie wiadomo kiedy się zacznie akcja i on i ja będziemy spokojniejsi:) Czy wam też to pakowanie tak ciężko idzie??? bo ja już się składam do tego dobre 2 tygodnie i nadal efekt jest taki że torba pusta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
ja juz spakowana jestem, tylko wkladki laktacyjne wpakowac:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się wczoraj zmusiłam i spakowałam:-) A dzisiaj miałam wymianę drzwi. Facet się z tym męczył od 8 do 16, ale fajnie zrobił i teraz to wreszcie jakoś wygląda. Tylko wszędzie mnóstwo pyłu, a ja nie mogę za bardzo sprzątać bo od razu jak pobiegam to mi się brzuch stawia, odkurzyłam mieszkanie i musiałam się położyć, a jeszcze trzeba wszędzie powycierać i umyć podłogi..a mój mąż przyszedł z pracy, zjadł obiad i zasnął na kanapie "tylko na chwilkę", chyba będę musiała mu pozrzędzić a nie lubię być jędzowatą żoną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet rzeczy dla małej jeszcze nie poprasowałam a o torbie nawet nie myslę bo to jeszcze dużo czasu , a co do wilgotnosci to pytam bo podobno mogą też sączyć się wody płodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, po długim czasie :) Już kilka dni się nie odzywałam, nie miałam jakoś siły... ale czytałam Was codziennie :) Witam też nowe dziewczyny Miło, że do nas dołączyłyście :) W poniedziałek byłam na wizycie. Okazało się, że znowu mam bakterie w moczu i nabłonki płaskie :/ Dzisiaj musiałam powtórzyć mocz. Poza tym dalej utrzymuje się u mnie grzybiczy stan zapalny pochwy. Przed ciążą nie miałam z tym żadnego problemu, jeszcze ani razu, a odkąd jestem w ciąż to cały czas się z tym męczę. Co wylecze, to wraca to cholerstwo jedno. To ponoć przez zmianę ph pochwy... tak przynajmniej twierdzi mój lekarz. W przyszły pn. kolejna wizyta, zobaczymy czy coś się poprawiło przez ten tydzień. W końcu zdecydowałam się na wózek: http://allegro.pl/leo-wozek-graco-symbio-oferta-specjalna-moon-i2034322121.html Różni się od tych tradycyjnych i tym mnie chyba właśnie urzekł :) Szkoda tylko, że taki drogi. No, ale postanowiłam, że chociaż raz nie będę się kierować ceną. Dziewczyny, podając wagę Maluchów, podawajcie też tydzień ciąży. Ciekawa jestem jak to wygląda u Was w danym tyg. :) Nasz synek w 30 tyg. miał niecałe 1600g (gdzieś 1580). Fajnie mieć zawsze porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mówili może w szkole rodzenia w jaki sposób dbać o pępuszek noworodka? Słyszałam, że niby się już nie używa spirytusu, ale nie wiem czy to prawda. I czy takie nowonarodzone dziecko mogę normalnie kąpać w wanience czy tylko 'na sucho'? Tzn. przemyć ręczniczkiem czy czymś bez moczenia? Jestem w tym temacie kompletnie zielona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ja nadal w dwupaku:D co mnie bardzo cieszy. Ja juz sama nie wiem co o tym mysleć... czuje sie w miare dobrze, brzuch mi się w ciągu dnia stawia ok.10-12 razy ale po kilku minutach przechodzi, najgorzej jak musze sie przejsc, bo w sumie wystarczy że z łózka wstane i przejde do wc czy kuchni jedzonko jakieś zrobić to juz twardnieje i ciągnie w dół. Bóle okresowe miałam jeszcze wczoraj, dziś ok, mały też spokojniejszy, praktycznie w ciągu dnia go nie czułam, wogóle te jego ruchu są juz inne, nie wiem jak to opisać ale nie czuje jak sie przeciąga ale takie kopniaki, jak na początku ciąży... chyba że wali mnie po żebrach to wtedy wiję się z bólu...nawet dłonie mniej mi puchną niż wcześniej. Co mnie zastanawia to bolą mnie mięśnie ud, tak jakbym dzień wcześniej na siłowni z 2 godz ćwiczyła...mam nadzieję że to nie jest oznaka porodu... już wariuje w tym domu, łóżku, przed tv, laptopem...zalogowałam się na iplex i wciąż oglądam filmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zastanawiałyście się nad szczepieniami? ja wczoraj poczytałam o tych refundowanych i skojarzonych, i te i te mają wiele wad...sama nie wiem co o tym mysleć... najbardziej boję się że moje dziecko po szczepionce przestanie się rozwijać, będzie mieć autyzm, napady padaczkowe - bo właśnie z takimi opiniami spotkałam się... co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały śpi :) ja też za jakieś 40 minut myknę do łóżeczka :D mam dośc na dziś! ja prasowanie pewnie po weekendzie zacznę. mąż musi mi najpierw komodę skręcić, a jest problem bo nie ma młotka :P i coś nie może kupić, bo ciągle coś się dzieje i jak wychodzi z pracy to sklep już zamknięty :( ale jutro ma kupić i skręcić :) ale mam już wszystko poprane i sobie czeka :) Twoja_królewna - no infekcje grzybicze w ciąży są podobno bardzo częstą przypadłością :( niestety! ale na szczęście po ciąży przestaną dokuczać, a przecież nam do rozwiązania nie wiele czasu zostało :) a co do wagi to u mnie 2600g w 35 tygodniu. w 32 było 2000g. co do kąpania to Franka kąpaliśmy od razu normalnie w wanience. zresztą w szpitalu codziennie pielęgniarki kąpały go normalnie więc dlaczego w domu mielibyśmy robić inaczej? Kajtusza leż jak najwięcej! wiem ze zwariowac idzie, ale to już niedługo! jeszcze chwilka i będziesz w "bezpiecznym" momencie a każdy dzień w brzuszku dla maleństwa jest cenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
Moja mala wazyla w 33 tyg ok 2300 wiec normalnie. Ja własnie od wczoraj mam taki bol ud, jakbym zakwasy miala ale to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rb
hello witajcie Jak dotad podczytywalam styczniowki ale termina mam na 5 luty, ja nie loguje sie tylko na oranzowo zawsze pisze, z lublina powiedzmy jestem, widze ze kilka dziewczyn tez z okolic, gdzie planujecie rodzic- ja mysle o swidniku bo wbrew pozorom moze byc tam calkiem dobrze, pozatym planuje nie szczepic noworodka a reszta szczepien do zastanowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez miewam bole podobne do tych miesiaczkowcyh... do tego bol krocza taki ciagnacy jakby mi ktos kolek wsadzil wielki;P;D moj Klocus w 31tc wazył 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_agatka Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że faktycznie po ciąży te stany grzybicze znikną na dobre. A orientujesz się może jak to jest z tą pielęgnacją pępka? Ale mnie dzisiaj zgaga męczy... tragedia! Wcześniej nic, jak już to raz na kilka dni na kilka minut, a tak to kompletnie nic. Ale dzisiaj to naprawdę ledwo żyje tak gardło mnie piecze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×