Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

no fakt ja nie miałam bo ja miałam cc w 38tyg ciąży a że będę miała cc wiedziałam juz od 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie;) Dawno już tutaj nie pisałam,ale jakoś nie miałam natchnienia. Zaczynam pomału 35tc.;) czym bliżej porodu tym więcej obaw..:/ Mały ma 2300g więc nie będzie dużym dzieckiem-może uda się mi go szybko wypchnąć:P Dzidzia ma już główke nisko i gin. powiedziała że raczej urodze przed terminem-mam tabletki rozkurczowe brać tylko do końca lutego dlatego oszczędzam się,żeby wytrzymać do marca . Jednak mimo tego mam nadzieje że mogę dalej zostać na wątku kwietniówek?? :) Całuje brzusie :* i pozdrawiam wszystkie nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny a co do becikowego to ja sie ogromnie wkurzyłam.. Wcześniej niewiedziałam że ma wejsc ta ustawa o badaniach od 10tc a ja poszłam do gin dopiero w 14tc.. pomijając to że na wizyte czekałam miesiac (gdybym nie czekała akurat byłabym w 10tc u lekarza) ;( A przyznam że ten 1000zł to dla mnie baardzo dużo bo do bogatych to ja nie należe i każdy grosz się liczy.. I teraz niewiem co mam zrobić.. baby w urzędzie mówią żeby isc do swojego gin prywatnie i poprosić żeby wypisała mi od 10tc ale ja jak tak sobie pomyśle to tak troche głupio by wyglądało.. dla mnie to chyba to samo co bym próbowała łapówkę dać.. Co o tym sądzicie.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest z tymi próbkami czy mogę być pewna , że przy odbiorze kurier nie każe mi płacic za nie ? ;) Wiecie na takie 'okazję' to ja chętna skoro darmowe to czemu sobie nie zamówić ;) tylko wiecie różnie to bywa obiecują że darmowe a potem jakieś świstki do zapłacenia przysyłają..a mi dodatkowe wydatki nie potrzebne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez noc super przespana- od 24- 6 potem śniadanko i znowu sen do 11 :) normalnie wyspałam sie za ostatnie noce:) Moj mąż odkąd ginekolog nas nastraszył jest kochany i na prawdę mi pomaga. Głupio mi z tym, że nie dość że pracuje to jeszcze sprząta po obiedzie i chodzi na zakupy. Jednak ciągle myślę sobie ze może i nic nie robię fizycznie ale w sumie jestem inkubatorem i co może byc ważniejsze od zycia naszego dziecka . Florentyna ty to masz pod górke ze wszystkich stron. Powiem ci ze cie podziwiam i bardzo pochwalam to ze postanowiłaś urodzić to dziecko. Wiem że to nie ma żadnego znaczenia co mysle bo nic ci nie pomoże takie gadanie. Mamą sie nie przejmuj- a córka może zakocha sie w małym jak go zobaczy- a nawet jesli nie to prędzej czy później zaakceptuje nową sytuacje. Jestem psychologiem i domyślam sie że w jej wieku pojawienie się nowego dziecka to bardzo trudna sytuacja- z jednej strony powoli staje sie dorosła i marzy o samodzielności o tym zeby mogla robic co chce, z drugiej strony nadal ma potrzebę bycia dzieckiem - niezaradnym kochanym któremu trzeba pomagać. Wiec sam wiek jest trudny a do tego pojawi sie mały szkrab który ukradnie jej trochę twojej miłości, twojego czasu, uwagi. Zaczniesz mieć wobec niej nowe oczekiwania. Zapewniaj ją o swojej miłości i o tym ze nadal będzie dla ciebie ważna. Moze i ona nauczy się okazywać ci swoje uczucia. Iwona19 to że młoda jesteś nie odbiera ci prawa do wypowiadania swojego zdania- nie daj sobie wmówić że młodej nie musimy słuchać bo jeśli takie będziesz miał do siebie podejście to inni tez tak będą cie traktować. Wydaje mi się że sam fakt ze większość z nas od komentowała twoje wypowiedzi Karolino powinien dać ci trochę do myślenia. Twoje wpisy często są przesycone agresją, a wczorajsze komentarze o starych szmatach dla dziecka mnie zszokowały. Osobiście nie widzę nic złego w tym że kobieta chce sprzedać po dziecku ciuszki- może potrzebuje pieniędzy bo jej sie nie przelewa, a może u nas na forum też znajdzie sie ktoś kto ma mało kasy i z chęcią takie ciuszki kupi. Ten twój komentarz jak wiele innych zniechęcił mnie do twojej osoby. Właśnie dzisiaj wyszedł mi pępek i bardzo zabawnie to wygląda- wypatrzył to mój M. Tez macie wystające pępki lub kreskę hormonalną? Ja na szczęście jeszcze nie mam tej krechy i licze że nie będę jej miała na sesji zdjęciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajua nie ty jedna pewnie w marcu urodzisz takze nigdzie nie uciekaj :):) co do kreski na brzuszku to ja mam i to super krzywa --> to znaczy od gory do pepka idzie prosto a od pepka w dol tez prosto tyle ze nie jest kontynuacja tej pierwszej. zaczyna sie okolo cm bardziej na lewo niz ta gorna :D hihi nie wiem czy mnie zrozumialyscie) ja mam pepek caly czas plaski i pewnie jeszcze wyskoczy.. a co do sesji... to ktoras planuje zrobic?? kiedy ? ja planuje ale sama z mezem bo u mnie sobie fotografowie za bardzo za to licza... ;/ poprostu on mi kilka porobi.. troche z samowyzwalacza i tyle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje sesje z brzuszkiem, wykupiłam ja na okaziku lub jakimś takim portalu. W miarę tanio bo za 130 zl. Planujemy z mężem ozdobić nasza sypialnie tymi zdjęciami. Co prawda jest teraz mnóstwo wydatków ale bardzo chciał taką pamiątkę, szczególnie że nie wiem czy jeszcze kiedyś będę w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sesji z brzuszkiem to mam mieszane uczucia. Bardzo mi się podobają ale takie ze smakiem. Ostatnio niestety pojawiło się sporo pseudo profesjonalnych fotografów, którzy robią koszmarne zdjęcia. Kumpela np ma sesję z brzuszkiem w stylu kowbojskim, wygląda to tragicznie i nijak ma się do oczekiwania na dziecko. Wszystko sztuczne i wymuszone. No ale co kto lubi... Z becikowym to nie wiem jak u mnie będzie, jeśli wejdzie kryterium dochodowe to nie dostaniemy więc trzymam kciuki, 1000zł piechotą nie chodzi. Któraś pytała o zaśw gdy pierwsza wizyta była w 14tc. Myślę, że prywatny lekarz wystawi tak byś becikowe dostała. Ostatecznie co mu szkodzi, nikt tego nie sprawdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa2
dziewczynki dzieki za odpowiedzi, pocieszylyscie mnie troszke bylam dzisiaj na konsultacji w szpitalu u mojego kardiologa i powiedzial ze moge rodzic naturalnie, ale po porodzie i pologu zaprasza mnie na zabieg... ja tez mam pepek juz wysadzony i kreske tez juz od jakiegos czasu ach nie moge sie juz doczekac na moje malenstwo ;-) dziewczyny ciekawe co u martusi? pisala ostatnio ze lekarz kazal jej lezec...a jakos milczy od tamtego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Dziękuję za dobre słowa.To naprawdę pomaga. U mnie pępek od dwóch tygodni na wierzchu ,dzieci się z tego śmieją. Dostałam dzisiaj przesyłkę od siostry,ubranka dla małego na początek,trochę kosmetyków,bardzo się cieszę,wszystko to takie ładne. :-) Sąsiadka też przyniosła parę drobiazgów.Muszę tylko zakupić proszek do prania rzeczy maleństwa i pieluchy. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa2
i powiem jeszcze jedno ze jesli Wam przeszkadza moja osoba az tak bardzo to ja moge przestac sie tu udzielac-naprawde ale nie zgrywajcie swietoszek i nie oburzajcie sie ze nazwalam sobie pochwe cipka -bo to nic obrazliwego chyba jestesmy juz doroslymi kobietami (przynajmniej niektore)i nikogo nie powinno to urazic. jak idziecie do lozka z facetem to mowicie mu zeby wsunal swojego penisa do waszej pochwy??? smieszy mnie poprostu to zazenowanie ktore niektore z was wyrazaja a jesli uwazam ze ktos sprzedaje stare szmaty to mu o tym mowie i tyle jestem poprostu szczera ale widac ludzie wola zaklamanie i sztucznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy. Musiałam nadrobic kilka stron czytania, w tym pare nieprzyjemnych wpisów, których nie cierpię...wiecie o co chodzi. Nie po to jest to forum, żeby sie kłócic i obrzucac błotem, jesli ktos z nas ma cos do zarzucenia karolinie może to napisac pod swoim nickiem i z kulturą. Z drugiej strony, Karolina, możesz to chyba kulturalnie skomentowac, albo przemilczeć. Z jednej strony nie chcę się wtrącać, z drugiej- wszystkie korzystamy z tego forum a wzajemne wyzwiska i tak wulgarne wpisy zniechecają, przynajmniej mnie do korzystania z tej strony. Co do podawanych tutaj linków na allegro. Wolałabym jednak, żeby swoje negatywne zdanie na ten temat zatrzymać dla siebie. Uważam, że wiele z nas może z takich aukcji skorzystać. Ciuszki nawet w gorszym stanie za złotówkę będą dla niektórych wybawieniem, a to wyzywanie wystawiających aukcje może je zniechęcić do tego, a przez to my tracimy szanse na tańsze zakupy. Kto nie chce, nie kupuje, niektórym jednak może się to przydać. Co do wielkości dziecka, mój synek w 32 miał 1870g. No i podobno w normie. Ta norma to tez na pewno szerszy zakres niz te kilka gram, więc nie ma sie co przejmowac tymi róznicami, skoro lekarz mowi ze jest ok. gdyby cos było nie tak, jego obowiązkiem jest informowanie nas o tym. Dzisiaj stwierdziłam, że mam juz mnóstwo rzeczy dla maleństwa. łózeczko, wanienka, rozki, ubranka i strasznie mnie to ucieszylo. a Pozniej uswiadomilam sobie ile jeszcze brakuje. Pieluchy, kosmetyki, wozek, rzeczy dla mnie do szpitala. Nonie ma tak łatwo. Przesadzilam chyba tylkoz tymi ubrankami. Co myslicie? mam 7 body w tym 4 z długim rękawem, trzy z krótkim 6 kaftaników 5 śpioszków 6 pajacyków 2 półspiochy Jak to wszystko rozłozyłam na łózku to stwierdziłam, że strasznie tego dużo. no ale to wszystko mam w rozmiarze 62 a róznią się miedzy sobą nawet o kilka cm!!!! na 56 mam 2 body, dwie koszulki, 2 spioszki ale te 62 mysle ze tez maja taka metke a prawdziwy rozmiar bedzie rozny. teraz edukuje sie co do pieluch i już postanowiłam, na noc i wyjścia będą pampersy, a w domu tetra+ otulacz. Zobaczymy czysie sprawdzi, ale podobno zdrowo, ekologicznie i na pewno taniej A teraz musze już iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyna drażnić mnie na tym forum sprawianie przykrości innym i nieważne z jakiego powodu. Proponuję by każda z nas zanim napisze w stosunku do kogoś coś niemiłego zastanowiła się 3 razy. Może to ją powstrzyma :) Osobiście nie używam słów wulgarnych i z natury jestem delikatna, razi mnie "nazywanie rzeczy po imieniu" . Do tego momentu nie komentowałam ale bez przesady, opanujcie się! nie mam ochoty czytać wyzwisk, chamskich komentarzy itd i nie jest istotne czy to pisze Karolinaa czy pomarańcza czy ktokolwiek inny. Mamy się wspierać a nie obrażać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj pepek wystaje od samego poczatku. Ciagle jest wysmiewany przez mezusia :) Linie hormonalna tez juz mam i nawet nie wiem kiedy wyszla, ale mam ja juz od dluzszego czasu. Dziewczynki, a czy orientujecie sie czy mozna rodzic w soczewkach kontaktowych?? Chyba musze dopytac lekarki przy kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa dla zainteresowanych wyprzedaza. W Smyku maja jeszcze promocje na ubranka i inne przybory dla niemowlat. Oplaca sie zagladnac, bo mozna zawsze cos wyszukac. Ja kupilam taki cieplejszy dresik dla dzieciaczka za 40 zl, bo w kwietniu moze jeszcze powiac chlodem. Kocyk kupilam za 30zl i widzialam fajne spiworki za 40 zl - baaaardzo ladne. Byly tez tansze rzeczy.Wystarczy poszperac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W realu od piątku maja być pampersy za 100 zl 180 sztuk rozmiar 2. Życzę wam miłej nocy, objadłam się truskawkami i idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Byłam w pon na usg , synek jednak główką do dołu, wszystkie pomiary ok :) waży 1950 g ;) jak na mnie i wage 53 kg tylko to nieźle ;) dzisiaj zaczęłam 8 msc. Łożysko mam z przodu :) Ale mam leżeć 3 tyg i zażywać nospe jak tylko stwardnieje mi brzuch. buzka!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...co do sesji zdjęciowej to mój P. udziela się hobbistycznie na weselach jako fotograf i zrobił mi sesję brzuszkową:)wyszły na prawdę ładne zdjęcia... Pępek nadal mam schowany ale widać linię hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki;) Ostatnio ogladałam na tvn style program o maluszkach gdzie polozna tlumaczyla iz nie nalezy noworodkom w szpitalu obcinac paznokci bo tam jest kumulacja zarazkow i przy nadmiernym obcieciu moze wdac sie jakas infekcja...O cxzywiscie byla tez wypowiedz na temat rękawiczek niedrapek że dziecko poznaje świat poprzez dotyk a zakladajac rękawiczki tamuje sie kontakt... Ale ja i tak planuje uzywac niedrapek;) Dzis bylam wypróbowac nowy wozek no cudownie sie prowadzlo dodam że włozyłam w niego mojego 3 letniego skarba otulilam kocykiem i sie jeszcze zmiescl;) Jednak co pozadny wozek to pozadny nie to co spacerowka... CO do naszych ukochanych wybrankach zycia to kazdy ma jakies wady i zalety sądza że siedzenie w domu jest nie meczące za to ich praca wymaga sporo wysilku. Proponuje zostawic im pożądki domowe robienie obiadu pilnowanie dziecka i reszte na jeden dzien i zaczną doceniac NASZE WYPOCINY CODZIENNE sama tak zrobiłam i są efekty;) Podłog nie myje, dywanów nie odkurzam cieżkich rzeczy nie nosze i nie podnosze. Choć i tak nie mam na co narzekac wiadomo mezczyzna to DUŻE DZIECKO i jak sie nie pokaze palcem to nie zrobi chociaz ostatnio moj ukochany coraz czesciej pokazuje swoja odpowiedzialnosc i dokladnosc moze dochodzi do Niego ze juz niebawem bedzie tatusiem?? Albo widok rozłozonego łózeczka sama nie wiem;) W weekend mialam sporo gosci i mierzylam obwody brzuszków tzn jednego ze znajomych (twierdzil że dba o linie, leci z wagi i nie jest z nim tak zle) po zmierzeniu okazalo sie ze ma najwiekszy brzuszek z towarzystwa 10 cm wiecej niz u mnie. Widok ZGASZONEGO KOLEGI bezcenny hihihi;);) a tu cos do śmiechu smieszne wypowiedzi malych dzieci;) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5132148&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio i jeszcze opinia o nozyczkach do obcinania. Kupiłam je z firmy canpol http://allegro.pl/nozyczki-dla-niemowlat-canpol-tanio-i2109180787.html i dzis je wyprobowalam przy obcinaniu paznokci synusiowi i sie okazalo ze w ogole nie szlo nimi ciąć nie dosc co cięzko chodzą to jeszcze byle jak obcinaly.... HEH mam porownanie bo caly czas uzywalam innych z baby ono http://allegro.pl/nozyczki-cazki-pilnik-babyono-zestaw-kosmetyczn-i2116842635.html byly nie zawodne ale gdzies mi sie zapodzialy przy przeprowadzce i musialam kupic nowe. TO taka moja sugestia niby nic ale jednak czlowiek sie meczy gdy niema dobrego sprzetu... Pewnie juz tam lulacie to kolorowych snow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Późno, a ja jak się nie budzę co 3 sekundy, to nie mogę zasnąć:/ chyba za mało się dziś ruszałam, ale no powiedzmy sobie szczerze, troche ciężko sie tak wstaje i siada, lepiej w spokoju posiedzieć czy poleżeć:) Też słyszałam o tym, że maleństwo poznaje przez dotyk i że jak się podrapie to nic wielkiego, ale jakoś nie wyobrażam sobie oglądać Dominika całego odrapanego:/ wiec ja też raczej stosować niedrapki zamierzam!:P Tak sie cieszyłam, bo z badania co sekundowego brzucha, myślałam, że mały się obrócił, ale teraz znowu czuję słodką okrągłą kuleczkę pod sercem:P zaczynam mieć leki odnośnie jego obrócenia się i mojego naturalnego porodu:( A tak się zastanawiam, co sądzicie o umieszczaniu zdjęć maluchów na portalach typu nasza klasa, czy facebook? Bo z jednej strony to wiadome, że pochwalić się rzecz normalna, ale zastanawiam się, czy to jest bezpieczne dla maluszka, czy jakieś zboczeńce też takich zdjęć nie oglądają, oczywiście nie mówię tu o zdjęciach z kąpieli tylko jak lezy ubrany i śliczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim mamusiom:-) Spałam dobrze,niestety po zmierzeniu cukru mina mi zrzedła-127 na czczo.Kolacji nie jadłam,tylko herbatę bez cukru wypiłam,a tu taki wynik,po raz pierwszy na czczo taki mam.Zaczynam wpadać w panikę. Jutro idę do diabetologa na pewno dostanę insulinę,tylko on twierdzi,że będę dostawała zastrzyki w brzuch,kurcze,czy to bezpieczne dla dzidzi?I czy to naprawdę pomaga? Dzisiaj moja starsza córa zobaczyła,że poszło jej trochę w bioderka,no i lament.Mówię jej,że centymetr zrzucić to betka,zrezygnować z kolacji i zaliczyć codziennie spacer.....matko...ale dostałam wiązankę....poszła zapłakana do szkoły,ręce mi opadają -ona tak strasznie się miota :-( Miłego dnia życzę wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja od wczoraj mam delikatne skurcze wiec leze i biore no-spe co do niedrapek nie uzywalam bo moja corcia miala dlugie i podwiniete wiec sie nie drapala a w domu obcinalam nozyczkami z cantpol fakt na poczatku bylo ciezko ale bardzo sobie je chwale i innych nie mam potrzeby kupic moj dzis znow w domu ah ta pogoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamuśki :) Lola_lu po odstawieniu fenoterolu to tak trochę kiepsko :( Momentami mam takie skurcze, że nie mogę się nawet ruszyć. Za dwa tyg mam następną wizytę więc zobaczę co mi lekarz powie ale w razie czego gdyby mi się pogorszyło to mam do niego dzwonić na prywatny numer. Co do zakładania niedrapek to zarówno pierwszemu dziecku nie zakładałam i temu też nie mam zamiaru. A paznokcie obcinam synkowi tylko obcinaczkami i jak widzę jak moja mama czasami mu obcina nożyczkami to jakoś sobie tego nie wyobrażam ale ona ma wprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna to na prawde masz bardzo wysoki cukier norma jest to 95 fiu fiu. A masz jakas dietę? Ogolem chodzi o to by unikać weglowodanow maki białego pieczywa makaronu itp a co do insuliny to glownie chodzi o nas mamusie podczas ciąży organizm szaleje z hormonami i nie produkuje insuliny w odpowiedniej ilości i z tad te zaburzenia. A malenstwo z produkowaniem insuliny sobie radzi tylko od nas. Dostaje zbyt duzo cukru i mu sie to odkłada w tluszczyk co mu nie sprzyja. I tak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały czas jestem na diecie,dwa miesiące było dobrze, a teraz organizm chyba zwariował.Jem w/g diety a cukier czasami 160 nawet.już drugi tydzień tak mam.Brzuch jak kamień,byłam w poniedziałek u gina- olał mnie, położenie poprzeczne,dziecko duże ,cukier do bani.... a on tylko wypisał zwolnienie i koniec-zero rozmowy czy porady...a do innego najbliższego mam prawie 40 km-więc fizycznie niemożliwe dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Wszystkim:) Iwona misiek, który dostałam z Bebilon ma ok. 9 cm wysokosci, 14 cm. długości i 6 cm szerokości:) Jest biały i słodziutki, ale nie duży:) Mam już dwa w domku:) Brinka pogadaj z lekarzem czy byłaby możliwość wystawienia zaświadczenia, ze byłaś przed 10 tc. W mordę za to nie da;) Wytłumacz, ze taki pieniążek dla Ciebie to przydatna rzecz:) Myślę, ze nie będzie problemu:) Indianka ja mam kreseczkę pod pępkiem i nad pępkiem, z tym, ze ta druga jest krzywa:) za to z synkiem w ciąży miałam tylko do pępuszka i zeszła szybko po porodzie:) Z synkiem wyszedł mi też pępuszek, a teraz jest płytko, więc może i do porodu zdąży wyjść:) Ja HBS miałam w 33 tc, ale ponoć najlepiej zrobić to po 35 tc. U mnie szpital nie wymaga, ale lekarz zrobił mi to badanie dlatego, że spływa ze mnie duzo śluzu. Dostałam też furaginę i pimafucin, bo z badania moczu wyszło, ze mam sporą infekcje, a to ponoć moze skończyć się cesarką, zeby dzidzi nie było chore. Dodatkowo chyba Malutka obróciła się z powrotem w poprzek, bo kopniaki znów czuję po prawej stronie:/ A już były żeberka obijane:) No zobaczymy, dzidzi nie jest b.duża (w 33tc ważyła 1956), więc może znów się obróci główką do dołu:) A jeszcze sprawa obcinania paznokietek u dzidzi, pisałam już o tym, ze w niektórych szpitalach jest to zabronione, ale nie tylko ze względów higienicznych, ale także bezpieczeństwa. Gdy urodziłam synka to szpitalu dowiedziałam się, że nie mogę obciąć Mu paznokietek, bo był przypadek, gdzie mamusia obcięła cały opuszek dzidzi (do tej pory zastanawiam się jak to możliwe, ale różnie to bywa), więc był ogólny zakaz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla tych Dziewczyn, które będą miały cesarkę. Była wczoraj u mnie koleżanka, urodziła synka w 35 tc, bo wody Jej odeszły. Po dwóch dniach w końcu zgodzili się na cc. Dowiedziałam się od Niej, ze po cc powinno dostać się zastrzyki (co najmniej 2, z czego pierwszy w drugiej dobie) na krzepnięcie krwi. Może któraś z Was nie wie o tym, bo ja byłabym nieświadoma:) Moja koleżanka dostała po tym jak się upomniała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla wszystkich. brinka: porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego becikowego. Powiedz jak było, że na wizytę czekałaś miesiąc. Na pewno wystawi zaświadczenie od 10tc. indianka: kreski nie mam i nie miałam przy córci do końca. alexiasz: też miałam takie plany przy córci ( z pieluchami). Ale jednak się to nie sprawdziło bo dziecko robi kupkę co jedzenie. Za to podobno bardzo fajne są pielucho majtki na potem jak dziecko robi już stałe kupki. nuska: w wielu kulturach zaleca się szczelne zawijanie dziecka i wtedy ma rączki schowane. Nijak to się ma do poznawania świata przez dotyk. Po za tym takie maleństwo bardziej kieruje się węchem niż dotykiem rąk. Mnie sprawdziły się cążki canpola. Nożyczki są okropnie nieporęczne przy tak małych placach i paznokciach. beata: ja też mam okrąglutkie coś pod żebrami ale to jest pupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×