Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Tusia - a może test BHCG, 100% pewności :) no albo faktycznie czekaj do wizyty. wiesz na brak okresu nie tylko ciąża wpływa, może stres, pogoda, dieta, zawirowania hormonalne.... blablabla, wiele może być powodów! ja nadal czuję sie tak samo, straszne mdłośi, obolałe piersi, brak okresu i 2 pozytywne testy :) wizytę u lekr\arza przełożyłam na piątek 17 czerwca. 18 czerwca mamy swój ślub kościelny i chciałabym wtedy powiedziec rodzinie. zwłaszcza że z niektórymi dośc długo się nie zobaczymy, np z siostrą męża. poza tym ja 22 czerwca wyjeżdżam do męża do Niemiec :) także ta ciąża będzie zupełnie inna od poprzedniej. po pierwsze mam już dziecko więc o spokojnym siedzeniu moge zapomnieć, po drugie w zupełnie nowym kraju, z nowym językiem, którego jeszcze nie znam w stopniu mnie zadowalającym, w nowym mieszkaniu, z dala od rodziny, przyjaciół, znajomych....oj rzuciliśmy się na głęboką wodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Hej widze ze jeszcze mało ludzi na forum... Ja dalej nie mam @... :-) Uf jeszcze dwa dni i może będe coś wiedziec. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia ja tez czekam az nie bedzie @ juz niby powinna byc ... ale jeszcze troszke poczekam bo tylr tych testow sie narobilam... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespo_dzianka
witam! byłam dzisiaj u lekarza na poczatku powiedzial ze jest za wczesnie by stwierdzic czy dziecko zyje a przy usg powiedzial ze jest echo płodu, no i ja nie bardzo rozumiem co to oznacza. mam dopiero 19 lat i nie rozumiem niektorych rzeczy. licze na wasza pomoc:) pozdowienia:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroosia
Hej laski, a ja wczoraj u lekarza byłam no i test Beta HCG zrobiłam no i będzie to jakiś 7 tydzień. Jakie macie dolegliwości wczesnociążowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Do mama klaudii: Testami sie nie przejmuj często sie mylą. Mi 4 razy pokazał negatyw a @ 20 dni już mi sie spóźnia. Poczekaj jak ci sie będzie spóżniał 8 dni i wtedy idż do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
niespo_dzianka: to dobrze że słychać echo płodu bo to znaczy że jesteś w ciąży i dzidzia żyje. Lekażowi chodziło może o to że płód jest jeszcze zbyt mały aby go zobaczyć na usg. Życze cierpliwości buziole papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Jak mówiłam już bede wiedzieć na 100% czy jestem w ciąży w czwartek. Ale od 2 może 3 dni przeszkadzają mi niektóre zapachy jestem senna i pobolewają mnie piersi po zewnętrznych stronach mam wrażenie jakby troszkę mi sie powiękrzyły no ale to chyba tylko takie uczucie.... :-) Jakoś jak spóźniała mi sie @ tydzień to bolał mnie brzuch( uczucie jak przed miesiączką) a tak poza tym to chyba nic więcej. Wydaje mi sie że to za wcześnie na jakieś (mocniejsze objawy)... Do jutra dziewczyny w razie w piszcie co i jak u was papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksenia26
caroosia - objawy - powiększone piersi, wyczulony węch szczególnie na papierosy, zwiększony apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z objawów to mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości! zawroty głowy, ciągle mi słabo, raz się śmieję raz płaczę, czym doprowadzam samą siebie do rozpaczy, no i często łapie mnie ból brzucha. a no i zgaga po słodyczach, masakra jakaś! u mnie to skończony 5 tydzień, dokładnie 5ti 3 dni. do lekarza idę za tydzień w piątek, to będzie 6ti 5/6 dni, także liczę na serduszko :) z synkiem byłam dokładnie w ten sam dzień i pięknie biło :) wiem że wcześnie na objawy, ale u mnie zawsze szybciutko się pojawiają, tak było w 1, 2 no i w tej ciązy dokładnie tak samo jest! ale czasu za bardzo nie mam, bo strasznie zabiegane dni teraz, ostatnie przygotowania do ślubu, do wyjazdu i jeszcze mieszkanie moich rodziców zalało i mam 3 powodzian w domu :) 2 braci i mamę :) :) no i wielkie przemeblowanie w związku z tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Zgaga to jest problem. kurcze nie wymieniłam tego jako objawów bo myślałam ze to nie ma wiązku z ciążą, ale mam ją po wypiciu soków i w nocy też piecze. Dzis pierwszy raz wymiotowałam ok południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśka wiesz
nie chce Cię obrazić ani nic z tych żeczy po prostu nie nakręcaj się bo nawet na takie objawy jakie ty piszesz jest za wcześnie ale no cuż różnie bywa życze jednak potwierdzenia ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy wcześniej nie miałam, w 1 ciąży do samego końca bez zgagi, a teraz piecze od samiutkiego początku! zobaczymy jak będzie dalej! kurcze pod rana się chmurzy, grzmi, i nic z deszczu nie ma! a przydałoby się żeby popadało bo już sucho jak pieprz i roślinki nie rosną. choć dziś już pierwsze czerwone porzeczki z krzaczka synek mi przyniósł i po 3 zjedliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wszystko dobrze pójdzie to i ja do Was dołącze. Ostatnią @ miałam 20 kwietnia. W dniu spodziewanej @ test wyszedł negatywny, następny też. Kilka dni po spodziewanej @ wystąpiło lekkie 2dniowe plamienie. Potem zrobiłam dwa testy i oba pozytywne. Wczoraj byłam u lekarza i widać pęcherzyk. Jednak termin z miesiącznik (a mam nieregularne cykle) wychodzi na 27 styczeń a z USG na 13 luty. Serduszka jeszcze nie widać. Więc albo przesunięcie owulacji albo w pęcherzyku nie ma dzidziusia. Wszystko się okaże 20.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Nie chodzi o to że sie nakręcam po prostu mówie jakie zmiany w organiżmie czuję i wcale nie mówię że to akórat objaw ciąży może to tez przez inne działanie np ciśnienia,pogody, stresu... A tak poza tym jezeli jutro okaże sie że jestem w ciąży to powinno wykazać 8 tyd od ostatniej miesiączki a 5 od zapłodnienia... A właśnie po takim czasie sa juz pierwsze objawy no ale jeszcze nic nie mówie... Jutro będzie wiadomo. Ps. moja koleżanka miała podobne objawy w 1m ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśka wiesz
ile masz lat Tusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam pierwszą ciąże... Żadnych objawów. Nic... A w dniu kiedy się dowiedziałam wymiotowałam dosłownie co chwila;) Później pojawiały się wymioty sporadycznie. Zgaga mnie dopadła dopiero jak już macica porządnie uciskała na całą resztę. I wtedy nie było zmiłuj. Dzień i noc. Jedynym sposobem było mleko, jakoś mi pogała - niestety tylko chwilowo. A co do częstego sikania... W połowie może wstawałam ze trzy razy w nocy, ale pod koniec to hardcore... co 30 - 60 min w nocy ubikacja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tusia21
Mam 21 lat od półtora roku jestem w związku małżeńskim. Mogłoby sie to może wydawać Wam dziwne że pomimo młodego wieku chcę być matką ale jednak chcę. Staramy sie o dziecko od 7 miesięcy miałam problem z zajściem w ciąże bo miałam bardzo nie regularne cykle i tylko ginekolog wykrywał owulacje i kazał działać:-) mam nadzieję że w końcu sie udało. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powoezenia :):):)
ja jestem lutowka 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroosia
Hej. Ja właściwie to mam bardo mało objawów. Lekkie zawroty głowy przy wstawaniu, częściej latam do kibelka, podbrzusze trochę obolałe jak przed miesiączką a piersi już przestały boleć. Mam tylko problem z wypadającymi włosami, jak tak dalej pójdzie to niedługo będę łysa :( Dopiero jak się dowiedziałam zaczęłam brać femibion może fasoli czegoś brakowało i wysysała to ze mnie :) Chciałam zacząć brać Sylice ale wyczytałam że w ciąży nie można. Może macie jakieś pomysły na to żebym nie była łysa jak moje maleństwo przyjdzie na świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endlessy planowałaś tę ciążę
? dobrze czytam, że masz córeczkę urodzoną w styczniu tego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze czytasz:) Nie planowaliśmy tej ciąży, ale też się nie martwimy, będzie mała różnica wieku między dziećmi jak się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endlessy planowałaś tę ciążę
aha, rozumiem;) a czy robiłaś jakieś badania? warto sprawdzić podstawowe sprawy zwłaszcza, że Twój organizm jest jeszcze przemęczony poprzednią ciążą i raczej jeszcze nie wrócił na poprzednie tory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne badania jakie robiłam to podstawowe badania krwi po połogu bo wyszłam ze szpitala z anemią. I wszystko było dobrze. Na razie czekamy 2 tyg. czy pojawi się serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endlessy planowałaś tę ciążę
to sprawdź dla własnego dobra jeszcze poziom hormonów, podstawowe: TSH i ft4 powodzenia życzę w takim razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba ja będę:-) Na razie robiłam tylko test i okres spóźnia się ponad tydzień;-) Szukam właśnie lekarza- trudna decyzja. Albo pozytywne opinie albo natywne o każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój termin to 4 luty.To będzie moje trzecie dziecko.Syn ma 16 lat,córka 11 lat.NA początku po zrobieniu testu było morze łez,po wizycie u lekarza i zobaczeniu malutkiego pęcherzyka ciążowego przestałam płakać.Zaczynam przyzwyczajać się do myśli że po raz kolejny zostanę mamą.Czekam aż przyjdzie moment że bardzo zacznę się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makarena- z Ciebie już doświadczona mama;-) Ja codziennie się boję ,że coś jest nie tak. Choć ogólnie czuje się super, tyko zgaga i lekkie mdłości. Chyba się uspokoję dopiero jak zobaczę maluszka na USG. Warto już iść wg kalkulatora jestem w piątym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×