Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

o 15.40:)) Urodził się z masą 3920g i 57 cm ale spadł do 3560 Teraz waży 5100 i ma 59 cm więc drobny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dziś mi męża z pracy wysłali do domu, bo tak kaszlał, że mieli go dość :P był już u lekarza po L4. na 15 idziemy z dzieciakami do lekarza. ciekawe co tym razem usłyszę. cholera no, Tomaszek od 4 tyg ma katar!!! od 3 tyg kaszle!!!! mam dość, a on jeszcze bardziej! Wiola - mam nadzieję że ładnie Lucynka się z narkozy wybudzi i całe zdarzenie szybko będzie tylko wspomnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no my juz po szczepeniu i moj dzielny mezczyzna zaplakal raz przy ostatnim szczepieniu a tak to "a guuuu":) bardzo lubia sie z pania doktor:P posmarowalam nozki altacetem bo widze obrzek i mamy juz dzis nie wychodzic z domu a szkoda bo u nas bardzo ciepło :/ No moj maly dzis wskakuje w 3 miesiac warzy 5,600 i mierzy 63 cm a taka drobnica byla:)co do łożeczka to wlasnie poloze malego i wystarczy 10 min a on jest wybudzony a w dzien to zazwyczaj spi na dworze jedynie z rana zasnie na drzemke po 8 to go usypiam juz w naszym lozku bo i ja jeszcze w nim leze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byliśmy u lekarza. była inna lekarka niż poprzednio. ta DOKŁADNIE osłuchała małego, i co? tamta za szybko sterydy kazała odstawić i znów szmery na oskrzelach!!! nie tak źle jak poprzednio ale są! wracamy do inhalacji 3 razy dziennie, co najmniej tydzień, za tydzień kontrola i sprawdzamy. do tego syropek wykrztuśny. lekarka wysłuchała też szmery w serduszku, mamy skierowanie na usg serduszka. zapewne to rozwojowe i wraz ze wzrostem małego zanikną, ale warto sprawdzić. byliśmy też dziś na rtg płuc, bo kaszel za długo jest, na szczęście płuca czyste, serduszko na rtg też wygląda normalnie, więc zwiększa to szansę na rozwojowy charakter szmerów. jeju mam dość tej choroby! co ja się nerwów najem to moje! kutwa tamta osłuchiwała małego już masę razy, bo 2 razy na bilansie (w 3 dobie życia i w 6 tyg), 4 razy w czasie tej choroby i nie dosłuchała się szmerów na serduszku!!! kobieta z izby przyjęć też mówiła że są szmery, a ta dziunia nić nie wysłuchała. nie wiem co to za lekarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola - oby wszystko to szybko było za wami Lena - chyba nikt nam nie umie odpowiedzieć na to pytanie. Szukałam też odpowiedzi w dr Google ale tam też nic nie znalazłam. Ja sądzę że zacznę wprowadzać małemu pokarmy już w 5 miesiącu. ale zobaczymy jak to będzie... mała agatka - mój malutki już tydzień męczy się z katarkiem, więc dziś zabrałam go do doktora, żeby mu przepisał jakieś kropelki, bo już mi go szkoda, a ja latam za nim z aspiratorem jak tylko usłyszę jak mu coś w nosie chlupnie. Zobaczymy czy te kropelki mu pomogą. Ale zaczęłam zastanawiać się czy to nie katar uczuleniowy czasem, bo ani gorączki, ani kaszlu, dziecko ma apetyt i wesolutkie.....zobaczymy jak t kropelki czy dadzą rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
pietrunia! moj maly tez mial okolo 2 tyg katar,bylam u lekarza i ona kazala sciagac glutki i zakraplac sol morską. Tez myslalam o alergii bo ja jestem alergikiem ale testy najwczesniej robi sie po 3 roku zycia. Zakraplaj sol morska ciagle i moze w koncu przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
pomyliłam sie wczoraj i maly warzy 6,6 :) i mierzy 63 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie żeby zrobić tabelę? Powiedzmy Nick......Imię.....Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87......Przemek......10.02.2012.....9 i 1/2......5500/62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena - ja też się nad tym zastanawiałam i powiem Ci że nie mam pojęcia. a Ty podobnie pewnie jak ja chcesz odpowiednio wcześnie przzwyczaić do jedzenia ze względu na żłobek. ja pewnie zacznę w 5 miesiącu, nie ma wyjścia mala_agatka - specjaliści.. kurcze. Szkoda że nawrót jest, ale poradzicie sobie. ponoc duzo dzieci ma w serduszku szmery i zanikają wraz z rozwojem tak jak mówisz, będzie ok! barbara - fajnie że u Was tak gładko szczepienie poszło :) my męczyliśmy się 2 dni z delikatną biegunką, ale poza tym jest ok. wiola - trzymamy kciuki, ale najgorsze już za Wami :) birka - podpisuję się :) Nick......Imię.....Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87......Przemek......10.02.2012.....9 i 1/2......5500/62 Bubik.........Marek.........28.01.2012.....13...........7100/66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
dobry pomysł i kazdy bedzie robic aktualizacje po kontroli i pediatry :) a wiec dopisuje sie :) ****Nasze Maluszki***** Nick......Imię.....Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87......Przemek......10.02.2012.....9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara.....Błażej....10.02.2012....14.....6,600/63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
****Nasze Maluszki***** Nick......Imię.....Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87......Przemek......10.02.2012.....9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara.....Błażej....10.02.2012....14.....6,60 0/63 Bubik.........Marek.........28.01.2012.....13...........7 100/66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dopiero teraz zauwazylam, ze mi sie zle wpisaly babki w ksiazeczke zdrowia, bo Marek jutro skonczy 15tyg, a one mi wpisaly na szczepieniu we wtorek 13... cos sobie zle policzyly. Wpiszę ile miał skończone. ****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87...........Przemek......10.02.2012.......9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara....Błażej....10.02.2012......14............6600/63 Bubik..............Marek.........28.01.2012.......14............7 100/66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Birka87...........Przemek......10.02.2012.......9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara....Błażej....10.02.2012......14........ ....6600/63 Bubik..............Marek.........28.01.2012.......14..... .......7 100/66 mamadzieci....Olivier...........24.02.2012......11.............6000/62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........28.01.2012.......14..... .......7 100/66 Birka87...........Przemek......10.02.2012.......9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara....Błażej....10.02.2012......14........ ....6600/63 mała_agatka...Tomek..........11.02.2012........12...............6900/64 mamadzieci....Olivier...........24.02.2012......11....... ......6000/62 poukladałam wg daty porodu :) możemy wpisać też wagę urodzeniową, żeby ładnie się mieściło można zrezygnowac z roku urodzenia :) przecież wszystkie (poza jednym maluszkiem Niespodzianki) urodziły się już w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........28.01.2012.......14..... .......7 100/66 Birka87...........Przemek......10.02.2012.......9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara....Błażej....10.02.2012......14........ ....6600/63 mała_agatka...Tomek..........11.02.2012........12...............6900/64 mamadzieci....Olivier...........24.02.2012......11....... ......6000/62 może teraz mi nie rozbije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas szalenstwo, 30 stopni w cieniu i hurra, tylko Pączek niezadowolony cos ;/ jak wyszlam na spacer kolo 11 to godzine krzyczal. Jak wyjmowalam z wozka na rece bylo ok, jak wkladalam z powrotem to masakra i tak w kolko. w koncu wrocilam wyczerpana do domu a on dalej bo na rece, a zmeczony jak cholera ziewal i cudowal... po poltorej godzinie krzykow i placzu i zanoszenia sie spi juz 3 godzine... normalnie dzis jest nie nasz dzien :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
o widze ze u nas podobnie wyszlismy o 11 nie spal wogole,wroclismy ok 12 do domu bo bylo za goraco :P i przed chwila wstalismy bo obydwoje spalismy 2,5 godz az milo cos nadrobilam snu w skali doby:P ostatnio jak bylam u pediatry to pozwolił mi malego brac w wozku na wpółsiedząco i tak mysle ze powoli bede go podnisic w wozku bo moj maly jest bardzo ciekawy swiata i lubi mi krzyczec jak cos nie idzie po jego mysli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........Data urodzenia......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........28.01.2012.......14..... .......7 100/66 Birka87...........Przemek......10.02.2012.......9 i 1/2......5500/62 Varvara_Barbara....Błażej....10.02.2012......14........ ....6600/63 mała_agatka...Tomek..........11.02.2012........12....... ........6900/64 kassiiulla.......Julka.............20.02.2012.......11..............5500/65 mamadzieci....Olivier...........24.02.2012......11....... ......6000/62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ten dzień był 27 maja:) Ale testów nie zachowałam - mój mąż (wtedy chłopak) gdy dowiedział się o ciąży zgłupiał. Dlatego też spalił wszyystkie testy. Nie było między nami kolorowo a ciąża to po prostu wpadka więc nie wspominam miło tych początków. Ale koniec końców wszystko dobrze się skończyło i nie wyobrażam sobie życia bez Juleczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara_varvara Moja Julka jest 10 dni młodsza od Twojego dzieciaczka ale spacery (gdy nie śpi) to jeden wielki krzyk:) Jest tak ciekawa świata:) Ostatnio wujek wziął ją na ręce, ona popatrzyła na niego i w krzyk:D - to znaczy że rozpoznaje twarze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kłopotów z kupką ciąg dalszy. Mamy jeść probiotyk i zobaczyć jak wtedy będzie. Ehh ani u nas nikt jelitówki nie miał, ani ja nic podejrzanego nie jadłam. No zobaczymy. barbara - może wszystkie dzieci dziś strajkują. Ja w sumie też nie chciałabym leżeć w wózku w taki ukrop. Dziś jak Pączka wyjęłam z wózka był mokry, mimo że ciuszki bawełniane i cieniutkie. Taka pogoda po prostu maluchom nie służy chyba. kasiula - czasem nie ogarniam facetów, ale najważniejsze że teraz jest ok. szkoda że nie wykradłaś zanim zabrał się za niszczenie dowodów :D:D:D ale masz Julcię śliczną i zdrową to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dodałam jej zdjęcia na skrzynkę:) Bubik:) Teraz nie zawsze jest kolorowo, mój D. ciągle wypomina mi jeden błąd z przeszłości, ale jakoś musimy dać radę:) Mamy przecież takie małe szczęście:* Twój dzieciaczek ma biegunki? Moja Jula też miała kilka dni temu, ale po dwóch dniach przeszło.Teraz robi jedną kupkę dziennie - ale taką mega wielką:) dzisiaj wylała się z pampersika do połowy plecków i na brzuszek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegunki niestety i to zapewne po szczepieniu. dziś rano też niewielka ilość krwi pod koniec kupki. Zobaczymy jak dalej, na razie mam być spokojna. Co do FB założyłam nam stronę. Adres na skrzynce, wystarczy kliknąć "lubię to" i można przesyłać zdjęcia, komentować, ogólnie bawić się, może się przyjmie nawet lepiej niż forum :) zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
ostatni jak bylam u ortopedy to lekarz stwierdzil ze moj maly z bliska nie widzi. Ale po pierwsze ortop[eda to arab a po drugie wystarczy ze na malego z bliska spojrze to odrazu sie usmiecha nawet nic nie musze mowic tylko odwzajemnia usmiech. Tak wiec jego zapewne bardziej sie wystraszyl bo mam troszki inaczej wyglada niz obcy Pan :) nie mysle tu rasistowsko ale poprostu dziecko widzialo roznice a zazwyczaj nawet do obcych sie usmiecha :) No moj maluch dzis mial na sobie delikatna bluzeczke z dlugim rekawkiem ale z czystej bawelny plus krotkie spodenki i przyznam ze tak bardzo sie nie spocil:) jak sa takie upaly to biore parosolke czapeczke zdejmuje bo uwierzcie napewna w tych wozkach jest parno bo nie ma przewiewu no i bez skarpet byl to juz wogole full wypas:) No moje chlopaki ostro ogladaja na tvn "300" a ja mam luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
bubik jak mozesz udostepnij moj folder na fb pt"błazej" to poprstu na nowo nie bede zdjec dodawac a one sie wyswietla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się w tym rozeznać :P to jakoś działa tajemniczo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja widzę tylko 3 Twoje albumy, m.in. ślub, profilowe, ale Błażeja nie widzę.. :( moze jest tylko dla znajomych a ie publiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik Ja nie mam fb ale oglądam znajomych z konta brata:) znalazłam Cię i wypatrzyłam że jesteś z Rzeszowa:D mieszkam niedaleko... Leżajsk - słyszałaś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no jak ci nie wyjdzie to dam zdjecia :) Ale w tym folderze wlasnie mam od najmlodszego i widac jak maly sie zmienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×