Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość ZAŁAMANA11
Mam jeszcze pytanie do mam karmiących piersią: Od jakiegoś czasu czuję ból taki jak na okres a jeszcze nie miesiączkowałam od porodu czy wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u nas pomału przygotowania do chrzcin bo to już za niecałe 2 tygodnie, a z racji tego, że robimy w domu to niestety trochę jest zachodu z tymi przygotowaniami, w sumie chrzciny małe bo na 20 osób i to sami najbliżsi ale jednak trzeba coś zorganizować. No a dziś przyszedł mi strój dla mojego małego i jestem bardzo zadowolona, prześle link to może któraś z was skorzysta http://allegro.pl/komplet-do-chrztu-5cz-michal-r-68-nowosc-i2338772151.html co do spacerówki to sama się nad ty zastanawiałam, jak na razie podnoszę mu troszkę materacyk w gondolce, a ze spacerówką poczekam jeszcze chyba tak z miesiąc, zresztą zobaczę jak mój mały będzie się garnął do siedzenia bo jak na razie głowę zaciąga strasznie żeby tylko siedzieć buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrunia bardzo ładny ten komplecik. Mały będzie się pięknie prezentował:-) Ja tez jestem zakochana w mojej słodkiej dzidzi, choć ma charakterek i niezadowolenie bardzo głośno demonstruje. Mąż ostatnio powiedział, że jak tak dalej będzie wrzeszczeć to wakacje chyba sobie darujemy..ale może nie będzie tak źle:-) W niedziele byliśmy w zoo a potem na obiad i drobne zakupy w Ikei i tam mała dała straszny koncert..najlepsze były reakcje ludzi, niektórzy patrzyli ze współczuciem (pewnie Ci dzieciaci), niektórzy z naganą bo dziecko im nie pozwala celebrowac zakupów, a Marysia powrzeszczała i zasneła i w spokoju i ciszy dojechaliśmy do domu ;-) Ja jeszcze nie przesiadam sie do spacerówki, bo mam w gondolce podnoszony spód i mogę w niej małą posadzić, ale ona i tak zwykle śpi na spacerach i nie jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
mała agatka- oj współczuję Ci tego pobytu w szpitalu, ale najwazniejsze że już jest lepiej Tomciowi. U nas też zrobił się problem z tym spaniem, Mała juz ładnie spała a od kilku dni było niewesoło - wczoraj to nawet chuste wyciągnęłam! pogoda ładna, więc praktycznie całe dni na podwóreczku spędzamy, ja mam wózek wielofunkcyjny i troszkę juz podnoszę jej oparcie i obserwuje otoczenie, ale juz niedługo będę przenosić ją do typowej spacerówki, bo ten wózek odstąpię dzidzi ktora ma się urodzić pod koniec czerwca. A na spacerki chodzimy raczej w chuście bo Misi pasuje tulenie i mama zadowolona że kasa na marne nie poszła:)))) Pozdrawiam i dobrej nocki - dużo snu dla dzieciaczków i dla Was Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
o tak tak pietrunia komplecik super dla małego kawalera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek@ co do tego fotelika xcar to znajoma ma też xlandera i ten fotelik jej dziecko tez niezbyt w nim wyglądało ale ona miała w domu 2 wkładki dla noworodka i je wsadziła i już było o niebo lepiej ... ja mam espiro neo fotelik i jestem z niego bardzo zadowolona bo mi wygodniej na spacerach a młodemu bardzo się podoba i jest mu wygodnie bo nie marudzi ;di ładnie śpi ..nie to co w gondoli. dziewczyny mam pytanie bo nie wiem czy to taki okres niemowlęcy czy jak..;/ mój Oli od 4 dni strasznie mało pije mleka zawsze pił po 100 -130 a teraz właśnie od kilku dni pije po 40 -60;/ ważyłam go i spadł mi z wagi 100gram ;/ mam wagę dla niemowląt elektroniczną i co tydzien go waże i nie wiem czy sie martwić czy nie. za każdym razem jak mu daje butelke wkładam do buzi zrobi kilaka łyków i sie śmieje i gaworzy do niej;/ tak ogólnie jest ok śmieje sie gaworzy bawi się..nie wiem czy to jakis etap taki ma czy coś się dzieje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia - też myślałam o tym kompleciku dla Tomka na chrzest :) mamadzieci - może to taki okres, że mniej je. wszystko robi się coraz bardziej ciekawe, wszystko trzeba zobaczyć, dotknąć itp... Tomasz w dzień też zamiast jeść się cieszy, cuduje, łapie pierś, puszcza, chce się nią bawić. za to w nocy nadrabia i je je i je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama dzieci- Mi wczoraj moja mama akurat mówiła żebyś się nie zdziwiła jak Lucynka nie bedzie mi teraz chciała jeść z powodu zmiany pogody na ciepło... A zresztą moja jak było też chłodno to miała tak , że zjadała bardzo mało, też się martwiłam nawet! Raz zjadła 50 ml przez 12 godzin!!! Od 3 po południu do 3 w nocy, na maxa marudna była przed spaniem i tylko tyle zjadła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 -no to mnie pocieszyłaś :d a ile twoja wypija mleka? podajecie juz coś więcej czy tylko mleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama dzieci, mój Przemko ostatnio miał taki okres, za każdym razem z piersi cycał może z 3-5 minut i koniec, rozglądał się, osuwał, bawił rączkami albo zaczynał marudzić, więc go nie zmuszałam :) teraz już zjada więcej przynajmniej 3 razy dziennie :) też, nie wiem czy widziałaś, że Przemek mało mi ostatnio przybrał z tego właśnie powodu :) ja myślę, że to taki okres, coś w rodzaju skoku rozwojowego, za jakiś czas pewnie przejdzie :) co do fotelików, my swój udoskonalaliśmy, żeby młodemu było wygodnie :) może spróbuj podłożyć podusię, podkładki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek tylko na piersi. nawet jeszcze nie mysle nad wprowadzaniem czegos innego. po skonczonym 6 mies zaczne wprowadzac warzywa, owoce itd. odebrałam Franusia z przedszkola. dzis tylko godzinny spacerek po nim, bo pózniej idziemy po buty dla niego i nie doszedlby mi pod gore jakbym go teraz wymeczyła :P a poza tym Tomasz głodny bardzo był :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my w dniu dziecka będziemy wprowadzać jabłuszko. I potem po kolei; marchewka, ziemniak, dynia. Tak poradziła pediatra. Już się doczekać nie mogę. Zakupiłam łyżeczkę i masę słoiczków, heh, ja, zakupoholiczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamadzieci- teraz wypija 90 ml, a przed snem 120 wydoi po kąpieli :) Zjada 90 bo ja przed podaniem mleka daje jej koperek włoski ale już powoli będę odchodzić od podawania koperku podczas jedzenia bo przecież juz okres kolek się kończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja jutro do gina, 3,5 miesiąca po porodzie, a mam stres, bo szew nadal boli i chyba się będę pocić przed badaniem jak mysz. ale mamy problem ze współżyciem to raz, mam czasem krwiste upławy to dwa i niemiły zapach no i ogólnie lipa, czuje dyskomfort tych okolic. Staś nie przewraca się z brzuszka na plecki ani odwrotnie, a na boki to jak Go coś wybitnie zainteresuje... no i też się martwię. ale w sumie mamy jeszcze czas, dobrze, że inne rzeczy robi poprawnie :) A bóle takie jak na okres zdarzają mi się coraz częściej. dobrej nocki Mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagnajagna- moja nawet nie przejawia chęci na przerwacanie się na boczek więc jeszcze długo zanim coś takiego zrobi :) Wcale się nie martw! Każde dziecko ma swoje tępo - jedne dzieci szybciej fizycznie a drugie psychicznie się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Tomaszek do perfekcji opanował obrót z brzuszka na plecy :) co go położę to on myk i już jest na plecach :D cieszy się z tego bardzo, tylko potem jak taki żuczek leży i nie wie co dalej i zaczepia żeby go znów przekręcić :P ale spoooookojnie! tak na prawdę to maluchy mają jeszcze sporo czasu na opanowanie tej umiejętności! Tomasz mnie pod tym względem zaskoczył bardzo bo pierwszy raz zrobił tak w 8 tyg życia! od 11 tyg coraz sprawniej mu wychodzi. a np Franek nie potrafił do 5 mies się przewrócić a jest normalnym sprawnym facetem :) dzieci są na prawdę różne, a normy czasowe dla tego typu umiejętności są niezwykle szerokie :) jagna - współczuję problemów poporodowych :( Tomek też rozgląda się na wszystkie strony świata zamiast jeść. a potem nocami nadrabia :P cholerka właśnie deszcz spadł i się bardzo ochłodziło :( a Franek rano do przedszkola w krótkich spodniach poszedł, nawet żadnej bluzy nie ma żeby ubrać jakby na plac zabaw szli :( mam nadzieję ze mi nie zmarznie! a rano tak ślicznie było - słońce i już 23 stopnie! więc mówię po co mu bluza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA11
Hej mała_agatka ja własnie też myślałam nad testem ale boję się jak cholera.... tzn raczej w ciąży nie jestem ale stres jest czy ty dostałaś już okres bo ja nie.....ale karmie tylko piersią więc to by się zgadzało... Ja tez na razie nie myślę o wprowadzeniu czegoś więcej oprócz piersi do 6 miesiąca będzie tylko pierś a później zobaczymy a mam pytania dajecie coś do picia dzieciaczkom na piersi w takie upały bo ja nie ale częściej go wtedy przystawiam żeby się troszkę napił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załamana nie okresu jeszcze nie dostałam. maly wody nie chce, wiec tylko moje mleczko pije, jak mu sie chce pic to krzyczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dałam admina na fb barbarze i agatce, działajcie dziewczyny możecie w sumie wszystkim dać, nie widzę przeciwwskazań. ZZrobiłabym to sama, ale nie mam za bardzo jak. Jestesmy w szpitalu wiec za dlugo by mi zeszlo ;/ Odezwe sie jak wroce do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
bubik wracajcie do zdrowia !! zalamana ja mialam raz taka sytuacje ze myslalam ze juz okresu dostalam bo delikatnie zakrwawilam ale minelo odrazu jak tampona wsadzilam tak wiec u mnie bez okresu dlaje:) jedynie czasem zaboli jak na miesiaczke i nic sie nie dzieje:) co do facebooka to bede cos myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie okres już drugi raz się pojawił- najpierw w kwietniu a teraz w maju. Wytłumaczcie mi jak mam dodać zdjęcia na to konto na fb bo sobie nie moge poradzić:D Troche techniki i człowiek się gubi. My dzisiaj zaliczyliśmy kilka dłuuuugich spacerów jak na mojego mężczyznę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik- kurcze, co tam się wydarzyło? Dlaczego szpital?? Odezwij się jak będziesz mogła. egsa89- ja tak samo już drugi akurat mam :) Mąż posmutniał jak powiedziałam mu , że dostałam okresu bo myśleliśmy przez chwilkę, że za równy rok w lutym 2013 urodzi się drugi ,,dzidek" :) Ale nie :) Z jednej strony to miałabym już spokój z dziecmi forever! :D Tylko bym odchowała sobie dwa szkraby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 u mnie pewnie też na jednym się nie skończy i tak z jednej strony chciałabym mieć z głowy te porody odchować i spokój:D A co to u Bubika się dzieje?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik - dlaczego szpital? co się stało? jakieś badania ma maluszek mieć? czy coś innego? ja też jeszcze "linii produkcyjnej" nie zamknęłam :P :P :P ale ja chcę przerwę co najmniej 6 lat. wcześniej na kolejnego malucha sie nie piszę! R namawia na 4-letnią przerwę, ale na razie jestem zdecydowanie na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka ja dopiero zaczęłam a mąż mi ciągle mówi, że drugi Bobas musi być:D A na ilu się skończy... kto to wie;) Teraz przydałaby Ci się córeczka:P A moja bratowa urodziła wczoraj synka:) I pomyśleć,że nasze bąble były takie małe jak on teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tematu kupek c.d. krew nie ustąpiła. raz ok innym razem lipa. dostałam skierowanie na oddział dzienny w szpitalu żeby hurtem badania zrobić, posiewy, krew, usg, wymazy. usg niby ok. wróciliśmy do domu było jesZcze gorzej, zalamana zdecydowałam sie podać bebilon pepti bo przekonana byłam że to wina cyca.. młody jeść nie chciał tego pepti, a Ja płakałam że karmic nie mogę i z bólu piersi... w niedzielę i poniedzialek przestał moczyc intensywnie pieluszki bo nie jadł prawie wcale tego pepti... po 30ml z głodu a krew i tak była w kupce. w pon zabralam sie na izbę i zostaliśmy w szpitalu. od nowa posiewy, wymazy mocz i kroplowki na to odwodnienie oraz przykaz cycowania. dotąd nic nie wyszlo a część posiewow nie wróciła bo 7 dni najmniej.. na usg z kolei wyszedł zastój w pecherzyku zolciowym. krew zniknęła, podali antybiotyk (trochę w ciemno chyba) i teraz mamy regularną biegunkę okropnie wodnista. na dokładkę kupki odbarwione zupełnie, dziś usg znowu i żółc dalej nie schodzi. jutro znowu. jest delikatnie zielona ta kupa ale bardziej kreda. młody nie chudnie, nie ma gorączki ale jest raczej śpiący i smutny. a ja to chodzę i wyje jak nikt już nie widzi i pocieszam sie że i tak nie mam źle bo to co tu widzę to koszmar, te wszystkie biedne dzidziulki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik trzymaj się kobietko, a ja co słychać napiszę jutro. Staś najpierw parę dni miał biegunkę, a teraz od 3 dni po pięciu dniach jedzenia enterolu na biegunki nie może się załawić, nawet nie przejawia chęci... trzymaj się kochana, wszystko BĘDZIE DOBRZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×