Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Gość gocha g
mi ta mustella nie pomaga biust mam jak bym juz piątkę wykarmiła tragedia nie mogę na siebie a przytrzeć przytyłam 4,5 kilo więc nie tak tragicznie jak na 20tydz płakać mi się chce i nienawidzę tych cycków na brzuchu nie mam na razie ale boje się że dziecko duże będzie bo ja byłam duża jak sie urodziłam i mąż też .Jak czytam że któraś w ciąży przytyła 30 kilo to mi słabo jak się z tym pogodzić to nie wiem nie mam jakiejś obsesji na swoim puckie i modelka nie jestem ale przeraża mnie myśl że jeszcze 5 kg muszę przytyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety.. Mam koleżanki, które smarowały się a mimo to mają brzuchy całe w paski.. moja mama z kolei smarowała brzuch zwykłym kremem nivea i nie ma śladu.. Czyli jest różnie.. Ja już przytyłam 6 kilo-a to jeszcze 20 tydzień.. Podobno 10-15kg w sumie to norma, ale wolałabym tak nie tyć. Nie będę się jednak strasznie tym przejmowała, trudno ;) Za to brzuch mam wielki jak balon i to chyba tam te wszystkie kilogramy, bo ogólnie po sobie tak nie widzę. Niedługo będzie kłopot ze zwykłymi czynnościami-typu schylać się czy spać.. To będzie jazda ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na te skurcze i twardy brzuszek lekarz kazał mi brac własnie nospe i magnez , magnez biore codziennie ale z tą nospą to jak juz na prawde musze . Na rozstępy używam zwykłej oliwki dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam tez sie smaruje zwykla oliwka a na celulity i rozstepy to cwiczenia i kontrola wagi.tez kiedys jak bylam gruba to mi sie celulit zrobil na udach,po cwiczeniach i diecie sam sie wessal. Takze nie ma co sobie mydlic oczu dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat zawsze byłam szczupła i nie mam kłopotu z celulitem, ale nie ukrywam, że zawsze dbałam o ciało z rozsądkiem. A teraz to jeszcze wiek już słuszny ;) a skóra już nie taka wyrozumiała co kiedyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z innej beczki-jutro mam połówkowe. Ciekawe czy potwierdzi płeć :) Jeśli tak -dopiszę do listy kolejnego chłopaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Trafiłam na Wasze forum przez przypadek.Ale trochę poczytałam i chciałam o coś zapytać.Ja należę na razie do staraczek....mam nadzieje, że w tym miesiącu się udało....wtedy termin byłby na koniec czerwca....pisałyście o rozstępach...ja przytyłam w pierwszej ciąży ok. 25 kilogramów....teraz chce się tego ustrzec, bo ciężko było na końcu ciąży i powrót od formy też był ciężki.Ale smarowałam się Fissanem i rozstępów nie mam, a jego cena to ok. 25 zł.Jest dość gęsty, ale podobno skuteczny. A ja chciałam zapytać 76gosia :) Ty pisałaś, że masz dietę dla kobiet w ciąży z cukrzycą. Czy mogłabyś mi jakoś to przybliżyć, może masz jakąś rozpiskę, bo ja bardzo chcę uniknąć aż takiego przytycia w ciąży jak za pierwszym razem, a taka dieta będzie na pewno bezpieczna.Ewentualnie prosiłabym o taką rozpiskę na maila: slomka81@o2.pl Będę bardzo wdzięczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata2442
Witam Mam pytanko,czy ktorej z was zdarzyl sie ze na usg polowkowym lekarz nie zbadal wsyztskiego bo powiedzial ze utrudnia mu to moja tkanka tluszczowa?:( Przed ciaza bylam i jestem puszysta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie mam rozpiski po prostu musze uważac na węglowodany w każej postaci( o cukrze i słodyczach moge pomarzyć) Jedynie co to sprawdzam w necie Indeks glikemiczny wszystkich produktów. Ja to sie martwie o te ruchy dzisiaj zaczynam 18 tydz a ciągle czuje je bardzo nieregularnie i takie lekkie pukniecia czasem trudno je wychwycić. W 16 tyg poczułam 1-szy raz. Czy nie powinnam je czuć juz coraz czesciej i coraz mocniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia :) wiesz...ja nie pamiętam, kiedy poczułam pierwsze ruchy w pierwszej ciąży, ale z tego co pamiętam, to pewnie gdzieś koło 18 tygodnia i to były takie lekkie jakby rybki w brzuchu :) ale czytałam, że w pierwszej ciąży zdarza się, że pierwsze ruchy czuje się nawet dopiero koło 22 tygodnia, więc chyba nie masz się czym martwić. Ale nie jestem lekarzem i trudno powiedzieć.Jak Cię to bardzo będzie martwić to trzeba to będzie sprawdzić u lekarza.Ale raczej bym się aż tak nie martwiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia, ja poczulam w 16tyg i teraz jestem w 19 i tez z rzadka cos czuje,czasami wogole sie zastanawiam czy to ruchy,ale moim zdaniem nie ma powodow do obaw na takim poczatku,wogole niektore dzieci sa bardziej,niektore mniej ruchliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 - no tak jak przypuszczałam nie zdążyłam na kawusię... A badanie? Gdyby nie to że wczoraj wieczorem zwymiotowałam to nie dałabym rady dzisiaj. Na szczęście się udało. Było mi koszmarnie niedobrze. I w pewnym momencie nie dałam rady siedzieć na ławce bo mi się ciemno przed oczami zaczęło robić. Musiałam sobie obok ławki kucnąć żeby nie zemdleć. Poza tym było dobrze. Na szczęście mam to już za sobą :D A teraz marzę tylko o tym żeby pójść spać... Miłego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lista marcowych mam 2012 loarra.............24......Inowrocław..22.05.11....01.03 . 2012 nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....02.03. 2012 Loma..............30.....Warszawa.....25.05.11...02.03.20 12 szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2 Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012. chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011.....7.03.2012 dziewczynka? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12... blizniaki ? inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 gocha g ........... ..28......... ......03.06.11....09.03.2012 dziewczynka scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012- chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012- dziewczy myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012 Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012 chłopiec Julka.................................................... ... 11 .03.2012 Agniesia1979...................01.06.2011......11.03.2012 chłopiec(80%) monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.....12.03.20 1 2 chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012 eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 rogal86.........25.....Niemcy.........22.05.11.......14.0 3.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11......15.03 . 2012 Klinka31................................................. ..17 .03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11...... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012 lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11......21.0 3 .2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11..... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11........29 . 03.2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11........09.0 4. 2012 Monikaa87...24.....Sucha B..........30.05.11........7.03.2012 my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012 Poprawiłam datę. Ja na rozstępu na początkuużywałam perfecta mama, a teraz zainwestowałam w mustelle i póki co śladów nie ma. Pod prysznicem każdego dnia używam też oliwki dla dzieci. Ale ja mam inny problem - pękające naczynka . Mam straszne pajączkina udach i łydkach i nie wiem co z tym robic. Lekarz powiedział, że dopiero po porodzie będę mogła na poważnie sie tym zająć. A ja się boje, bo żyły zaczynają mi wychodzić - a od tego to już jeden krok do żylakó, których moja mama nabawiła się w ciązy. Ma któraś z Was taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec: mam koleżankę która zw względu na mdłości nie robiła tego badania. Tylko ona miała zdiagnozowana jaką chorobę ciążową, że wymiotowała całe 9 miesięcy. To już jesteś po tym badaniu? Ja w pierwszej ciąży smarowałam się oliwką (tylko intensywnie- z szczypaniem się) czasem takim kremem-pharmaceris (coś takiego), przytyłam 12kg i nie mam ani jednego rostępa a dodam, że mam do tego tendencje bo po okresie dojrzewania wyszły. gosiaczek: ja z nospa nie mogę przesadzać. W pierwszej ciąży jak miałam takie dwa ciężkie tygodnie kiedy macica tak się stawiał, że chodzić nie mogłam to jej duże dawki powodowały złe samopoczucie, mdłości okropne. Lekarz myślał nawet że zaczynam rodzić i mówił który szpital najlepszy dla wcześniaków. Agula: jedyne co możesz to łykać rutinoscorbin beata: co ty piszesz. To było bezczelne ze strony lekarza. Wybierz się do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata2442
Naprawde,powiedział ze nie chce mnie urazić ale czasami jak kobieta mam sporo tłuszczyku na brzuchu to ciezko jest ocenic przez brzuch wszystkie narzady:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiatko28
czesc dziewczynki, pisze do was po raz pierwszy. Ostatnia wizyte u lekarza miałam prawie 4 tygodnie temu w polsce, do tej pory mialam badanie tylko krwi bo gin stwierdzila ze nie ma potrzeby robic nic wiecej... Jutro mam wizyte u lekarza w niemczech i nie moge sie doczekac juz wszystkich informacji. Mi gin w polsce powiedziala ze ciaza jest wieksza niz podawany przeze mnie ostatni okres, wiec prawdopodobnie nie byl to juz okres. Jesli to prawda to jestem w 20 tygodniu i termin podala mi na 16 marca.. Jutro wszystkiego sie dowiem, mam nadzieje. Chcialam tylko zapytac czy ktoras z was tez nie miala do tego czasu zadnych innych badan niz tylko krwi?? bo troche sie niepokoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, co do rozstępów to też nie chciałabym ich mieć za dużo ale tak to już jest, że czasami nawet najlepszy krem nie pomoże aczkolwiek profilaktyka jak najbradziej wskazana :) jeśli chodzi o ilość badań to ja mam usg na każdej wizycie i póki co miałam tylko robione: morfologię, poziom glukozy we krwi i badanie ogólne moczu. Co do ruchów to jeszcze ich nie czuję, czasami mam dni kiedy czuję takie jaby kłucie delikatne a czasami są dni, że w ogóle nic nie czuję :/ takie były osttanie 2 dni i martwiłam się trochę ale dziś poczułam to lekkie kłucie i już mi troszkę lepiej :) grunt to pozytywne myślenie, za 2 tygodnie zobaczę dzidziolka i może dowiemy się czy to chłopczyk czy dziewczynka :) póki co miłego dnia Wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta obdarta mam dietę od początku ciąży, ale ja też nie mam konkretnej rozpiski, jest parę zasad: owoce tak, ale mało i do godziny 18.00 (nie można jeść bananów i winogron), rano nie powinno się jeść nabiału, później nabiał chudy lub odtłuszczony. Zamiast białego pieczywa, należy jeść chleb razowy, ale nie ciemny bo on jest z dodatkiem karmelu (chyba). Zamiast makaronu z białej mąki, makaron razowy, a biały ryż powinien być zastąpiony ryżem brązowym. Nie pić soków, albo rozcieńczone. Poniżej podaję linka do artykuły co jeść,a czego unikać dla cukrzyków (nie dla ciężarnych), ale zasady są takie same: http://szkola.gery.pl/cukrzyca.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiolek,gosiatko28 naprawde nie mialyscie jeszcze robionych przeciwcial HIV cytomegalia toksoplazmoza rozyczka? Przeciez normalnie trzeba to miec robione jak tylko sie stwierdzi ciaze! Chodzicie prywatnie czy z NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata: oglądałam kiedyś program o ciążach i tam padło takie stwierdzenie, że usg u tęższych kobiet jest trudne, więc coś w tym jest. Jeżeli powiedział to w tak delikatny sposób jak teraz piszesz to ok. Mnie zdziwiła pierwsza twoja wypowiedz bo zabrzmiało to troszkę bezczelnie ze strony lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na różyczkę i hiv nie jest obowiązkowe. Toksoplazmoza jak była przebyta też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiatko28
chodziłam prywatnie 3x - miałam usg i badania krwi, grupa, glukoza i WR. I to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HiV jest obowiazkowe, na rozyczke tez mialam mimo ze przechodzilam a niewykryta cytomegalia powoduje bardzo powazne uszkodzenia plodu.nie chce straszyc ale musicie zrobic te badania jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka hiv i różyczka nie są obowiązkowe, co do hiv to lekarz ma obowiazek poinformować o tym badaniu ale nie jest ono konieczne do przeprowadzenia, ja wcześniej leczyłam się w tej klinice i mam zaufanie do swojego lekarza więc myślę, że ciąża jest prowadzona prawidłowo, przeszłam mnóstwo różnych badań przed zajściem w ciąże, teraz spokojnie czekam, zobaczymy co sie wydarzy na kolejnej wizycie. Moja przyjaciółka, która także chodziła do tego lekarza miała badania robione dopiero po 23 tygodniu ciaży, poza tymi o których wspomniałam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia0808
hej :) ja miałam mocz i morfologie juz kilka razy, a na wstepie grupa krwi, HIV bo obowiązkowe od nie dawna, toksoplazmoze, kiłe, żółtaczke i te inne zakaźne a chodze prywatnie czyli za badania krwi tez musze płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz,mi to jest oczywiscie obojetne czy zrobicie te badania czy nie,mowie jaka jedjest normalna procedura.ja na poczatku ciazy zreszta chodzilam do dwoch ginekologow bo nie moglam sie zdecydowac i kazdy mowil to samo.co do HIVa to oczywiscie ze jest obowiazkowe zwlaszcza ze ,mimo ze rzadko to istnieje przeciez ryzyko zarazenia sie nie tylko przez kontakty plciowe. Ja oczywiscie bede miala rowniez robiona cyto i tokso jescze dwa razy,bo teoretycznie trzeba powtazac w kazdym trymestrze,zwlaszca jak sie ma malo przeciwcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do badan krwi i moczu to mam robione co miesiac,bo przeciez dziecko i jego potrzeby zmieniaja sie z dnia na dzien.co do gina to oczywiscie mam zaufanie ale przestrzegam przed bezgranicznym zaufaniem,bo gin to zwykly smiertelnik i tez moze byc niedouczony albo niewyspany i zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ❤️ Znacie już płci swoich maluchów? być może pisaliście, ale nie mam czasu by przeglądać każdą stronę :) Ja - jak już pisałam - poroniłam dwa miesiące temu ciążę bliźniaczą. W sumie, pogodziłam się już tym. Tak musiało być. Ale cały czas w uszach bębni mi ta diagnoza : ... brak tętna, bardzo mi przykro ... Po poronieniu dostałam już miesiączkę, ale cykl kompletnie rozregulowany. Przy takim zajściu mogę szybko ponownie być w ciąży .. ;/ A w sumie nie bardzo bym chciała, bo jak wiecie mam małe dziecko w domu. Ma już 2 ząbki i trzeci się wyrzyna :P :) 29 października mam ślub i wesele. SWOJE !! :) :D Buziaki ❤️ dla Was i dla waszych dzidziolków w brzusiu ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisi - już jestem po badaniu. Przeżyłam. Zdrzemnęłam się trochę ale nadal mam ochotę pójść spać. I głowa mnie strasznie boli. Ale najważniejsze że udało się zrobić badanie i mam z głowy :) Co do innych badań to miałam morfologię, toxoplazmozę, badanie ogólne moczu, WR, HBs Ag. Nie miałam ani grupy krwi ani HIV ponieważ jestem honorowym krwiodawcą i badań na HIV miałam kilkanaście już w życiu robionych. Grupę też mam oznaczoną już od 21 lat. Niby wiadomo, że można się zarazi w każdej chwili i to mogło się zmienić od ostatniego oddawania krwi, jednak ponieważ było to badane i nie jestem w grupie ryzyka to lekarze mi nie zlecają. basiolek - ja też nie czuję jeszcze ruchów dzidziusia. Ze 2 tygodnie temu też czułam kłucia, nadal mi się zdarza. Ale nie wiem na ile to ruchy maluszka a na ile sobie wmawiam bo chcę już poczuć :) Staram się cierpliwie czekać, ale jednocześnie wsłuchuję się w swój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×