Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Pitrunia- skracanie szyjki wyczuł gin przy badaniu, sama absolutnie się na tym nie znam Jedyne co to odczuwała ból i nacisk na krocze, ale też nie mam pojęcia czy jest to w jakiś sposób związane To moja pierwsza ciąza i zakładam że coś tam boleć musi dlatego nie panikuje(przynajmniej się staram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek, Pietrunia tylko Was niepotrzebnie wystraszyłam Przepraszam:) Najczęściej skracająca się szyjka niczym nie grozi- kobiety rodzą normalnie w okolicach 40 tyg czasem trzeba założyć krązek, albo szew wtedy należy się oszczędzać a ból jest sprawą indywidualną, mnie akurat ten ucisk na krocze boli bardzo, ale pewnie ból jest potegowany przez starch i koło się zamyka.... jeszcze raz przepraszam za starszenie, naprawde zrobiłam to nieświadomie U mnie jest tak, że starałam sie o dziecko dobre dwa lata, oglądając tragedie mojej siostry i wiedząc o swoim PCO(torbielach na jajnikach) w związku z tym boje się wszystkiego, piszę jeszcze na forum z dziewczynami, które cały czas walczą o ciąze i to naprawde powoduje strach, bo niekiedy wiem że nie zniosłabym tak jak niektórzy straty dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia - absolutnie nic z nią nie rób! nie drażnij sutków, nie wyciskaj, jak mocno leci to załóż wkładki laktacyjne, a jak to sa tylko kropelki widoczne przy naciskaniu to zostaw w spokoju. nie zaniknie, nic się nie martw! a nawet jeśli to na prawdę w zdecydowanej większości przypadków zaraz po porodzie pojawi się znów i będziesz mogła normalnie karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do skracania się szyjki to mi w 1 ciąży skróciła się dość mocno właśnie w połowie ciąży, ale pozostała zamknięta i twarda i nic z nią nie robiłam. nie miałam żadnych dolegliwości które wskazywałyby na to że dzieje się coś złego. teraz trzyma mocno i jest długaśna. spokojnie dziewczyny, nie ma się co na zapas martwić. jesteście pod opieką ginekologa i macie kontrolowany jej stan. jeśli coś zacznie się dziać to on zareaguje. na prawdę zdecydowana większość ciąż kończy się szczęśliwie (nie mówię tu o poronieniach bardzo wczesnych ciąż - takich w okolicach 28 dnia cyklu - ale to nam już nie grozi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie! Ja jestem właśnie po połówkowym, 3D i wszystko jest w najlepszym porządku :) Potwierdziła się płeć, wyraźnie było widać siusiaka i wszystko co lekarz chciał zobaczyć. Mam łożysko na przedniej ścianie więc pewnie przez to tak późno zaczęłam czuć ruchy i wciąż są one bardzo delikatne. 4,5kg na plusie to pikuś! ja mam już 11:/ często mnie to przeraża, ale staram się to sobie samej tlumaczyć, że stracę kilogramy karmiąc piersią. eh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glinusia
mbborowska ja też mam 11 kg na plusie i już myślałam że jestem tu jedyna z takim nadmiarem ale też liczę na karmienie piersią. Po pierwszej ciąży dzięki temu ważyłam mniej niż przed ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki kamien z serca jestem juz po polowkowym strasznie sie denerwowalam i dzidek tez bo utrudnial cale badanie fikal i nie chcial sie sfotografowac ale naszczescie pan doktor cierpliwie do niego podchodzil i dokladnie wszstko wybadal \synus juz na 100 procent 490 g waga i zadnych odstepstw wszystko wporzadku az sie poplakalam z wrazenia to niesamowite widziec jak dzidek cos sobie tam robi ziewa otwiera buźke nie dopytalam tylko jaki jest juz dlugi ale moze odszyfruje te zapiski i sie dowiem wanda juz przestalam myslec o tej szyjce narazie jestem na zwolnieniu to sie oszczedzam i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze nastepna wizyta dopiero 7 listopada ale damy rade :) mbborowska ciesze sie ze i u ciebie juz po i ze wszystko ok kilogramami sie nie martw spalisz po ciazy, ja tez teraz czuje ze tyje a moje cyce sa megaaa!!!pozdrowionka babeczki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak tam sie czujecie? ja tez bylam na usg polowkowym i bede miala coreczke :) ale sie ciesze :D wazy 413g :)i nie bardzo miala ochote pkazac buzke przykrywala sie pępowinką :D spryciula mala.jak myslicie kiedy jest najlepszy czas na kompletowanie wyprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Szczesliwa86> ja myślę, że warto już sobie zbierać wyprawkę, żeby nie mieć potem sajgonu z praniem i prasowaniem ciuszków. Niby jeszcze mamy dużo czasu, ale różnie to może wypaść, niektóre z nas mogą wcześniej urodzić i kto to na gwałt będzie za nas robił. Ja wyszłam z założenia, że już sobie zacznę kompletować te najmniejsze ciuszki, prać je i na spokojnie prasować, żeby już sobie gotowe czekały. Później bedę wielka, ociężała i tym bardziej nie będę miała na to siły. Dziś dostałam cynk, że jest wyprzedaż Lowelli w jednym sklepie po 2,50zł za pudełko i zaraz zadzwoniłam do męża, żeby mi kilka na zapas kupił, zawsze to jakaś oszczędność. No a dziś mam zamiar się zabrać z górę prasowania ale jeszcze naszych rzeczy, tak więc idę się ogarnąć i do roboty! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
Wanda23 właśnie mam wizytę na nast. tydzień i mam nadzieję, ze będzie wszystko ok, tak jak każda z was staram się niby nie nakręcać ale.....same wiecie. Trochę mnie wczoraj dziwnie podbrzusze bolało tak na wysokości jajników, ale może to z tego że cały weekend miałam aktywny, dzisiaj jest troszkę "lżejszy dzień" to jest już w miarę ok:). Wczoraj byłam na zakupach i nakupiłam małemu całą reklamówkę spodenek, bodów śpiochów i to wszystko za około 40 zł, bo na używanych ciuszkach buszowałam. Więcej bodów i śpiochów nie kupuje może kupię cieplejsze rzeczy bo to wiadomo że zima i trzeba jakieś rajstopki czy welurowe bluzy albo sweterki bo na spacerki trzeba będzie wychodzić a tu nic cieplutkiego nie mam. A właśnie doświadczone mamusie jak ubiera się takiego maluszka do wózka na spacer w zimę, no bo wiadomo, że ono leży i się nie rusza także jest mu trochę zimniej niż nam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) co do wyprawki to ja już wszystkie ubrania tu przewiozłam, łóżeczko i wózek też mam. w listopadzie kupię komodę dla małego i zaczynam pranie, prasowanie, układanie. wiadomo przy 1 dziecku więcej czasu było :) teraz już sobie nie usiądę i nie będę pół dnia prasować, bo co w tym czasie z synkiem? musze tabelkę znaleźć i płeć zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Agatka dzięki, narazie obejdzie się i bez wkładek. Kwiatuszek CRL to wzrost, mi na połówkowym nie podała wzrostu, moje rączką odpychało aparaturę i za nic nie chciało odwrócić główki i dać sobie zmierzyć nosek. mbborowka w jakim sklepie jest promocja na ten proszek? Jejku muszę wyjść do sklepu ale nie chce mi się z łóżka wstać. Miłego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny rajlax To masz igg znacznie wyższe od mojego. Dobrze, że robilas jednocześnie igg i igm bo w przeciwnym razie pewnie też byś się bardzo denerwowała. Dla mnie ten czas oczekiwania na wynik igm był katorgą :O Czekałam ponad tydz., przez ten czas zdążyłam sobie wkręcić najgorsze scenariusze, przeczytać niemal wszystkie dostępne w internecie strony dotyczące toksoplazmozy. Drugi raz bym nie chciała przez to przechodzić, nie życzę tego nikomu. Chciałam zrobić pozostałe badania na przeciwciała- hiv, różyczka itd. ale jednak zrezygnowałam, wolę chyba żyć w niewiedzy niż znowu sobie wkręcać złe scenariusze. Jakie witaminy dziewczyny bierzecie? Czy może jeszcze coś ponadto? Wiadomo, każdy lekarz poleca coś innego więc warto zaczerpnąć opinii innych. Ja zrezygnowałam z kwasu foliowego już prawie 2 mies. temu. Od tego czasu biorę femibion natal classic lub falvit mama (w zależności co mam pod ręką, bo jedno opakowanie dostalam w prezencie), no i kilka dni temu wykupiłam tabletki omega3 firmy prenatal. Nie przepadam za rybami, orzechami, ciemnym pieczywem więc postanowiłam dodatkowo brać omega3, bo jak wiadomo wpływają korzystnie na rozwój mózgu dziecka, siatkówki oka itd. Ktoś wyżej pisał o napieraniu na krocze. Też wczoraj czułam takie napieranie. Uczucie takie jakby maluch próbował się przecisnąć w dół, dodatkowo odczuwałam też ból podbrzusza, nie jakiś silny, ale uciążliwy :O W pt. mam na szczęście wizytę u lekarza więc będę mogła się dowiedzieć co jest tego powodem. Przy okazji wyjaśni się też co z moim układem moczowym, bo wczoraj byłam w labolatorium oddac mocz na posiew. Też jestem ciekawa w co ubiera się maluszka zimą. Luty to w końcu najzimniejszy miesiąc. Ja na dzień dzisiejszy mam kombinezon polarowy, body z długim i krótkim rękawkiem, pajacyki, 1 parę śpiochów, polarki, spodenki polarowe. A jak wam idzie kompletowanie wyprawki? My na takie porządne zakupy wybierzemy sie pod koniec listopada albo w grudniu.... na razie kupujemy jedynie ciuszki. Łóżeczko i wózek pewnie przez allegro kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrunia - co do ubierania malucha na dwór to zależy od pogody. jak jest na plusie to ubierałam inaczej niż przy -10 stopniach. no i zawsze 1 warstwa więcej niż mam ja, pamiętając że kocyk, czy śpiworek to właśnie owa warstwa. więc jak ja miałam np podkoszulkę, sweter, spodnie, kurtkę. to mały miał body na ramiączkach, pajacyk, kombinezon, czapka (niezbyt gruba, bo mam kombinezon z kapturem), i przykrywałam kocem, albo w śpiworek wsadzałam, zalezy od temperatury i wiatru. jak padało i miałam folię to okrywałam lżejszym kocem, albo wcale bo pod folią zawsze jest cieplej. pamiętaj też że w wózku maluch jest bardziej osłonięty od wiatru niż ty. ma postawioną budkę, otulającą gondolkę. także nie ma co przesadzać z ilością ubrań. ja na początku przesadziłam i się dziwiłam czemu to moje maleństwo tak płacze. jak wróciłam do domu i zobaczyłam kompletnie mokry kark, główkę i rączki i stópki to się za głowę złapałam! puknęłam w czoło i od tej pory nie przesadzałam. czasem rodzina gadała jaka jestem nieodpowiedzialna, że go przeziębię a on jak na złośc nie chciał się rozchorować :P Marcia - ale ci fajnie z tym łóżkiem! ja od 5.40 na nogach! już zdążyliśmy z przedszkola wrócić, pranie zrobiłam i rozwiesiłam, wczorajsze zaraz do szaf powędruje...no i obiad muszę dokończyć. koło 14, może ciut później na spacer do parku idziemy :) o ile się nie rozpada, bo czarne chmury wiszą, ale one już tak od soboty wiszą, krążą i deszczu nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do witamin to ja biorę Femibion Natal 2 on ma kwasy DHA więc o ilość ryb się nie martwię :P rybki mamy 2 razy w tyg na obiad, ale ja nie zawsze mam na nie ochotę :P jedyne co to o żelaza nie ma, ale ja piję 3 razy w tyg szklankę soku z buraka i hemoglobina idealna, ostatnio nawet podskoczyła :P aż się w labo zdziwili że bez dodatkowego żelaza zamiast spadać w ciąży to mi rośnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa gratualcje coreczki ciesze sie ze wszystko ok moj dzidek tez byl niespokojny podczas badania ale piekne fotki buzki udalo sie zrobic jestem w 22 tyg ciazy tak jak moj gin obliczyl, po polowkowym tylko termin porodu przesunął mi z 14 na 13 lutego:) ale ja tam zamierzam 14 urodzic heheh Dziewczynki ja tez zamierzam juz kompletowac wyprawke po doswiadczeniach kolezanek wiem ze lepiej zzrobic to wczesniej wole oszczedzic w ty meza ktory pewnie nakupilby jak leci z wieszaka:) troche rzeczy juz mam ale do konca nie wiem co i ile mam tego miec moze ktorac bardziej doswiadczona:) ja juz na ciuszkach uzywanych zakupy zrobilam, teraz mam zamiar udac sie do sklepu bylam ostatnio w hm takie piekne rzeczy widzialam ze juz zbieram kaske na male chlopiece jeansy i fajne koszulki polo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Zazdroszczę Wam, że Wy już po wizytach u lekarza ja ide dopiero w piątek ale już się nie mogę doczekać:) Poza tym obudzilam się z katarem;/;/ jak ja nienawidze tego ciulostwa:( Niestety odczuwam bóle kręgosłupa i to dość mocne. Kiedy się budzę rano (od trzech dni o 4.30) nie mogę się ruszyć, nawet oddychanie sprawia ból a co dopiero wstanie z łóżka. Ehhh ale co to za ból w porównaniu z bólem porodowym:) Właśnie też jestem ciekawa porad doświadczonych mam odnośnie ubierania maluszka na zimowe spacery:) Twoja_królewna też kwasu już nie biorę. Lekarz kazał kupić żelazo no i witaminy i również padło na falvit mama:) A badanie na toxoplazmoze wciąż przede mną:( Nooo to idę smarkać dalej:D Wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia> proszek był na wyprzedaży w Tesco w Rzeszowie, ale nie sądzę, żeby jeszcze był, bo mąż powiedział że było tylko 7 sztuk i chyba wszystkie zgarnął :D Tam co chwilę pojawiają się takie mega wyprzedaże ale niestety niewiele towaru tak rzucą :( W poprzednim tygodniu udało mi się kupić szampon Hippa też za 2,50 :) Ja też zajadam femibion 2, w poprzedniej ciąży też go brałąm i na prawdę wierzę w działanie tego kwasu (DHA), poczytajcie sobie w necie, ma niesamowite korzyści na korę mózgową i nie tylko. I mimo, że każda matka chwali swoje dziecko to ja sądzę, żę te witaminy przyniosły jakiś wpływ na mądrość i bystrość mojej Julii, z reszta nawet pani psycholog stwierdziła, że jest intelektualnie do przodu. Może sobie teraz to podciągam pod wpływy DHA, ale brać na pewno nie zaszkodzi :) kto wie?... Moja rada: w aprekach kosztuje drogo, bo ok. 56-58zł, ale ostatnio wyczaiłam na allegro za 38 z groszem + przesylka ale i tak się bardziej kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Jestem po USG połówkowym i niezłe jaja wyszły! Jednak będzie córeczka!!!!!!!!:D A ja już kupiłam trochę rzeczy niebieskich, hihihih, moja siostra juz kupiła 3 bluzeczki raczej dla chłopaka... :) Trudno, na poczatek będzie chłopczycą :D Waży 474g ale o 3D mogłam pomarzyć bo maleńka się tyłkiem odwróciła i buzi wcale pokazać nie chciała... Teraz się chyba zapiszę gdzieś prywatnie na własną rękę bo mnie ściska żeby ją zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......................wiek........tP.............płe ć ..............miasto monia_aa................24..........28.01.2012...synek. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....ch opiec mała_agatka............27............06.02.2012.....jednak synuś.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Pietrunia22............23..............08.02.2012........ ..synuś...........okolice Sandomierza Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn bibisi.......................33.................12.02.201 2r...........????..............Wlkp Małpiatkaaaaaa..........26...........13.02.2012... .dziecko ....Opole dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe..Śląsk Ciesz. Wiola100...................23..............16.02.2012. ....????.......Kraśnik (koło Lublina) szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk jusial......................27...............21.02.2012.. .chyba córka.......Bielsko-Biała Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie andzia1910...............22...............27.02.2012..... ...????........Głogów Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę na przemian Pregna Plus (ma omega 3) i Femibion Natal Classic + żelazo bo spadła mi hemoglobina + magnez bo mam skurcze w nocy. Co do wyprawki zamierzam ja skompletować do końca drugiego semestru bo później będę gruba i ociężała :P i może śnieg będzie po kolana :) Pytanko do doświadczonych mam: czy dziecko ze szpitala można odebrać ( w lutym) w pajacyku i śpiworku polarowym + kocyk + nosidełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam kwas foliowy sama po I trymestrze i lekarka powiedziała że dłużej nie trzeba go brać bo tak małe dawki nic już później nie dają, pytałam się jej czy brać jakieś witaminy to powiedziała że nie bo lepiej witamin szukać w jedzeniu. Wiola w niebieskich rzeczach dziewczynce też jest ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
Hej dziewczynki przed chwilką zdążyłam pstrąga na obiadek przygotowywać bo mam wyrzuty sumienia że zdecydowanie za mało ryb jem, a wiem że powinnam. Ciekawa tylko jestem czy mi wyjdzie dobry bo pierwszy raz robiłam w takiej postaci co do witamin no to ja też miałam poruszyć ten wątek bo ja jeszcze biorę kwas foliowy i coś słyszałam że już można odstawić a za tydzień mam wizytę także może się coś dowiem. ponad to biorę Matruelle, ale wydaje mi się że za mało tych witamin choć wiem że nadmiar może być tak samo nie dobry i nie korzystny jak niedobór także już zgłupiałam. Ja jak na razie wyniki mam dobre staram się jeść sporo warzyw i owoców pić więcej mleka itp. wolę to niż zaśmiecać się słodyczami. mała_agatka - na razie to każdy się puka w głowę, że ja mam plany wychodzić w lutym na spacery z małym a u ciebie znowu się burzyli, że za lekko ubierasz dziecko, kurczę zawsze znajdzie się jakaś ciocia dobra rada. Dzięki za doradzenie na pewno się przyda twoja instrukcja, bo przy pierwszym dziecku nigdy nie wiadomo co i jak tylko matki stosują metodę prób i błędów. Wiola100- poczekaj jeszcze chwilkę nie zapisuj się tak od razu bo może się okazać, że twój dzidek tak szybko się nie odwróci twarzyczką i znowu będzie lipa:( może uda ci się samej po kopniakach wyczuć czy się przekręciła:) Ja co do wyprawki też jestem na etapie kupowania ciuszków, może przydało by się kupić coś "porządniejszego" bo lepiej wcześniej to skompletować, mam cichą nadzieje że do nowego dam radę to wszystko pokupić. Ja tez wózek łóżeczko będę na allegro zamawiać, zawsze to parę groszy taniej. Już od jakiegoś czasu przeglądam aukcje i patrze na ceny:) miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia - no ja to będę musiała w lutym na spacery chodzić! w końcu nikt mi syna do przedszkola nie zaprowadzi :P a poza tym do kiedy niby miałabym czekać? pierwszy maluch z grudnia i co do wiosny? przecież pogoda zdradliwa, nie wiadomo jak ubrać. do lata? za gorąco. do jesieni? to samo co wiosną - wiatry, deszcze, zarazki. no i mamy kolejną zimę. a poza tym niech mądrale same się w domu na miesiac zamkną to zobaczą czy nie oszaleją1 ja po 2 tyg byłam zła jak osa, słaba i w ogóle nie do życia. jak wyszłam to odżyłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biore matruelle ale czuje ze boli mnie chyba po nich brzuch naszczescie jem ja dwa razy w tyg bo moj lekarz nie jest zwolennikiem witamin w tabl ttwierdzi ze to chemia ale kupilabym sobie same kwasy wszyscy tak je zachwalają moze ktoras uzywala doradzcie jakie kupic:) Dzis leniuchuje caly dzien i przegladam akcesoria dla dzidziuskow zastanawialam sie nad poscielka i znalazlam takie piekne: http://baby-design.com.pl/Posciele/Kolekcje/BB-tradition/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja z kolei biore vita miner dla kobiet w ciąży, ma podobny skład co femibion 2 natal a kosztuje w granicach 30 zł u mnie w aptece, czy można mnie dopisać do tabelki? termin mam na 26 luty, płeć dziewczynka , mam 34 lata warszawa , ja dzis idę na echo serca płodu ale wiem że będzie dobrze, tylko mój mąż jest okropny bo nie mam w nim wsparcia, wciąż mnie wyzywa od różnych i mówi że jestem brzydka i wogóle nie mysli o kochanej maleńkiej, ja od wczoraj nie mogę dojsć do siebie, dobrze że jest w pracy, co sądzicie na temat wózków x lander xa i espiro enzo evo? zazdroszczę wam wspaniałych mężów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×